Ogólne > Praca w Danii

szukam pracy!

(1/5) > >>

Mirabelka:
Kochaniutki jak jesteś taki dobry dla każdego to może i będziesz dobry dla mnie. Tez szukam pracy od niedawna, mieszkam w Danii mam opholst i mimo tego ze znam angielski i rozumiem co nieco ten duński nie mogę znaleźć pracy:( Pisałam do fabryk na pakowacza ale większość z nich chce osobę z znajomością duńskiego:( Interesowała by mnie praca na stale w jakiejś fabryce w okolicach Kolding, Ribe, ÅbenrÅ. Może możesz mi pomoc będę bardzo wdzięczna.:)

Grzegorz_Odense:
Jak zdejmiesz obrazek "Autko .... " i przestaniesz zasmiecac forum to moge Ci pomóc prywatnie . Ale póki tego nie zrobisz to tylko generalny komentarz .

Pracodawcy patrza na to tak ze jezeli ktos ma staly pobyt w Danii - to musi umiec sie porozumiewac po dunsku . Jezeli nie umie to znaczy ze mu sie nie chce i wtedy tez im sie nie chce zatrudniac takiej osoby .

Pamietam jak mnie kiedys zatrzymal policjant bo dla skrócenia sobie drogi do sklepu jechalem pod prad sciezka rowerowa . Zaczalem z nim rozmawiac po angielsku ze ja tylko 50 m , nikt nie jechal naprzeciw i.t.d. Wydawalo mi sie ze juz go prawie udobruchalem .
Ale wiedziony policyjna rutyna poprosil o dokumenty i zobaczyl ze jestem w Danii juz ponad rok .
Ponad rok w Danii i nie mówisz po dunsku ???
Placisz 100 kr mandat !!!

Mialem wrazenie ze mandat byl raczej za moja nieznajomosc dunskiego ....

Tak ze polecam mój ekspresowy internetowy kurs dunskiego oraz skorzystanie z poradnika .
Sezonowa prace mozna dostac latwo z wykorzystaniem tego linku który podalem innym poscie - a po sezonie poszukasz sobie lepszej pracy - juz umiejac troche po dunsku .

GoTTie:
Mirabelka, wejdz na www.af.dk i tam wybierz Søg i jobannoncer potem Geografi i następnie Ribe amt lub coś co jest blisko ciebie.

Ogłoszeń jest sporo, niestety po duńsku. Zgłoś się do Grześka po słowniczek, to będzie ci łatwiej. Nie możliwe jest dla mnie pszeszukanie całej bazy i odpowiedzenie ci gdzie szukają pracowników bez znajomości duńskiego. Musisz sama sie dowiadywać (dzwonić, pisać maile)

Kategorie które ci polecam to:
Hotel, restauration, køkken, kantine - jak sama nazwa mowi, praca w hotelu, restauracjach itp, zmywak recepcja, barman.

Industriel produktion - głównie fabryki - pakowanie, montaż elementów.

Rengøring, ejendomsservice og renovation - sprzątanie, firmy sprzątające

Powodzenia

Mirabelka:
Dzięki wam serdeczne, co do mojego duńskiego to w sierpniu wybieram sie do szkoly, Chciałam zacząć wcześniej ale mój synek był za mały żeby zostawić go pod opieka obcej osoby. Zostaje mi tylko szkola wieczorowo co by mi pasowało z pogodzeniem pracy ze szkołą. Ogólnie mówiąc to juz dużo rozumiem i zaczynam mówić po duńsku. Ale to jeszcze daleka droga przede mną do nauczenia sie perfekt tego języka.A co do mojego obrazka to naprawde jest taki brzydki:dry:

Grzegorz_Odense:
Jezeli juz troche rozumiesz dunski to próbuj czytac tekst TV a nastepnie sluchaj dziennika . Jak bedziesz z góry wiedziala o czym mówia to duzo wiecej z tego wyniesiesz . A nawet nagraj na video i sluchaj kilka razy az wszystko zrozumiesz . A potem po prostu puszczaj to w kólko robiac zupelnie cos innego az sie nauczysz na pamiec . I tak z kolejnym dziennikiem .
Po 2 tygodniach zaczniesz mówic tymi zwrotami które juz beda wkute na blache .

Jezeli nie masz slownika do tlumaczenia tekstu TV to napisz mi mail i posle Ci mój wirtualny - ok.5000 slów.

--------

Twój obrazek moze zniechecic do kobiet . No bo z takim brzydactwem sie zadawac ??? A ten drugi tez brzydki ...

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej