poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: becikowe  (Przeczytany 16001 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kicia

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 23
  • -Otrzymane: 13
  • Wiadomości: 140
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: becikowe
« Odpowiedź #15 dnia: 21 Wrz 2012, 11:51:03 »
zgadzam się z kolegą ja na tych samych zasadach pobrałam becikowe w PL dodam tylko że jeżeli komuna jest inna niż miejsce urodzenia dziecka to trzeba to uzupełnić w kościele tutaj w DK

Offline zybis

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 9
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 49
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
Odp: becikowe
« Odpowiedź #16 dnia: 24 Wrz 2012, 12:47:18 »
Witam
Właśnie dzwoniłam do ginekologa w Polsce powiedział ze  na bazie zagranicznej karty nie może wypisać zaświadczenia na becikowe ponieważ ani razu nie byłam w Polsce na wizycie . Zadzwoniłam też do MOPS-u i poinformowali mnie ze też nie ma takiej możliwości pobrania becikowego w Polsce jeśli ciąża była prowadzona zagranica  i nawet jesli sie ma meldunek w Polsce obowiązek jest taki że trzeba mieszkać w kraju żeby dostać becikowe.

pozdrawiam

Offline lebowski

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 12
  • -Otrzymane: 20
  • Wiadomości: 126
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: becikowe
« Odpowiedź #17 dnia: 24 Wrz 2012, 13:11:19 »
Droga zybis, zarówno lekarz, jak i MOPS wprowadzili Cię w błąd, chociaż MOPS jakby bardziej ;) lekarz może nie wystawić Ci takiego zaświadczenia, bo to zależy li tylko od jego dobrej woli, czytaj od pieniążków ...MOPS ma obowiązek wypłacić becikowe na dziecko, pomimo tego, że ciążą i poród odbywały sie za granicą kraju. Masz prawo wybrać sobie kraj, w którym przezywasz ciążę i poród . Zameldowanie w Polsce wystarczy do wypłacenia becikowego. Informacje te pozyskalam w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej, gdzie zadzwoniłam w obawie, że życzliwe Panie z MOPSu będą chciały odprawić mnie z kwitkiem. Zatem znajdź lekarza, bądź polozna, ktora wystawi Ci wspomniane zaświadczenie, na podstawie duńskiej karty ciąży, i idź do MOPSu po becikowe ;)

Offline kicia

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 23
  • -Otrzymane: 13
  • Wiadomości: 140
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: becikowe
« Odpowiedź #18 dnia: 24 Wrz 2012, 13:46:04 »
dokładnie zybis lebowski ma rację jak znajdziesz lekarza to i becikowe będzie w moim przypadku poszłam do gin z którego zawsze korzystałam jak potrzeba była chociaż w czasie ciąży u niego nie byłam  ;)

Offline asiorekk

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: becikowe
« Odpowiedź #19 dnia: 26 Wrz 2012, 19:38:04 »
Witam.
Dziewczyny a skąd wziąść karte ciąży potrzebną do tego zaświadczenia od gin bo ja żadnych papierów nie dostrałam po porodzie

Offline RybkaWillego

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 56
  • -Otrzymane: 114
  • Wiadomości: 572
  • Reputacja: +28/-12
  • Płeć: Kobieta
    • Status GG
Odp: becikowe
« Odpowiedź #20 dnia: 26 Wrz 2012, 21:06:15 »
Na przykład na stronie poniżej:
https://www.sundhed.dk/
Zaloguj się za pomocą NemID a będziesz miała wgląd do wszystkich dokumentów dotyczących ciąży, porodu, i wszelkich innych twoich wizyt u lekarza :)
Za dużo mówimy o zmianie świata, a za mało świat zmieniamy. Za dużo mówimy o miłości, a za mało kochamy.

zaczarujmnie

  • Gość
Odp: becikowe
« Odpowiedź #21 dnia: 03 Wrz 2013, 16:09:42 »
Zgodnie z ustawa o swiadczeniach rodzinnych, wszelkie swiadczenia rodzinne przysługują osobom, jeżeli zamieszkują na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej przez okres zasiłkowy, w którym otrzymują świadczenia rodzinne, chyba że przepisy o koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego lub dwustronne umowy międzynarodowe o zabezpieczeniu społecznym stanowią inaczej. Sam adres zameldowania nie uprawnia Panstwa do ubiegania sie o jakiekolwiek swiadczenia rodzinne. Owszem jest to do przeskoczenia z uwagi na fakt, iz jednorazowa zapomoga wyplacana jest "jednorazowo" mozna oswiadczyc pod odpowiedzialnoscia karna, iz w chwili obecnej zamieszkuje sie na terytorium RP i wcale nie bedzie to klamstwem ;) bo w chwili ubiegania sie o swiadczenia zamieszkuja Panstwo pod wskazanym adresem zamieszkania. Jednakze nie wskazane jest oswiadczanie, iz centrum interesow zyciowych miesci sie w Danii, bo w owej chwili dokumenty zostana przeslane do Urzedu Marszalkowskiej z uwagi na przepisy o koordynacji systemow zabezpieczenia spolecznego.

Tak jak wspomniano zaswiadczenie o nie ubieganiu sie o swiadczenia rodzinne wymagane jest jedynie w przypadku, gdy jeden z rodzicow zameldowany jest w innym miescie, gminie itp.

Poza tym troszke zmian weszlo w zyciu w kwestii ubiegania sie o swiadczenia rodzinne. Miedzy innymi pojawilo sie kryterium dochodowe :) jednakze.. to rowniez nie stanowi problemu ;)

Gdyby ktos potrzebowal pomocy w kwestii swiadczen rodzinnych chetnie pomoge, zajmowalam sie w Polsce owymi swiadczeniami przed wyjazdem do Danii :)

poloniainfo.dk

Odp: becikowe
« Odpowiedź #21 dnia: 03 Wrz 2013, 16:09:42 »

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: becikowe
« Odpowiedź #22 dnia: 03 Wrz 2013, 18:02:04 »
Zlota lopata wedruje do..... ZACZARUJMNIE :)

Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

poloniainfo.dk

Odp: becikowe
« Odpowiedź #22 dnia: 03 Wrz 2013, 18:02:04 »

 

Jak odebrac becikowe w Polsce?

Zaczęty przez dzumbastcDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 4329
Ostatnia wiadomość 28 Lut 2013, 19:22:57
wysłana przez happybeti