poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: poważny problem  (Przeczytany 4988 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tomasz

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 48
  • Reputacja: +0/-1
poważny problem
« dnia: 05 Lut 2007, 20:44:39 »
Witam wszystkich.mam poważny problem ale sam ze sobą więc pewno niewiele osób to obchodzi.piszę tutaj bo nie ma tu jako takiego bloga.prowadziłem działalność w Polsce,miałem powazny wypadek z czego wyszły dwie wywrotki:jedna to dachowanie a ta druga to finanse po tej pierwszej.przyłamałem się i to bardzo,wtedy ktos zaproponował wyjazd do Danii pod Kopenhagę.Pracowałem rok w pewnej firmie ale Pan Grzegorz z Odense wie dobrze że to było o rok za długo.Mocno postanowiłem się odbudować w Polsce,jestem tu od sierpnia ale tu wszystko jest pod górę.Donaldland na co dzień.jestem między młotem a kowadłem.Jest coś co mnie ciągnie w stronę flagi w barwach takich samych jak nasza Polska a jakże innych.Ciagle zaglądam na tę stronkę czytam Wasze wypowiedzi,Wasze problemy.Szczerze nie wiem w która stronę pójść i wiem że nikt z Was mi nic nie doradzi.Ale wiem że zawsze łatwiej komuś doradzać niż sobie.Pozdrawiam wszystkich użytkowników tej stronki

Offline GoTTie

  • Przyjaciel Portalu
  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 797
  • Reputacja: +19/-6
Odp:poważny problem
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Lut 2007, 08:40:26 »
Masz racje, wybrac nie jest latwo miedzy ojczyzna a zyciem na emigracji. Duzo zalezy od tego, co chcialbys osiagnac. Dania ma swoje zalety a Polska swoje. Jesli chodzi o kwestie finansowa to na pewno za granica. W PL ciezko jest dorobic sie w krotkim czasie. Chociaz zludne jest stwierdzenie ze pracujac za granica za minimalna stawke, jest super. Twoj wątek jak najbardziej nadaje sie do dyskusji na tym forum http://polonia.danmark.nu :)

Offline Slavo

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: +0/-0
Odp:poważny problem
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Lut 2007, 15:35:26 »
Witam jeszcze raz

Mój wątek pt. PL-DK to odpowiedź na dywagację tomasza. Proszę więc, przeczytaj to, co napisałem powyżej. Zamiast odpowiedzi na Twoje wątpliwości przypakowo utworzyłem nowy wątek:side:

Pozdrawiam

Offline tomasz

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 48
  • Reputacja: +0/-1
Odp:poważny problem
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Lut 2007, 22:01:59 »
Bylem goTTie na tej stronce na ktora mnie skabusewałeś ale wystraszyłem się.Piszę o polonia.danmark.nu.Kobiety tam wypisują że faceci sa wogóle niepotrzebni.uciekłem od razu:) .A swoją drogą to Pan Bóg stworzyl mężczyznę,przyjrzał się mu i powiedział do niego-jaki ty jesteś piękny!I wtedy Stwórca postanowił że jeszcze \"wyczaruje\"kobietę.Popatrzył na nią ze wszystkich stron i rzekł-a ty moja droga to do końca życia będziesz się musiała malować!:) Dziękuję za wasze odpowiedzi

Offline GoTTie

  • Przyjaciel Portalu
  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 797
  • Reputacja: +19/-6
Odp:poważny problem
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Lut 2007, 22:36:03 »
Niedlugo polaczymy ten watek z pogaduszkami Polek i Polakow. :) A tamtego forum nie trzeba sie bac. Przesiaduje tam stara polonia, ktora zna Danie na wylot i moze ci o niej opowiedziec. Nie ukrywam ze poruszane sa tam tez straszne tematy na temat zbednych mezczyzn :laugh:

Offline tomasz

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 48
  • Reputacja: +0/-1
Odp:poważny problem
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Lut 2007, 19:29:30 »
Widzisz GoTTie jest taki kawał że kobieta powinna faceta traktować jak psa-dobrze nakarmić,nie drażnić i wypuszczać wieczorem.A jeśli tylko powiesz że wychodzisz wieczorem to zaraz jest sto pytań.Może trzeba na nie zacząć warczeć?:)Chociaż ja nie narzekam bo wszystko mi wolno w domu zrobić-jeśli tylko chcę mogę pozmywać,uprać,ugotować lub umyć okna.Po prostu wszystko mi wolno i już:) .

mala z aarhus

  • Gość
Odp:poważny problem
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Lut 2007, 23:54:40 »
Hm, zazdroszcze Ci. Mozesz pozmywac, umyc okno itd. a ja niestety musze. :unsure: ..kobiece poczucie obowiazku plus niewrazliwy feministycznie mezczyzna to raczej codziennosc. Jak ostatnio wyjezdzalam na tydzien \"biedak\" kupil plastikowe naczynia, bo jak powiedzial: po co sie meczyc! a zreszta.

poloniainfo.dk

Odp:poważny problem
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Lut 2007, 23:54:40 »

Offline tomasz

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 48
  • Reputacja: +0/-1
Odp:poważny problem
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Lut 2007, 22:16:36 »
Tak.Napisałem że wszystko mi wolno tylko trzeba jeszcze zapytać czy to robię:) .Widzisz \"mała z aarhus\"nie bardzo mam czas na te domowe przyjemnośći.Ale jedno jest pewne-uwielbiam zmywać po imieninach itp.Czym więcej tym lepiej[wtedy odpoczywam bo zmywając nie myślę o niczym:) .Więc jak szukacie kogoś na zmywak po swoich imprezach proszę dać znać tylko duzo wcześniej.Dojazd zajmuje troszkę czasu a nie wiem jak to się stalo że do dziś nie mam helikoptera:)

Offline marta_malgorzata

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 373
  • Reputacja: +9/-4
  • Płeć: Kobieta
Odp:poważny problem
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Lut 2007, 08:53:46 »
Tomku, ta propozycja zmywania uszczesliwisz pewnie niejedna kobiete:P ,a zmywanie po imrezach to juz w ogole super okazja.

Ale cos musi w tym byc, bo moj maz tez bardzo lubi zmywac, i tak jak ty, mowi, ze przy tym odpoczywa.B)

Pozdrawiam;)

Offline marta_malgorzata

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 373
  • Reputacja: +9/-4
  • Płeć: Kobieta
Odp:poważny problem
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Lut 2007, 09:18:32 »
tomasz napisał:
Cytuj (zaznaczone)
Witam wszystkich.mam poważny problem ale sam ze sobą więc pewno niewiele osób to obchodzi.piszę tutaj bo nie ma tu jako takiego bloga.prowadziłem działalność w Polsce,miałem powazny wypadek z czego wyszły dwie wywrotki:jedna to dachowanie a ta druga to finanse po tej pierwszej.przyłamałem się i to bardzo,wtedy ktos zaproponował wyjazd do Danii pod Kopenhagę.Pracowałem rok w pewnej firmie ale Pan Grzegorz z Odense wie dobrze że to było o rok za długo.Mocno postanowiłem się odbudować w Polsce,jestem tu od sierpnia ale tu wszystko jest pod górę.Donaldland na co dzień.jestem między młotem a kowadłem.Jest coś co mnie ciągnie w stronę flagi w barwach takich samych jak nasza Polska a jakże innych.Ciagle zaglądam na tę stronkę czytam Wasze wypowiedzi,Wasze problemy.Szczerze nie wiem w która stronę pójść i wiem że nikt z Was mi nic nie doradzi.Ale wiem że zawsze łatwiej komuś doradzać niż sobie.Pozdrawiam wszystkich użytkowników tej stronki



Tomku,kazdy czlowiek, ktory postanawia zaczac jakis nowy etap swojego zycia, przezywa podobne rozterki, bo nie wiadomo jak sie to wszystko ulozy.
Ja jakis czas temu mialam podobny problem. Po powrocie do Pl okazalo sie, ze nikt nie czeka z otwartymi rekami na moja osobe, ze zeby zrealizowac swoje plany musialabym sobie wypruc zyly.:unsure:
I tak jestem tu z powrotem, z ta roznica, ze teraz wiem czego chce.

Nie powiem, ze zyje mi sie tu bezstresowo, bo tak nie jest, ale mam teraz innego rodzaju problemy jak w Pl.Tu przynajmniej nie musze sie martwic o prace, a co z tym zwiazane-pieniadze.Jesli tylko chcesz pracowac, to pracujesz, stracisz prace-szukasz innej.
Dla mnie jest to duzy plus, miedzy innymi dlatego tu wrocilam.:evil:

Pozdrawiam i zycze powodzenia:)


P.S Chcialabym jeszcze dodac cos bardzo waznego.
Bardzo duzo zawdzieczam pomocy Gottiego, Grzegorza z Odense i innych zyczliwych ludzi z tego forum.Pomogli mi oni rozwiazac wiele problemow.
:)

poloniainfo.dk

Odp:poważny problem
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Lut 2007, 09:18:32 »

 

mam problem zezrozumieniem angielskich slowek

Zaczęty przez piatkaDział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 8712
Ostatnia wiadomość 04 Gru 2007, 15:08:04
wysłana przez piatka
problem z ubezpieczeniem auta w Alka

Zaczęty przez marinaDział Pomoc!

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 13139
Ostatnia wiadomość 05 Mar 2010, 11:07:02
wysłana przez vera
problem z wydaniem CPR (albo z pracodawcą)

Zaczęty przez Tomasz RakowskiDział Podatki

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 7917
Ostatnia wiadomość 29 Lis 2010, 10:47:23
wysłana przez CHOINA
Problem z logowaniem sie do banku

Zaczęty przez patrykos93Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 12040
Ostatnia wiadomość 15 Wrz 2016, 20:03:06
wysłana przez daniaa
Problem

Zaczęty przez Łukasz22Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 7310
Ostatnia wiadomość 20 Sty 2008, 00:37:01
wysłana przez mala_z_Aarhus