poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: mieszkanie- komuna gladsaxe  (Przeczytany 13426 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: mieszkanie- komuna gladsaxe
« Odpowiedź #15 dnia: 25 Mar 2013, 13:55:28 »
Og dog : "fraflytter skal betale fuldt ud for sin eventuelle misligholdelse" Byla lokatorka ma pokryc wszystkie koszta zwiazane z naprawa ewentualnie zaniedbanego mieszkania. Przyznam sie ze nic nie wiedzialem o "b" ordning :)
Wg. Bolius o "b" ordning: "Lokator wplaca na konto utrzymania i konserwacji w okresie zamieszkania, zadania z tym zwiazane spoczywaja wiec na lokalnym wynajemcy. Dotyczy to wybielania, malowania, tapetowania,pielegnacji podlog jak i stolarka wokol okien i drzwi. Ewentualne naprawy przy wyprowadce spoczywaja na barkach lokalnego wynajemcy". Pewnie opisany wynajemca ma swoje reguly.

Rozne interpretacje wiec.

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: mieszkanie- komuna gladsaxe
« Odpowiedź #16 dnia: 25 Mar 2013, 14:17:46 »
Jest róznica miedzy misligeholdelse i alm. slitage.

Sciana podrapana przez kota to misligeholdelse, sciana ze splowiala farba to alm.slitage.
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline arachne82

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: +0/-0
Odp: mieszkanie- komuna gladsaxe
« Odpowiedź #17 dnia: 25 Mar 2013, 17:07:57 »
jest to mieszkanie pracownicze z tego co sie dowiedzialam . nieprzyslali jeszcze kontraktu wiec nic nie wiem czy dadza kase na remont, jedynie co mowil poprzedni najemnca ze on ze swojej kasy remontuje podloge ze wzgledu na kota. ale dla mnie to dziwne skoro kot chodzil po calym mieszkaniu a nie tylko jeden pokoj.

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: mieszkanie- komuna gladsaxe
« Odpowiedź #18 dnia: 25 Mar 2013, 17:59:36 »
A widziałaś w ogóle teraz to mieszkanie?W jakim jest faktycznie stanie?
Być może też jest tak, że , jak to często bywa, poprzedni najemca nie "zawraca sobie głowy" malowaniem itp., bo to "z kaucji" jest pokrywane.A podłoga zniszczona- zbyt drogo by go (ją ) wyniosło, gdyby to Spółdzielnia wymieniała, więc robi to we własnym zakresie.

Niedawno moja przyjaciółka wyprowadzała się z mieszkania spółdzielczego, bo kupiła dom.Umowa była taka, że sprząta i maluje sama , za to zwrot kaucji.
Sama pomagałam jej w tym sprzątaniu, naprawdę było "na błysk", każdy zakamarek wyszorowałysmy niemalże ze szczoteczką do zębów.Nasi mężowie pomalowali ściany, farbą, jaką zaleciła spółdzielnia.
I co??? >:( Pan ze spółdzielni stwierdził, że jest "brudno" (aczkolwiek nie wskazał KONKRETNIE, CO było "brudne"  ::) 8) ), a co do scian, stwierdził, ze ....nie ten odcień farby  :o >:( (biała, numer i marka wskazana przez Spółdzielnię).
Koleżanka miała się odwoływac, ale nie wiem, jak to się skończyło ...
" Polak gorszego sortu"

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: mieszkanie- komuna gladsaxe
« Odpowiedź #19 dnia: 25 Mar 2013, 18:03:53 »
A widziałaś w ogóle teraz to mieszkanie?W jakim jest faktycznie stanie?
Być może też jest tak, że , jak to często bywa, poprzedni najemca nie "zawraca sobie głowy" malowaniem itp., bo to "z kaucji" jest pokrywane.A podłoga zniszczona- zbyt drogo by go (ją ) wyniosło, gdyby to Spółdzielnia wymieniała, więc robi to we własnym zakresie.

Niedawno moja przyjaciółka wyprowadzała się z mieszkania spółdzielczego, bo kupiła dom.Umowa była taka, że sprząta i maluje sama , za to zwrot kaucji.
Sama pomagałam jej w tym sprzątaniu, naprawdę było "na błysk", każdy zakamarek wyszorowałysmy niemalże ze szczoteczką do zębów.Nasi mężowie pomalowali ściany, farbą, jaką zaleciła spółdzielnia.
I co??? >:( Pan ze spółdzielni stwierdził, że jest "brudno" (aczkolwiek nie wskazał KONKRETNIE, CO było "brudne"  ::) 8) ), a co do scian, stwierdził, ze ....nie ten odcień farby  :o >:( (biała, numer i marka wskazana przez Spółdzielnię).
Koleżanka miała się odwoływac, ale nie wiem, jak to się skończyło ...

Pewnie w Huslejenævnet.

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: mieszkanie- komuna gladsaxe
« Odpowiedź #20 dnia: 25 Mar 2013, 18:47:38 »
Nie wiem...Nie interesowałam się tym wtedy, ale gdybym kiedyś szukała mieszkania w spółdzielni, to na pewno zapytam ją, gdzie ona wynajmowała  ;),by się nie naciąć  :P.
" Polak gorszego sortu"

poloniainfo.dk

Odp: mieszkanie- komuna gladsaxe
« Odpowiedź #20 dnia: 25 Mar 2013, 18:47:38 »

 

Mieszkanie w CPH za 3 tys. dkk - realne?

Zaczęty przez BogusDział Kopenhaga

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 14918
Ostatnia wiadomość 27 Wrz 2007, 20:27:16
wysłana przez Tula
Mieszkanie spoldzielcze czy wlasnosciowe

Zaczęty przez ukaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 11664
Ostatnia wiadomość 21 Lip 2009, 18:23:16
wysłana przez uka
Pokój lub mieszkanie

Zaczęty przez MobikDział Århus, Aalborg ...

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 5712
Ostatnia wiadomość 17 Sie 2013, 11:26:56
wysłana przez Mobik
Niedogrzane Mieszkanie w Szwecji

Zaczęty przez theodorobertDział Hydepark

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 7218
Ostatnia wiadomość 12 Kwi 2012, 19:35:01
wysłana przez theodorobert
ile metrażu ma to mieszkanie

Zaczęty przez plegiusDział Dania i o Danii

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 5716
Ostatnia wiadomość 28 Paź 2014, 18:06:54
wysłana przez Jomir