poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: PYTANIE O A KASE  (Przeczytany 3165 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

klempa

  • Gość
PYTANIE O A KASE
« dnia: 15 Wrz 2009, 19:17:02 »
witam mam pytanie  jak to jest . ja mam akase decyzje mam na 4 lata chcialbym z eby zoba przyjechala in zaczela sie uczyc na dziennym AOS ie ja tez jestem na dziennym . i pytanie mam  czy komuna przyzna jej zasilek jakis jak bedzie sie uczyla i bedzie ze mna to jak gdyby polaczenie rodzin jest . i slyszalem ze jak nie mam pracy to pop ol roku musze zrobic zjazd  z danii to prawda?? ja juz jestem ponad pol roku na a -kasie i wszysko ok jestesm jak donczyk ktory aktywnie poszukuje pracy wiec nie wiem za bardzo co i jak

Offline greg1969

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 25
  • Wiadomości: 797
  • Reputacja: +5/-4
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: PYTANIE O A KASE
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Wrz 2009, 20:28:49 »
piękna polszczyzna......... ;D ???

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: PYTANIE O A KASE
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Wrz 2009, 20:43:44 »
Ciezko zrozumiec co napisales, ale sprobuje odpowiedziec.
Nie otrzymasz zgody na laczenie rodzin, gdy sam jestes na zasilku. Musisz wykazac sie mozliwoscia utrzymania swojego czlonka rodziny.
Nie zglebialam sie zbytnio w to czym jest ten AOS, ale zasadniczo, SU lub Voksneløn (jedyne zasilki dla osob uczacych sie) powiazane sa ze wczesniejsza praca w Danii. Wyjatek stanowia dorosli, ktorzy przyjechali na "laczenie rodzin" przed 18 rokiem zycia.
Tak wiec niestety. Najpierw sam musisz stanc na nogi, a pozniej bedziesz mial mozliwosc oficjalnego przyjecia zony w Danii.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

klempa

  • Gość
Odp: PYTANIE O A KASE
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Wrz 2009, 21:26:52 »
dzieki za odpowiedz pisze nie patrzac na klawiature takze............ a co do twojej wiedzy . ok tylko ze dowaidywalem sie co nieco i robia wyliczenia w komunie ile mam kasy, jak ja pokaze dataløn to widza ze mam np 10 tys na miesiac i nie mam za co zony utrzymac jaednak jezeli ona podejmuje sie nauki bo AOS to jest sprogcenter to chyba jest to inaczej rozxpatrywane . dzwonilem do biora rozmawialem z dunka to powiedziala ze nie zna zadnego polaka ktory uczylby sie dziennie i za bardzo nie mam kogo spytac a do kommune pojde po info w ostatecznosci. bynajmnjiej dzieki wielkie za info. pozdrw. PS  a jak to sie wszystko ma to tego polrocznego okresu szukania skoro decyzje mam na 4 lata

Offline felis

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: PYTANIE O A KASE
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Wrz 2009, 21:55:15 »
Nawet jeśli Twoja żona będzie uczęszczała na dzienne zajęcia to nie będzie miała z tego żadnych pieniędzy. Jedynie co będziesz miał to ulgę personalną od żony.
pozd.

Offline VENUS

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: PYTANIE O A KASE
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Wrz 2009, 12:27:08 »
witam mam pytanie  jak to jest . ja mam akase decyzje mam na 4 lata chcialbym z eby zoba przyjechala in zaczela sie uczyc na dziennym AOS ie ja tez jestem na dziennym . i pytanie mam  czy komuna przyzna jej zasilek jakis jak bedzie sie uczyla i bedzie ze mna to jak gdyby polaczenie rodzin jest . i slyszalem ze jak nie mam pracy to pop ol roku musze zrobic zjazd  z danii to prawda?? ja juz jestem ponad pol roku na a -kasie i wszysko ok jestesm jak donczyk ktory aktywnie poszukuje pracy wiec nie wiem za bardzo co i jak

czy to oznacza, ze juz teraz szukasz pracy i nie masz dochodow? tyle co wiem to 10 tys jest wystarczajace na " utrzymanie" zony, tak bylo przynajmniej pol roku temu. odnosnie a-kasy w mojej jest tak: musisz nalezec przynajmniej 1 rok i miec przepracowanych przynajmniej 1924 godz.
pzdr
CARPE DIEM

Offline KARMA

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 155
  • Reputacja: +0/-0
Odp: PYTANIE O A KASE
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Wrz 2009, 21:34:05 »
6 miesieczny czas na poszukiwanie nowej pracy obowiazuje na kontanthjelp-ty jestes na A-kasie - to nie jest zasilek wiec mozesz przebywac dopuki ci A-kasa placi. Zona moze przyjechac ale nie otrzyma swiadczen-dopabuse gdy przepracuje chociaz kilka miesiecy i straci prace bez wlasnej winy albo takze wypracuje A-kase.Jesli zona tutaj sie zamelduje stajac sie podatnikiem otrzyma nalezna ulge podatkowa,ktora bedziesz mogl przejac do swojego rozliczenia rocznego w przypadku gdy jej sama nie wykorzysta nie pracujac.

poloniainfo.dk

Odp: PYTANIE O A KASE
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Wrz 2009, 21:34:05 »

 

pytanie

Zaczęty przez didooDział Pomoc!

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 5500
Ostatnia wiadomość 08 Sie 2011, 18:38:33
wysłana przez didoo
Krotkie pytanie dot. ulg za dojazdy i wyzywienie

Zaczęty przez soul1985Dział Podatki

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 13903
Ostatnia wiadomość 18 Lut 2010, 10:48:28
wysłana przez soul1985
Pytanie ( odrobinę ) prawne.

Zaczęty przez AK211Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 6278
Ostatnia wiadomość 11 Wrz 2013, 10:14:56
wysłana przez aisak
pytanie

Zaczęty przez didooDział Hydepark

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 9607
Ostatnia wiadomość 06 Gru 2010, 23:15:41
wysłana przez roga
pytanie o podatek

Zaczęty przez Michal79Dział Podatki

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 6767
Ostatnia wiadomość 28 Cze 2008, 17:57:35
wysłana przez Klingon