poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: praca przy wymianie fugi!!!  (Przeczytany 14003 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Liwia

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 117
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: praca przy wymianie fugi!!!
« Odpowiedź #15 dnia: 12 Gru 2009, 19:39:27 »
taka, że w Pl nie mają na chleb, więc biorą co jest

Tylko, że my żyjemy w Danii a nie w Polsce i tutaj za takie 23zł za godzinę to się cienko przędzie, więc nie rozumiem jak ktoś się może na takie coś godzić.

Offline Solvej

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 911
  • Reputacja: +34/-32
  • Płeć: Kobieta
Odp: praca przy wymianie fugi!!!
« Odpowiedź #16 dnia: 12 Gru 2009, 20:12:33 »

Offline KIKI

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 128
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: praca przy wymianie fugi!!!
« Odpowiedź #17 dnia: 12 Gru 2009, 22:46:39 »
Dla mnie tez bylo nie do zrozumienia ze polska firma zabiera 100 koron od szefa a reszta dla Polaka ktory naprawde ciezko pracuje...Rozmawialam z nim i powiedzialam mu ze ja bym za takie pieniadze nie wyjechala a on mi na to .... Że gdybys miala rodzicow bez pracy w starszym wielu  gdzie w Polsce chca i wola mlodych zatrudniac na to jeszcze  czworka rodzenstawa mlodszego i jego checi pomocy... niesc pomoc rodzicą zeby przetrwac bo panstwo polskie odmawia pomocy....Wyjechal tu z jednym zamiarem.... POMOCY SWOJEJ RODZINIE!!!! On chce i szuka pracy za takie pieniadze jak my!!! Wierze w to i mam  nadzieje ze mu sie to uda bo jest chloapak wart dunskich  koron za swoja prace!!!Ja mu zycze szczescia!

Offline felis

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: praca przy wymianie fugi!!!
« Odpowiedź #18 dnia: 13 Gru 2009, 10:42:01 »
1. Mamy wolny rynek.
2. Ilu z nas zaczynało od 110 DKK. (tzw. najniższej stawki) Duńczycy oburzali się , że niszczymy im rynek.
3. Kto jest fachurą nie ma się o co martwić.
Niestety żyjemy w takim świecie a nie innym. Każdy chce żyć

zaZu

  • Gość
Odp: praca przy wymianie fugi!!!
« Odpowiedź #19 dnia: 13 Gru 2009, 10:56:13 »
Tylko, że my żyjemy w Danii a nie w Polsce i tutaj za takie 23zł za godzinę to się cienko przędzie, więc nie rozumiem jak ktoś się może na takie coś godzić.
jakbyś miała w Polsce na utrzymaniu dzieci to byś inaczej mówiła, ludzie sie niestety godzą na takie warunki, mówiąc ze "lepsze to niż nic"
żyja byle gdzie , jedzą to przywiozą z Polski,a praktycznie wszystko co zarobią wysyłaja do kraju. oj są tacy

Offline Liwia

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 117
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: praca przy wymianie fugi!!!
« Odpowiedź #20 dnia: 13 Gru 2009, 13:44:46 »
jakbyś miała w Polsce na utrzymaniu dzieci to byś inaczej mówiła, ludzie sie niestety godzą na takie warunki, mówiąc ze "lepsze to niż nic"
żyja byle gdzie , jedzą to przywiozą z Polski,a praktycznie wszystko co zarobią wysyłaja do kraju. oj są tacy

"Nigdy nie mów nigdy" i nie mówię, że nigdy bym nie pracowała za takie pieniądze, bo nie wiadomo w jakiej mogę się znaleźć sytuacji, ale zawsze jest jakieś wyjście. Tym bardziej jak ma się dzieci to powinno się jakoś bardziej postarać o lepszą pracę... Moim zdaniem to nie jest żaden problem znaleźć pracę gdzieś przy sprzątaniu nawet za te 100 koron. Trzeba po prostu się postarać trochę bardziej i poszukać, a na pewno się coś znajdzie.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: praca przy wymianie fugi!!!
« Odpowiedź #21 dnia: 13 Gru 2009, 16:25:23 »
Dokładnie. Zresztą nie rozumiem ludzi którzy pracują za stawki niższe niż minimalna. Jaka w tym logika...???
Dla przypomnienia: w Danii nie ma stawki minimalnej!

poloniainfo.dk

Odp: praca przy wymianie fugi!!!
« Odpowiedź #21 dnia: 13 Gru 2009, 16:25:23 »

Offline Liwia

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 117
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: praca przy wymianie fugi!!!
« Odpowiedź #22 dnia: 13 Gru 2009, 18:53:19 »
Dla przypomnienia: w Danii nie ma stawki minimalnej!

I tak wszyscy wiedzą o co chodzi. A poza tym stawki minimalne są, tylko że inaczej ustalane niż w PL. Różne dla różnych zawodów i ustalane na mocy porozumienia z związkami zawodowymi.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: praca przy wymianie fugi!!!
« Odpowiedź #23 dnia: 13 Gru 2009, 19:04:46 »
Oczywiscie masz racje. Chodzilo mi jedynie o to, ze nie ma jednej minimalnej stawki godzinowej w Danii, okreslajacej ze nikt nie moze zarabiac ponizej xxxx kr., jak to jest w wielu innych krajach. Takie informacje moga byc przydatne dla tych ktorzy podejmuja tutaj prace poraz pierwszy.   

Offline funia

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 26
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: praca przy wymianie fugi!!!
« Odpowiedź #24 dnia: 14 Gru 2009, 14:34:48 »
Witam
Nasi mezowie robili przy wymianie fug,nie bylo kolorowo,ale co mieli zrobic? Wazne ,ze jakies tam pieniadze placil i starczylo na mieszkanie i zycie.Same pracowalysmy w klubie albanskim za 200 koron za noc,warunki fatalne,wyzywanie,ponizanie,krzyki... Ale jakos musialysmy wytrzymac,przeciez przyjechalysmy z rodzinami i dziecmi,to za cos musimy zyc. Moze wam jest latwo pisac ,ze trzeba sie postarac,ale my naprawde sie staramy i nic nie mozemy znalezc. Dajemy ogloszenia,rozwieszamy ulotki i bez odzewu,wiec chetnie poslucham kazdej dobrej rady jak i gdzie skutecznie znalezc ta prace,a mozemy robic wszystko,nawet czyscic toalety i zamiatac ulice,bo wstyd to krasc a nie uczciwie pracowac. Pozdrawiamy i czekamy na odpowiedz,obecnie nie pracujemy nigdzie.

Offline Liwia

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 117
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: praca przy wymianie fugi!!!
« Odpowiedź #25 dnia: 14 Gru 2009, 15:08:56 »
Witam
Nasi mezowie robili przy wymianie fug,nie bylo kolorowo,ale co mieli zrobic? Wazne ,ze jakies tam pieniadze placil i starczylo na mieszkanie i zycie.Same pracowalysmy w klubie albanskim za 200 koron za noc,warunki fatalne,wyzywanie,ponizanie,krzyki... Ale jakos musialysmy wytrzymac,przeciez przyjechalysmy z rodzinami i dziecmi,to za cos musimy zyc. Moze wam jest latwo pisac ,ze trzeba sie postarac,ale my naprawde sie staramy i nic nie mozemy znalezc. Dajemy ogloszenia,rozwieszamy ulotki i bez odzewu,wiec chetnie poslucham kazdej dobrej rady jak i gdzie skutecznie znalezc ta prace,a mozemy robic wszystko,nawet czyscic toalety i zamiatac ulice,bo wstyd to krasc a nie uczciwie pracowac. Pozdrawiamy i czekamy na odpowiedz,obecnie nie pracujemy nigdzie.
Ja zawsze szukam na www.jobnet.dk i zawsze coś znajduję ("coś" czyli nie mniej niż 115dkk). Tak szczerze mówiąc to nawet nie wiem gdzie znaleźć pracę na czarno, bo jak tutaj mieszkam od półtora roku nikt mi nigdy takiej nie zaproponował, a też chodziłam z cv po różnych knajpach i firmach. Ja wychodzę z założenia, że na ile się cenisz, tyle dostajesz. Jeśli się godzisz na pracę za 200 koron za noc to nie dziw się, że tyle dostajesz.

zaZu

  • Gość
Odp: praca przy wymianie fugi!!!
« Odpowiedź #26 dnia: 14 Gru 2009, 15:21:05 »
Liwia chyba za ostro oceniłas funie,. teraz jest naprwade ciężko o jakąkolwiek pracę , wszędzie dają warunek : komunikatywny jęz . duński , niegdyś tak oblegane przez Polki ISS , teraz zauważyłam ze te Polki zwalnia, bo woli zatrudnić kogoś "swojego" ,  nie mówie ze wszystkie zwalnia, bo jak ktoś dobrze robi to wiadomo, ale już słyszałam o  takich przypadkach.
teraz pracy po prostu NIE MA

Offline Liwia

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 117
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: praca przy wymianie fugi!!!
« Odpowiedź #27 dnia: 14 Gru 2009, 16:52:56 »
Liwia chyba za ostro oceniłas funie,. teraz jest naprwade ciężko o jakąkolwiek pracę , wszędzie dają warunek : komunikatywny jęz . duński , niegdyś tak oblegane przez Polki ISS , teraz zauważyłam ze te Polki zwalnia, bo woli zatrudnić kogoś "swojego" ,  nie mówie ze wszystkie zwalnia, bo jak ktoś dobrze robi to wiadomo, ale już słyszałam o  takich przypadkach.
teraz pracy po prostu NIE MA
To dziwne, bo ja jakoś znalazłam pracę kilka miesięcy temu... I to bez duńskiego. Praca jest, tylko trzeba poszukać, a jeśli nie można jej znaleźć to zawsze jest inna opcja. Można wrócić do PL, można wyemigrować gdzie indziej. Jest wiele możliwości tylko po prostu trzeba się rozejrzeć i podjąć odpowiednią decyzję. Nie wydaje mi się, żeby praca za 200 koron na noc była taką właśnie decyzją, bo to nie rozwiązuje problemu tylko go stwarza. Może i moja ocena jest ostra, ale rozczulanie się nad sobą do niczego nie prowadzi. Zamiast użalać się, że mało zarabiam, pracodawca mnie oszukuje itd poszukałabym nowej pracy.

Offline funia

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 26
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: praca przy wymianie fugi!!!
« Odpowiedź #28 dnia: 14 Gru 2009, 18:41:51 »
dlatego teraz szukamy i nie pracujemy juz za te 200 koron za noc i zostalysmy bez niczego ,
ogloszenia ktore dajemy na stronach i rozwieszamy niedaly jak do tej pory zadnego skutku
do polski nie chcemy wracac bardzo chcialybysmy zostac wlasnie tutaj,
nie ukrywam ze liczymy wlasnie na Wasza pomoc byc moze tam gdzie teraz pracujecie jest miejsce dla nas nie boimy sie ciezkiej pracy ale roznoszenie ogloszen i cv nieprzyniosly rezultatu i wasza pomoc jest chyba nam nie zbedna bo bez znajomoci i szczescia to chyba ciezko sie gdzies zaczepic
pozdr

STG44

  • Gość
Odp: praca przy wymianie fugi!!!
« Odpowiedź #29 dnia: 14 Gru 2009, 23:40:40 »
1. Mamy wolny rynek.
2. Ilu z nas zaczynało od 110 DKK. (tzw. najniższej stawki) Duńczycy oburzali się , że niszczymy im rynek.
3. Kto jest fachurą nie ma się o co martwić.
Niestety żyjemy w takim świecie a nie innym. Każdy chce żyć
Czy fachura czy nie ,stawki Dunczyka ,ani ty, ani ja,  ani on, nie dostanie nigdy.

poloniainfo.dk

Odp: praca przy wymianie fugi!!!
« Odpowiedź #29 dnia: 14 Gru 2009, 23:40:40 »

 

praca w ochronie środowiska

Zaczęty przez crazyrafDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 9604
Ostatnia wiadomość 27 Maj 2007, 00:34:01
wysłana przez crazyraf
Praca w nocy szkodliwa jak azbest

Zaczęty przez MargaretMitchellDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 17759
Ostatnia wiadomość 17 Sie 2011, 17:15:50
wysłana przez @ae@
Praca jako opiekun osób niepełnosprawnych lub starszych

Zaczęty przez OpiekunDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 27476
Ostatnia wiadomość 21 Paź 2009, 13:18:42
wysłana przez lilia
PRACA DLA TATY

Zaczęty przez macu123Dział Praca w Danii

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 21346
Ostatnia wiadomość 04 Paź 2007, 21:27:09
wysłana przez Manior
Feriepenge na A-Kasse a praca jako vikar

Zaczęty przez pytttekDział Podatki

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 15138
Ostatnia wiadomość 15 Mar 2014, 14:59:03
wysłana przez faja