Ogólne > Kącik Kulinarny

wino - miłosnicy dobrego winka

<< < (3/16) > >>

lukasz_slagelse:
mam nadzieję tylko że moje ulubione (jak się okazało bardzo "tanie") wino nie przestanie mi smakować:) jakoś trudno mi uwierzyć że tak dobre wino można wyprodukować kosztem 1 kr.

jamjurand:
Bylem wlasnie w Netto wino nazywa sie Moscato'dAsti, 45 kr

Solvej:
Jamjurand specjalnie pobiegles ? :P :P

A ja najczesciej kupuje J.P Chanet. Mnie smakuje, na jakies wieksze imprezy tez je kupuje w roznych kolorach:)

Reszty nazw nie pamietam, bardzo zaluje ( cos mi to przypomina :D )  Juz jakis czas domawiac sobie  musze  >:(
 
A przy kupnie auta dostalam  firmowe wino ;)

Manior:
Padły tu dwie nazwy win niemieckich - Liebfraumilch i Eiswain

Uproszczona klasyfikacja:
Wina niemieckie półsłodkie/słodkie tzw "mit Predikat" dzielą się w zależności od słodkości na:

Liebfraumilch - butelka zielona.
Spätlese - butelka brązowa
Auslese - butelka niebieska
Eiswein - butelka czarna.

Wyższe klasy kosztują odpowiednio więcej, i są smaczniejsze. Wina są produkowane z winogron, k
tóre złapały pierwsze przymrozki.Jako obronę przed mrozem winogrono wytwarza cukier.

Spätlese można kupic w Lidlu. Auslese znajdowałem w Niemczech. Eiswein widziałem kiedyś w Super Activ, ale to było dawno.
Tu można sobie postudiowac dokładną klasyfikację: http://en.wikipedia.org/wiki/German_wine_classification

Mirra - to wino z liskiem w Fakcie to kalifornijskie "Grey Fox". Polecam również z tej serii białe - Chardonay. Czerwonego nie polecam. Nic specjalnego.

Pozdrawiam z tradycyjnym Hik...


[Posted on: 08 Grudzień  2009, 23:11:37]

--- Cytat: Zelandia w 08 Gru 2009, 20:50:09 ---... A przy kupnie auta dostalam  firmowe wino ;)

--- Koniec cytatu ---

A czy to nie była butelka koniaku "Renault" ?  ;)

jamjurand:
Manior,
Eiswein pochodzi rowniez z Austrii i wino te mozesz kupic w nieomalze kazdym sklepie z winami; conajmniej 200 kr za te tansze, czesto sprzedawane w mniejszych butelkach.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej