poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: obywatelstwo  (Przeczytany 66675 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dania_d

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 38
  • Wiadomości: 288
  • Reputacja: +7/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: obywatelstwo
« Odpowiedź #75 dnia: 08 Wrz 2012, 10:34:41 »
Jak pilnie ci to potrzebne to zmieniaj, ale są pogłoski że niby duńczycy chcą wprowadzić podwójne obywatelstwo. Więc będziesz mógł mieć dwa wtedy.

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: obywatelstwo
« Odpowiedź #76 dnia: 08 Wrz 2012, 18:15:00 »
Mhhhh zastanawiam sie czy warto zmieniac obyw. na dk. i czy warto. W czym sie przyda itd. Czekam na coment.  ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ???
Jeśli ns stare lata chcesz tu bide klepać to można zmienić  ??? Choć z drugiej strony fakty są takie że twoje kości bieleć będą w świetle księżyca smagane wiatrem  :o a tobie jeszcze dwa lata do emerytury  :( No chyba że wcześniej przytrafi się renta  :) to wtedy tylko wiać do PL ;D ;D ;D

inna

  • Gość
Odp: obywatelstwo
« Odpowiedź #77 dnia: 08 Wrz 2012, 19:16:49 »
hihihihih moje kosci  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D vrodingborg ;) ;) ;) ;)

Ogolnie chodzi mi o to aby z emeryturka dk.  wrocic do Polski nad moje stare smieci. Ale wydaje mi sie ze nie bede mogla. Bo skoro wyjade to trace wszystko. Nawet opholdtil :o ladesle  :'( :'( :'( :'( :'(

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: obywatelstwo
« Odpowiedź #78 dnia: 15 Paź 2012, 23:22:48 »
Ja bym zaczela od tego, ze warto by w dyskusji oddzielac dwie sprawy: narodowosc i obywatelstwo.
Narodowosc jak dla mnie to czesc czlowieka, kultury, w ktorej sie wychowal, historii, przodkow, dumy narodowej...

Obywatelstwo, to przynaleznosc do danego kraju i jego spolecznosci.

Prosze mi powiedziec jaki ze mnie obywatel Polski? Nie mieszkam w kraju od dobrych kilku lat. BYwam w nim raz w roku, albo i nie. Nie place tam podatkow. Wprowadzane zmiany, reformy, w zaden sposob nie wplywaja na moje zycie.
W Danii mieszkam, place podatki, pracuje, posylam dzieci do szkoly. Biezace zycie polityczne ma wplyw na moja codziennosc. Tak wiec niezaleznie od papabusew, jestem, wybierajac tu zycie, obywatelem Danii.

Dlategoz uwazam, ze kwestie papabusewe maja jedynie znaczenie porzadkowe.
Natomiast jezeli chodzi o narodowosc - Polka sie urodzilam i Polka umre :)
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: obywatelstwo
« Odpowiedź #79 dnia: 16 Paź 2012, 17:07:03 »
Jak pilnie ci to potrzebne to zmieniaj, ale są pogłoski że niby duńczycy chcą wprowadzić podwójne obywatelstwo. Więc będziesz mógł mieć dwa wtedy.
Z tego co mi wiadomo tak jest już od dawna  :)



Jomir jeżeli masz duńskie obywatelstwo to jesteś obywatelką Danii polskiego pochodzenia  :)
jeżeli takowego nie posiadasz to jesteś "obywatelką" do puki cie chłop nie zostawi  ;)
« Ostatnia zmiana: 16 Paź 2012, 17:17:40 wysłana przez vordingborg »

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: obywatelstwo
« Odpowiedź #80 dnia: 16 Paź 2012, 18:34:29 »
Z tego co mi wiadomo tak jest już od dawna  :)



Jomir jeżeli masz duńskie obywatelstwo to jesteś obywatelką Danii polskiego pochodzenia  :)
jeżeli takowego nie posiadasz to jesteś "obywatelką" do puki cie chłop nie zostawi  ;)

Chyba nie zrozumiales istoty mojej wypowiedzi.

Jestem jak najbardziej za uporzadkowaniem spraw obywatelstwa. Jezeli sie tu jest na stale i zamierza zostac, to powinno sie to (moim zdaniem) zrobic.
Jestem wciaz obywatelem Polski na papierze, tyle, ze marny ze mnie obywatel. Ani panstwo nie ma nic ode mnie, ani ja od panstwa. Tu mieszkam, tu pracuje, tu place podatki.
Zdalam juz indfødsretsprøven, lada moment bede miala prawo do zmiany obywatelstwa i zamierzam to uczynic.

Moje zycie w Danii choc "z powodu" meza, od meza nie jest zalezne, wiec daruj sobie uszczypliwe komentarze.

Co do podwojnego obywatelstwa maja do niego prawo jedynie dzieci, ktore maja rodzicow z roznym obywatelstwem. Jednak w momencie osiagniecia doroslosci nalezy wybrac jedno, a drugiego sie zrzec. Wiem, wiem, wiele osob tego nie robi i poki co uchodzi im to plazem.

Co do "wprowadzenia", to nie jest kwestia, ze Dania "ma se" wprowadzic, a musi zostac podpisana stosowna umowa miedzynarodowa. Polska tez musi na to przystac.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: obywatelstwo
« Odpowiedź #81 dnia: 16 Paź 2012, 19:18:33 »
Moich znajomych nikt nie pytał czy zrzekli się polskiego obywatelstwa i tym sposobem mają dwa  :) W Pl raczej też nikt nie wnika   http://www.mediolankg.polemb.net/?document=59

poloniainfo.dk

Odp: obywatelstwo
« Odpowiedź #81 dnia: 16 Paź 2012, 19:18:33 »

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: obywatelstwo
« Odpowiedź #82 dnia: 16 Paź 2012, 20:11:28 »
Twoi znajomi chyba sprawy obywatelstwa w Danii nie zalatwiali, prawda?
Jestem nawet w stanie zgadnac gdzie, w Niemczech, nieprawdaz?

Dania CI nie da, dopoki sie nie zrzekniesz. Dostajesz na poczatku powiedzmy "promesse", nastepnie sie musisz zrzec polskiego, a gdy juz masz potwierdzenie zrzeczenia, dostaniesz dopabuse dunskie.

https://www.nyidanmark.dk/da-dk/Ophold/statsborgerskab/dobbelt_statsborgerskab.htm
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: obywatelstwo
« Odpowiedź #83 dnia: 17 Paź 2012, 17:05:01 »
Ach Jomir jak zwykle masz racje  :) ale jeżeli chcesz palić  za sobą mosty to masz chyba  świadomość tego że....... Na stare lata w tym klimacie połamie cię reumatyzm i dusić będzie koklusz  ;)
(a od duńskiego lekarza Boże uchowaj)

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: obywatelstwo
« Odpowiedź #84 dnia: 17 Paź 2012, 17:37:44 »
Ach Jomir jak zwykle masz racje  :) ale jeżeli chcesz palić  za sobą mosty to masz chyba  świadomość tego że....... Na stare lata w tym klimacie połamie cię reumatyzm i dusić będzie koklusz  ;)
(a od duńskiego lekarza Boże uchowaj)
...rowniez polamie cie reumatyzm i bedzie dusil koklusz w Szczecinie czy w Gdansku.... ;)

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: obywatelstwo
« Odpowiedź #85 dnia: 17 Paź 2012, 18:48:06 »
A co nas poddusi w Katowicach? Albo przy granicy z Czechami?  :)
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: obywatelstwo
« Odpowiedź #86 dnia: 17 Paź 2012, 19:38:17 »
Dusnkiej sluzby zdrowia sie nie boje. Spedzam kilka godzin dziennie w dunskich szpitalach. Znam na wylot wiekszosc zarowno panstwowych, jak i prywatnych i jakos dziwnie sie nie lekam.

Polscy lekarze sa zdolni, to prawda, ale jeszcze wiele lat uplynie, kiedy beda dysponowali takim wyposazeniem jak tutaj. Zaczynajac od kitla, na aparaturze diagnostycznej konczac.

CO do mostow, to sa uzyteczne, jezeli zmierzaja w kierunku, do ktorego podazamy. Mi most do Polski wystarczy w wersji turystycznej. Kazdy ma inne powody, kazdy ma inne priorytety, kazdy co innego zostawil w Polsce i co innego ma w Danii.

Prawda jest taka, ze bez wzgledu na to jaki papier mam w kieszeni, to i tak jestem obywatelem tego kraju. Pisalam o tym, nie bede sie powtarzac. Dlatego, "papabuselogia" jest dla mnie jedynie kwestia uporzadkowania funkcjonujacej rzeczywistosci.
Ale jak juz napisalam, kazdy ma swoje racje, prirytety i potrzeby. W zwiazku z tym, uwazam, ze jest to kwestia bardzo indywidualna.
Zapytales, udzielilam CI odpowiedzi, a co Ty zrobisz, to juz wylacznie Twoja sprawa.

Ja jedynie chcialam zwrocic uwage na to, ze OBYWATELSTWO i NARODOWOSC to dwie rozne sprawy. Dlatego nie wiazalabym kwestii obywatelstwa ze "zdrada stanu" czy brakiem patriotyzmu.
« Ostatnia zmiana: 17 Paź 2012, 20:04:11 wysłana przez Jomir »
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

poloniainfo.dk

Odp: obywatelstwo
« Odpowiedź #86 dnia: 17 Paź 2012, 19:38:17 »

 

jakie obywatelstwo?

Zaczęty przez polsko-dunskie ob.Dział Rodzina ...

Odpowiedzi: 49
Wyświetleń: 27357
Ostatnia wiadomość 04 Kwi 2008, 20:23:24
wysłana przez dragonki
duńskie obywatelstwo

Zaczęty przez robotnikDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 8664
Ostatnia wiadomość 05 Paź 2008, 21:56:59
wysłana przez Jomir
Podwójne obywatelstwo dla wszystkich.

Zaczęty przez willyDział Dania i o Danii

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 18147
Ostatnia wiadomość 10 Wrz 2014, 14:10:08
wysłana przez roga
Podwojne obywatelstwo - juz od wczoraj - 1/9-2015

Zaczęty przez JomirDział Dania i o Danii

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 10137
Ostatnia wiadomość 19 Wrz 2015, 13:17:28
wysłana przez Emill
Czy dziecko po urodzeniu dostanie Duńskie obywatelstwo , a Ja przy dziecku??

Zaczęty przez Kasiula14726Dział Rodzina ...

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 27422
Ostatnia wiadomość 03 Maj 2017, 11:42:13
wysłana przez Jomir