poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: I znowu nagonki!  (Przeczytany 59045 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

a

  • Gość
Odp: I znowu nagonki!
« Odpowiedź #135 dnia: 20 Lis 2009, 10:57:25 »
Mirra, nie wiem czy jest sens tlumaczyc te oczywiste w koncu sprawy.
Ci, ktorzy choc troche mysla, rozumieja to.
Ci ktorzy kieruja sie w zyciu niskimi instynktami i tak nigdy tego nie pojma.


[Posted on: 20 Listopad  2009, 10:52:28]

Wg tych drugich w Danii panuje rasizm i dyskryminacja.
W Polsce jest natomiast sielanka. Bo przeciez fakt, ze na wielu murach latami sa rasistowskie malunki, a na meczach ligowych z udzialem druzyn w ktorych graja czarnoskorzy zawodnicy publika wyje jak malpy i miota bananami, no ten fakt o niczym nie swiadczy. Nie wspomne juz o tym, z jaka aprobata spotkaly sie, takze na tym forum, wypowiedzi niejakiego Onyszki.

zaZu

  • Gość
Odp: I znowu nagonki!
« Odpowiedź #136 dnia: 20 Lis 2009, 11:06:10 »
o rasizmie w Polandii naszej kochanej nie bede wspominac,bo niedawno głosno było o tym jak Nasze Młode pokolenie opluwało i biło czarnoskórych studentów na prztystankach.
a ja kiedys na siłowni gadałam ze znajoma, a jeden "trener" do drugiego, ale ja nienawidze Ruskich, musiałam powiedziec ze jestem Polka:)
heheh

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: I znowu nagonki!
« Odpowiedź #137 dnia: 20 Lis 2009, 11:23:42 »
Normalny dunczyk nigdy ci (nieznajomej) nie powie (pomimo ze tak moze mysli), ze czegos czy kogos nienawidzi; nie lezy to w ich naturze i w ten sposob unikaja mozliwych kontrowersji czy konfrontacji.W sporach pomiedzy 2 kolegami ten 3 zazwyczaj powie, ze sie nie chce w to mieszac, pomimo ze jest przekonany o tym kto ma racje. Taka juz jest ich "uroda".

zaZu

  • Gość
Odp: I znowu nagonki!
« Odpowiedź #138 dnia: 20 Lis 2009, 11:28:33 »
On mi tego nie powiedział, myslac ze  nie rozumiemy , powiedział to do kolegi.
niestety był to młody Duńczyk

Offline Juta

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: +14/-22
Odp: I znowu nagonki!
« Odpowiedź #139 dnia: 20 Lis 2009, 11:37:04 »
Tak sie oburzacie na Dunczyka, ktory mowi o piep....ych Polakach, a spojrzcie na siebie samych, co wy wygadujecie o Dunczykach? Przyjechaliscie do nich pracowac, wiekszosc z was placi smieszne podatki, dzieki Danii i Dunczykom zyjecie na przyzwoitym poziomie, a obrazacie ich na kazdym kroku. Moze to dlatego, ze my, Polacy, mamy w ogole pogardliwy stosunek do innych. My mozemy ich obrazac, ale oni nas nie.


zaZu

  • Gość
Odp: I znowu nagonki!
« Odpowiedź #140 dnia: 20 Lis 2009, 11:46:22 »
moze i tak jest..
taka juz nasz metalnosc narodowa.
tak nas wychowowało panstwo, i o tym mozna długo dyskutowac, a co do rasimu, to jesszce spotakałam sie z przypdkiem , ze Polakowi(płacacemu normalne podatki )\powybijali szyby w aucie, przebili opony i napisali : GO HOME !
spawców nie złapano, wiec moze to był jakis pseudoduńczyk ??czy jak to sie tam nazywa .


[Posted on: 20 Listopad  2009, 11:41:32]

a moje auto jakies 3 lata temu sposród kilkudziesieciu na parkingu zostało wybrane ( choc wcale nie było luksusowe) przez duńczyków ,została wybita szyba i skradzione radio, ale sprawców złapano.rodowici Duńczycy...
wiec nie piszcie ze oni nie sa rasistami, sa tak jak my, jedni bardziej drudzy mniej.sa takimi samymi ludzmi jak my, maja tylko lepsze państwo.,lepsze zycie, i lepszych rządzących niz my

Offline Juta

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: +14/-22
Odp: I znowu nagonki!
« Odpowiedź #141 dnia: 20 Lis 2009, 11:48:51 »
Moze to byl Dunczyk, ktorego wlasnie zwolniono i przyjeto w jego miejsce czarnoskorego Polaka?
Ludzie, co wy z tym rasizmem?  :o Nie wiedzialam, ze typowy Polak ma inny kolor skory niz rodowity Dunczyk.

poloniainfo.dk

Odp: I znowu nagonki!
« Odpowiedź #141 dnia: 20 Lis 2009, 11:48:51 »

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: I znowu nagonki!
« Odpowiedź #142 dnia: 20 Lis 2009, 11:57:29 »
A nie przyszlo CI do glowy, ze wlasnie takie radio bylo im potrzebne?
Inna opcja - moze wybieraja auta obcokrajowcow, zakladajac, ze obcokrajowiec moze nie zglosic szkody na policje???
A moze akurat dla nich Twoje auto bylo wlasnie pierwszym z rzedu, bo na pomysl malego skoku wpadli wlasnie stojac kolo twego auta???
A moze wlamanie do Twojego auta bylo najprostsze? Wiadomo - im drozszy samochod, tym wieksze zabezpieczenia.

Powodow, ze wybrali wlasnie Twoje auto mogly byc tysiace...
Smieszne, jest na podstawie takiego przypadku mowienie o rasizmie.

GO HOME pisane przez Dunczyka (rdzennego) do Polaka moze byc wynikiem li i jedynie NACJONALIZMU.

RASIZM - jak sama nazwa wskazuje dotyczy dyskryminacji RASOWEJ.
Wyrozniamy trzy rasy: europoidalną (BIALA), negroidalną (CZARNA) i mongoloidalną (ZOLTA).
Wiec gdzie tu mowa o RASIZMIE???

Moze, zanim zacznie sie komus cos zarzucac, warto najpierw dowiedziec sie co dana obelga oznacza????
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

wodoor

  • Gość
Odp: I znowu nagonki!
« Odpowiedź #143 dnia: 20 Lis 2009, 13:03:36 »
Powiem szczerze. mentalność Duńskiego narodu, podoba mi się. Cenię sobie ich spokój i miły sposób bycia. Wdzięczny jestem im za to, że mogę tu pracować, mieszkać. Incydentalne przypadki złego zachowania, zawsze były powodem do generalizowania. A ja niechcę, żeby po jakiejkolwiek sprawie z udziałem Polaka, ktoś wrzucał mnie do jednego wora z tymże własnie i zgeneralizował mnie do jednej grupy skwalifikowanej jako "zły", bo taki nie jestem. I dlatego mimo wszystko uważam, że zarówno Dunczycy, jak i Polacy to narody, mądre i przyjazne. i niech tak zostanie. Byłbym tym samym niezmiernie szczęśliwy gdyby ta dyskusja przeniosła się na jakis Pudelek.pl czy inne badziewne forum plotkarskie, bo nie to jest tematem tego postu, który z początku był dośc ciekawy. Z poczatku....... Pozdrawiam zatem wszystkich Polaków i Duńczyków.

zaZu

  • Gość
Odp: I znowu nagonki!
« Odpowiedź #144 dnia: 20 Lis 2009, 15:39:36 »
nie wnikałam co było powodem skoku na moje auto, radio oddali, heheh
a wracajac do koloru skóry ja rzeczywiscie na codzien nie odczuwam dyskryminacji, ale mam w szkole znajoma Tajlandke , która ma meza Duńczyka, zyje w ich srodowisku, a jednak mówi ze czuje innośc z powodu koloru skóry .

rororo

  • Gość
Odp: I znowu nagonki!
« Odpowiedź #145 dnia: 20 Lis 2009, 18:34:11 »
Normalny dunczyk nigdy ci (nieznajomej) nie powie (pomimo ze tak moze mysli), ze czegos czy kogos nienawidzi; nie lezy to w ich naturze i w ten sposob unikaja mozliwych kontrowersji czy konfrontacji.W sporach pomiedzy 2 kolegami ten 3 zazwyczaj powie, ze sie nie chce w to mieszac, pomimo ze jest przekonany o tym kto ma racje. Taka juz jest ich "uroda".

nie rozczulaj mnie!u nas w pracy gadaja,jak bardzo nie lubią turków i innych "nie duńczyków".fakt,że rozglądaja się na boki czy inny dunol tego nie słyszy.co to jest?hipokryzja moi drodzy!a Onyszko nie patrzył na bok-po prostu wyraził głośno swoją opinię!i w Polsce kto ma głosno powiedzieć to też powie,że nienawidzi żydów,geji czy kolorowych.żyjemy w wolnym świecie więc każdy ma prawo do własnych opinii.a geje jak chodzą po ulicach i mordy drą,że chcą wolności to im wolno!wracając do tematu:my to robimy otwarcie,a duńczycy po cichu.ale też nienawidzą więc proszę,nie  piszcie,jacy to oni cudowni.a co do tego czy to dzięki nim mam pracę -to nie do końca.bo robię dobrze,nie jak 60% tutejszych

rororo

  • Gość
Odp: I znowu nagonki!
« Odpowiedź #146 dnia: 20 Lis 2009, 18:37:18 »
tutejszych obywateli.większośc z nas ma pracę dzięki własnym rękom,a nie protekcjom.jeśli zwalniaja to w większości duńczyków dlaczego?bo są powolni!!!!!!proste!i ten,kto tu jest dłużej napewno nie ma niskich podatków!a jak ktoś chciał zarobić to już zarobił i jest w Polsce.skończcie z tą zazdrością,że my niby doimy od tej "biednej waszej matki danii",

Offline wienio

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: +0/-0
Odp: I znowu nagonki!
« Odpowiedź #147 dnia: 20 Lis 2009, 23:52:44 »
Witam!
Mam firmę w Polsce ale mieszkam i pracuję w Danii. Miałem auto firmowe na polskich numerach. Ktoś na mnie doniósł do SKAT-u. Nie wiem kto i dlaczego, bo jestem spokojnym człowiekiem i zatargów z nikim nie mam. Pracownicy SKAT śledzili mnie jak z domu wyjechałem do pracy. Zatrzymali i zabrali samochód - moje narzędzie pracy. Trzymają auto już 3 miesiące. Oddadzą jak przerejestruję. Ale jest kłopot: auto jest w kredycie, a polski bank dał do zrozumienia, że jak przerejestruję, to zerwie umowę kredytową. Na dodatek SKAT się zdenerwował, że firmę mam w Polsce i tam odprowadzam podatki. Weszli do mojego mieszkania i szukali dokumentów, choć biuro firmy mam w Polsce. Dla mnie to był szok - nigdy nikt nie zrobił mi rewizji w mieszkaniu.  Na nic tłumaczenia, że byłem w SKAT po to by zarejestrować firmę w Danii, ale że jedna Pani w SKAT stwierdziła, iż lepiej dla mnie mieć firmę w Polsce. Teraz mam kłopoty. Od kilku miesięcy żyję w niepewności, bo jak wiadomo w Danii wszystko załatwia się powoli. Nie użalam się, ale piszę, by ustrzec innych. Nie ma co udawać pewniaka i nazywać frajerami tych, którzy przerejestrowali auta. Jednym się udaje, innym nie. Nie wiadomo, na kogo trafi.

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: I znowu nagonki!
« Odpowiedź #148 dnia: 21 Lis 2009, 00:08:37 »
3xro
Nigdy nie mialem zamiaru cie rozczulic bo przeciez cie nie znam i napewno nie poznam, m.in. dlatego, ze niestety sie nie paletam po norach w ktorych ludzie twojego pokroju sie gniezdza. Nie bardzo wiem jak rozumiesz o czym dunczycy rozmawiaja skoro masz juz oczywiste problemy z jezykiem polskim, wiec poliglota nie mozesz byc. Dla scislosci moj post o dunczykach jest oparty na podstawie wieloletnich spostrzezen, a ty pewnie tu jestes, gdzies tam, od paru godzin.
« Ostatnia zmiana: 21 Lis 2009, 01:16:19 wysłana przez jamjurand »

Offline jedrzej

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 144
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: I znowu nagonki!
« Odpowiedź #149 dnia: 21 Lis 2009, 00:29:25 »
;D BIEDNA MATKA DANIA ;D

GRATULACJE ;D ;D ;D


Dobrego łikendó Rodacy ;D ;D ;D

poloniainfo.dk

Odp: I znowu nagonki!
« Odpowiedź #149 dnia: 21 Lis 2009, 00:29:25 »

 

I znowu Dania przoduje - najszczesliwszy kraj swiata

Zaczęty przez ReFormerDział Hydepark

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 18915
Ostatnia wiadomość 05 Sie 2010, 08:26:44
wysłana przez Bulinka
AXEL znowu...

Zaczęty przez Aneczka86Dział Praca w Danii

Odpowiedzi: 175
Wyświetleń: 62358
Ostatnia wiadomość 02 Wrz 2013, 23:36:13
wysłana przez myszka0807
SAS znowu ląduje awaryjne

Zaczęty przez MargaretMitchellDział Hydepark

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 7133
Ostatnia wiadomość 01 Lis 2007, 19:01:54
wysłana przez K3
Znowu prosba:)

Zaczęty przez Maja1216Dział Hydepark

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 4033
Ostatnia wiadomość 31 Lip 2011, 23:09:33
wysłana przez Maja1216
Polska znowu w loterii wizowej do USA

Zaczęty przez anhaDział Hydepark

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 12829
Ostatnia wiadomość 21 Paź 2011, 22:15:04
wysłana przez frederiksberg :)