poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: farba  (Przeczytany 3836 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

neti

  • Gość
farba
« dnia: 23 Wrz 2009, 16:39:19 »
Czy moge prosic o przetlumaczenie
Flutex 5 råhvid
Glans 25 i grå tone
dziekuje

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: farba
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Wrz 2009, 17:42:40 »
Flutex - to bedzie pewnie nazwa firmy, 5 jakies oznaczenie
Råhvid - surowa biel (nie mam pojecia co to za odcien)
glans - blyszczaca, polyskujaca
i grå tone - w szarym odcieniu
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Klingon2

  • Gość
Odp: farba
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Wrz 2009, 21:05:39 »
Flutex 5 råhvid
Glans 25 i grå tone
Flutex to jest nazwa farby produkowanej przez Flügger (zobacz na dole tej strony http://flugger.dk/Produkter/wall%20and%20celing.aspx lub Sortimentsoversigt nr. 81).

Glans to jest połysk, podaje sie od 2 calokowity mat, do 90 przy farbach olejnych blyszczacych. Farby wodne maja najwiekszy polysk 50.

I tak "Flügger Flutex 5 råhvid" to farba matowa (glans 5) do sufitow i scian. Råhvid (surowy biały) to odcien białego. Nie wiem dlaczego musi być Flügger, bo farby często są na przecenie - na przykład teraz jest Dyrup do ścian 12 l tylko za 399 kr. (normalna cena 699 kr - http://www.swiflet.com/davidt/davi/3/1/) który można tonować w sklepie (jest wliczone w cenie) - ty potrzebujesz råhvid. Nie warto kupować tanich farb z Bilki.

"Glans 25 i grå tone" to jest farba trochę błyszcząca (połysk 25) tonowana na szaro - domyslam sie że chodzi o farbę na elemnty drewniane (ramy drzwi i listwy przypodlogowe). Nie jest podana jakiego producenta i jakiego koloru, tylko tonowna na szaro, normalnie kupuje się farbę wodną i na przecenie.

Właśnie jestem w temacie i mam kilka porad dla zrób-to-sam ludzi. Do malowania ram drzwiowych znalazłem u producenta drzwi numer kolor białego NSC S0502-Y i w sklepie stonowałem dokładnie na taki kolor. Taki system barw jak NSC jest dużo lepszy niż nazwy kolorów, jak np. "Klitgrå" który w Sadolin jest innym szarym kolorem niż mój o tej samej nazwie.

Klingon2

  • Gość
Odp: farba
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Wrz 2009, 21:37:35 »
PS. Przy przeprowadzce z mieszkania normalnie maluje sie tylko sufity i sciany. Po osmiu latach koszt pokrywa spoldzielnia (1% za kazdy miesiac zamieszkania).

neti

  • Gość
Odp: farba
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Wrz 2009, 22:40:54 »
Dziekuje

poloniainfo.dk

Odp: farba
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Wrz 2009, 22:40:54 »