poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Polacy w Danii -- zaczyna sie krucjata?  (Przeczytany 7504 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tula

  • Gość
Polacy w Danii -- zaczyna sie krucjata?
« dnia: 19 Wrz 2007, 16:44:30 »
Od kilku tygodni obserwuje gazete 24 godziny i przyznam, ze zdumiewa mnie jej postawa wobec polskiej sily roboczej. Byla cala seria artykulow o tym, jak to biedni Dunczycy nie moga pracowac, bo rynek jest zawalony udlændingami, jeszcze bez pokazywania palcem. Az do dzis. Dzisiaj na pierwszej stronie krzyczy tytul Jan Nielsen chcialby bardzo pracowac, ale polscy murarze sa tansi!. A w srodku polprawdy, niedomowienia, wszystko pisane jak na zamowienie Pii K. >:(. Wscieklam sie i napisalam do panstwa dziennikarzy list; nie licze na odpowiedz, ale uwazam, ze polityka imigracyjna Danii jest wystarczajaco zaostrzona, nie trzeba podgrzewac atmosfery.
Ponizej macie skrot dostepny na ich stronie internetowej:
http://www.24timer.dk/24t/forums/show/166.page
« Ostatnia zmiana: 19 Wrz 2007, 21:21:22 wysłana przez Tula »

Klingon

  • Gość
Odp: Polacy w Danii -- zaczyna sie krucjata?
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Wrz 2007, 16:53:57 »
Nic zaskakującego że ulgi podatkowe dla obcokrajowców najbardziej bolą związki zawodowe. ;D

Tula

  • Gość
Odp: Polacy w Danii -- zaczyna sie krucjata?
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Wrz 2007, 16:56:33 »
Tak, Klingonie, tyle, ze przecietny Dunczyk z artykulu wyniesie wrazenie, ze Polacy placa 8% skatu caly czas, co przeciez nie jest prawda... ::) Juz nie mowiac o tym, ze niektorzy, jak ja chociazby, od poczatku placili 38% >:(.

Dostalam odpowiedz od pana dziennikarza, wklejam:

Tak for din meget relevante kommentar. Jeg er ked af, at du mener, at artiklen er negativ over for polakker/østeuropæisk arbejdskraft i Danmark. Det har ikke været vores hensigt - og er i øvrigt heller ikke vores personlige holdning. Meningen med artiklen er at sætte fokus på de danske skatteregler, der betyder, at fx polske håndværkere kun betaler meget lidt i skat det første år. Det er således reglerne og ikke polske arbejde kritikken er rettet mod.
I artiklen fremgår det også, at østeuropæisk arbejdskraft bidrager positivt med mere end tre milliarder kroner, ligesom Børge Elgaard roser udenlandske håndværkere for at arbejde hårdt og være dygtige.
 
Men igen: Jeg skal beklage, hvis du føler, at artiklerne er negative over for polske arbejdere - det har ikke været hensigten.
 


Wzruszylam sie...
« Ostatnia zmiana: 19 Wrz 2007, 17:08:02 wysłana przez Tula »

Offline Manior

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 17
  • Wiadomości: 949
  • Reputacja: +16/-6
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Polacy w Danii -- zaczyna sie krucjata?
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Wrz 2007, 17:37:50 »
Dziennikarze tak zawsze. Jak się do nich ma pretensje, to nigdy nie są winni. Oni tylko podają do wiadomości i nigdy nie są stronniczy.
Ale jednak to oni mieszają, bo czym więcej rozdmuchanych spraw, tym więcej "poruszonych dogłębnie czytelników" i tym samym więcej
sprzedanych gazet.
Ten artykuł też przeczytałem. Sprawa jest dla Polaków o tyle dobra, że dotyczy również samych Duńczyków, którzy mieszkają np. na Jutlandii
i przyjeżdżają pracować do Kopenhagi. Też mają duże kwoty wolne od podatków. Dlatego te przepisy nie będą zmienione, bo zmiana zamroziłaby
cały rynek pracy i na powrót "przywiązałaby chłopa do roli"

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 19 Wrz 2007, 19:30:00 wysłana przez Manior »

piatka

  • Gość
Odp: Polacy w Danii -- zaczyna sie krucjata?
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Wrz 2007, 21:59:59 »
A ja pamietam czasy, jak w Polsce wszyscy sie denerwowali, ze nowo powstajace zagraniczne markety moga stosowac niskie ceny, bo na 10 lat byly zwolnione z podatku........teraz tez chyba zgraniczne firmy go nie placa, ale nie jestem pewna

Tula

  • Gość
Odp: Polacy w Danii -- zaczyna sie krucjata?
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Wrz 2007, 22:08:34 »
Fantastycznie, Piatko... A co to ma do rzeczy? Czy przez takie praktyki cierpieli polscy pracownicy? Bo niespecjalnie widze zwiazek.

piatka

  • Gość
Odp: Polacy w Danii -- zaczyna sie krucjata?
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Wrz 2007, 22:24:56 »
Nie widzisz zwiazku? Szkoda, chcialam pokazac, ze prawo dziala w obie strony, nie mysle tu tylko o Danii.
Ktos ustalil takie przepisy, chcac sciagnac pracownikow, albo obcy kapital,  ktos zauwazyl roznice i podnosi krzyk.
My krzyczymy w Polsce, oni krzycza u siebie, o co kruszyc kopie?


poloniainfo.dk

Odp: Polacy w Danii -- zaczyna sie krucjata?
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Wrz 2007, 22:24:56 »

Tula

  • Gość
Odp: Polacy w Danii -- zaczyna sie krucjata?
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Wrz 2007, 22:32:14 »
o co kruszyc kopie?
Ja na przyklad krusze ja o prawde dziennikarska, ktorej w artykule zabraklo. Przeczytalas?

Offline willy

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 90
  • Wiadomości: 1622
  • Reputacja: +37/-31
  • Płeć: Mężczyzna
  • JMP $E477
    • Status GG
Odp: Polacy w Danii -- zaczyna sie krucjata?
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Wrz 2007, 08:29:31 »
Jest to częściowo prawda że zagramaniczne markety nie płacą w Polsce podatków. Kupują co się da zagranicą w swojej centrali, nawet jak coś jest z Polski często kupuje to centrala gdzieśtam i sprzedaje do marketu a market sprzedaje to z minimalnym tylko zyskiem np 1gr ... i ogólnie przynosi to straty czyli zero podatków w Polsce a cały zysk zostaje w centrali firmy.
"Broń jest narzędziem strachu.
Nie przystoi Mędrcowi."

piatka

  • Gość
Odp: Polacy w Danii -- zaczyna sie krucjata?
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Wrz 2007, 09:46:04 »
Ja na przyklad krusze ja o prawde dziennikarska, ktorej w artykule zabraklo. Przeczytalas?
przeczytalam , przeczytalam i nie widze tutaj nieprawdy, przeciez niektorzy Polacy maja wiekszy fradrag?
 Czy wiesz ile pisano o naszej polskiej krzywdzie, wyrzadzanej przez obcy kapital?
 Naszym kapitalem jest tutaj sila robocza i dopoki nie zmieni sie prawo dziennikarze niech pisza co chca.

Offline Juta

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: +14/-22
Odp: Polacy w Danii -- zaczyna sie krucjata?
« Odpowiedź #10 dnia: 22 Wrz 2007, 16:36:08 »
Tylko ze intencje dziennikarza sa oczywiste. I im wiecej takich artykulow, tym bardziej wrogie bedzie nastawienie Dunczykow do nas. Bo w pewnym momencie uswiadomia sobie, ze zatrudnianie Polakow jest wrecz jakims rodzajem sabotazu. Skad wezma pieniadze na zasilki, jesli tyle milionow koron co roku opuszcza Danie? Jesli Dunczycy pomysla tymi kategoriami, to szanse na otwarcie dla nas dunskiego rynku pracy w 2009 roku zmaleja dramatycznie. Albo pomysla nad zmiana przepisow, dzieki ktorym skonczy sie "8% raj".

Tula

  • Gość
Odp: Polacy w Danii -- zaczyna sie krucjata?
« Odpowiedź #11 dnia: 22 Wrz 2007, 17:20:09 »
Artykul napisany jest w taki sposob, ze przecietny Dunczyk bedzie mial mniej wiecej taki tok myslenia: prosze, to nasi sa bezrobotni, bo zatrudnia sie tanich Polakow! Zobacz zreszta sobie komentarze pod linkiem przez mnie podanym, Piatko.
Nie ma w nim slowa o tym, ze 8% jest tylko przez rok, a potem sie placi normalnie. Nie jest prawda, ze Polacy pracuja za mniej, przeciez na to nie zgodzily sie zwiazki, z ktorymi ministerstwo pracy dyskutowalo czesciowe otwarcie rynku w "deficytowych" zawodach. Nie ma nic o tym, ze pozwolono nam pracowac wlasnie z powodu braku chetnej dunskiej sily roboczej. Wreszcie, najbardziej mnie zirytowalo, ze na polska sile robocza psujaca rynek narzeka gazeta rozprowadzana niemal wylacznie przez Polakow...

A co do zagranicznych inwestorow w Polsce, to wiem, ze maja ulgi podatkowe, ale to zdaje sie byla jedyna metoda na zachecenie ich i ruszenie gospodarki oraz obnizenie bezrobocia, prawda? Wiara w samowystarczalnosc panstwa konczy sie jak w Korei Kima...
« Ostatnia zmiana: 22 Wrz 2007, 17:31:20 wysłana przez Tula »

piatka

  • Gość
Odp: Polacy w Danii -- zaczyna sie krucjata?
« Odpowiedź #12 dnia: 22 Wrz 2007, 17:53:10 »

A co do zagranicznych inwestorow w Polsce, to wiem, ze maja ulgi podatkowe, ale to zdaje sie byla jedyna metoda na zachecenie ich i ruszenie gospodarki oraz obnizenie bezrobocia, prawda? Wiara w samowystarczalnosc panstwa konczy sie jak w Korei Kima...
To samo dotyczy Danii, kochana, to samo, nie przyjmujmy wszystkiego o czym pisza gazety zbyt doslownie..........
co prawda, trzeba to uswiadomic Dunczykom, ale ja im mowie, ze gdyby nie sytuacja ekonomiczna Polski, gdyby nie grozba bezrobocia w Danii........
nie byloby tutaj Polakow :-*, to dla Tuli  ;D

poloniainfo.dk

Odp: Polacy w Danii -- zaczyna sie krucjata?
« Odpowiedź #12 dnia: 22 Wrz 2007, 17:53:10 »

 

Urlop rodzicielski w Danii

Zaczęty przez RybkaWillegoDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 105
Wyświetleń: 251309
Ostatnia wiadomość 10 Cze 2016, 20:01:31
wysłana przez aneczka.k
uczelnie w Danii?

Zaczęty przez Mateusz199Dział Edukacja

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 611
Ostatnia wiadomość 18 Kwi 2024, 10:49:09
wysłana przez Mateusz199
Czy przeglady techniczne aut sa obowiazkowe w Danii ?

Zaczęty przez KierowcaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 27061
Ostatnia wiadomość 27 Paź 2009, 22:39:26
wysłana przez Manior
Nastepny punkt do podniesienia naszej "popularnosci" w Danii...

Zaczęty przez MartynaMDział Hydepark

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 33390
Ostatnia wiadomość 16 Cze 2014, 17:07:43
wysłana przez natalaa
tanie rozmowy na stacjonarne i komórki do Danii z Polski

Zaczęty przez bazakbalDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 30478
Ostatnia wiadomość 17 Cze 2010, 13:19:35
wysłana przez jamjurand