poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: wyjazd z firmą Todex z Poznania  (Przeczytany 25252 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tula

  • Gość
Odp: wyjazd z firmą Todex z Poznania
« Odpowiedź #45 dnia: 09 Cze 2008, 15:24:14 »
No wlasnie, kazdy mowi co innego, wiec nikt za Ciebie decyzji nie podejmie, Maju. Twoja praca, Twoj wyjazd, Twoje ryzyko i Twoj wybor. Powodzenia.

kasia2

  • Gość
Odp: wyjazd z firmą Todex z Poznania
« Odpowiedź #46 dnia: 09 Cze 2008, 15:34:41 »
A ja mam pytanko kto ostatnio wyjechał z firma todex do pracy w szklarniach ?  bo ostatnio ich ogłoszenia ciagle sie ukazuja a odzewu od firmy nie ma lub brak ofert na chwile obecną

TE CO BYLY

  • Gość
Odp: wyjazd z firmą Todex z Poznania
« Odpowiedź #47 dnia: 13 Cze 2008, 06:41:33 »
TERAZ JEST DUZO STUDENTÓW ALE I POWSTALO WIECEJ FIRMY(POŚREDNIKÓW) W ODENSE

Offline witchu

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: +1/-0
Odp: wyjazd z firmą Todex z Poznania
« Odpowiedź #48 dnia: 13 Cze 2008, 14:36:52 »
NOWE ?to daj namiary gdzie można ich znalezc w necie , chyba ze trzeba byc juz na miejscu. Trzeba by było ich zprawdzic na poczatek  ??? zanim cos sie postanowi. POZDRO ;D

ps. ja też już czekam długo na wyjazd z todexem i nic , umowa podpisana i czekam .

Offline ruda38

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: +0/-0
Odp: wyjazd z firmą Todex z Poznania
« Odpowiedź #49 dnia: 19 Cze 2008, 14:58:59 »
czytam posty i.....smiac mi sie chce a zarazem wyc... LUDZIE!!!! firma JSC to jedno wielkie bagno... te dobre posty hmmm ...ciekawe kto je pisal, pewnie panie z biura- tylko ktora??? joanna??? monika???? justyna????? iza??? a moze sama zona szefa- magda????- nic dobrego w tej firmie was nie czeka.obiecuja zlota gory, w prospekcie JSC- w przedmowie do pracownika  jak byk widnieje napis- TWOJ SUKCES- NASZYM SUKCESEM- ktos sie pomylil.. powinno byc- TEOJA NAIWNOSC -NASZYM SUKCESEM. co za debilek(wcale nie przepraszam za wyrazenie, i tak jeszcze slabe)napisal ze wszystkie oplaty wynosza 1510 koron??????? chyba ze nie dopatrzylam i te dane sa sprzed 10 lat- na dzien dzisiejszy od 1 czerwca oplata za mieszkanie to mieszkanie-650 koron, transport- 400, kosz za uzywanie sprzetow w mieszkaniu- 165, i co najwazniejsze- koszta administracyjne-340- to oplaty tygodniowe wypale dostajemy co 2 tygodnie to prosze sobie obliczycczy wyjdzie 1510 koron aaaaaa... do kosztow administracyjnych i transporu trzeba dodac jeszcze 25% vat- super... a zeby bylo weselej, transport to tylko dojazd do pracy, w granicach 5-25 km, za jakikolwiek transport do biura,zeby dowiedziec sie o prace np. koszt przejazdu ponosi pracownik( osobne rozliczenie) bezplatny dojazd do biura jest tylko wtedy kiedy pracownik zostaje wezwany telefonicznie. co so administracji hmmmm. ... szkoda slow,nie wiem za co te wypindlowane lalunie ktore same zaczynaly od pracy w szklarni, biora kase, ja przez pirwsze 2 miesiace pracowalam po 37 godz tygodniowo, bylo nawet znosnie- od paru tygodni pracuje po 3 dni w tygodniu w zasadzie tylko na to by zarobic na mieszkanie, transport, administracje( liczone za caly tydzien) praca jest- ale nasze damulki tylka nie podniosa zeby ludzie mieli te prace, czekaja az sami pracodawcy sie zglosza- ale oczywisc  ie panie twierdza ze szukajachyba tak aby nie znalezc.zeby nie byc goloslowna, moge zainteresowanym przeslac kopie mojego rozliczenia o ile sie ktos rozczyta( bo ja i wiele innych osob za chiny nie mozemy) dzisiejsze moje rozliczenie- za tydzien przepracowany w pelnym wymiarze godzi i po starych jeszcze stawkach oraz(od 1.06)  za 22,5 godz za niepelen tydzien dostalam az....3000 koron. sporo???!! to prosze sobie wyobrazic ile dostaly dziewczyny ktore przez 2 tygodnie przepracowaly az np. 3 dni?!!!masakra no coz.. jedni zjezdzaja do kraju sami inni po uslyszeniu od pani z biura na pytanie pracownika jak z praca?? co mam zrobic, slyszy- jedz do domu.. no zajefajnie- im nie zalezy na pracowniku- jeden zjedzie nastepny przyjedzie za ktorego dostaja okolo 8000 koron...echhhh...szkoda slow,..moglabym wiecej napisac ale...poczekam na odpowiedz pan z biura bo jak nic znow jakas zacznie zachwalac firme JSC KTORA JESZCZE JAKIS CZAS TEMU NAZYWALA SIE- CONSULTING A DZIS- RECRUITMENT to chyba cos znaczy ??/ prawda??!! tak samo jak firma todex- teraz FOCUS. wiec<panie> z biura- czekam na wasza reakcje!!! a Wy rodacy nie badzcie naiwni i dobrze sie zastanowcie zanim podejmiecie decyzje o pracy w tej firmie- pozdrawiam

[Dodane: 18 Czerwiec  2008, 23:20:17]

misiolini...hmmm.. 3 dni na wypowiedzenie ????/ czego??? znam ludzi ktorzy przeszli na prywatna kwatere i nie dosc ze nie maja pracy, a jak dostali propozycje pracy to ponad 100 km od miejsca zamieszkania np pod kopenhage to jeszcze musza zaplacic za miesiac za mieszkanie bo tyle wynosi okres wypowiedzenia- MIESIAC!!! wiec nie p.... ze tylko 3 dni... misiolini..ciekawe...moze pod tym nikiem kryje sie artur z ksiegowosci??? no..to moze i ty masz takie stawki jak podajesz..bo zwykly pracownik ma 43 korony ale za godzine pracy ( tak np.wychodzi moja pensja), koszta administracyjne??? uslugi prawne???? jeso!!! albo jestes pracownikiem biura albo ich kablem, bo tacy tez sa.. i maja prace- p... w bambus... jesli ktos ma zamiar pobyc dluzej w danii, to owszem moze przez agencje przyjechac, ale nie na dlugo, znajac jezyk mozna znalezc i mieszkanie i prace... mieszkanie jednopokojowe z kuchcnia lazienka- to koszt wynajmu okolo 1200- 1600 koron plus kaucja od 1500 do 3000 mozna znalezc i bez kaucji( mnie sie udalo)oczywiscie za miesiac!!!! wiec misiolini i innne gady- nie pierniczcie glupot, cene podaje z folderu !!!!!za 21000 koron to mozna wynajac domek, policz sobie ile firma bierze za czynsz.. skoro na dwoch pokojach i salonie mieszka od 4 do 6 osob- 815 razy 4 osoby( tylko!!!!)to juz daje 3260 to tylko za tydzien a miesiac ma ich 4 -wiec daje to- 13040 - no!!!! to policz..jak sie oplaca- wynajmujac domek z 4-5 pokojami skladajac sie na czynsz i oplaty- kaucja szybko sie zwraca- i kazdy mieszka sam- cos jeszcze misiolini??? sluze pomoca jesli nie potrafisz liczyc...pozdrawiam..


Wykropkowalam dwa wulgaryzmy.
Post pozostawiam, gdyz jest on waznym glosem w dyskusji, nie mniej prosze o zachowanie odpowiedniego jezyka (plus regulamin forum).  Mala

[Dodane: 19 Czerwiec  2008, 09:32:41]

mala....bardzo przepraszam za moje wulgaryzmy, ale krew mnie zalewa jak czytam posty idiotow ktorzy szukaja wiekszych od siebie- wlasnie sie dowiedzialam ze w niedziele znow nowi przyjezdzaja... no i jak sie nie znerwic???dla nas nie maja pracy, jakies 20 osob siedzi juz w domu ponad tydzien a te czuby nowych sprowadzaja...za miesiac i ci beda siedziec na...ciulowych wakacjach... echhhhhhhhhhh....ludzie nie dajcie sie...jesli macie taka mozliwosc to zrezygnujcie , szukajcie czegos innego... Ktos zapyta to po co ty siedzisz jak ci zle... po pierwsze mam taka sytuacje ze nie moge jak narazie zrezygnowac z tej <kasy> ktora tu zarabiam, po drugie za tydzien zaczynam nowa prace na prywatnym kontrakcie, wiec nie oplaca mi sie wracac do kraju- jeszcze troszke pomecze sie z ta firma, a oni troszke zdrowia sobie zmarnuja ze mna;) podobno maja dla mnie prace od poniedzialku wiec jestem stratna tylko 3 dni na 2 tygodnie pracy- da sie przezyc....mam nadzieje ze najdalej jutro ktos z biura odpowie na moj post.. az mnie zzera ciekawosc.... chyba przejde sie na jervelundhaven- obecnie mieszka tam najwiecej naszych...znaczy sie z JSC ludzi wezme laptopa i moze niech ze 20-30 osob wypowie sie moze bedzie to bardziej wiarygodne...a jeszcze o jerve... jak zamieszkalam tam to mieszkania byly zapelnione- sa to domki parter i pietro, na parterze mieszkali przewaznie polacy, na pietrze tylko polacy, sporo ludzi poprzechodzilo na wlasne kontrakty, lub wyjechalo do polski kilkoro znalazlo niedaleko jerve kwaterewiec wszystkich z parterow przenosza teraz na pietro ale na niedlugo, podobno maja wszystkich przeniesc gdzies indzien na jeszcze jakies gorsze warunki ale cena za mieszkanie nie zmieni sie..no to tak tyle...znowu sie rozpisalam...ale coz...wiele mozna jeszcze i dlugo tak wymieniac...jesli ktos zainteresowany sluze pomoca.... pozdrawiam i mala raz jeszcze goraca przepraszam...

Offline misiolini

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: wyjazd z firmą Todex z Poznania
« Odpowiedź #50 dnia: 22 Cze 2008, 11:59:03 »
ruda38 masz racje pod względem opłat bo od 1 czerwca była podwyżka i teraz wynosi 1740 koron tyg a co do reszty to ja nie jestem z biura, jestem tylko pracownikiem JSC - recrutiment i mieszkam na jerve, mam ten komfort że jestem facetem i mam prace bo z kobiety to nie mają pracy a po rozmowie z justyną ( asia jest na urlopie ) wiem że paru chłopaków zrezygnowało z pracy bo im coś tam nie odpowiada i dlatego ściągają nowych u mnie też ostatnio było krucho z praca ( pracowałem 30 godzin w tyg) ale mam nadzieje że się zmieni w lipcu bo nadchodzi sezon na astry i będą potrzebować pracowników a co do mieszkań to jsc rezygnuje z mieszkań na dole bo jest mało osób ( sporo osób poszło na własne mieszkania - ja tez się nie mogę doczekać kiedy stąd się wyprowadzę ) i mam pytanie do ciebie - po co tutaj siedzisz skoro jest aż tak źle ??
a te 3 dni to jak rezygnujesz ze współpracy z firma a jak chcesz pozostać i mieszkać na swoim to musisz miesiąc czekać zgadzam się z tym i jak pisałem wcześniej (a widzę że nie doczytałaś ) mnie też to zastanawia dlaczego firma od 01 marca 2008 zmieniła nazwę ??
nie ma idealnej firmy a z tego co wiem to jest największa firma tego typu w danii ( jeżeli chodzi o polaków ) jak pewnie wiesz osoba która zajmowała się mieszkaniami Zośka też ma podobną firmę ale na innym terenie.Może tam sie zgłosisz ?? jak chcesz to moge ci podac nr tel do Zośki ciekawe co ci załatwi ??
Czekam tylko na czas aż jakaś osoba pozwie ich do sądu o nie wywiązywanie się z umowy ( na umowie masz zagwarantowane 30 godzin w tyg ) bo jak wiem to ta liczba się nie sprawdza aha i jeszcze klauzula mówiąca o zmiennym tyg pracy tzn że przez okres gdy tutaj pracujesz masz miec wypracowane średnio 30 godzin w tyg a byly okresy gdzie sie pracowalo po 40- 50 godzin w tyg a o tym juz nie piszesz, wiem że firma się w ten sposób zabezpiecza. skoro musisz miesiąc czekac na wypowiedzenie to ci współczuje że jeszcze nie masz prywatnego kontraktu aha i jeszcze naucz się czytać i jeszcze raz poczytaj moje posty oki ?? tylko tym razem dokladnie bo moje posty są obiektywne a co do mieszkań to znalazlem za 3000 koron dwupokojowe bez kaucji i mam zamiar sie tam przenieść ale jak tylko sprowadze samochód i znajde prace na własna ręke  aha i jeszcze mam znajomych co znalexli domek okolo 20 km od odense za 3000 koron bez kaucji i mieszkaja tam w 5 osob ( na osobe placa 600 koron miesięcznie )spoko no nie ale oni maja prywatne kontrakty i swoje samochody i to juz inna bajka. tak więc przyjeżdżającym tutaj proponuje zabrac ze soba samochód ( paliwo jest aktualnie w podobnej cenie jak w polsce ) a artur z ksiegowości jest troche gburowaty i nie chętnie odpowiada na pytania 

cyganka78

  • Gość
Odp: wyjazd z firmą Todex z Poznania
« Odpowiedź #51 dnia: 22 Cze 2008, 14:19:12 »
Witam wszystkich!Cieszę się,ze  odwazylas napisac kilkia slow prawdy.Te informacje bardzo duzo mi pomogly ,moj mąz mial wlasnie jechac do pracy w niedzielę do Danii w ogrodnictwie przez tę firme czyli FOKUS MS RECRUITMENT. Zachecilo mnie to do dalszej refleksji na ten temat i szukania jak najwięcej materialu o tej agencji. To co przeczytalam i odnalazlam to wlosy dębem mi stanely .Ta firma wczesniej werbowala i okradala polakow do pracy przy pieczarkach wlasnie pod nazwa TADEX CONSULTING.Podobno bardzo glosna sprawa w Danii ,ze zainteresowaly sie nia zwiazki zawodowe.Teraz te firmę przejela żona tego dunczyka pod inna juz nazwą i robi to samo.Trzeba tę agencje jak najszybciej rozglosic i wyeliminowac z rynku ,tak aby wreszcie policja lub inne wladze mogly się nia zainteresować.TRZEBA KWASTY POWYRYWAC!Dość "BOGACZY "ktorzy żerują na  ludzkiej krzywdzie .Nie dajmy sie poniżac i pracowac w obozach pracy.Mąz zrezygnowal z wyjazdu ,ale ja tak tego nie zostawilam kiedy rano zadzwonili ,zeby sie zainteresowac czemu nie przyjechal w umówione miejsce wzielam sprawy w swoje ręcę.I powiedzialam tej laluni co mysle o nich,ze ludzie nie jada na wczasy tylko pracowac cieżko i zarabiac pieniadze a nie  okradac,oszukiwac i klamac niestworzone rzeczy.Życzę wszystkim powodzenia w odnalezieniu pracy uczciwej i unikania wlasnie takich agencji pracy jak ta z daleka .POZDROWIENIA CYGANKA78!

poloniainfo.dk

Odp: wyjazd z firmą Todex z Poznania
« Odpowiedź #51 dnia: 22 Cze 2008, 14:19:12 »

Offline piramida

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: wyjazd z firmą Todex z Poznania
« Odpowiedź #52 dnia: 25 Cze 2008, 11:49:15 »
Witam! Mamy zamiar jechać z firmą todex ale po wysłuchaniu waszych komentarzy to zaczęłam sie zastanawiać.Mam pytanie do rudej 38 dość nie dyskretne więc proszę nie nie obrażać się.Ile na czysto po odliczeniu jedzenia i podróży Ci zostanie?Jeśli z tą firmą jest tak źle to jaką masz alternatywę?My z chłopakiem chcemy jechać do Danii na 2.5 miesiąca,czytałam komentarze już wcześniej, szukaliśmy pracy przez polonie denmark i polonie duńską bez rezultatów ciężko jest znaleźć pracę dla pary,na kaucje za mieszkanie nie było by problemu i tak sie zwróci ale z pracą jest krucho.Masz jakąś rade?  chętnie wysłucham. Serdecznie pozdrawiam .

Offline ruda38

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: +0/-0
Odp: wyjazd z firmą Todex z Poznania
« Odpowiedź #53 dnia: 25 Cze 2008, 12:26:33 »
Jak chcesz jechać przez (todex, fokus, jsc recriutment] Twoja sprawa kochanieńka ale pamiętaj że ta firma wielu zmarnowała życie. Pojedziecie jako para ale dostaniecie pokój ze swoim chłopakiem i jeszcze dwoma innymi a moze z dziewczynami. Więc o miłości zapomnij zwazając że pieniędzy w tej firmie nie zarobicie i będziecie w 10 osób mieszkać na jednym mieszkaniu. I jeżeli masz chociaż trochę zdrowego rozsądku to nie pakuj się na tonący okręt tą firmą interesuje się już policja i niedługo sie rozpadnie, polskie władze tez się tym zainteresowały i robi się gorąco. Rozejrzyj się za inną firmą a na pewno niedługo sama mi podziękujesz. Pozdrawiam

Offline lilia

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1139
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: wyjazd z firmą Todex z Poznania
« Odpowiedź #54 dnia: 27 Cze 2008, 11:09:55 »
Piramida, wprawdzie nie a propos Todexu,ale kaucji za mieszkanie... Jesteś taka pewna,że dostaniecie ją powrotem?!
Bo w Danii rzadko się to zdarza..właściciel i tak wymyśli jakieś remaonty, nieważne czy mieszkalas 2 miesiące,czy rok.


[Dodane: 27 Czerwiec  2008, 11:06:56]

Przy okazji, tak sobie czytam,czytam.. W Adecco też właśnie robią ludzi w ***. Sprowadzają rzekomo na rok,a po miesiącu mówią,że nie ma pracy.Mówią wracjacie sobie do Polski,albo czekajcie <może coś znajdziemy> ale płacicie nam (od 1lipca) 1200kr/pokój za tydzień. +depozyt (CHYBA 4000)
I więcej rewelacji,ale to już na wątku o Adecco  >:(
« Ostatnia zmiana: 27 Cze 2008, 11:37:18 wysłana przez Tula »

falcoo

  • Gość
Odp: wyjazd z firmą Todex z Poznania
« Odpowiedź #55 dnia: 27 Cze 2008, 12:54:43 »
Czekam na telefon od tej firmy, mam wyjechać z nimi do pracy.
Po przeczytaniu tych wszystkich postów mam ochotę pojechać do Swadzimia i spalić dziadostwo.

Offline piramida

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: wyjazd z firmą Todex z Poznania
« Odpowiedź #56 dnia: 27 Cze 2008, 17:06:08 »
Dzięki ruda za odpowiedz i troskę o moje życie intymne :)) Widzę że głodnemu chleb na myśli ;D  Znalazłam inną firmę z Krakowa nazywa się ERTA nie organizują wprawdzie wyjazdów do Danii ale może ktoś z Was o niej słyszał ?
Pozdrawiam

Offline DonFajda

  • Zarejestrowany
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: +0/-0
Odp: wyjazd z firmą Todex z Poznania
« Odpowiedź #57 dnia: 21 Lip 2008, 13:50:57 »
No właśnie... Ja też byłem w 2007, kiedy warunki były jeszcze trochę lepsze, a korona po 52 grosze... Teraz mam dosyć duże problemy z rozliczeniem podatkowym i właśnie w tej sprawie gorąco proszę o pomoc!  Dostałem ze skata do zapłaty ponad 9 tysięcy koron, ale jestem przekonany, że powinienem zapłacić mniej jeśli wykorzysta się prawa do rozmaitych ulg. Słyszałem od koleżanki, która była również 4 miesiące w tej firmie, że dostała jeszcze trochę zwrotu, bo rozliczał ją kolega w Danii, który się na tym znał... również chciałbym zmniejszyć swój podatek i dlatego bardzo proszę o pomoc !!! 

poloniainfo.dk

Odp: wyjazd z firmą Todex z Poznania
« Odpowiedź #57 dnia: 21 Lip 2008, 13:50:57 »

 

wyjazd na pogrzeb

Zaczęty przez kingaaa12Dział Dania i o Danii

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4622
Ostatnia wiadomość 22 Wrz 2015, 12:32:56
wysłana przez franekk166
Zwolnienie a wyjazd do Polski

Zaczęty przez sylwusia89Dział Praca w Danii

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 4926
Ostatnia wiadomość 11 Paź 2011, 20:01:23
wysłana przez sylwusia89
wyjazd na urlop,a ubezpieczenie

Zaczęty przez asia1234Dział Rodzina ...

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 3681
Ostatnia wiadomość 20 Cze 2009, 23:14:41
wysłana przez asia1234
Wyjazd z Danii do Polski SKAT

Zaczęty przez nadywanieDział Podatki

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 4851
Ostatnia wiadomość 10 Gru 2017, 16:23:57
wysłana przez roga
Interesujące linki dla wszystkich osób planujących wyjazd do Danii- po polsku

Zaczęty przez magrafDział Pomoc!

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 7844
Ostatnia wiadomość 04 Paź 2007, 20:36:11
wysłana przez magraf