poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: FORUM DLA NASTOLATKOW  (Przeczytany 18727 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
FORUM DLA NASTOLATKOW
« dnia: 06 Wrz 2009, 20:53:45 »
Zgodnie z obietnica, forum dla "dzieciaczkow" jest juz gotowe. Znajdziecie je pod adresem: www.nastolatkiwdanii.yoyo.pl
To chwilowa strona, bowiem kupilsmy juz domene www.nastolatkiwdanii.dk.
Pod koniec tygodnia przeniesiemy (a raczej moj syn przeniesie:) ) forum na ta druga strone, aczkolwiek nie nalezy sie tym martwic, gdyz syn ustawi przekabusewanie automatyczne.

Mamy juz grono trojga doroslych, ktore z zalozenia bedzie czuwalo nad dyskujami "dzieciakow".
Z gory seredcznie dziekujemy za wszelkie pomysly i sugestie.

Zaznaczam, iz pisze w liczbie mnogiej ze wzgledu na poczucie odpowiedzialnosci za dzialalnosc swojego syna, jednakze forum jest zrobione, programowane, redagowane tylko przez niego.
Ja jestem od marketingu (co tez czynie teraz) i finansow (musze placic za domene :) ) . Oczywiscie bede tez jednym z moderatorow.

Zainteresowanym nastolatkom, pragne powiedziec, ze to forum nastolatkow i dla nastolatkow. My dorosli nie bedziemy w nie ingerowac tak dlugo, jak dyskusje beda kulturalne. Jezeli nawet zdecydujemy sie na ingerencje, to postaramy sie by byla ona niewidoczna golym okiem.
Zdaje sobie sprawe, ze 16-, 17-latkom moze to przeszkadzac, ale zakladamy rowniez, ze na forum dotra rowniez osoby troche mlodsze. Stad tez moja troska o nadzor. Mam nadzieje, ze jakos to przezyjecie :)

Zapraszamy serdecznie


[Posted on: 23 Sierpień  2009, 20:59:48]

Zapraszamy dzieciaczki na forum dla nastolatkow.
Tak jak napisalam wczesniej, forum jest juz przeniesione na witryne: www. nastolatkiwdanii.dk

« Ostatnia zmiana: 07 Wrz 2009, 19:54:55 wysłana przez Mirra »
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline neletop

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 4
  • -Otrzymane: 16
  • Wiadomości: 681
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: FORUM DLA NASTOLATKOW
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Wrz 2009, 21:00:38 »
Ale pomysl!!!! Gratuluje.

Offline Solvej

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 911
  • Reputacja: +34/-32
  • Płeć: Kobieta
Odp: FORUM DLA NASTOLATKOW
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Wrz 2009, 15:41:39 »
Acha, wysmienity pomysl ! :)

Pozwole sobie jednak na taki maly cytat:

"...   Coraz częściej zdarza się, że już nawet kilkuletnie dzieci spędzają kilka godzin dziennie przed komputerem, a mimo to ich rodzice nie interweniują. Tymczasem wielogodzinne korzystanie z komputera, podobnie jak długotrwałe oglądanie telewizji, przynosi bardzo negatywne konsekwencje. Po pierwsze, powoduje stopniowy zanik więzi rodzinnych i możliwości oddziaływań wychowawczych ze strony rodziców. Po drugie, szkodzi zdrowiu, gdyż z jednej strony oznacza wielogodzinne wystawienie na promieniowanie w zamkniętym pomieszczeniu, a z drugiej strony prowadzi do rezygnacji z ruchu i aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Po trzecie, korzystając z komputera bez obecności i kontroli ze strony rodziców młodzi są narażeni na szkodliwe bodźce psychiczne (przemoc, erotyka) zawarte w wielu programach komputerowych. Po czwarte, długotrwałe przesiadywanie przy komputerze powoduje zmęczenie oraz zaniedbywanie obowiązków szkolnych i domowych. Wreszcie prowadzi do popadnięcia w uzależnienie, a w konsekwencji powoduje szkody zdrowotne, utrudnia rozwój intelektualny..." 

::)


Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: FORUM DLA NASTOLATKOW
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Wrz 2009, 16:46:27 »
Droga Zelandio...

Po pierwsze, forum to nie czat, przy ktorym siedzi sie godzinami, tam prostu sie pisze, wymienia informacje.
Po drugie, z reguly male kilkuletnie dzieci nie potrafia pisac...
Jest naprawde spora roznica pomiedzy nastolatkami, a malymi dziecmi, a forum kabusewane jest wlasnie do tych starszych.

Po drugie, wiele dzieci z Polski laduje tu w Danii, dlatego, ze rodzice tak zdecydowali. Pierwszy okres w Danii spedzaja w osamotnieniu, braku kontaktu z rowniesnikami (bariera jezykowa), zszkokowani nowymi warunkami w jakich sie znalezli. Takie forum moze byc pomoca, mozliwoscia wymiany doswiadczen, znalezienia przyjaciela, przetrwania najgorszego okresu w adaptacji w nowym kraju.

Po trzecie, jesli zauwazylas, forum owe bedzie akurat nadzorowane przez doroslych...

Po kolejne... rozumiem, ze swoje malutkie dzieci wychowasz wzorowo i z dala do komputera, az do doroslosci?
No coz :) zycze podwodzenia...
Moja corka wkroczyla juz w doroslosc, a syn jest juz powaznym nastolatkiem, totez na podreczniki pedagogiczne patrze z przymruzeniem oka, bo wiem, ze nie ma zlotych regul na wychowanie. No, ale coz... zycze powodzenia  ;D
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline Solvej

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 911
  • Reputacja: +34/-32
  • Płeć: Kobieta
Odp: FORUM DLA NASTOLATKOW
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Wrz 2009, 17:54:28 »
Droga Mirro... :)

To jednak bardzo dobry pomysl. Wybacz, ze wtracilam.... :)

Pozdrawiam  ;D

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: FORUM DLA NASTOLATKOW
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Wrz 2009, 18:21:36 »
Pomysl jak pomysl... nie ma co sie zastanawiac, dobry czy nie dobry..., ale raczej nieszkodliwy...

I w sumie nie moj, a mojego syna, wiec dla mnie zawsze bedzie najlepszy  ;D


[Posted on: 07 Wrzesień  2009, 18:13:42]

Przeczytalam ogloszenie raz jeszcze... Faktycznie uzylam slowa "dzieciaczki", bo dla mnie czy duze czy male to zawsze jednak dzieciaki...
Moja dorosla corka czasem sie buntuje, gdy mowie do niej "dziecko", no ale coz :) dziecko dla matki jest dzieckiem, nawet gdy ma 50 lat :)

Dla mnie nastolatki beda zawsze "dzieciakami", bo nascie lat w  sumie to tak niewiele....
No i dla matki mija stanowoczo za szybko  ;D
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

poloniainfo.dk

Odp: FORUM DLA NASTOLATKOW
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Wrz 2009, 18:21:36 »

 

Formularz na a prawo pobytu dla dziecka

Zaczęty przez kahmaDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 14532
Ostatnia wiadomość 14 Lut 2008, 22:47:55
wysłana przez kahma
Pokłosie nie dla duńczyków

Zaczęty przez dania_dDział Hydepark

Odpowiedzi: 52
Wyświetleń: 48748
Ostatnia wiadomość 07 Lip 2013, 01:30:31
wysłana przez aisak
UWAGA! Nie dla każdego A-kasse

Zaczęty przez animattDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 15142
Ostatnia wiadomość 08 Mar 2018, 03:50:19
wysłana przez animatt
PRACA DLA TATY

Zaczęty przez macu123Dział Praca w Danii

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 18522
Ostatnia wiadomość 04 Paź 2007, 21:27:09
wysłana przez Manior
Obowiązkowa cyfrowa skrzynka pocztowa dla prowadzących działalność

Zaczęty przez waruinyDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 6012
Ostatnia wiadomość 06 Wrz 2013, 14:01:37
wysłana przez waruiny