Ogólne > Praca w Danii

Z angielskim są szanse?

(1/2) > >>

ZosiaSamosia:
Chciałam sie spytać czy ze znajomościa dobra angielskiego też jest szansa na prace. Nie mam pojęcia o duńskim, nie mam zamiaru się go uczyć, bo chce wyjechać za granice tylko na wakacje. Gdzie moge znaleść ogłoszenia o prace w jęzuku polskim lub angielskim. Bardzo zależy mi na pracy i chciałabym spróbować coś znaleść zanim tam wyjade.

Grzegorz_Odense:
Z angielskim nie ma problemu znalezc prace w Danii - w sezonie - tu jest masa prac sezonowych . Wczoraj poszukujac pracy dla jednej pani z Polski dzwonilem na plantacje truskawek kolo Fæborga i powiedzieli mi ze maja miejsca ale tylko dla osób wladajacych angielskim bo u nich wszystko odbywa sie po angielsku . Pomyslec ze dunski nie jest juz dosc dobry ....

Masz namiar - telefon 62602262 - bedzie tam wiecej Polaków . Ponadto z tego co sie zarobi placi sie w praktyce tylko 8% arbejdsmarkedsbidrag - podatek zwracaja przy wyjezdzie z Danii poniewaz za kazdy dzien mozna odpisac sobie z dochodu 596 kr jezeli sie nie korzysta z zakwaterowania i wyzywienia pracodawcy .
Szczególy o tym w poscie "Trick podatkowy dla studentów" .

Poj , poj ( powodzenia ) .

Grzegorz_Odense:
Chcialbym jeszcze skomentowac ostatnie zdanie w pierwszym poscie : "Wszystko chcialabym zalatwic zanim wyjade " . To jest absolutnie konieczne zalatwiac to z Polski poniewaz nie mozna tu podjac pracy przed uzyskaniem zezwolenia na pobyt i prace a to zajmuje tutejszemu Udlændinge Styrelsen bardzo duzo czasu .
Jednak ostatnio dostali kopa i moze zaczna sie ruszac troche szybciej - informacje o tym w poscie "Czy sie poprawi z zezwoleniami na prace" .

Zamieszczam link do tej farmy o której wspomnialem
wczesniej : www.strawberrypicking.dk

Formularze aplikacyjne sa na internecie tylko trzeba sie pospieszyc za wzgledu na opieszalosc urzedów .

ZosiaSamosia:
Super, dzięki za ten numer tylko mam pytanie. Gdzie sie dozwonie :)? Zaraz poczytam jak załatwić ten stały pobyt i pozwolenie na prace bo nie orientuje się w tym kompletnie...Wogóle to miałam jechać do Irlandii ale teraz to nie wiem czy tam jest po co jechać...Kusi mnie ta Dania...

Grzegorz_Odense:
Wszystkie informacje o tej farmie sa w linku który podalem wczesniej . Nazywa sie Birkholm Frugt .

W Irlandii tlok - a o Danii malo kto wie . Radze tutaj . 3 km do plazy . Tylko zadzwon do nich zaraz .

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej