poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: smród w łazience  (Przeczytany 22728 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mamma

  • Gość
Odp: smród w łazience
« Odpowiedź #15 dnia: 16 Paź 2009, 12:58:18 »
Witam ponownie,

Filtr sprawdzony (dzięki Manior za instrukcję :D), był czysty. Co do silikonu, trochę się waham, bo po pierwsze, w życiu nic nie silikonowałam, nawet nie wiem, jak mam o ten pistolet do silikonu zapytać w Silvanie, po drugie obawiam się, że jak ja tak ja na fest przymocuję, to potem będzie problem, jak się pralka zepsuje i trzeba ją będzie wieźć do zreperowania. Jak się usuwa taki zastygły silikon?

A co do zdechłego szczura, to gdzie on niby ma być? Przecież varmemester mnie wyśmieje, jak mu z czymś takim zadzwonię, to nie jest najsympatyczniejszy człowiek na świecie...

Nonia

  • Gość
Odp: smród w łazience
« Odpowiedź #16 dnia: 16 Paź 2009, 15:55:42 »
Szczur wlezie wszędzie - u mnie w pracy wlazł w przewody wentylujące i sobie zdechł - nie wyobrazacie sobie co to za smród. Musieli wszystko zdemontować i znalezli tego szczura. Normalnie kloaka, jezeli jest drozna to nie powinna cuchnąć przeraźliwie. Moze sąsiad piętro niżej ma zatkany kibel i podbija do ciebie?

jest.info

  • Gość
Odp: smród w łazience
« Odpowiedź #17 dnia: 16 Paź 2009, 16:16:03 »
Akturat w rurach kanalizacyjnych niekoniecznie musi byc zdechly szczur by smierdzialo. ;D

Powietrze nie moze przechodzic z rury do mieszkania, nie tylko ze wzgledu na smrodu ale tez na bakterie. Sprawdz dokladnie co jest nieszczelne.
PS. Rura odplywowa od pralki moze tez byc podlaczona do syfonu (vandlås) w odplywie podlogowym (w betonie) - prawdopodobnie tak jest u Pralki.

mamma

  • Gość
Odp: smród w łazience
« Odpowiedź #18 dnia: 16 Paź 2009, 16:39:59 »
Jest.info, ten cały vandlås jest po prostu z góry odkryty, bo tam się umieszcza szlauch. I chyba taki był zamysł projektanta, bo inaczej byliby mi to zalepili/zasilikonowali panowie od montażu pralki?

Nonia, mam szczerą nadzieję, że to jednak nie szczur. A co do wybijania od sąsiada, to niemożliwe, mieszkam na parterze.

jest.info

  • Gość
Odp: smród w łazience
« Odpowiedź #19 dnia: 17 Paź 2009, 09:55:07 »
"Każdy z przyborów sanitarnych musi być podłączony do instalacji kanalizacji poprzez syfon (zamknięcie wodne)."
Syfon (technika)
Na drugim zdjeciu jest pokazana zasada dzialania.

Moze to wcale nie odplyw od pralki jest problmem - kiedys w mojej lazience byla przerdzewiala rura kanalizacyjna i minimalna dziurka wystarczyla by zasmrodzic cala lazienke.


[Posted on: 16 Październik  2009, 16:54:13]

Wlasnie patrzylem jak jest u mnie. Tez waz od pralki wchodzi do metrowej pionowej rury i do podlogi betonowej. Ale jak podniose kratke podlogowa to widac wchodzace dwie boczne rury (jedna z nich jest napewno od pralki) i potem dopabuse jest syfon (widac stojaca wode ok. 15 cm ponizej poziomu podlogi). W tym wypadku waz od pralki nie musi byc szczelnie podlaczony bo dalej w podlodze jest syfon oddzielajacy rure kanalizacyjna.

Jesli masz w lazience pionowa rure kanalizacyjna (tak jest w starych blokach) to zwroc uwage na laczenia - w rurach moze byc nadcisnienie i dlatego moze byc odor nawet przez najmniesza nieszczelnosc.

Nonia

  • Gość
Odp: smród w łazience
« Odpowiedź #20 dnia: 17 Paź 2009, 10:35:52 »
U mnie jest tak samo jak u jest.info z tym ze ja te syfony wyciągam od czasu do czasu i czyszcze. Robota paskudna i gołymi łapami nie radze, pózniej wlewam chlor i zalewam wodą i nic nigdy nie śmierdzi

jest.info

  • Gość
Odp: smród w łazience
« Odpowiedź #21 dnia: 17 Paź 2009, 12:42:42 »
Dokladnie. Zwroc uwage czy uszczelka gumowa wokol syfonu ktory wyciagasz, i zwezenie rury na ktorej syfon opiera sie, jest czyste. Trzeba tez syfon wcisnac dobrze na miejsce zeby bylo szczelne i zeby powietrze nie przechodzilo obok syfonu.

PS. W starych instalacjach nie ma czesci ktore mozna wyjac i przeczyscic - jest po prostu tylko kolanko.

poloniainfo.dk

Odp: smród w łazience
« Odpowiedź #21 dnia: 17 Paź 2009, 12:42:42 »

hetman

  • Gość
Odp: smród w łazience
« Odpowiedź #22 dnia: 17 Paź 2009, 20:57:38 »
Nalezy prawdopodobnie obnizyc rure do ktorej wklada sie szlauf, jest za wysoko- ale to robota dla varmemaster

mamma

  • Gość
Odp: smród w łazience
« Odpowiedź #23 dnia: 18 Paź 2009, 12:41:31 »
Dziękuję serdecznie za wszystkie rady. Na razie tylko uszczelnilam syfon od góry zamiast silikonem taśmą tekstylną, póki co śmierdzi znacznie mniej. Jeśli jednak to na dłuższą metę nie zadziała, pomyślę o udaniu sie do varmemestera.

jest.info

  • Gość
Odp: smród w łazience
« Odpowiedź #24 dnia: 18 Paź 2009, 13:29:38 »
Syfon w odplywie podlogowym i tak trzeba czasami czyscic (tak jak opisalem powyzej). :-\

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: smród w łazience
« Odpowiedź #25 dnia: 18 Paź 2009, 19:45:57 »
Ludzie, tyle pisania bez potrzeby; szczury, silikownaie, odplywy za wysoko itp. Mieszkanie wynajmujesz w spoldzielni. Zwroc sie do viceværta/armemester. Jezeli smrod jest wynikiem wadliwej instalacji - naprawe, usuniecie usterki izalatwi spoldzielnia. Koniec. Kropka.

Offline madzialenasz

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 479
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: smród w łazience
« Odpowiedź #26 dnia: 18 Paź 2009, 20:07:22 »
"roga" masz racje.
Nie chowaj nienawiści po wieczne czasy, ty, który sam nie jesteś wieczny.

jest.info

  • Gość
Odp: smród w łazience
« Odpowiedź #27 dnia: 19 Paź 2009, 21:11:37 »
Zadzwoń se do varmemester to też rada. ;D

poloniainfo.dk

Odp: smród w łazience
« Odpowiedź #27 dnia: 19 Paź 2009, 21:11:37 »