poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: A/H1N1  (Przeczytany 17387 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mamma

  • Gość
Odp: A/H1N1
« Odpowiedź #15 dnia: 15 Lis 2009, 11:51:52 »
Nie podoba mi sie sposob, w jaki sie do mnie zwracasz, i nie zycze sobie uwag typu "bzdury". Z tego, co wiem, lekarzem nie jestes.

A napisalam o biegunce, bo tak sie sklada, ze kilka osob z bliskiego otoczenia zachorowalo na swinska grype, i u nich wlasnie bylo to poprzedzone biegunka.
A to jeszcze z polskiej strony:


Poniżej przedstawiamy wszystkie możliwe objawy kliniczne zakażenia wirusem świńskiej grypy. Objawy przypominają tradycyjną grypę. Są nimi:

•wysoka gorączka
•dreszcze
•bóle mięśniowe, oraz kostno-stawowe
•ból głowy
•ból gardła, oraz suchy kaszel
•uczucie wyczerpania i ogólnego rozbicia
•brak apetytu
•ból w okolicy ucha

Mogą wystąpić również:


•katar
•nudności
•biegunka lub wymioty
 
Z mojej strony koniec tematu.

liliaa

  • Gość
Odp: A/H1N1
« Odpowiedź #16 dnia: 15 Lis 2009, 12:37:21 »
"Bzdury" odnoszą się do tego, co piszesz, a nie do Ciebie- personalnie- umiesz odróżniać?
Napisałam to po to, żeby czytająca osoba, która zapadnie na wirus, ale wcale biegunki mieć nie będzie- wiedziała, że to również grypa. I akurat biegunka przy sezonowej grypie czasami zdarza się również, ale akurat nie jest to "wyznacznik" choroby, a jedynie jeden z objawów, które CZASAMI u niektórych osób występują.
Nigdy, żaden lekarz, nie odważyłby się powiedzieć że "grypę AH1N1 zaczyna biegunka na 3 dni przed rozpoczęciem choroby".
To jakiś bełkot i- właśnie- bzdura wprowadzająca w błąd.

Offline zorajda

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 69
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: A/H1N1
« Odpowiedź #17 dnia: 25 Lis 2009, 19:43:19 »
Koleżanka mi powiedziała, że od 1 grudnia w Danii jest akcja szczepienia przeciwko tej grypie, czy ktoś coś wie na ten temat?

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: A/H1N1
« Odpowiedź #18 dnia: 25 Lis 2009, 20:40:45 »
Koleżanka mi powiedziała, że od 1 grudnia w Danii jest akcja szczepienia przeciwko tej grypie, czy ktoś coś wie na ten temat?
Tak, ale nie wszystkich. Ilosc szczepionek zakupiona przez Danie nie wystarczy na zaszczepienie wszystkich. Lekarze maja nieoficjalny "rozkaz" szczepienia tylko tzw. grup zagrozonych, miedzy innymi osoby starsze z chronicznymi chorobami, osoby z chorobami pluc  itp. Pulja ta sa tez objete osoby pracujace w sluzbie zdrowia (personel szpitali, przychodni, domow starcow itp.)

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: A/H1N1
« Odpowiedź #19 dnia: 25 Lis 2009, 20:59:30 »
Szczepia w Kbh juz od ponad 2 tygodni.

Pankracy

  • Gość

Offline Solvej

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 911
  • Reputacja: +34/-32
  • Płeć: Kobieta
Odp: A/H1N1
« Odpowiedź #21 dnia: 25 Lis 2009, 21:23:56 »

poloniainfo.dk

Odp: A/H1N1
« Odpowiedź #21 dnia: 25 Lis 2009, 21:23:56 »

Offline neletop

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 4
  • -Otrzymane: 16
  • Wiadomości: 681
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: A/H1N1
« Odpowiedź #22 dnia: 25 Lis 2009, 21:50:16 »
no tak. Pieniadze rzadza swiatem

joanna1997

  • Gość
Odp: A/H1N1
« Odpowiedź #23 dnia: 27 Lis 2009, 22:27:50 »
Witam.na forum padło pytanie czy ktoś juz się szczepił i jak to wygląda.otóż mój mąż wczoraj został zaszczepiony(jest w grupie ryzyka).i powiem Państwu,że byliśmy mile zaskoczeni opieką zdrowotną w Danii.poszłam ja,ze swoim schorzeniem ,a miła pani z rejestracji zawołała nas bo pamiętała,jak przed tygodniem dowiadywałam się o to szczepienie.i zaprosiła męża!po szczepionce musiał odczekać 15 minut(mogła wystąpić reakcja alergiczna).i już po wszystkim!

Offline Solvej

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 911
  • Reputacja: +34/-32
  • Płeć: Kobieta
Odp: A/H1N1
« Odpowiedź #24 dnia: 28 Lis 2009, 12:33:47 »
W przypadku konieczności opuszczenia pomieszczeń w okresie epidemii
 grypy N1H1 
podajemy domowy sposób na wykonanie maski, którą każdy może 
    wykonać we własnym zakresie
    (działa również u osób noszących okulary).

jakiśtam

  • Gość
Odp: A/H1N1
« Odpowiedź #25 dnia: 28 Lis 2009, 14:14:54 »
Witam.na forum padło pytanie czy ktoś juz się szczepił i jak to wygląda.otóż mój mąż wczoraj został zaszczepiony(jest w grupie ryzyka).i powiem Państwu,że byliśmy mile zaskoczeni opieką zdrowotną w Danii.poszłam ja,ze swoim schorzeniem ,a miła pani z rejestracji zawołała nas bo pamiętała,jak przed tygodniem dowiadywałam się o to szczepienie.i zaprosiła męża!po szczepionce musiał odczekać 15 minut(mogła wystąpić reakcja alergiczna).i już po wszystkim!
I co w tym takiego fascynującego????????? Nigdy nie spotkałaś sie w Polsce z uprzejmością? Bo ja milion razy.  No chyba sie popłaczę ze wzruszenia....jaka miła pani....tak jakby w naszym kraju same chamstwo i buractwo bylo. Wszystko zależy od ludzi, nie od kraju.

joanna1997

  • Gość
Odp: A/H1N1
« Odpowiedź #26 dnia: 28 Lis 2009, 14:29:31 »
do "jaiśtam".otóż proszę Pana,nie mówię,że nie spotkałam się w Polsce z miłą obsługą lekarską ale porównując służbę zdrowia w Danii i w Polsce daję Danii miejce pierwsze!Owszem,w Polsce są miłe pielęgniarki i lekarze ale większość społecznej służby zdrowia jest chamska,niemiła i czasem miałam wrażenie,że robią łaskę rejesrując mnie w okienku!Innaczej odbywały się wizyty prywatne!O tak,tu bez mydła wchodzili w..(przepraszam za niecenzuralne wyrażenia).Leczyłam się w Polsce to wiem!A tu,chodzę do publicznej przychodni i jestem bardzo ale to bardzo zadowolona!Napewno stosuje się tu inne leczenie niż u nas-nie daje się non stop antybiotyków,ale ja sobię to chwalę.W Polsce lekarz,któey nie wypisze recepty z antybiotykiem to niedouczony konował(słowa pana profesora Zielińskiego).Powiedz mi,która pielęgniarka sama,bez zapytań,bez przypomnień podeszła by i zaproponowała szczepienie"bo was zapamiętałam?".Pisałam też o tym bo przeglądając wątki często pisze się,że opieka w Danii nie jest dobra.Oczywiście,napewno są mniej mili ludzie ale w porównaniu z Polską to dla mnie tu jest raj!i nie muszę czekać parę miesięcy na wizytę u specjalisty,nie jeżdżę zapisać się,a to specjalista wysyła mi powiadomienie,kiedy mogę przyjechać.W Polsce też tak masz?Może w Leśnej Górze!(przepraszam za sarkazm ale nie mogłam się powstrzymać)

joanna1997

  • Gość
Odp: A/H1N1
« Odpowiedź #27 dnia: 28 Lis 2009, 14:32:20 »
do "jaiśtam".otóż proszę Pana,nie mówię,że nie spotkałam się w Polsce z miłą obsługą lekarską ale porównując służbę zdrowia w Danii i w Polsce daję Danii miejce pierwsze!Owszem,w Polsce są miłe pielęgniarki i lekarze ale większość społecznej służby zdrowia jest chamska,niemiła i czasem miałam wrażenie,że robią łaskę rejesrując mnie w okienku!Innaczej odbywały się wizyty prywatne!O tak,tu bez mydła wchodzili w..(przepraszam za niecenzuralne wyrażenia).Leczyłam się w Polsce to wiem!A tu,chodzę do publicznej przychodni i jestem bardzo ale to bardzo zadowolona!Napewno stosuje się tu inne leczenie niż u nas-nie daje się non stop antybiotyków,ale ja sobię to chwalę.W Polsce lekarz,któey nie wypisze recepty z antybiotykiem to niedouczony konował(słowa pana profesora Zielińskiego).Powiedz mi,która pielęgniarka sama,bez zapytań,bez przypomnień podeszła by i zaproponowała szczepienie"bo was zapamiętałam?".Pisałam też o tym bo przeglądając wątki często pisze się,że opieka w Danii nie jest dobra.Oczywiście,napewno jest paru mniej milszych lekarzy ale w porównaniu z Polską to dla mnie tu jest raj!i nie muszę czekać parę miesięcy na wizytę u specjalisty,nie jeżdżę zapisać się,a to specjalista wysyła mi powiadomienie,kiedy mogę przyjechać.W Polsce też tak masz?Może w Leśnej Górze!(przepraszam za sarkazm ale nie mogłam się powstrzymać)

jakiśtam

  • Gość
Odp: A/H1N1
« Odpowiedź #28 dnia: 28 Lis 2009, 14:46:24 »

A ja uważam, że na środki jakie są dostępne w Polskiej slużbie zdrowia to i tak lekarze i pielęgniarki dokonuja cudów. Dania jest poprostu krajem bogatszym. Z takim dofinansowaniem, nasza slużba zdrowia biłaby na łeb większość szpitali europejskich. I owszem niejednokrotnie spotkałem się z bardzo miła obsługą, a pielęgniarki pamiętaja nawet imiona moich dzieci, choć nie goszczę u nich zbyt czesto. A nie jest to powodem, aby chwalić na forum byle pierdołe, która w twojej wypowiedzi urosła do rangi cudu duńskiego! Nie ośmieszajcie się ludzie. swego nie znacie, cudze chwalicie. Typowa polska mentalność!

joanna1997

  • Gość
Odp: A/H1N1
« Odpowiedź #29 dnia: 28 Lis 2009, 14:53:27 »
do "jakiśtam".piszesz "swego nie znacie ,a cudze chwalicie",otóż swoje znam i to bardzo,bardzo dobrze.i niech Ci bedzie,że dla mnie taka mała rzecz urosła do rangi cudu.Ale nie mów mi,ze nie znam swego.Co mi powiesz,jeśli powiem Ci,że moje dzieckomiało podejrzenie nowotworu,a miejsce miało być dopabuse za rok!!!!!to jest normalne?!Ide do dentysty ,a ona na to,że na ten miesiąc limity się wyczerpały?!(było przed połową miesiąca).Jest mnóstwo plusów w Polsce(pisałam o tym w innych wątkach)ale jeśli chodzi o służbę sdrowia,to chwalę Danię i będę konsekwentna.A w Polsce bez koperty lub protekcji nie załatwisz nic......

poloniainfo.dk

Odp: A/H1N1
« Odpowiedź #29 dnia: 28 Lis 2009, 14:53:27 »

 

Sczepionka przeciw wirusowi grypy H1N1

Zaczęty przez Mia25Dział Rodzina ...

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4236
Ostatnia wiadomość 05 Lis 2009, 10:17:03
wysłana przez willy