poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Pismo z kommune  (Przeczytany 3290 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pankracy

  • Gość
Pismo z kommune
« dnia: 27 Wrz 2009, 12:50:30 »
Witam,

Przebywam obecnie na zwolnieniu lekarskim. Dostałem niedawni pismo z kommune "Erklæring om raskmelding". Z tego co się zorientowałem muszę je odesłać. Jest tam rubryczka"Sidste sygedag", gdzie należy wpisać datę...no właśnie czego? Czy chodzi o koniec choroby? Co jeśli nie wiem kiedy będę w stanie wrócić do pracy?

Z góry dzięki   

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pismo z kommune
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Wrz 2009, 13:04:21 »
Witam,

Przebywam obecnie na zwolnieniu lekarskim. Dostałem niedawni pismo z kommune "Erklæring om raskmelding". Z tego co się zorientowałem muszę je odesłać. Jest tam rubryczka"Sidste sygedag", gdzie należy wpisać datę...no właśnie czego? Czy chodzi o koniec choroby? Co jeśli nie wiem kiedy będę w stanie wrócić do pracy?

Z góry dzięki   
Normalnie "erklæring ....." wysyla sie po zakonczeniu choroby, a dokladnie z chwila przystapienia do pracy. Pamietaj, ze data
"sidste sygedag" oznacza, ze odtego dnia nie bedziesz otrzymywac sygedagpenge! Zadzwon do dagpengekontoret i zapytaj.
Prawdopodobnie - jezeli nadal jestes chory -nie bedziesz musial wpisywac tej daty. Byc moze bedziesz musial przedlozyc nowe zaswiadczenie lekarskie z oswiadczeniem lekarza, zanadal chorujesz.   

Offline EUZEBINA

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 123
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pismo z kommune
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Wrz 2009, 14:53:47 »
dokładnie tak jest że tam wpisuje się datę powrotu do pracy!czyli jeśli nadal jesteś na zwolnieniu to nic tam nie wpisujesz!{ja będąc na zwolnieniu z powodu komplikacji w ciąży też taką notkę dostawałam} :)

Pankracy

  • Gość
Odp: Pismo z kommune
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Wrz 2009, 16:36:45 »
Zakończyłem właśnie leczenie szpitalne (uległem wypadkowi), ale nie czuję się jeszcze na siłach żeby wrócić do pracy:-\W szpitalu powiedziano mi, że ja powinienem zadecydowac kiedy wrócę. Trochę mi się to w głowie nie mieści. Pewnie właśnie szpital wysłał raport do kommune, że oni juz swoje zrobili... Na owym piśmie jest tez napisane że mam się do nich zgłosić za tydzień w celu wywiadu. Najlepiej zadzwonię do nich jutro i dowiem się u źródła. Dzięks

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pismo z kommune
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Wrz 2009, 18:07:57 »
Zakończyłem właśnie leczenie szpitalne (uległem wypadkowi), ale nie czuję się jeszcze na siłach żeby wrócić do pracy:-\W szpitalu powiedziano mi, że ja powinienem zadecydowac kiedy wrócę. Trochę mi się to w głowie nie mieści. Pewnie właśnie szpital wysłał raport do kommune, że oni juz swoje zrobili... Na owym piśmie jest tez napisane że mam się do nich zgłosić za tydzień w celu wywiadu. Najlepiej zadzwonię do nich jutro i dowiem się u źródła. Dzięks
Szpital zakonczyl swoja "sprawe" wypisujac Cie z szpitala co w "systemie opieki medycznej" okresla sie, ze jestes zdrowy (mozesz powrocic do pracy). Wyniki leczenia szpitalnego zostaly wyslane do Twojego lekarza domowego. Szpital nie zabiera stanowiska
czy Ty uwazasz, ze nie czujesz sie na silach wrococ do pracy. Jezel nie czujesz sie jeszcze zbyt dobrze - musisz zwrocic sie do swojego wlasnego lekarza.

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pismo z kommune
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Wrz 2009, 21:04:43 »
Bez przesady roga, szpitale wypisuja tu czasem w pare godzin po operacji albo na drugi dzien (moje wlasne doswiadczenia) i dlatego tez nie uwazaja cie za zdrowego i gotowego do pracy, czesto mowia zeby sie zachowywac spokojnie przez... i kazdy nawet w socjalu to zrozumie. Socjal majac watpliwosci poprosi o opinie twojego lekarza, a w ostatecznosci posle delikwenta do swojego eksperta.
Szpitale wypisuja (za) szybko by zwiekszyc przepustowosc z powodu braku miejsca, personelu i najwazniejsze ze wzgledow ekonomicznych.

Offline neletop

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 4
  • -Otrzymane: 16
  • Wiadomości: 681
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pismo z kommune
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Wrz 2009, 08:15:27 »
Pankracy - to czy mozesz wrocic do pracy czy nie, zalezy od charakteru operacji, od tego przy czym pracujesz, no i jak sie czujesz.
Wiele zabiegow nie wymaga lezenia w lozku i zwolnienia z pracy - choc np. bieganie moze byc nie wskazane.
Zglos sie do swojego lekarza i pogadaj z nim.

poloniainfo.dk

Odp: Pismo z kommune
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Wrz 2009, 08:15:27 »

 

pismo z midt

Zaczęty przez lilotDział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 3726
Ostatnia wiadomość 22 Maj 2008, 14:48:17
wysłana przez lilot
Pismo z Danii (SKAT)

Zaczęty przez raziel92Dział Podatki

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 6112
Ostatnia wiadomość 10 Sty 2016, 20:20:57
wysłana przez raziel92
pismo ze skata prosze o przetlumaczenie

Zaczęty przez magdawisniewskaDział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 3545
Ostatnia wiadomość 10 Lis 2008, 20:42:20
wysłana przez Klingon
Pismo z Danske Bank

Zaczęty przez marek2122Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 6080
Ostatnia wiadomość 28 Lip 2012, 20:27:38
wysłana przez roga
Feriepenge, pismo wypłata a wyjazd z Danii

Zaczęty przez lisek508Dział Podatki

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 5294
Ostatnia wiadomość 29 Lip 2021, 09:03:21
wysłana przez lisek508