poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: I znowu nagonki!  (Przeczytany 58873 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline marta_malgorzata

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 373
  • Reputacja: +9/-4
  • Płeć: Kobieta
Odp: I znowu nagonki!
« Odpowiedź #120 dnia: 17 Lis 2009, 22:56:56 »
A mnie sie wydaje, ze niestety narodowosc jednak jest brana pod uwage.

W moich stronach bardzo ciezko dostac w banku karte Visa  :o  o Dankorcie nie wspomne, dlatego, ze bylo tyle przekretow zrobionych przez obcokrajowcow, ze teraz na wiarygodnosc trzeba sobie troszeczke zapracowac.

Troszke daej ode mne, a mianowicie w Horsens, bedac Polakiem, jest niezmiernie trudno wynajac mieszkanie, gdyz ludzie niestety maja zle doswiadczenia z Polakami , ktorym wynajmowali mieszkania.

A uogolniajac juz i pomijajac narodowosc, to przeciez mamy kryzys i z kredytami moze byc ciezko, choc przylkad rogowki, ktora nie byla szalenie droga ma sie przeciez nijak do tego, ze gro osob uzyskuje kredyty na samochody, ktore warte sa duuuuuzo wiecej.  ??? Moze zatem wszystko zalezy od tego na kogo w danej instytucji lub sklepie sie trafi.

Offline giuseppe_Randers

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 133
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mieć czy być, być czy mieć?
Odp: I znowu nagonki!
« Odpowiedź #121 dnia: 17 Lis 2009, 22:57:41 »
Nordea

Offline Heavyman

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: I znowu nagonki!
« Odpowiedź #122 dnia: 17 Lis 2009, 23:00:32 »
Nordea
Tak jak ja. Obawiam się że lepszej dyskoteki nie znajdziesz...

Offline marta_malgorzata

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 373
  • Reputacja: +9/-4
  • Płeć: Kobieta
Odp: I znowu nagonki!
« Odpowiedź #123 dnia: 17 Lis 2009, 23:01:42 »
Zgadzam się z Tobą w zupełności i rozumiem też obawy banku, jednakże wydaje mi się że wystarczająco długo (prawie 2 lata) jestem klientem banku, o normalnej historii konta, w sensie regularne wpływy co 2 tygodnie, trochę oszczędności itp, aby otrzymać kartę kredytową z najmniejszym możliwym limitem. A jak się okazuje nie.  :-\


Sproboj zapytac w innym banku. Ja tak zrobilam, mowiac, ze w poprzednim to bylo to i tamto.... zadzialalo. Teraz kazdy walczy o klienta.

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: I znowu nagonki!
« Odpowiedź #124 dnia: 17 Lis 2009, 23:04:53 »
Moja ostatnia i mam nadzieje pomocna info; zostajac klientem w czystym "internetbank" ktory nie ma nigdzie fizycznych oddzialow dostaje sie juz na wstepie visa/dankort. To sa: Basisbank i Scandiabank .

jest.info

  • Gość
Odp: I znowu nagonki!
« Odpowiedź #125 dnia: 17 Lis 2009, 23:05:02 »
A mnie sie wydaje, ze niestety narodowosc jednak jest brana pod uwage.
Napewno. Widocznie oceniają że jest duże ryzyko związane z udzielaniem pożyczek Polakom ale to jest co innego niż gdyby nie było ryzyka i byś nie otrzymała pożyczki ze względu na pochodzenie.

PS. Niektóre banki zbankrutowały i ludzie potracili masę pieniędzy z powodu "złych" pożyczek.

Nie no, co najmniej Dankort to trzeba mieć. Poszedłbym do innego banku i jako powód zmiany banku podałybm Dankort (wiecej nie ma powodu narzekać, chociaż mogłoby być na co).

Offline martuchnam

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 30
  • Wiadomości: 428
  • Reputacja: +16/-38
  • Płeć: Kobieta
Odp: I znowu nagonki!
« Odpowiedź #126 dnia: 18 Lis 2009, 07:36:22 »
wiecie moim zdaniem to nie sa zadne nagonki.po prostu wiekszosc polakow nigdzie nie potrafi sie zachowac.zreszta swiadcza o tym tematy w gazetach.a juz wogle to byl niedawno w necie dobry artykul ze polacy to najwieksze przekrety.wiedza jak robic zeby sie nie narobic a zarobic.takich to juz trzeba tepic niestety.wiec nie dziwcie sie ze nikt i nic nie chce nam dawac.ciagle tylko slychac polacy to i polacy tamto.a juz ostatnio najwiecej o nas slychac w DK.wczesniej w Wielkiej Brytanii i Islandii.
wiec dopoki tacy ludzie beda to i nie bedziemy mieli nawet zadnego szacunku z innej strony. :) :) :) :) :)
Jestem jaka jestem! Nie dbam o opinie ludzi mi obcych. Sama wyznaczam sobie cele, do których  dąże. Potrafie byc nieznosna. Chcialabym móc wszystko. Pragne walczyc o swoje do konca. Milcze, kiedy cierpie. Zamykam drzwi, kiedy chce byc sama. Zawsze sie smieje. Zaluje kilku niepotrzebnych slów.

poloniainfo.dk

Odp: I znowu nagonki!
« Odpowiedź #126 dnia: 18 Lis 2009, 07:36:22 »

rororo

  • Gość
Odp: I znowu nagonki!
« Odpowiedź #127 dnia: 18 Lis 2009, 21:48:44 »
w danskebank można dostać,jeśli udowodnisz,że masz pracę.wszędzie będą dokładnie sprawdzać dokumentacje.w nordei jest dosyć ciężko.przed 5 laty przeniosłem konto do danskebanku.a poza tym,czy nie widzicie,ze o nas często źle piszą.ale czyż wśród duńczyków,anglików i innych nacji nie ma degenaratów?ludzie,chociaż my,polacy nie piszmy na siebie źle.dla mnie,jak przeglądam to forum to powinniście napisać"forum dla polaków czujących się duńczykami".żenada-ale prawdziwa.

Offline jedrzej

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 144
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: I znowu nagonki!
« Odpowiedź #128 dnia: 18 Lis 2009, 22:10:36 »
Off topic kolejny ;)
Ja miałem tez niemiła sytuacje w Nordei. Wpłacałem pieniądze i pania w kasie spytała skąd je mam.
Odpowiedz była prosta z uśmiechem na twarzy:

Odebrałem dług ;D Więcej pytań już niebyło.
 
Koledze dali MasterCard z limitem 50000dkk, a po pół roku stwierdzili ze to pomyłka. rozmowa z menaderem pomogła ale kosztowało to czas i nerwy.

BR

  • Gość
Odp: I znowu nagonki!
« Odpowiedź #129 dnia: 18 Lis 2009, 22:26:38 »
Napewno. Widocznie oceniają że jest duże ryzyko związane z udzielaniem pożyczek Polakom ale to jest co innego niż gdyby nie było ryzyka i byś nie otrzymała pożyczki ze względu na pochodzenie.

PS. Niektóre banki zbankrutowały i ludzie potracili masę pieniędzy z powodu "złych" pożyczek.

Nie no, co najmniej Dankort to trzeba mieć. Poszedłbym do innego banku i jako powód zmiany banku podałybm Dankort (wiecej nie ma powodu narzekać, chociaż mogłoby być na co).

Dlaczego tak myślisz?Ja w Nordea mogłem otrzymac wiekszy kredyt,niż o jaki się ubiegałem .Wymagania,CPR,konto w tej placówce,stała praca,,w moim przypadku ,,, moja prywatna firma dunska,,(obywatelstwo jeszcze polskie),,płynnośc finansowa,w tygodniu było po sprawie.Także mam karte z chipem do bankomatu, jaką  płatnosci można dokonac wszedzie,,prawie,,, a większosc znajomych Polaków twierdzi że mają problem z jej otrzymaniem,dostają jedynie vise z paskiem a płacic można nią w wybranych stacjach paliw.Mieszkam tu 2 lata.Kredyt otrzymałem jako Polak bez problemu.Pozdrawiam cała społeczność z forum.

DORN92

  • Gość
Odp: I znowu nagonki!
« Odpowiedź #130 dnia: 19 Lis 2009, 19:49:43 »
Najlepiej zmienić bank, a likwidując konto w tym banku w którym nie chcieli dać karty z chipem wyraźnie to zaznaczyć.
Poza tym takie coś to nawet można zaskarżyć. Obywatele UE nie mogą być dyskryminowani, a to jest wyraźna dyskryminacja. Duńczycy to rasiści. Pod każdym względem

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: I znowu nagonki!
« Odpowiedź #131 dnia: 19 Lis 2009, 23:28:17 »
;D

NIesamowite. Myslalam, ze nalezymy do tej samej bialej rasy.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

SAILS

  • Gość
Odp: I znowu nagonki!
« Odpowiedź #132 dnia: 20 Lis 2009, 01:18:48 »
Najlepiej zmienić bank, a likwidując konto w tym banku w którym nie chcieli dać karty z chipem wyraźnie to zaznaczyć.
Poza tym takie coś to nawet można zaskarżyć. Obywatele UE nie mogą być dyskryminowani, a to jest wyraźna dyskryminacja. Duńczycy to rasiści. Pod każdym względem
Gdyby Dunczycy byli RASISTAMI,to nie oglądałbys na co 2 ulicy kolorowych.

zaZu

  • Gość
Odp: I znowu nagonki!
« Odpowiedź #133 dnia: 20 Lis 2009, 10:35:48 »
'moze i nie sa .. tak do konca , ale sa zawistni i juz nieraz slyszalam komentarze gdy rozmawialam z kims po Polsku , ze piepsz ... Polacy, Ruscy , ( ludzie mysla ze my nie rozumiemy )

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: I znowu nagonki!
« Odpowiedź #134 dnia: 20 Lis 2009, 10:43:36 »
To, ze mowia o nas "pieprzeni" Polacy, Ruscy itp. nie wynika z tego, ze sa zawistni.
Sa po prostu zli, kiedys na to, ze zachwujemy sie jak zachwujemy, a teraz i na to, ze nie ma pracy dla nich, a nasi maja, bo sa duzo tansi.
To nie jest zawisc, a czysta zlosc, ktorej sie nie dziwie.
Bo nie dosc, ze wschodni robotnicy odebrali im miejsca pracy, to jeszcze zepsuli rynek pracy zanizajac znacznie wynagrodzenia.

Nie zloscicie sie w Polsce na Rumunow, Bulgarow, Ukraincow, ktorzy gotwi sa do pracy za polowe stawki, jaka otrzymuje Polak???
To dziala tak samo tutaj.

Dunczycy z natury nie sa zawistni, ze wzgledu na wieloletnie, powszechnie panujace "JANTELOVEN".
Tak jak my Polacy w czasie zaborow i okupacji (hitlerowskiej czy stalinowskiej) nauczylismy sie kombinowac w imie patriotyzmu, tak Dunczycy nauczyli sie pokory i niewywyzszania sie ponad innych.

Oczywiscie to sie zmienia, tak jak i sie zmienia u nas. Rosna mlode pokolenia, dorastajace w innej rzeczywistosci, mimo wszystko pietno historii wciaz jeszcze jest widoczne.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

poloniainfo.dk

Odp: I znowu nagonki!
« Odpowiedź #134 dnia: 20 Lis 2009, 10:43:36 »

 

I znowu Dania przoduje - najszczesliwszy kraj swiata

Zaczęty przez ReFormerDział Hydepark

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 18864
Ostatnia wiadomość 05 Sie 2010, 08:26:44
wysłana przez Bulinka
AXEL znowu...

Zaczęty przez Aneczka86Dział Praca w Danii

Odpowiedzi: 175
Wyświetleń: 62113
Ostatnia wiadomość 02 Wrz 2013, 23:36:13
wysłana przez myszka0807
SAS znowu ląduje awaryjne

Zaczęty przez MargaretMitchellDział Hydepark

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 7061
Ostatnia wiadomość 01 Lis 2007, 19:01:54
wysłana przez K3
Znowu prosba:)

Zaczęty przez Maja1216Dział Hydepark

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 4017
Ostatnia wiadomość 31 Lip 2011, 23:09:33
wysłana przez Maja1216
Polska znowu w loterii wizowej do USA

Zaczęty przez anhaDział Hydepark

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 12745
Ostatnia wiadomość 21 Paź 2011, 22:15:04
wysłana przez frederiksberg :)