poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: 2 GRAMY HISTORII,DANIA W SS  (Przeczytany 34117 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

be

  • Gość
Odp: 2 GRAMY HISTORII,DANIA W SS
« Odpowiedź #45 dnia: 27 Lis 2009, 15:49:11 »
W sumie zamiast ZSRR mamy związek socjalistycznych republik europejskich ;D
Rozumiem ze Polska popelnila wielki blad wchdzac do UE. :-\

Offline Novy

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 2 GRAMY HISTORII,DANIA W SS
« Odpowiedź #46 dnia: 27 Lis 2009, 16:01:15 »
U.E. ma swoje plusy, ale ma też i minusy... to chciałem powiedzieć. Błędem jest to, że wszyscy są za bardzo pod wrażeniem U.E. Jeśli mamy reprezentantów w Europarlamencie to niech zabierają też głos, a nie tylko przytakują, nawet gdy inni jadą po kraju. Głosują za ustawami, które nie są dobre. U.E. to nie dobry Wujek Sam, który cały czas daje... To biznesmen-lichwiarz, który kiedyś też się upomni o swoje. Wystarczy poczytać o funduszach unijnych. Dają kasę, ale jak dane państwo nie wykorzysta to płaci za to ;) Polityka od zawsze to wielki biznes i kasa, kasa, kasa...
"Nie należy mylić prawdy z opinią większości"
 Jean Cocteau

Offline Polasik

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: 2 GRAMY HISTORII,DANIA W SS
« Odpowiedź #47 dnia: 28 Lis 2009, 13:22:26 »
Na szczescie? To jak to w koncu jest, interesuje cie historia, czy nie? BTW, od skonczenia szkoly juz nie przyswajasz zadnej wiedzy? Bo ja na przyklad, tez o tym nie uczony w szkole, ale interesujacy sie druga wojna, wiedzialem te rzeczy... W ogole nie zrozumiales, o co jej chodzilo. To moze jeszcze raz: zalozyciel tematu podal suche fakty, zadnych punktow zaczepienia do dyskusji. Chyba na ten za pol roku. Na ten tegoroczny tematy na ustny zostana w calej Danii podane dopabuse jutro.
Przy okazji, nie mylisz forum z wikipedia? Ciesz sie, ze nie w koszu ;D

Musze Ci sie przyznac, ze specjalnie umiescilam ten zwrot "na szczescie", bo wiedzialam, ze zadziala to jak lep na muchy i ze zaraz zjawi sie Jamjens lub ktos inny, kto alergicznie na to zareaguje i temat bedzie sie krecil dalej, pomimo umieszczenia go w malo poczytnym dziale kultura. Jestem pelna podziwu dla Twojej wiedzy historcznej, ale gdyby mnie ktos probowal w liceum przymuszac do nauki historii Danii, to z rownym powodzeniem moglby mnie przymuszac do nauki historii Filipin.  Co innego kiedy sie tu (przynajmniej przez jakis czas) mieszkam, z zaciekawieniem przeczytalam ten watek.

Co do tematow na ustny, to dokladnie taki temat dostalismy w szkole w ramach cwiczen do ustnego.  Jeszcze do czegos jednego musze Ci sie przyznac - czasami czytajac forum, wyobrazam sobie kim sa wypowiadajace sie osoby, no i ja Cie bardzo przepraszam, ale Ty Rokas, akurat skojarzyles mi sie z takim malym, kudlatym pieskiem na uwiezi - duzo szczekasz, ale nie potrafisz mnie dosiegnac, bo lancuch masz za krotki.

rokas

  • Gość
Odp: 2 GRAMY HISTORII,DANIA W SS
« Odpowiedź #48 dnia: 28 Lis 2009, 14:24:39 »
Za wojnę w Iraku i inne misje w ramach ONZ, USA nawet nie zniosło nam wiz... Tak działają "przyjaciele"  ;)
A to USA tez sa w UE?

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 2 GRAMY HISTORII,DANIA W SS
« Odpowiedź #49 dnia: 28 Lis 2009, 14:39:06 »
... Za wojnę w Iraku i inne misje w ramach ONZ, USA nawet nie zniosło nam wiz... Tak działają "przyjaciele"  ;)
Uwazam, ze USA zrobily ogromna przysluge Polsce; kto by wtedy zostal i zakonczyl niedokonczona odbudowe Polski po II wojnie swiatowej i komunie czy budowal stadiony i drogi na pilkarskie ME :)

Zwykłyktoś

  • Gość
Odp: 2 GRAMY HISTORII,DANIA W SS
« Odpowiedź #50 dnia: 28 Lis 2009, 15:58:41 »
Uwazam, ze USA zrobily ogromna przysluge Polsce; kto by wtedy zostal i zakonczyl niedokonczona odbudowe Polski po II wojnie swiatowej i komunie czy budowal stadiony i drogi na pilkarskie ME :)

Juz nawet autostradka do Świecka rośnie,szkoda tylko że 6 miesięcy po oddaniu autostrady  bedą już na niej remonty...Przykład ...autostrada Poznań_Nowy Tomyśl 2 lata od oddania,nadaje sie do REMONTU. :-[ :-\

poloniainfo.dk

Odp: 2 GRAMY HISTORII,DANIA W SS
« Odpowiedź #50 dnia: 28 Lis 2009, 15:58:41 »

 

Dania podczas II wojny światowej

Zaczęty przez PolasikDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 13577
Ostatnia wiadomość 08 Wrz 2009, 19:25:00
wysłana przez Marlena30
Dania czy Polska, kto zbankrutuje pierwszy

Zaczęty przez dania_dDział Hydepark

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 20208
Ostatnia wiadomość 21 Sie 2019, 10:51:37
wysłana przez kpio47
Dania 3 Irlandia?

Zaczęty przez Where?Dział Hydepark

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 9313
Ostatnia wiadomość 14 Lip 2007, 14:22:12
wysłana przez aemigrate
PRACA W Q VIKAR Horsens, Dania

Zaczęty przez ARTI6867Dział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 11890
Ostatnia wiadomość 21 Kwi 2014, 14:30:04
wysłana przez ARTI6867
Dania i II wojna swiatowa....i nie tylko

Zaczęty przez rogaDział Hydepark

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 32354
Ostatnia wiadomość 05 Lis 2011, 20:18:32
wysłana przez vordingborg