poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Pieczywo z "łapy" :(  (Przeczytany 19132 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jest.info

  • Gość
Odp: Pieczywo z "łapy" :(
« Odpowiedź #30 dnia: 13 Paź 2009, 12:20:21 »
Nakladanie bulek reka nie jest wlasciwe ale niewiem jak to moze wyprowadzic z rownowagi - chyba ze jest sie juz naladowanym i to jest tylko iskierka.

zgadzam sie z lilia, ciekawe czy ty  Faja zjadlbys taka bulke, ja za kazdym razem gdy kupuje prosze o wlozenie w rekawiczkach patrza na mnie jak na ufoluda ale place to wymagam
Pomysl ile bakterii jest na klamkach i pomimo tego bierzesz bulke do lapy ;D jak jesz.

PS. Nigdy nie slyszelem "place to wymagam" komentarza u Dunczykow.

Rihard

  • Gość
Odp: Pieczywo z "łapy" :(
« Odpowiedź #31 dnia: 13 Paź 2009, 16:04:57 »
Wielka pani obrazona,robienie pieczywa bez rekawiczek ci nie przeszkadza,no bo pokaz mi piekarza czy kucharza,ktory pracuje w rekawiczkach a teoretycznie z kad masz wiedziec czy umyl rece przed zaczeciem pracy.Ewidetnie szukasz dziury w calym.

Offline lilia

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1139
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pieczywo z "łapy" :(
« Odpowiedź #32 dnia: 13 Paź 2009, 20:32:58 »
Ech, Rihard, szczerze mi się nie chce tego tłumaczyć,ale jeszcze to zrobię.
Otóż: kucharz czy piekarz, nie mają styczności z ludzmi,z chorymi,kaszlącymi,albo np.z klientami z grzybicą na dłoniach. Nie mają też styczności z brudnymi pieniędzmi, które- pełne bakterii-  przeszły przez ręce tysięcy innych ludzi.
A wreszcie, nawet gdyby, to pieczywo wypieka się w temp. powyżej 160'C, gdzie ewentualne mikroby i tak giną. To samo tyczy się kucharza, który gotuję zupę ;)

 PS.Jest.info- mam, MAM! Instrukcję,misję firmy itd (duńskiej, rzecz jasna i akurat ściśle związanej z branżą gastronomiczną), w której jak byk stoi: " KILENT MA ZAWSZE RACJĘ".   :) (w większych miastach są tego bardziej świadomi :))

czepie sie

  • Gość
Odp: Pieczywo z "łapy" :(
« Odpowiedź #33 dnia: 13 Paź 2009, 20:38:30 »
:) heh... czepie sie...
Co to jest MIKROB?

jest.info

  • Gość
Odp: Pieczywo z "łapy" :(
« Odpowiedź #34 dnia: 13 Paź 2009, 20:56:28 »
"KILENT MA ZAWSZE RACJĘ" jest otwartym i przyjaznym podejsciem do klienta w przeciwienstwie do "place to wymagam" podejscia do sprzedawcy.

Offline Polasik

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pieczywo z "łapy" :(
« Odpowiedź #35 dnia: 27 Paź 2009, 17:09:00 »
Ja tez bylam zszokowana jak babka w Føteksie mi podala pieczywo łapą z resztkami lakieru na swoich obgryzionych pazurach,  którymi dzień wcześniej chyba grzebała w ogródku. Jest.info to do Ciebie: bakterie na klamkach to mi akurat nie przeszkadzają, bo mam taki nawyk, że zawsze myję ręce przed jedzeniem.

Offline mawi

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 532
  • Reputacja: +7/-9
  • Płeć: Kobieta
    • Status GG
Odp: Pieczywo z "łapy" :(
« Odpowiedź #36 dnia: 27 Paź 2009, 19:03:06 »
w Polsce podawany jest chlebek przez woreczek ,ale jak on był traktowany przed dostarczeniem do sklepu  to nikt nie widzi ,najlepiej jest kupować w takim przypadku pieczywo pakowane , w piekarni  rzeczywiście dziewczyny podają  chleb bez woreczka ,ale  nie to jest najgorsze one  ta samą ręką biorą pieniądze i tu jest więcej bakterii , w Polsce są ciągłe kontrole i kursy bhp
jak tu pracuje około 5 lat w piekarni ,to są kontrole około 2-3 razy do roku,a kursów bhp nie miałam , bo wystarczyło im że jestem po szkole .  to jest  organ który się zajmuje kontrolą :
http://www.foedevarestyrelsen.dk/forside.htm
, patrzą na czystość  ,na daty przydatności towaru ,jakość opakowań itd , wygląda to tak jakby ta kontrola była ogólna .
 Nie sprawdzają pracowniczych książeczek zdrowia - bo takich nie ma (nie wymagają )
w każdym sklepie czy restauracji , barze jest wywieszona kartka z oceną  , przeważnie przy wejściu  na drzwiach .
są to buźki i  w zależności od stopnia czystości         tak jak tu
http://www.findsmiley.dk/da-DK/Ikoner/Forside.htm
można  napisać do nich i poruszyć ten problem ,tak że zamiast płakać trzeba działać
"nie kłóć się z idiotą - sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem."

poloniainfo.dk

Odp: Pieczywo z "łapy" :(
« Odpowiedź #36 dnia: 27 Paź 2009, 19:03:06 »

Offline Juta

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: +14/-22
Odp: Pieczywo z "łapy" :(
« Odpowiedź #37 dnia: 27 Paź 2009, 19:19:17 »
Zgadzam sie, trzeba dzialac zamiast plakac. Pisac, gdzie podano nam pieczywo brudnymi lapami, protestowac itd
Ja pracowalam kilka lat w restauracji w Kopenhadze i kontrola z dunskiego sanepidu byla dosc ostra, mocno interesowali sie kiedy myje rece i czy nie dotykam brudnymi rekoma jedzenia. Ale pewnie to ten nasz kontroler (prawie zawsze ten sam) byl taki dokladny, nie kazdy taki jest.
Poza tym, kupuje w piekarni kolo Bilki i tam nie dotykaja pieczywa brudnymi lapami, na szczescie.

poloniainfo.dk

Odp: Pieczywo z "łapy" :(
« Odpowiedź #37 dnia: 27 Paź 2009, 19:19:17 »

 

'vikary" raz jeszcze..

Zaczęty przez liliaDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 13237
Ostatnia wiadomość 16 Maj 2008, 19:49:09
wysłana przez Klingon
Koncert ,,Romantyczna podróż z Chopinem, Lisztem i Szymanowskim"

Zaczęty przez maciej12345Dział Esbjerg, Haderslev, Kolding ...

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 9425
Ostatnia wiadomość 15 Mar 2011, 13:54:57
wysłana przez maciej12345
Koncert ,,Romantyczna podróż z Chopinem, Lisztem i Szymanowskim"

Zaczęty przez maciej12345Dział Kopenhaga

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 9445
Ostatnia wiadomość 15 Mar 2011, 13:58:46
wysłana przez maciej12345
Koncert ,,Romantyczna podróż z Chopinem, Lisztem i Szymanowskim"

Zaczęty przez maciej12345Dział Odense

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 9923
Ostatnia wiadomość 15 Mar 2011, 14:01:19
wysłana przez maciej12345
"Polnocny Jylland" - co to?

Zaczęty przez stettinerDział Århus, Aalborg ...

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 14991
Ostatnia wiadomość 03 Paź 2007, 23:28:29
wysłana przez stettiner