poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Formalnosci zwiazane z kupnem nowego auta  (Przeczytany 6279 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bluszcz

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 8
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 174
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Formalnosci zwiazane z kupnem nowego auta
« dnia: 17 Sie 2009, 20:22:28 »
Planuje kupic nowe auto w salonie. Wiem juz, ze jak je kupie i odbiore to po jakim czasie otrzymam dokumenty oraz ubezpieczenie. Chcialabym sie dowiedziec jak to wyglada czasowo, jesli chodzi o wszystkie formalnosci. Tzn. powiedzmy, ze dzisiaj kupilam i odebralam auto. Po jakim czasie moge dostac pismo z ubezpieczalni i jaki moga mi dac termin do zaplaty?  Oraz czy ze SKAT dostane rowniez do zaplaty tzw. vaegtafgift? (kupuje vana -zolto-biale blachy) Czy ten vaegtafgift bede musiala zaplacic w calosci czy tez w ratach - na pol roku?? I jaki czas daja na zaplate tego podatku?
Musze sobie zaplanowac wszystkie wydatki, bo w koncu czeka mnie sporo oplat :-) Chyba nie wszystko naraz kaza mi placic? Ubezpieczenie to moze jakies 15 tys. no i SKAT jakies 8 tys. Wiec dosc sporo, zeby tak od razu wszystko zaplacic. Widzialam, ze niektorzy placa co pol roku ten vaegtafgift a inni jeden raz. Od czego to zalezy?

krott11

  • Gość
Odp: Formalnosci zwiazane z kupnem nowego auta
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Sie 2009, 20:40:10 »
ubezpieczenie full kosztuje 4900 dkk na passata 1.9 tdi z 2004 w IF, plus gron afgift2250 na pół roku

Jurek Jolajny

  • Gość
Odp: Formalnosci zwiazane z kupnem nowego auta
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Sie 2009, 20:55:28 »
4900dkk to chyba zarty. Znajomy nie ukonczyl 21 lat i za silnik 1.6 placi 12 000dkk.

magi26

  • Gość
Odp: Formalnosci zwiazane z kupnem nowego auta
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Sie 2009, 21:39:11 »
Wysokość ubezpieczenia zależy też od ubezpieczalni. Nam w jednej wyliczyli 18000DKKK rocznie, a w drugiej trochę ponad 11000DKK. Warto pojeździć i popytać jaka będzie opłata.

Offline Bluszcz

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 8
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 174
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Formalnosci zwiazane z kupnem nowego auta
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Sie 2009, 22:14:07 »
Tylko po jakim czasie po zakupie auta przychodzi rachunek z ubezpieczalni? Ja u dealera mam tylko zglosic jaka firme wybralam, a oni reszte zalatwiaja. Dopabuse po zarejestrowaniu firma ubezpieczeniowa dostaje informacje o aucie i wysyla do mnie rachunek do zaplacenia.
No i po jakim czasie przyjdzie tez do zaplaty ten afgift i czy to bedzie kwota na pol roku czy od razu za caly rok?

sonka

  • Gość
Odp: Formalnosci zwiazane z kupnem nowego auta
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Sie 2009, 00:30:53 »
Opłata za vægtafgift albo grønafgift (zależy od rocznika auta) przychodzi dwa razy do roku i jest to w przewaznie w miesiacu kiedy auto zostało zarejstrowane pierwszy raz + 6 mieś. pózniej.
Ubezpieczenie mozna płacic raz do roku - jest ciutke taniej niz dwa razy do roku i trzeba to ustalić z ubezpieczycielem.
Zarejstrujesz auto na siebie i ciach masz rachuneczek za pare tygodni- zależy jak mają czas. Wysokość ubezpieczenia jest ustalana w zależności od lat jakie jezdzisz bezwypadkowo,  i ile lat masz auto zarejstrowane na siebie ( w rodzinie elitebilist przechodzi na małżonka) pojemności silnika i rocznika auta. Im nowsze i droższe auto i młodszy kabusewca ubezpieczenie większe

magi26

  • Gość
Odp: Formalnosci zwiazane z kupnem nowego auta
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Sie 2009, 09:32:09 »
My kupiliśmu auto z komisu, dealer załatwił wszystkie formalności nas, my mieliśmy wybrać tylko ubezpieczalnię i go o tym poinformować. Jak już mieliśmy wszystkie dane auta, jeździlismy od firmy do firmy i prosiliśmy o wyliczenie wysokości ubezpieczenia, zdecydowaliśmy się na najkorzystniejszą dla nas opcje. Dodam tylko, że ubezpieczalnia, którą polecił nam dealer okazała się jedną z droższych.

poloniainfo.dk

Odp: Formalnosci zwiazane z kupnem nowego auta
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Sie 2009, 09:32:09 »

krott11

  • Gość
Odp: Formalnosci zwiazane z kupnem nowego auta
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Sie 2009, 16:11:30 »
naprawde zapłaciłem 4900 za ubezpieczenie w IF,w razie czego moge wrzucic fotki,nie mam zadnych znizek z PL, mam 30 lat i oprócz tego rozłożyli mi je na raty miesięczne

Offline KARMA

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 155
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Formalnosci zwiazane z kupnem nowego auta
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Sie 2009, 21:25:10 »
Musisz przygotowac sie na wszystkie platnosci w ciagu miesiaca-vægtafgift przyjdzie w ciagu ca. 2 tygodni i ubezpieczenie takze szybko z tym ze z ubezpieczycielem mozesz dogadac sie na rozlozenie w czasie co jednak laczy sie z wyzszymi kosztam a i tak masz bardzo wysokie-pytales innych? Vægtafgift na moj osobowy przychodzi co pol roku ale za Vana zawsze przychodzi jednorazowo-widac taki maja system.

Offline Bluszcz

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 8
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 174
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Formalnosci zwiazane z kupnem nowego auta
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Sie 2009, 20:57:51 »
dobrze wiedziec, bo to chyba spory wydatek oprocz oczywiscie zakupu auta :-)
Jesli chodzi o ubezpieczenie Kasko, to czy dziala ono tak samo jak w Polsce? Tzn. gdy np. rozbije auto, albo spali sie, albo jesli zostanie skradzione, to czy ubezpieczalnia odda pieniadze na ktore bylo ubezpieczone czy tez trzeba sie dodatkowo ubezpieczyc?

I jesli ktos moglby przetlumaczyc pojecia, jakie funkcjonuja w ubezpieczalni przy ubezpieczaniu auta:
1. ansvar
2. kasko
3. friskade
4. ekstra udstyr
5. autoulykke
6. stilstand - kasko
7. udvidet friskade
8. førerpladsdækning
Moze ktos poda odpowiedniki w PL lub wyjasni o co chodzi w tym?? :-))

poloniainfo.dk

Odp: Formalnosci zwiazane z kupnem nowego auta
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Sie 2009, 20:57:51 »

 

rejestracja auta sprowadzonego z Niemiec

Zaczęty przez HaniaSZ21Dział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 6779
Ostatnia wiadomość 06 Wrz 2011, 08:01:35
wysłana przez @ae@
Ubezpieczenia Samochodu - Niewlasciwa firma podana przy rejestracji auta

Zaczęty przez beenpl20Dział Dania i o Danii

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 9981
Ostatnia wiadomość 12 Lip 2016, 23:59:25
wysłana przez maryo1977
odszkodowanie za zniszczenie auta

Zaczęty przez magdaleeenkaDział Pomoc!

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 15671
Ostatnia wiadomość 10 Lut 2014, 17:34:42
wysłana przez Jomir
Wycana auta do jobcenter

Zaczęty przez baterDział Odense

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 9036
Ostatnia wiadomość 04 Mar 2013, 20:46:07
wysłana przez Jomir
Procedura przeglądu eksportowego auta z dk

Zaczęty przez tonymontana123Dział Podatki

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 5776
Ostatnia wiadomość 07 Wrz 2019, 17:33:47
wysłana przez tonymontana123