poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Pieniadze na dzieci  (Przeczytany 131829 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

hydrogen2

  • Gość
Odp: Pieniadze na dzieci
« Odpowiedź #285 dnia: 30 Mar 2011, 15:12:29 »
Witam
Otrzymałem dziś pismo z Kommune, w którym poinformowano mnie (choć nie jestem pewien, czy dobrze zrozumiałe, bo tłumaczyłem to pismo z wujkiem Google), że pieniądze na dzieci za rok 2011 otrzymam dopabuse około lutego 2012, wcześniej jednak, ok. września 2011 otrzymam jakiś formularz do wypełnienia i odesłania do Komunne. Do tej pory otrzymywałem pieniążki co kwartał, jednak z miesięczny opóźnieniem, co tłumaczono mi tym, iż zanim wyślą mi świadczenia, muszą sprawdzić czy nadal pracuję w Danii i czy nadal mi się owe świadczenie należy. Od jakiegoś czasu świadczenie zostało pomniejszone o ok. 400 dkk na dziecko, co argumentowano to pobytem dzieci w Polsce (wcześniej nikomu to nie przeszkadzało). czyżby miarkowali do calkowitego zaprzestania wypłaty świadczeń? No jeśli takie wchodzą przepisy i ma to dotyczyć wszystkich , to ok, ale jeśli jest to wybiórcze traktowanie podatników, no to trochę mnie to irytuje. jeśli ktoś otrzymał podobne pismo, proszę o info..

Offline Piotr_223

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 85
  • Reputacja: +2/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pieniadze na dzieci
« Odpowiedź #286 dnia: 30 Mar 2011, 16:52:44 »
Witam
Otrzymałem dziś pismo z Kommune, w którym poinformowano mnie (choć nie jestem pewien, czy dobrze zrozumiałe, bo tłumaczyłem to pismo z wujkiem Google), że pieniądze na dzieci za rok 2011 otrzymam dopabuse około lutego 2012, wcześniej jednak, ok. września 2011 otrzymam jakiś formularz do wypełnienia i odesłania do Komunne. Do tej pory otrzymywałem pieniążki co kwartał, jednak z miesięczny opóźnieniem, co tłumaczono mi tym, iż zanim wyślą mi świadczenia, muszą sprawdzić czy nadal pracuję w Danii i czy nadal mi się owe świadczenie należy. Od jakiegoś czasu świadczenie zostało pomniejszone o ok. 400 dkk na dziecko, co argumentowano to pobytem dzieci w Polsce (wcześniej nikomu to nie przeszkadzało). czyżby miarkowali do calkowitego zaprzestania wypłaty świadczeń? No jeśli takie wchodzą przepisy i ma to dotyczyć wszystkich , to ok, ale jeśli jest to wybiórcze traktowanie podatników, no to trochę mnie to irytuje. jeśli ktoś otrzymał podobne pismo, proszę o info..

...chciałbym Ci pomóc :] , ale sam załatwiam formalności 10-ty miesiąc i co chwile okazuje się, ża albo brakuje dokumentów, albo Pani przygotowała, ale zapomniała wysłać :) Może jak kiedyś przyznają to dam znać, czy coś ucięli albo cuś...

hydrogen2

  • Gość
Odp: Pieniadze na dzieci
« Odpowiedź #287 dnia: 30 Mar 2011, 17:22:45 »
Ja do tej pory nie mialem wiekszych problemow. Pieniadze zostaly przyznane, zaplacono mi wstecz zalegle swiadczenia, ale od jakiegos czasu zaczyna sie robic pod gorke.....

Offline Piotr_223

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 85
  • Reputacja: +2/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pieniadze na dzieci
« Odpowiedź #288 dnia: 30 Mar 2011, 18:35:42 »
niom, pod górkę to ja mam cały czas ;)

Offline agnieszka21

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pieniadze na dzieci
« Odpowiedź #289 dnia: 01 Mar 2017, 10:10:18 »
Witam . Jak starać się o zwrot rodzinnego na dziecko . Ktoś by pomógł, podpowiedział ?

Offline tokabaj

  • Zarejestrowany
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
    • czego unikać przy hemoroidach
Odp: Pieniadze na dzieci
« Odpowiedź #290 dnia: 01 Mar 2017, 13:42:16 »
Jeśli chodzi o zwroty zasiłku to na pewno są zależne od wieku dziecka (a nie od dochodów rodziców). Następnie musisz mieć zgodę na pracę i pobyt (Opholds-og arbejtstilladelse), numer CPR (duński PESEL) oraz żółtą kartę. Z tymi kwitami idziesz do Sociacenter i wypełniasz wnioski.
Pozdrawiam!

Offline agnieszka21

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pieniadze na dzieci
« Odpowiedź #291 dnia: 03 Mar 2017, 14:15:16 »
Wszystkie papiery mamy , mąż pracuje w Danii od 2015 roku , my z córką dołączylismy w lipcu 2016 r. Gdy składaliśmy papiery na rodzinne na córkę (na borger), to dostalismy potwierdzenie na Eboxa ze mąż może starać sie o wyrównanie , i że oni czekają na odpowiedź z Polski , tylko niewiemy czy właśnie o to chodzi ( o ten zwrot ) ogólnie wysyłaliśmy wszystkie papiery . Wniosek składalismy w grudniu 2016 r.Może ktoś miał podobną sytuacje ?

poloniainfo.dk

Odp: Pieniadze na dzieci
« Odpowiedź #291 dnia: 03 Mar 2017, 14:15:16 »

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pieniadze na dzieci
« Odpowiedź #292 dnia: 03 Mar 2017, 15:55:19 »
Nalezy zwrocic uwage na fakt, ze maz skladajac wniosek o rodzinne, wnioskowal o swiadczenie dla dziecko znajdujacego sie poz Dania i w tym celu wypelnial odpowiedni wniosek. Wniosek z danymi meza, marki dziecka i dziecka pownien byc wyslanuy razem z innymi zapytaniami ze stronuy Udbetaling danmark do odpowiedniego urzedu w Polsce, np Urrzedu Marszalkowskiego lub gminy i ktora po zalatwienou sprawy ze swojeje strony odsyla dokumenty z powrotem do Udbetaling Danmark. I teraz pytanie: czy Udbetling Danmark w ofgole juz wyslal dokumenty do Polski (nie bardzo sie z tym spiesza). O to mozecie zapytac w urzedzie w Polsce i bedziecie w ten sposob wiedzieli co sie dzieje z Waszym wnioskiem. Jezeli urzad w Polsce otrzynmak dokumenty z Danii to jest problem w tym, ze juz w Polsce nie mieszkacie. Sprawy administrowania swiadczenia rodzinnego dla dziecka i matki mieszkajacej w Polsce zalatwiana jest inaczej niz dla dziecka i matki zamieszkujacej w Polsce. Wniosek wyslanuy w swoim czasie kiedy dziecko mieszkalo w Polsce nalezy/bedzie anulowany a w Danii otrzymacie rodzinne automatycznie bez skladania wniosku. Uwazam ze nalezy napisac do Udbetaling Danmark krotka informacje, najlepiej internetowo, logujac sie do Udbetalin Danmark za pomoca swojego NemId - skutkuje. W wilu takich i podobnych przypadkach, swiadczenie nagle jest na koncie podatnika w ciagu 14 dni nawet bez informowania rodzicow ze dokonano przelewu. Po jakims czasie nagle przychodzi pismo o przyznaniu rodzinnego z mnostwem informacji  o srawce i terminach wyplat.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pieniadze na dzieci
« Odpowiedź #293 dnia: 03 Mar 2017, 16:54:53 »
I jeszcze aktualna wiadomosc odnosnie swiadczenia 500+ w Polsce. Jest mi wiadomym z konkretnego pisma Udbetaling Danmark do podatnika, ze Udbetaling Danmark obnizylo dunskie swiadczenie na drugie dziecko (na pierwsze pobierane jest rodzinne w Danii) o kwote rownowartosci 500+. Argumentacja podatnika/rodzica, ze nie pobiera 500+ w Polsce i w ogole nie skladal o to w Polsce wniosku, nie zostala zaakceptowane. Odpowiedz: rodzicowi przysluguje 500+ i to jest wystarczace dla Udbetaling Danmark, a to ze z takiego czy innego wzgledu nie skladal wniosku o to swiadczenie w Polsce, nie oznacza, ze Udbetaling ma wyplacac to swiadczenie w Danii. Blad byl wiec w tym, ze rodzic nie skladal wniosku o 500+. a nalezalo to zrobic w ten sposob. Zlozyc wniosek o 500+ i rownoczesnie poprosic o skontaktowanie Udbetaling danmark, ze rodzic nie zamieszkuje w Polsce, pracuje w Danii gdzie placi podatek i chce uzyskiwac dunskie swiadczenie na drugie dziecko. Mam na to konkretny przyklad i potwierdzenie z UD o przyznaniu rodzinnego na drugie dziecko mimo ze rodzic zlozyl wniosek o 500+.

Offline agnieszka21

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pieniadze na dzieci
« Odpowiedź #294 dnia: 04 Mar 2017, 11:49:20 »
Ogólnie to jak mąż wyjechał do Danii , ja mieszkałam z córka w Polsce , pobierałam rodzinne i jako samotna matka ...Gdyż nie byliśmy w związku małżeńskim i dopabuse po ślubie -sierpień nie miałam rodzinnego i mąż przysposobił córkę . Czyli to było by od września 2015 r. jak by mąż składał o zwrot rodzinnego z Danii  do czerwca-lipca 2016 r. do kiedy tu przyjechaliśmy .... Córka chodzi tu do szkoły , mieszkamy razem z rodziną tutaj , więc nawet o 500+ nie było mowy na składanie ... Tak jak pisałaś wyżej najlepiej zadzwonić do Urzędu i spytać czy co kolwiek do nich wysłali i czy to chodzi właśnie o rodzinne o ten zwrot ? A [powiedz mi jeszcze jak się orjentujesz : jak ja jestem teraz w 6 miesiącu ciąży , to czy też powinniśmy złożyć papiery na rodzinne jak się urodzi , czy to już automatycznie pójdzie ? dodam , że dziecko urodzi sie w Danii , do lekarza chodze tutaj ... Dziekuje ci za wszelkie informacje

 

poloniainfo.dk

Odp: Pieniadze na dzieci
« Odpowiedź #294 dnia: 04 Mar 2017, 11:49:20 »

 

Nauka języka polskiego dla dzieci w Brønshøj-Husum

Zaczęty przez scoatDział Edukacja

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 5904
Ostatnia wiadomość 23 Sty 2012, 22:35:25
wysłana przez scoat
komuna nie wypłaca mi już drugi rok zasiłku na dzieci

Zaczęty przez robotnikDział Podatki

Odpowiedzi: 44
Wyświetleń: 28912
Ostatnia wiadomość 28 Mar 2015, 18:46:19
wysłana przez robotnik
zebranie informacyjne - nauka języka polskiego dla dzieci w Brønshøj/Husum

Zaczęty przez scoatDział Kopenhaga

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 5919
Ostatnia wiadomość 11 Gru 2011, 22:45:43
wysłana przez scoat
zasiłek na dzieci

Zaczęty przez proszę o radęDział Pomoc!

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 4352
Ostatnia wiadomość 05 Sty 2008, 13:16:37
wysłana przez prośba o pomoc
Opiekunka do dzieci

Zaczęty przez PatrycjaDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4305
Ostatnia wiadomość 17 Kwi 2007, 15:21:36
wysłana przez AGA