poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: I znowu nagonki!  (Przeczytany 59048 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: I znowu nagonki!
« Odpowiedź #150 dnia: 21 Lis 2009, 12:59:03 »
taka juz nasz metalnosc narodowa.
tak nas wychowowało panstwo
Niektorych wychowalo panstwo, niektorych ulica......... a gdzie byli rodzice ? . Rezultaty takiego wychowania uwidoczniaja sie w wypowiedziach na forum.

a

  • Gość
Odp: I znowu nagonki!
« Odpowiedź #151 dnia: 21 Lis 2009, 13:28:55 »
taka juz nasz metalnosc narodowa.
tak nas wychowowało panstwo (...)
wiec nie piszcie ze oni nie sa rasistami, sa tak jak my, jedni bardziej drudzy mniej.sa takimi samymi ludzmi jak my, maja tylko lepsze państwo.,lepsze zycie, i lepszych rządzących niz my

Wlasnie, najlepiej o wszystko obwinic panstwo.
Tylko co to jest panstwo? Jakis mityczny twor? Moze kosmici je stworzyli?
Oraz kosmici wybrali za nas rzadzacych.

Polska mentalnosc to wieczne narzekanie i szukanie winnych poza soba.
Wielkie wymagania w stosunku innych, zadnych w stosunku do siebie.

Offline coma_berenices

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 59
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: I znowu nagonki!
« Odpowiedź #152 dnia: 21 Lis 2009, 14:40:45 »
Niecałe 2 tygodnie temu znalazłam za wycieraczką samochodu taką broszurkę:
http://www.skat.dk/getFile.aspx?Id=57040
Na okładce, w żółtej ramce, obok napisu SKAT, długopisem napisano numer rejestracyjny samochodu. Jak łatwo się domyślić - auto jest na polskich blachach. Zamierzałam wywieźć samochód w grudniu, niestety Politi mnie uprzedziła :D Co radzicie? Wywozić auto od razu (choć to trochę skomplikowane, wiąże się z nieplanowanym urlopem, będzie też problem z powrotem)? Czy może poczekać jeszcze do 15-go grudnia? Broszurka nie jest żadnym oficjalnym pismem ze SKATu ale...
;)

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: I znowu nagonki!
« Odpowiedź #153 dnia: 21 Lis 2009, 14:52:50 »
W zwiazku z tradycyjnymi, zwlaszcza teraz i mocno zakrapianymi " julefrokost" spotkaniami, policja szaleje pilnie kontrolujac samochody i kabusewcow, wiec smigaj do Polski albo schowaj dobrze samochod do stycznia.

zaZu

  • Gość
Odp: I znowu nagonki!
« Odpowiedź #154 dnia: 21 Lis 2009, 15:15:02 »
Wlasnie, najlepiej o wszystko obwinic panstwo.
Tylko co to jest panstwo? Jakis mityczny twor? Moze kosmici je stworzyli?
Oraz kosmici wybrali za nas rzadzacych.

Polska mentalnosc to wieczne narzekanie i szukanie winnych poza soba.
Wielkie wymagania w stosunku innych, zadnych w stosunku do siebie.
niestety mam dopabuse 20kilka lat, i nie czuje sie winna stworzenia tego państwa, a to co robili nasi przodkowie to przeciez nie moja wina,

[Posted on: 21 Listopad  2009, 15:13:10]

Niektorych wychowalo panstwo, niektorych ulica......... a gdzie byli rodzice ? . Rezultaty takiego wychowania uwidoczniaja sie w wypowiedziach na forum.
moi??? akurat mnie dobrze wychowali, niech kazdy mówi za siebie,

Offline GrzegorzM

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: I znowu nagonki!
« Odpowiedź #155 dnia: 21 Lis 2009, 17:41:47 »
albo schowaj dobrze samochod do stycznia.



Myślisz, że w styczniu się coś zmieni?

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: I znowu nagonki!
« Odpowiedź #156 dnia: 21 Lis 2009, 18:08:28 »
Napewno nic, tylko ze nie bedzie tyle kontroli i pytajacy bedzie mogl lepiej zaplanowac transport do Polski.

poloniainfo.dk

Odp: I znowu nagonki!
« Odpowiedź #156 dnia: 21 Lis 2009, 18:08:28 »

ciekawy

  • Gość
Odp: I znowu nagonki!
« Odpowiedź #157 dnia: 21 Lis 2009, 20:39:32 »
hmmm Jestem ciekaw jak to wyglada w Polsce. Czy jesli zarej. pojazd w Danii to czy po powrocie do PL. moge go ponownie zarej. na polskich tablicach?? No bo chyba nie bedzie zarej, podójnie..??

teddy-gosc

  • Gość
Odp: I znowu nagonki!
« Odpowiedź #158 dnia: 21 Lis 2009, 21:41:00 »
Do "Coma Berenices"-  nie wiem gdzie mieszkasz ale domniemywam ze albo w duzej aglomeracji albo w duzym polskim "skupisku".Nie znajac Twoich reali -moge tylko napisac ze jezeli nie poruszasz sie Twoim pojazdem po drogach  publicznych, to moga Ci "skoczyc na pukiel".Ze wczesniejszej analizy opisu na naszym forum ,pamietam ze takie praktyki prowadzi "SKAT" Aarchus,co z tego wynika ze albo maja "kreta"na naszym forum /ktory notabene donosi jakie skutki odnosza podobne ulotki/ mam na mysli zwyzke przerejestrowanych samochodow ma numery "DK" albo jest to analiza kosztow "SKATU" ktore dowodza ze lepiej straszyc ulotkami za wycieraczka niz organizowac/ kosztowne!/lapanki na samochody z obca rejestracja. Wszystkich "Dunczykow"chcialbym poinformowac ze sam kupilem sobie taki maly "zlomik" bo jestem za przestrzeganiem prawa w panstwie w ktorym jestem gosciem ,a jakby ktos chcial wiedziec na ktorym parkingu "stoi"moja wystrzalowa "fura" to pytania prosze kabusewac na pryw.e-mail. Serdeczne Pozdrowienia.

Offline felis

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: I znowu nagonki!
« Odpowiedź #159 dnia: 21 Lis 2009, 22:09:27 »
Na pewno Twoja wystrzałowa fura stoi w Polsce. Ponieważ jak napisałeś "bo jestem za przestrzeganiem prawa" więc posiadanie samochodu na Polskich blachach w Danii byłoby nielegalne.

Może lepiej skończyć ten temat. Każdy ma rozum i wie co robi.


Offline Zurich

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 241
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: I znowu nagonki!
« Odpowiedź #160 dnia: 21 Lis 2009, 23:10:47 »
Do "Coma Berenices"-  nie wiem gdzie mieszkasz ale domniemywam ze albo w duzej aglomeracji albo w duzym polskim "skupisku".Nie znajac Twoich reali -moge tylko napisac ze jezeli nie poruszasz sie Twoim pojazdem po drogach  publicznych, to moga Ci "skoczyc na pukiel".Ze wczesniejszej analizy opisu na naszym forum ,pamietam ze takie praktyki prowadzi "SKAT" Aarchus,co z tego wynika ze albo maja "kreta"na naszym forum /ktory notabene donosi jakie skutki odnosza podobne ulotki/ mam na mysli zwyzke przerejestrowanych samochodow ma numery "DK" albo jest to analiza kosztow "SKATU" ktore dowodza ze lepiej straszyc ulotkami za wycieraczka niz organizowac/ kosztowne!/lapanki na samochody z obca rejestracja. Wszystkich "Dunczykow"chcialbym poinformowac ze sam kupilem sobie taki maly "zlomik" bo jestem za przestrzeganiem prawa w panstwie w ktorym jestem gosciem ,a jakby ktos chcial wiedziec na ktorym parkingu "stoi"moja wystrzalowa "fura" to pytania prosze kabusewac na pryw.e-mail. Serdeczne Pozdrowienia.



Århus pisze sie Århus przez samo haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa. ;D ;D ;D ;D ;D ;D

teddy-gosc

  • Gość
Odp: I znowu nagonki!
« Odpowiedź #161 dnia: 21 Lis 2009, 23:34:09 »
I  przyznajcie sami ,czyz powiedzenie "uderz w stol a nozyce same sie odezwia" nie jest prwadziwe.Buhhhhhha .Aarhus .

allan2

  • Gość
Odp: I znowu nagonki!
« Odpowiedź #162 dnia: 22 Lis 2009, 11:22:55 »
Do "Coma Berenices"-  nie wiem gdzie mieszkasz ale domniemywam ze albo w duzej aglomeracji albo w duzym polskim "skupisku".Nie znajac Twoich reali -moge tylko napisac ze jezeli nie poruszasz sie Twoim pojazdem po drogach  publicznych, to moga Ci "skoczyc na pukiel".Ze wczesniejszej analizy opisu na naszym forum ,pamietam ze takie praktyki prowadzi "SKAT" Aarchus,co z tego wynika ze albo maja "kreta"na naszym forum /ktory notabene donosi jakie skutki odnosza podobne ulotki/ mam na mysli zwyzke przerejestrowanych samochodow ma numery "DK" albo jest to analiza kosztow "SKATU" ktore dowodza ze lepiej straszyc ulotkami za wycieraczka niz organizowac/ kosztowne!/lapanki na samochody z obca rejestracja. Wszystkich "Dunczykow"chcialbym poinformowac ze sam kupilem sobie taki maly "zlomik" bo jestem za przestrzeganiem prawa w panstwie w ktorym jestem gosciem ,a jakby ktos chcial wiedziec na ktorym parkingu "stoi"moja wystrzalowa "fura" to pytania prosze kabusewac na pryw.e-mail. Serdeczne Pozdrowienia.

Ktoś już kiedyś dawno to tłumaczył aby tak zrobić, ja posłuchałem i tak zrobiłem i nie może być wygodniejsza sytuacja niż jest teraz.

Szkoda tylko że niektórych jakas buta rozrywa bo zamiast dyskutować trzepią jadaczką jak pod budką z piwem

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: I znowu nagonki!
« Odpowiedź #163 dnia: 22 Lis 2009, 15:35:43 »
wiec nie piszcie ze oni nie sa rasistami, sa tak jak my, jedni bardziej drudzy mniej.sa takimi samymi ludzmi jak my, maja tylko lepsze państwo.,lepsze zycie, i lepszych rządzących niz my
A kto im to lepsze panstwo, lepsze zycie stworzyl i lepszych rzadzacych wybral ?

olga84

  • Gość
Odp: I znowu nagonki!
« Odpowiedź #164 dnia: 22 Lis 2009, 15:41:21 »
A ja myślę o przerejestrowaniu swojego Audi A6 z 98r na duńskie blachy  i co wy na to? czy ktoś juz coś takiego zrobił,proszę o radę,czytałam na stronie naszej ambasady że Skat zabiera 15 procent opłaty rejestracyjnej w razie decyzji o powrocie do Polski a resztę oddaje czy ktoś o tym słyszał ?? pozdro

poloniainfo.dk

Odp: I znowu nagonki!
« Odpowiedź #164 dnia: 22 Lis 2009, 15:41:21 »

 

I znowu Dania przoduje - najszczesliwszy kraj swiata

Zaczęty przez ReFormerDział Hydepark

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 18924
Ostatnia wiadomość 05 Sie 2010, 08:26:44
wysłana przez Bulinka
AXEL znowu...

Zaczęty przez Aneczka86Dział Praca w Danii

Odpowiedzi: 175
Wyświetleń: 62410
Ostatnia wiadomość 02 Wrz 2013, 23:36:13
wysłana przez myszka0807
SAS znowu ląduje awaryjne

Zaczęty przez MargaretMitchellDział Hydepark

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 7141
Ostatnia wiadomość 01 Lis 2007, 19:01:54
wysłana przez K3
Znowu prosba:)

Zaczęty przez Maja1216Dział Hydepark

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 4034
Ostatnia wiadomość 31 Lip 2011, 23:09:33
wysłana przez Maja1216
Polska znowu w loterii wizowej do USA

Zaczęty przez anhaDział Hydepark

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 12839
Ostatnia wiadomość 21 Paź 2011, 22:15:04
wysłana przez frederiksberg :)