poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Auto mi nawaliło!!!  (Przeczytany 8795 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline GoTTie

  • Przyjaciel Portalu
  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 797
  • Reputacja: +19/-6
Odp:Auto mi nawalilo!!!
« Odpowiedź #15 dnia: 06 Lut 2007, 22:37:24 »
zgadles, doslownie od ojca dyrektora :)

pozwaznie :whistle:

Staszek

  • Gość
Odp:Auto mi nawaliło!!!
« Odpowiedź #16 dnia: 11 Lut 2007, 01:52:34 »
Jestem autem w Danii od kilku miesiecy. Na szczescie, nic mi jeszcze nie nawalilo. Mam takie calkiem profilaktyczne pytanie, chodzi o KBH, w razie problemu jaki warsztat polecacie, czy macie jakies doswiadczenia z naprawami tutaj, moze jakies przykladowe ceny.
Ja ostatnio zmienialem olej, maly warsztacik na Vanlose. 4,5 l olej dal mechanik, ELF 10W40 plus wymiana filtra, koszta z robocizna 500 DKK

Offline tomasz

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 48
  • Reputacja: +0/-1
Odp:Auto mi nawaliło!!!
« Odpowiedź #17 dnia: 11 Lut 2007, 12:17:57 »
Przykładowe ceny to takie że godzina pracy mechanika przynajmniej tam gdzie ja pracowałem kosztowała w granicach 500-600 DKK.W Twoim przypadku nie ma się co zastanawiać co by było gdyby............Naprawa naprawie nigdy nie będzie równa,czasem urwie się skorodowana śruba i czas na naprawę która powinna zająć jedną godzinę może ulec zmianie na 2-3 godziny.A ceny części bardzo zbliżone do cen w Polsce a niektóre duzo niższe.Piszę tu o częściach z odzysku bo głównie z takimi miałem do czynienia.

Offline ddandii

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: +0/-0
Odp:Auto mi nawaliło!!!
« Odpowiedź #18 dnia: 28 Lut 2007, 20:01:47 »
Witam!
Nim sie obejzalem mam nowy problem z autem.Tym razem cos z hamulcami. Przy hamowaniu szarpie.Czuc to pod pedalem i wydaje sie jakby przez chwile hamulec popuszczal a potem znow dzialal(tak jakby robil male skoki).Co to moze tym razem byc i ile moze kosztowac? I jak dlugo mozna z czyms takim jezdzic? moze moglbym z tym dojechac do Polski i tam to naprawic?
Pozdrawiam
Radek

Offline tomasz

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 48
  • Reputacja: +0/-1
Odp:Auto mi nawaliło!!!
« Odpowiedź #19 dnia: 28 Lut 2007, 21:16:22 »
Jeżeli czujesz falowanie to masz krzywe tarcze hamulcowe(jeżeli są rozgrzane a wjedziesz w kałużę potrafią się odkształcić)ale jeśli jest to szarpanie prawdopodobnie błędnie działa układ ABS.Któryś z czujników przy kole może być uszkodzony.O kosztach nie chcę mówić bo nie jestem jasnowidzem.Uważam że dojedziesz spokojnie do Polski.Jeżeli dobrze jeżdzisz możesz używanie hamulców sprowadzić do minimum.Mając świadomość że są złe można nie używać ich wcale-trochę doświadczenia i wyobrażni.Boże broń żebym kiedyś jeżdził w formule 1 ale ostatnio-3 dni temu-holowaliśmy z kolegą Lagunę kilka kilometrów-nie miała haka z przodu więc ciągneliśmy ją tyłem.Nie chcę pisać co byłoby gdyby zaczepiła nas nasza władza bo to nie było brane pod uwagę:) A swoją drogą głupie uczucie byc ciągniętym i patrzeć tylko w lusterka,można dostać obłędu w oczach,nie polecam:)

Staszek

  • Gość
O:Odp:Auto mi nawaliło!!!
« Odpowiedź #20 dnia: 08 Mar 2007, 16:39:29 »
A propos holowania, czy przepisy dunskie dopuszczaja holowanie uszkodzonego pojazdu przez inny pojazd prywatny, czy  wymagane jest skorzystanie tylko i wylacznie z autoryzowanej pomocy drogowej?

poloniainfo.dk

O:Odp:Auto mi nawaliło!!!
« Odpowiedź #20 dnia: 08 Mar 2007, 16:39:29 »

 

pozwolenie na auto

Zaczęty przez wiechutek78Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 11755
Ostatnia wiadomość 24 Cze 2013, 18:34:38
wysłana przez wiolinia
Pozwolenie na nowe auto 2000km

Zaczęty przez Gosia132Dział Podatki

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 14587
Ostatnia wiadomość 11 Kwi 2011, 16:41:01
wysłana przez Gosia132
Jakie auto problem co i jak?

Zaczęty przez radekm-r1Dział Hydepark

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 13780
Ostatnia wiadomość 23 Maj 2011, 23:28:22
wysłana przez charly
Auto z Danii - kompletna porada

Zaczęty przez Dawid93Dział Hydepark

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 5808
Ostatnia wiadomość 12 Gru 2017, 21:19:57
wysłana przez Dawid93
Jak w Danii DOBRZE kupić auto?

Zaczęty przez liliaDział Hydepark

Odpowiedzi: 80
Wyświetleń: 76991
Ostatnia wiadomość 27 Kwi 2009, 10:47:03
wysłana przez jaclaw6