poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Co o tym sadzicie?  (Przeczytany 87175 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Fachurra wita Danie

  • Gość
Odp: Co o tym sadzicie?
« Odpowiedź #30 dnia: 09 Lis 2009, 08:59:01 »
To milo ze i w dunskim portalu przedrukowywana jest historia mojego zycia . Jak widac powyzej, mam tu inna grupe czytelnikow  .  Tych ktorzy sadza ze jest to tylko fantazja zapewniam ze tak nie jest . Z pewnoscia losy rzuca mnie niedlugo rowniez do Kongeriget Danmark . Oby nie w rece oszustow i naciagaczy . Wasz przyjacie l- Fachurra

jest.info

  • Gość
Odp: Co o tym sadzicie?
« Odpowiedź #31 dnia: 09 Lis 2009, 10:32:38 »
Jeżeli jest to historia twojego życia to mógłbyś napisać książkę. Pożycz od kolegów pieniądze na jej wydanie i miejmy nadzieję że trafisz na uczciwe wydawnictwo.

Offline M6

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
  • MAZDA 6 2.0 16V
Odp: Co o tym sadzicie?
« Odpowiedź #32 dnia: 09 Lis 2009, 11:56:20 »
Mozliwe ze ta historia jest zmyslona,jednakze mialam "przyjemnosc" obcowania przez dlugi okres z tego typu osoba. Czytajac ten pamietnik mam wrazenie ze to wlasnie on opowiada.2/3 historii wziete z jego zycia-jednakze toczylo sie ono tu,w Danii.

Odp.

  • Gość
Odp: Co o tym sadzicie?
« Odpowiedź #33 dnia: 09 Lis 2009, 12:33:30 »
Szanowna Pani M6 !
Moja historia nie jest zmyslona . Takich jak ja , jest w Europie i na swiecie dziesiatki tysiecy . Pani "znajomy" jest po prostu jednym z nas . Prosze przeczytac niektore komentarze na "stronie matce" moich memuarow , a zobaczy Pani ze wielu wrecz utozsamia sie z Fachurra.  :-*

jest.info

  • Gość
Odp: Co o tym sadzicie?
« Odpowiedź #34 dnia: 09 Lis 2009, 12:56:17 »
Takich jak ja , jest w Europie i na swiecie dziesiatki tysiecy . Pani "znajomy" jest po prostu jednym z nas .
Inwazja! :o
A z jakiej planety pochodzicie?

nynek

  • Gość
Odp: Co o tym sadzicie?
« Odpowiedź #35 dnia: 09 Lis 2009, 13:26:16 »
Inwazja! :o
A z jakiej planety pochodzicie?

mi się nasuwa tylko jedno słowo ale przez grzeczność zostawię je dla siebie  ;D

jest.info

  • Gość
Odp: Co o tym sadzicie?
« Odpowiedź #36 dnia: 09 Lis 2009, 13:40:55 »
Nie bardzo wiem o co ci chodzi - z mojej strony miał to być dowcip.

Powyższa historia jest zabawna jeśli jest parodią ale nie jeśli jest rzeczywistością. Nie wiem jak można patrzeć na naszego bohatera, który nie pracuje, pije, kradnie i oszukuje, jako swojego idola. ???


poloniainfo.dk

Odp: Co o tym sadzicie?
« Odpowiedź #36 dnia: 09 Lis 2009, 13:40:55 »

OBOZ PRACY 20

  • Gość
Odp: Co o tym sadzicie?
« Odpowiedź #37 dnia: 09 Lis 2009, 13:55:03 »
Na poczatek wytlumaczylem moim nowym pracownikom , ze wprawdzie czynszu za mieszkanie nie musza placic , ale kazdy z nich musi dac mi po 200 euro zastawu za wyposazenie mieszkania . Przeciez nie wiem co to za ludzie , a jak cos zniszcza to przeciez nie bede ja za to placil . Szczegolnie chodzilo mi tutaj o tego wypchanego jelenia . Wprawdzie z jednego boku sypia mu sie trociny , ma tylko pol poroza i jedno oko , ale mimo to jast bardzo wartosciowy .Powinienem wlasciwie wziac od nich po 500 euro , ale mam dobre serce i reszta pojdzie na moje ryzyko . Zaczeli ze mna dyskutowac , wiec powiedzialem ze komu sie nie podoba to moze spac na ulicy ( akurat leje jak z cebra!! ) . Zrozumieli . I znowu mialem 8 stowek . Ja to chyba mam smykalke do interesow , bo co mi sie forsa skonczy to wpada jakas swieza . Dalem jednemu z nich 50 euro i wyslalem po wodke i rolmopsy . Trzeba przeciez godnie pracownikow przywitac . W miedzyczasie pojechalismy na upatrzona budowe po material . Ten co mial szwagra , ktory juz pracowal przy rigipsach  , wybieral to co nam potrzebne , a my ladowalismy na auto . Jakies plyty , worki , zelastwo . Przy okazji zaladowalismy jeszcze pare kaloryferow ktore staly obok . Moga sie przydac . I tak po udanych zakupach wrocilismy do sluzbowego mieszkania gdzie juz na stole staly szklaneczki , talerzyk z rolmopsami i cebulka . Widzialem w twarzach moich pracownikow jacy sa szczesliwi ze trafili na uczciwa firme , bo w Polsce sie rozne rzeczy opowiada . Wyglosilem mowe przywitalna , wznoszac po kazdym zdaniu toast za dobra wspolprace . Opowiedzialem im tez troche moich tragicznych przezyc zeby nie mysleli ze tak jak oni maja u mnie to normalka . Potoczyly im sie lzy po policzkach i mnie tez . Po piatej butelce wypilem z nimi wszystkimi brudzia . Gdyby taka atmosfera panowala we wszystkich przedsiebiorstwach to nie byloby na pewno niezadowolonych . Ale niestety , jestesmy wyjatkiem . Nastepnego dnia jest niedziela i moja Kaska ma przyjechac do pracy . Jeszcze nic konkretnego dla niej nie mam . Temu Mustafie z Hamburga wyslalem zdjecie Kaski w watowce i walonkach  zrobione zima 1999 roku  , to zadzwonil i powiedzial ze za stara i za tlusta . No ten by ja teraz musial zobaczyc !!! Poszukamy dla niej pracy na wlasna reke . Najlepiej na opiekach bo tam mieszkanie i jedzenie za darmo . Damy ogloszenie : Doswiadczona opiekunka z wieloletnia praktyka zawodowa ( opiekowala sie mna zawsze jak przyszedlem do domu narabany ) , poszukuje pracy w rodzinie polskojezycznej ( zeby sie jakos dogadac ) . Oczekuje tylko powaznych ofert ( to nie beda sie zglaszac ci , ktorzy maja niepowazne oferty  ).C.d.n.

nynek

  • Gość
Odp: Co o tym sadzicie?
« Odpowiedź #38 dnia: 09 Lis 2009, 13:57:47 »
Nie bardzo wiem o co ci chodzi - z mojej strony miał to być dowcip.

Powyższa historia jest zabawna jeśli jest parodią ale nie jeśli jest rzeczywistością. Nie wiem jak można patrzeć na naszego bohatera, który nie pracuje, pije, kradnie i oszukuje, jako swojego idola. ???




dlatego sie wstrzymywałem, bo gość sam sobie wystawił opinie   ;D

jest.info

  • Gość
Odp: Co o tym sadzicie?
« Odpowiedź #39 dnia: 09 Lis 2009, 14:55:29 »
dlatego sie wstrzymywałem, bo gość sam sobie wystawił opinie   ;D
I tak forum wchodzi w strefę mroku.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co o tym sadzicie?
« Odpowiedź #40 dnia: 09 Lis 2009, 15:34:10 »
I to juz od dluzszego czasu.

rokas

  • Gość
Odp: Co o tym sadzicie?
« Odpowiedź #41 dnia: 09 Lis 2009, 15:38:33 »
I przy pelnym wsparciu Szefa.

jest.info

  • Gość
Odp: Co o tym sadzicie?
« Odpowiedź #42 dnia: 09 Lis 2009, 19:56:28 »
Takich jak ja , jest w Europie i na swiecie dziesiatki tysiecy . Pani "znajomy" jest po prostu jednym z nas.
Fachurra na Wodza! ;D

a

  • Gość
Odp: Co o tym sadzicie?
« Odpowiedź #43 dnia: 09 Lis 2009, 21:02:35 »
Ejze, nie widzicie, ze to calkiem zgrabna satyra czesc polskiej emigracji zarobkowej?
Nie ma sensu sie pytac autora czy to na faktach, bo oczywiscie potwierdzi:) To jest kreacja, nie rozumiecie?
Oczywiscie, przesadzona, przerysowana, ale na tym wlasnie polega satyra.
Mnie sie to podoba. Bo jest zabawne i zawiera wiele naprawde celnie ujetych obserwacji.

a

  • Gość
Odp: Co o tym sadzicie?
« Odpowiedź #44 dnia: 09 Lis 2009, 21:03:54 »
errata: satyra NA czesc polskiej emigracji zarobkowej.

poloniainfo.dk

Odp: Co o tym sadzicie?
« Odpowiedź #44 dnia: 09 Lis 2009, 21:03:54 »

 

Agencja Pośrednictwa Pracy CROCO DIM - wie ktoś coś o tym?

Zaczęty przez skowronDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 16778
Ostatnia wiadomość 14 Cze 2012, 09:23:01
wysłana przez kingamagda
Szwecja wygrała Eurowizję w tym roku:)

Zaczęty przez RybkaWillegoDział Hydepark

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 3524
Ostatnia wiadomość 27 Maj 2012, 22:02:31
wysłana przez piotr1
co wy o tym myslicie?

Zaczęty przez neletopDział Odense

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 9524
Ostatnia wiadomość 31 Mar 2009, 17:14:35
wysłana przez janusz Odense
Jak sie odnalezc w tym miescie?

Zaczęty przez HerlevDział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 3953
Ostatnia wiadomość 05 Lis 2009, 15:15:05
wysłana przez RybkaWillego
Czy warto zaryzykować z tym pracodawcą? MAREMA (PL) - Hoved Rent (DK)

Zaczęty przez elbaDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 8746
Ostatnia wiadomość 23 Kwi 2008, 23:40:42
wysłana przez andrzej1