Ogólne > Kącik Kulinarny

wino - miłosnicy dobrego winka

<< < (2/16) > >>

jamjurand:

--- Cytat: mawi w 08 Gru 2009, 18:01:55 ---to w netto to na pewno spróbuje ,bo mam blisko do sklepu ,ale kijafa to mi się kojarzy ze słodkim winem , co do pogadania to ciężko z tym nie mam w pobliżu żadnego takiego sklepu same markety ,a tam nie ma z kim pogadać :))

--- Koniec cytatu ---

Kjiafa to kara boska, nie ma nic wspolnego z winem, taki dunski slodki chemiczny belt. Bedac w supermarkecie popatrz na biale wina z Alasce (szczuple specyficzne zielone lub brazowe butelki) poczytaj z tylu opis i znajdziesz to czego szukasz, pamietaj niezle wino zawsze kosztuje wiecej niz 50kr, dobre conajmniej 2x wiecej!
Zawsze gdzies trzeba zaczac, po paru latach mozna sobie dobrze wyrobic winne upodobania; oczywiscie pijac regularnie rozne wina i chodzac na degustacje.

willy:
Liebfraumilch - smaczne jest ale trzeba je kupić w BUTELCE (oryginalnie jest chyba w niebieskiej) - to kartonowe smakuje jak karton ;p

Ja natomiast polecam "Carlo Rossi" - różowe. Bardzo smaczne i uniwersalne. Kupić można w wielu miejscach.

Mogę też polecić "Two oceans" białe pólwytrawne. Dostępne w Netto w 3l boxie.

jamjurand:
Nie bede tutaj sie madrzyl, ale kupujac wino za 20-30 kr odliczcie roznorakie podatki (afgifter) cene butelki, zarobek importera, zarobek supermarketu, to ile to wino jest naprawde warte ? Maks. 1 kr.



lukasz_slagelse:

--- Cytat: jamjurand w 08 Gru 2009, 18:49:25 ---Nie bede tutaj sie madrzyl, ale kupujac wino za 20-30 kr odliczcie roznorakie podatki (afgifter) cene butelki, zarobek importera, zarobek supermarketu, to ile to wino jest naprawde warte ? Maks. 1 kr.

--- Koniec cytatu ---

no chyba troche przesadziłeś :)

jamjurand:

--- Cytat: lukasz_slagelse w 08 Gru 2009, 18:52:57 ---no chyba troche przesadziłeś :)

--- Koniec cytatu ---
Widzialem te obliczenia pare razy w tv i nawet watpie czy osiagniemy 1kr przy butelce za 20 kr.
http://www.skm.dk/publikationer/udgivelser/rapportomgraensehandel2004/kapitelix.vinafgift/
Grosista (importer) sprzedaje takie za ok. 5 kr i musi zarobic, a takze zaplacic za transport.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej