poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: z pamietnika rozbujnika  (Przeczytany 13706 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Zwykłyktoś

  • Gość
Odp: z pamietnika rozbujnika
« Odpowiedź #15 dnia: 28 Lis 2009, 18:35:16 »
Polska ...............................................................................................Dania
Załatwianie sprawy w urzędzie PL 3 dni w 5 placówkach                      DK 3godziny w 1 placówce
internet PL płacisz za 1Mbts dostajesz 512 Kbts                                    DK płacisz za 6 Mbts 2 Mbts masz gratis
praca PL jako ochrona NIGHT CLUB,wynagrodzenie ok 3000zł                 DK 19000dkk
auto BMW 735                                                                                DK Opel astra 1,4
Kultura na drodze ,PL plus  10 %                                                        DK plus 68 %   
Legalna praca             55%                                                                           92%
Atrakcje dla dzieci minimum                                                                       maximum
Atrakcyjne kobiety zgrabne  97%                                                                  3%
 Mam nadzieje że nikogo nie obraziłem,zaraz bedzie pytanie skąd te statystyki.

No tak moi kochani pominąłem załatwianie spraw poprzez komunikacje e mail taka w pl nie istnieje,oraz posługiwanie sie j .angielskim w urzędach ,także mizernie wyglądamy w ojczyznie,cuż ja prawde mówiąc biegle po rosyjsku mówie i pisze  bo z tych czasów jestem co  w szkołach jako obowiązkowy język to własnie ros.

Offline neletop

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 4
  • -Otrzymane: 16
  • Wiadomości: 681
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: z pamietnika rozbujnika
« Odpowiedź #16 dnia: 28 Lis 2009, 21:00:51 »
Dzieci dunskie uczestnicza srednio 2 razy w tygodniu w roznego rodzaju
"aktiviteter" jak pilka nozna, badminton, plywanie, taniec, spiew, muzyka. W soboty zabbieraja pociechy do kina/teatru (specjalne przedpoludniowe seanse). Mozna dyskutowac czy to nie za duzo i czy to nie ambicje rodzicow co decyduja o aktywnosciach dzieci. Rezultaty wszechstronnosci najmlodszego pokolenia widac np. w programach tv jak Talent 2009 czy tez X-faktor.

Z tym sie absolutnie nie zgadzam. Jest wiele dunskich rodzin zyjacych na granicy nedzy. Niestac ich na prezenty swiateczne, na jakiekolwiek przyjemnosci- i absolutnie nie ma miejsca na aktywnosci 2 razy w tygodniu, na wizyty w soboty w kinie... Pisza o tym raz po raz w gazetach. I takich rodzin jest calkiem duzo

kinket

  • Gość
Odp: z pamietnika rozbujnika
« Odpowiedź #17 dnia: 28 Lis 2009, 21:31:31 »
I ci biedni ,szczególnie przed świętami ustawiają się w kolejkach do organizacji charytatywnych o pomoc. Otrzymuja w takiej paczce podstawowe art.żywnosciowe

ZUS

  • Gość
Odp: z pamietnika rozbujnika
« Odpowiedź #18 dnia: 28 Lis 2009, 22:38:12 »
I ci biedni ,szczególnie przed świętami ustawiają się w kolejkach do organizacji charytatywnych o pomoc. Otrzymuja w takiej paczce podstawowe art.żywnosciowe
Tak są ludzie biedni i ,,,biedni,,,....Znam kilku takich ,mozna powiedziec luksusowe lumpy....Bo poco mają sie brac do pracy jak komuna pomocy udzieli???????????????????????????No po co?Zresztą w pl też nie brakuje takich lewusów co tylko z panstwa sępi.

Offline neletop

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 4
  • -Otrzymane: 16
  • Wiadomości: 681
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: z pamietnika rozbujnika
« Odpowiedź #19 dnia: 28 Lis 2009, 22:54:56 »
No wlasnie problem jest w tym, ze kazdy, jaki by nie byl dobry system rozwali paru nygusow. Oni sie nachapia, a wiekszosc cierpi pozniej. Tak samo jak to ze wiekszosc Polakow dobrze pracuje, nie kradnie... a ta zla mniejszosc robi opinie

Offline Solvej

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 911
  • Reputacja: +34/-32
  • Płeć: Kobieta
Odp: z pamietnika rozbujnika
« Odpowiedź #20 dnia: 28 Lis 2009, 23:04:06 »
Jak widze, Wy wciaz w temacie ...." z pamietnika rozbojnika"  :D

keny79

  • Gość
Odp: z pamietnika rozbujnika
« Odpowiedź #21 dnia: 29 Lis 2009, 02:16:42 »
podoba mi się rubryka"atakcyjne kobiety zgrabne" ;D popieram w 100%

poloniainfo.dk

Odp: z pamietnika rozbujnika
« Odpowiedź #21 dnia: 29 Lis 2009, 02:16:42 »

Offline Liwia

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 117
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: z pamietnika rozbujnika
« Odpowiedź #22 dnia: 29 Lis 2009, 11:50:36 »
podoba mi się rubryka"atakcyjne kobiety zgrabne" ;D popieram w 100%

A ja nie :) moim zdaniem Dunki są o wiele ładniejsze od Polek. Rzecz gustu, ale jak wpiszesz w google "Danish girls" to poczytasz jakie są piękne itd. A jak wpiszesz "Polish girls" to przeczytasz "Polish girls are easy"...

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: z pamietnika rozbujnika
« Odpowiedź #23 dnia: 29 Lis 2009, 12:12:34 »
Nie bardzo rozumiem twoich % , nie wiem tez o jakich wiekowo kobietach piszesz, gdzie w Danii ogladanych i jakie byly twoje kryteria.
Jesli chodzi o 17-30 latki to mozna dyskutowac latami, jesli chodzi o 35-45 letnie to dunki zdecydowanie wygrywaja bo..brak konkurencji; po prostu w Polsce nie ma rozpoznywalnych kobiet w tym wieku; zdecydowana wiekszosc wyglada na 50 latki, bo sa niestety, zmeczone harowka, zdezolowane walka o nieomalze wszystko i ze wzgledu na zle odzywianie czy z powodu braku fitness, rzadko zgrabne.
« Ostatnia zmiana: 29 Lis 2009, 19:53:24 wysłana przez jamjurand »

Bog

  • Gość
Odp: z pamietnika rozbujnika
« Odpowiedź #24 dnia: 29 Lis 2009, 12:41:07 »
Nie bardzo rozumiem twoich % , nie wiem tez o jakich wiekowo kobietach piszesz, gdzie w Danii ogladanych i jakie byly twoje kryteria.
Jesli chodzi o 17-30 latki to mozna dyskutowac latami, jesli chodzi o 35-45 letnie to dunki zdecydowanie wygrywaja bo..brak konkurencji, po prostu w Polsce nie ma rozpoznywalnych kobiet w tym wieku; zdecydowana wiekszosc wyglada na 50 latki, bo sa niestety, zmeczone harowka, zdezolowane walka o nieomalze wszystko i ze wzgledu na zle odzywianie czy z powodu braku fitness, rzadko zgrabne.

.ahhhh nie komentujmy....bo zaraz ktoś mądry wyskoczy i zepsuje nam temat.POZDRAWIAM. Mam nadzieje że nikogo nie obraziłem,zaraz bedzie pytanie skąd te statystyki.

Offline Liwia

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 117
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: z pamietnika rozbujnika
« Odpowiedź #25 dnia: 29 Lis 2009, 14:23:01 »
Nie bardzo rozumiem twoich % , nie wiem tez o jakich wiekowo kobietach piszesz, gdzie w Danii ogladanych i jakie byly twoje kryteria.
Jesli chodzi o 17-30 latki to mozna dyskutowac latami, jesli chodzi o 35-45 letnie to dunki zdecydowanie wygrywaja bo..brak konkurencji, po prostu w Polsce nie ma rozpoznywalnych kobiet w tym wieku; zdecydowana wiekszosc wyglada na 50 latki, bo sa niestety, zmeczone harowka, zdezolowane walka o nieomalze wszystko i ze wzgledu na zle odzywianie czy z powodu braku fitness, rzadko zgrabne.


Popieram w 100%

jasia83

  • Gość
Odp: z pamietnika rozbujnika
« Odpowiedź #26 dnia: 29 Lis 2009, 15:28:26 »
Z tym sie absolutnie nie zgadzam. Jest wiele dunskich rodzin zyjacych na granicy nedzy. Niestac ich na prezenty swiateczne, na jakiekolwiek przyjemnosci- i absolutnie nie ma miejsca na aktywnosci 2 razy w tygodniu, na wizyty w soboty w kinie... Pisza o tym raz po raz w gazetach. I takich rodzin jest calkiem duzo


Ja sie jednak nie zgadzam z Toba! Piszesz, ze wiele rodzin nie stac na prezenty swiateczne, bo pisza o tym w gazetach. Proponuje posluc tych rodzicow co prosza o pomoc. Nie twierdze, ze sa to wszystkie rodziny, ale skoro mamusia na pytanie na jaki prezent chciala by otrzymac pomoc odpowiada: "Taki jaki sobie zycza inne dzieci: playstation albo WII! - Bardzo przepraszam, ale playstation czy WII nie jest najwazniejsze.  >:(
Na "aktywnosci" dzieciak wcale nie musi isc do kina - na kazdym osiedlu (chyba za sie mieszka ma odludziu) sa kluby dla dzieciakow, gdzie mozna pograc w rozne gry - za darmo! Dla starszych jest Ungdomsskole, gdzie moga pokazac swoje talenty.
Trzeba sie tylko troche zainteresowac co sie dzieje w okolicy - i nie trzeba na to pieniedzy! 

joanna1997

  • Gość
Odp: z pamietnika rozbujnika
« Odpowiedź #27 dnia: 29 Lis 2009, 16:56:05 »
a ja się nie zgadzam z opinią,że dunki są ładniejsze!właśnie Polki są bardziej zadbane.to u nas jest mnóstwo gabinetów kosmetycznych,gdzie naprawdę czasem ciężko znaleźć wolny termin!może mam pecha bo pracuję w szklarnii i jeszcze nie widziałam ładnej,zdbanej Dunki po 40!wyglądają na minimum 50!i jeszcze śmieją się z nas,Polek,że "wy tak mocno się malujecie".na to ja"że my po prostu dbamy o wygląd.i tu nie chodzi o make-up,a zabiegi typu maseczki,wizyta u kosmetyczki.dla wielu Dunek to zbytek i abstrakcja.a w Polsce coraz więcej kobiet korzysta z tego rodzaju usług.Dlatego też uważam,że Polki są najpiękniejsze!Oczywiście,że jest wiele zmęczonych,szarych pań.Ale i one chodzą co najmiej raz na miesiąc do fryzjera i nie wątpię,ze w swoich łazienkach maja kremy i inne środki upiększające!

a

  • Gość
Odp: z pamietnika rozbujnika
« Odpowiedź #28 dnia: 29 Lis 2009, 17:24:48 »
No coz, skoro robisz takie porowania, to porownaj wyglad Dunek pracujacych w szklarniach z Polkami pracujacymi w szklarniach w Polsce. Takie porowanie bedzie bardziej miarodajne.
A jesli chodzi o intensywnosc malowania sie, to rzeczywiscie Dunki w wiekszosci maluja sie delikatniej niz Polki. Coz, widac im bardziej na wschod, tym upodobanie do mocniejszego makijazu wieksze;) W Polsce przeciez wytyka sie Rosjankom nadmierne malowanie sie.

Offline Solvej

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 911
  • Reputacja: +34/-32
  • Płeć: Kobieta
Odp: z pamietnika rozbujnika
« Odpowiedź #29 dnia: 29 Lis 2009, 18:44:04 »
Nie ma kobiet brzydkich- sa tylko zaniedbane :)

Ale tak jak pisze A, gdy widze wymalowana kobiete, na szpilach , w mini.. to albo Rosjanka albo Polka... ale z panami Polakami jest tak samo. Dres i buty sportowe i takie tam ... :)

Dunki poprostu dbaja inaczej. Ubrania wygodne a makijaz czy solarium wcale dobrze na cere nie robi.
Masaze, akupunktura, basen, sport, kosmetyczka- z tego korzystaja.
Chyba nie musi miec tipsow aby brano ja za elegancka Dunke?  ;D

A gdy ja w Polsce w deszczowa pogode paradowalam w gumowcach... jakie bylo zdziwienie na twarzach Polek.  Dobrze, ze jest juz moda na nie w PL  :)

poloniainfo.dk

Odp: z pamietnika rozbujnika
« Odpowiedź #29 dnia: 29 Lis 2009, 18:44:04 »