poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Praca jako opiekun osób niepełnosprawnych lub starszych  (Przeczytany 25937 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Opiekun

  • Gość
Cześć, szukam pracy jako opiekun osób niepełnosprawnych lub starszych w Dani, może ktoś mógłby mi coś doradzić lub pomóc?

Offline Juta

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: +14/-22
Odp: Praca jako opiekun osób niepełnosprawnych lub starszych
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Paź 2009, 16:14:07 »
Czy znasz jezyk dunski? Jesli tak, prace znajdziesz bez problemu. Jesli nie, bedzie bardzo ciezko.

misiok

  • Gość
Odp: Praca jako opiekun osób niepełnosprawnych lub starszych
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Paź 2009, 18:19:06 »
@ opiekun - język nie jest problemem. problem będzie znaleźć osobę która bedzie chciała się porozumiewać w jezyku innym niż duński. Jednak jest to wykonalne. Znajome małżeństwo z Riskov koło Aarhus bez problemu znaleźli osoby którymi się opiekują. We dwójkę obstawiają 4 osoby.

Rada to szukać w dużych miastach bo wtedy masz większe szanse  ;)

Opiekun

  • Gość
Odp: Praca jako opiekun osób niepełnosprawnych lub starszych
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Paź 2009, 02:13:19 »
znam język angielski komunikatywnie, w Dani byłem dwa razy i to chyba nie jest trudny język, zresztą zapisałbym się na kurs nauki języka, gdzie i jak mam szukać najlepiej? Bo ja jestem teraz w Polsce i przeglądałem oferty pracy na duńskich serwisach internetowych ale tam było bardzo mało. Mógłbyś zapytać te małżeństwo, może wiedzą czy ktoś kogoś potrzebuje albo podałbyś mi do nich kontakt np. mailowy?

Offline Juta

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: +14/-22
Odp: Praca jako opiekun osób niepełnosprawnych lub starszych
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Paź 2009, 07:35:04 »
@ opiekun - język nie jest problemem. problem będzie znaleźć osobę która bedzie chciała się porozumiewać w jezyku innym niż duński.

I ktora bedzie chciala za pomoc placic z wlasnej kieszeni. Normalnie starsze osoby dostaja takiego opiekuna do pomocy za darmo, bo placi kommuna.

misiok

  • Gość
Odp: Praca jako opiekun osób niepełnosprawnych lub starszych
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Paź 2009, 09:23:59 »
I ktora bedzie chciala za pomoc placic z wlasnej kieszeni. Normalnie starsze osoby dostaja takiego opiekuna do pomocy za darmo, bo placi kommuna.



Juta my o chlebie a ty o niebie. W komunie może zapytać o język, zapytać się nie zaszkodzi a nie od razu zniechęcać. tak tym się martwisz jakby to szło z twojej kieszeni.

misiok

  • Gość
Odp: Praca jako opiekun osób niepełnosprawnych lub starszych
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Paź 2009, 09:25:17 »
do opiekun - informacje im przesłałem mailem - reszte czy beda chcieli pomóc zalezy od nich.

poloniainfo.dk

Odp: Praca jako opiekun osób niepełnosprawnych lub starszych
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Paź 2009, 09:25:17 »

mamma

  • Gość
Odp: Praca jako opiekun osób niepełnosprawnych lub starszych
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Paź 2009, 11:30:31 »
Juta my o chlebie a ty o niebie. W komunie może zapytać o język, zapytać się nie zaszkodzi a nie od razu zniechęcać.

Misiok, wydawało mi się, że Opiekun pyta o opinię, Ty wyraziłeś swoją, Juta ją uzupełniła, w czym problem?

Ja się bardzo zdziwię, jeśli Opiekun znajdzie pracę, jakiej szuka, tylko z komunikatywnym angielskim. Ja szukałam pracy w podobnym charakterze, znając bardzo dobrze angielski i troszkę duński i grzecznie, ale stanowczo kazano mi wrócić, jak już zdam co najmniej PD2. I było to w mieście stołecznym.

rokas

  • Gość
Odp: Praca jako opiekun osób niepełnosprawnych lub starszych
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Paź 2009, 12:24:15 »
Rada to szukać w dużych miastach bo wtedy masz większe szanse  ;)
Ja widze to zupelnie odwrotnie: przykladowo, SOSU-skolen w Kopenhadze srednio co 3 mce wypuszcza okolo setki wysztalconych, mowiacych po dunsku opiekunow. Polak z komunikatywnym angielskim nie ma przy nich szans. Za to w malym miescie moze brakowac chetnych do tej pracy, dlatego wieksze prawdopodobienstwo, ze mozna sie zalapac.

Kamil

  • Gość
Odp: Praca jako opiekun osób niepełnosprawnych lub starszych
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Paź 2009, 12:46:54 »
Probować zawsze warto. Ja siedzę w tej robocie od lat. We wszystkich miejscach, w ktorych pracowałem znajomość języka duńskiego byla super ważna. Oprócz rozmawiania z podopiecznym jest jeszcze robota papierkowa, od czasu do czasu trzeba zadzwonić do apteki, lekarza czy Kommuny i nie jest powiedziane, że trafi się na kogoś mówiacego po angielsku. A jak juz sie trafi, to trzeba znać profesjonalne slownictwo po angielsku. Mam nadzieję, że potrafisz powiedzieć, że ktoś jest częściowo sparaliżowany  albo,że ma problem z krążeniem krwi.
Wiem, to zabrzmialo dość pesymistycznie, ale nie zniechęcam, zawsze warto próbowac.

misiok

  • Gość
Odp: Praca jako opiekun osób niepełnosprawnych lub starszych
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Paź 2009, 12:50:44 »
Misiok, wydawało mi się, że Opiekun pyta o opinię, Ty wyraziłeś swoją, Juta ją uzupełniła, w czym problem?



Opinia od zniechęcania to są dwie różne rzeczy. I wcale język jakoś z przykłądu innych nie jest przeszkodą.

Offline Juta

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: +14/-22
Odp: Praca jako opiekun osób niepełnosprawnych lub starszych
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Paź 2009, 13:58:15 »
Moja opinia po prostu okazala sie niezgodna z jedynie sluszna opinia, ot co. Ale pozostane przy swojej: bedzie ciezko znalezc prace, choc probowac oczywiscie warto.

misiok

  • Gość
Odp: Praca jako opiekun osób niepełnosprawnych lub starszych
« Odpowiedź #12 dnia: 19 Paź 2009, 14:21:08 »
Moja opinia po prostu okazala sie niezgodna z jedynie sluszna opinia, ot co. Ale pozostane przy swojej: bedzie ciezko znalezc prace, choc probowac oczywiscie warto.

;)

opiekun

  • Gość
Odp: Praca jako opiekun osób niepełnosprawnych lub starszych
« Odpowiedź #13 dnia: 19 Paź 2009, 19:46:31 »
zdałem sobie sprawę że to nie takie proste, po tym co przeczytałem że opiekunów jest dużo, myślałem że tam potrzebują więcej to była tylko przykładowa propozycja pracy, ja szukam czegokolwiek np. pracy na budowie, w restauracji na zmywaku lub ogrodnik, może napiszecie jakiej pracy szukać, jak i gdzie?

misiok

  • Gość
Odp: Praca jako opiekun osób niepełnosprawnych lub starszych
« Odpowiedź #14 dnia: 20 Paź 2009, 09:24:33 »
ja teraz zasuwam przy choinkach - sezon a ludzi potrzeba nawet do wykonywania stroików

poloniainfo.dk

Odp: Praca jako opiekun osób niepełnosprawnych lub starszych
« Odpowiedź #14 dnia: 20 Paź 2009, 09:24:33 »

 

praca w ochronie środowiska

Zaczęty przez crazyrafDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 9053
Ostatnia wiadomość 27 Maj 2007, 00:34:01
wysłana przez crazyraf
Praca w nocy szkodliwa jak azbest

Zaczęty przez MargaretMitchellDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 16559
Ostatnia wiadomość 17 Sie 2011, 17:15:50
wysłana przez @ae@
PRACA DLA TATY

Zaczęty przez macu123Dział Praca w Danii

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 18515
Ostatnia wiadomość 04 Paź 2007, 21:27:09
wysłana przez Manior
PRACA W Q VIKAR Horsens, Dania

Zaczęty przez ARTI6867Dział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 11887
Ostatnia wiadomość 21 Kwi 2014, 14:30:04
wysłana przez ARTI6867
Mystery Shopping - Praca dla każdego

Zaczęty przez EwaDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 6950
Ostatnia wiadomość 11 Kwi 2007, 19:02:47
wysłana przez Marek Synoradzki