poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Kara pieniężna - oszacowany podatek przez SKAT  (Przeczytany 11571 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline anna.zet

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Kara pieniężna - oszacowany podatek przez SKAT
« dnia: 30 Wrz 2009, 17:30:51 »
Witam.
Chcę przedstawić problem mojego męża, który od listopada 2006 do kwietnia 2007 pracował na dwóch kontraktach (dla duńskich firm) w Danii we własnej jednoosobowej firmie budowlanej. Płacił podatki w Polsce, a także wypełniał zerowe rozliczenie w duńskim SKAT( do zapłacenia podatku w Danii zobowiązali się duńscy pracodawcy). Po zakończeniu obu kontraktów wrócił do Polski i już nie wyjeżdżał do Danii. Mimo, że mąż w 2008 roku zamknął działalność nadal przychodziły rozliczenia, które mąż wypełniał wszędzie wpisując "zero" i odsyłał do Danii. Od ponad roku SKAT upomina się o spłatę "należnego" podatku VAT (95 000 000 DKK/ ok 50 000 000 PLN + odsetki). Domyślamy się, że jest to spowodowane tym, że któreś z zerowych rozliczeń nie dotarło do SKAT.
Próbowaliśmy wyjaśnić sytuacje mailowo w języku angielskim i wyrazić czynny żal. Bez odzewu. Upomnienia nadal przychodzą z groźbą wszczęcia postępowania egzekucyjnego lub uruchomienie odpowiednich organów ścigania w kraju. Teraz spróbujemy napisać w języku duńskim.


Pozdrawiam i proszę o wskazówki jak zakończyć tą sprawę.

Offline felis

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kara pieniężna - oszacowany podatek przez SKAT
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Wrz 2009, 17:39:58 »
Może duński pracodawca nie odprowadzał podatku za Pani męża? Bo taka kwota z niczego się raczej nie wzięła.
W sumie zastanawia mnie jedna rzecz. Jeśli to jest 95 mil dk+ odsetki to => zakładam 3 lata. 95/3 (lata)/12 (miesięcy)=2,63 mil dk miesięcznie.


Offline anna.zet

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
poprawka
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Wrz 2009, 18:45:46 »
Dziękuje za odpowiedź. Też się nad tym zastanawiam.
Chciałabym dostać odpowiedź ze Skat, ale niestety na naszą prośbę o wyjaśnienie zaistniałej sytuacji(w języku angielskim) odpowiedzieli wysyłając ankietę w języku duńskim( którego nie znamy, co zaznaczyliśmy w mailu z prośbą).

Na jaki adres email lub adres pocztowy mogłabym wysłać zapytanie (w języku duńskim - za pośrednictwem tłumacza), żeby odpowiedzią nie była ankieta?

W internecie znalazłam :
Erhvervs- og Selskabsstyrelsen, Postboks 622, 0900 København C
(Główny Urząd ds. Podmiotów Gospodarczych, Skrytka pocztowa 622, 0900 Kopenhaga C).
Główny Urząd ds. Podmiotów Gospodarczych koordynuje wymianę informacji z organami
administracji skarbowej. Informacje służą organom władz wykonującym nadzór nad przestrzeganiem
przepisów prawa i zasad obowiązujących w Danii przez przedsiębiorstwa działające na jej terytorium

Czy pisać tylko poprzez stronę SKAT ?

[Posted on: 30 Wrzesień  2009, 17:58:08]

Podałam złe sumy.
SKAT upomina się o zapłatę dokładnie 95 610 DKK ( a nie 95 000 000 )
Przepraszam za błąd ,to ze względu, że  jest to dla mnie kosmiczna suma.

Dokładnie : 75 000 DKK - Moms
                16.500 DKK - odsetki
                4 razy 800 DKK - opłata za tymczasowe ustalenie podatku
                910 DKK - opłata za upomnienie

Offline felis

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kara pieniężna - oszacowany podatek przez SKAT
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Wrz 2009, 21:31:54 »
Ja osobiście napisałbym oficjalne pismo z prośbą o wyjaśnienie skąd taka kwota się wzięła. Jednakże myślę, że pracodawca Pani męża nie odprowadzał składek do Skatu. Można również napisać do byłego pracodawcy.

Klingon2

  • Gość
Odp: Kara pieniężna - oszacowany podatek przez SKAT
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Wrz 2009, 23:38:47 »
Na chlopski rozum dowiedzialbym sie na czym stoje, czyli zadzwonilbym (w tym wypadku najlepsza forma komunikacji) do osob z ktorymi mialem umowe i ewt. do SKATu.

Offline bumi71

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 145
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kara pieniężna - oszacowany podatek przez SKAT
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Lis 2009, 13:24:38 »
Witam.
Chcę przedstawić problem mojego męża, który od listopada 2006 do kwietnia 2007 pracował na dwóch kontraktach (dla duńskich firm) w Danii we własnej jednoosobowej firmie budowlanej. Płacił podatki w Polsce, a także wypełniał zerowe rozliczenie w duńskim SKAT( do zapłacenia podatku w Danii zobowiązali się duńscy pracodawcy). Po zakończeniu obu kontraktów wrócił do Polski i już nie wyjeżdżał do Danii. Mimo, że mąż w 2008 roku zamknął działalność nadal przychodziły rozliczenia, które mąż wypełniał wszędzie wpisując "zero" i odsyłał do Danii. Od ponad roku SKAT upomina się o spłatę "należnego" podatku VAT (95 000 000 DKK/ ok 50 000 000 PLN + odsetki). Domyślamy się, że jest to spowodowane tym, że któreś z zerowych rozliczeń nie dotarło do SKAT.
Próbowaliśmy wyjaśnić sytuacje mailowo w języku angielskim i wyrazić czynny żal. Bez odzewu. Upomnienia nadal przychodzą z groźbą wszczęcia postępowania egzekucyjnego lub uruchomienie odpowiednich organów ścigania w kraju. Teraz spróbujemy napisać w języku duńskim.


Pozdrawiam i proszę o wskazówki jak zakończyć tą sprawę.


Jezeli  firma  byla  zarejestrowana  w Polsce  to  dunczycy byli  zleceniodawcami  a  nie  pracodawcami . To  sa  zupelnie  rozne  pojecia  i  nie  radzilbym  nikomu  ich  mylic  bo  to moze  dunska  strone  drogo  kosztowac . Nawet  jezeli  kontrakt  byl  " lipny "  (  czyli praca  na  godziny  i  wynagrodzenie  rowniez )  nie  jest  dobrym  pomyslem  nazywanie  strony  dunskiej  " pracodawca  "  wobec  Skat  gdyz  grozi  to  naliczeniem stronie  dunskiej  tzw. podatku  od  wynajmu  sily  roboczej ..  Jest  druk  na  stronie  Skat  do  wyrejestrowania sie  z  dunskiego  VAT.. http://www.skat.dk/getFile.aspx?Id=38632   . Podejrzewam niestety  ze  nie  zaakceptuja  wyslania  z  data  wsteczna  :))



poloniainfo.dk

Odp: Kara pieniężna - oszacowany podatek przez SKAT
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Lis 2009, 13:24:38 »

 

ulga skat na kupno domu

Zaczęty przez mokkaDział Podatki

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 13239
Ostatnia wiadomość 14 Lut 2013, 19:23:11
wysłana przez Jomir
Skat - tłumaczenie i drobna pomoc

Zaczęty przez MostekDział Podatki

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 11498
Ostatnia wiadomość 04 Cze 2008, 17:31:14
wysłana przez Klingon
skat a rozliczenie w Polsce!!!!!!!!!!!!!!

Zaczęty przez julkaDział Podatki

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 15056
Ostatnia wiadomość 27 Mar 2008, 11:00:00
wysłana przez julka
Darowizna w Polsce a Skat

Zaczęty przez cirolDział Podatki

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 7145
Ostatnia wiadomość 27 Lut 2019, 17:27:30
wysłana przez cirol
Skat odnosnie auta na pl dechach prosze o tlumaczenie/wyjasnienie

Zaczęty przez witiawDział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 17607
Ostatnia wiadomość 13 Gru 2014, 21:09:25
wysłana przez roga