poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: żłobek  (Przeczytany 8049 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jula

  • Gość
żłobek
« dnia: 15 Paź 2009, 10:09:30 »
Mam prośbę - czy znacie stronę internetową z adresami żłobków na terenie Kopenhagi. Chciałabym zapisać swojego maluszka do żłobka, ale najpierw chciałabym zrobić rozeznanie ile i jakie żłobki są w mojej okolicy.

***Aneczka***

  • Gość
Odp: żłobek
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Paź 2009, 10:28:59 »
moze ta:
http://www.bedoemmelse.dk/koebenhavn/vuggestuer.html
a jak nie to ja dostalam taka karte od poloznej ze zlobkami, moge zrobic skan i przeslac Ci na maila ;D

jula

  • Gość
Odp: żłobek
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Paź 2009, 10:46:13 »
Aneczka - dziękuję  ;D, o taką stronę mi chodziło.
Mam do Ciebie pytanie. Czy Ty zapisywałaś swojego dziecko do żłobka? Jeżeli tak to możesz mi podać swój adres e-mail albo skypa? Podpytałabym Cię troszkę o szczegóły.

***Aneczka***

  • Gość
Odp: żłobek
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Paź 2009, 15:02:17 »
Tak zapisalam, jest na liscie oczekujacych...polozna mi dala taka gazete "Børneplanen" i  tam byl formularz, ktory wypelnilam i wyslalam na adres komuny, ktory widnial na gorze, po tyg przyszla mi odpowiedz, ze moje dziecko jest na ventelisten, ja dopabuse dam do zlobka w 2011 ( tam w tym formularzu masz rubryke w ktora wpisujesz od kiedy chcesz dziecko dac do zlobka) wiec mi przyszly 3 adresy zlobkow, dwa z data od 1.04.2011 i jeden na 2012 ten odpada oczywiscie...jak chcesz wiecej wiedziec to moj mail a.spiakowska@wp.pl Jak nie masz tego formularza to podam Ci adres tej komuny i najlepiej idz osobiscie i sie zapytaj
Frederiksborggade 15, 3. sal
Postboks 2220
1018 København K
tel: 70 25 06 60

lub napisz:
Email: Pladsanvisning@buf.kk.dk

Offline anha

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 570
  • Reputacja: +3/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: żłobek
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Paź 2009, 16:39:55 »
Cytuj (zaznaczone)
ja dopabuse dam do zlobka w 2011 ( tam w tym formularzu masz rubryke w ktora wpisujesz od kiedy chcesz dziecko dac do zlobka) wiec mi przyszly 3 adresy zlobkow, dwa z data od 1.04.2011 i jeden na 2012
Moje dziecko ma 4 miesiące i czy to znaczy,że już teraz powinnam je zapisać do żłobka bo planuje ją tam umieścić za rok,może 1,5.Czas oczekiwania jest taki dlugi?

***Aneczka***

  • Gość
Odp: żłobek
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Paź 2009, 17:00:44 »
Polozna powiedziala mi, ze do czterech miesiecy powinnam malego zapisac do zlobka, wiec tak zrobilam :-\

Offline Solvej

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 911
  • Reputacja: +34/-32
  • Płeć: Kobieta
Odp: żłobek
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Paź 2009, 17:11:24 »
Moje dziecko ma 4 miesiące i czy to znaczy,że już teraz powinnam je zapisać do żłobka bo planuje ją tam umieścić za rok,może 1,5.Czas oczekiwania jest taki dugi?

Gdy dostaniesz za wczesnie miejsce w zlobku, zawsze mozesz podziekowac i przelozyc na pozniejszy termin  ;)
Mi przyszla odpowiedz  chyba po 5-7 miesiacach.
Pozdrawiam  :)

poloniainfo.dk

Odp: żłobek
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Paź 2009, 17:11:24 »

Offline anha

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 570
  • Reputacja: +3/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: żłobek
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Paź 2009, 13:33:09 »
Dzisiaj była u nas pielęgniarka więc zapytałam o to.
Standardowo czeka się 3 m-ce.Ale można złożyć dokumenty już teraz i okreslić datę np.jak dziecko skończy rok.

Jak myślicie,co jest lepsze dla dziecka? Dagpleje gdzie jest nie więcej niż czwórka dzieci czy vuggestue?

mamma

  • Gość
Odp: żłobek
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Paź 2009, 14:26:56 »
Ja jestem za vuggestue, glownie dlatego, ze tam opiekuja sie dzieckiem wyksztalceni pedagodzy. Nie mialabym zaufania do miejsca, gdzie siedzi pani sama z czworka dzieci od 6.30 do 17.00, nie mowiac juz o tym, ze jesli ma pod opieka i swoje dziecko, to wiadomo, ktore jest na pierwszym miejscu.

jula

  • Gość
Odp: żłobek
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Paź 2009, 14:55:38 »
Ja też jestem za vuggestue, właśnie ze względu na pedagogów. Raczej nie oddałabym dziecka do dagpleje - nigdy tak naprawdę nie wiadomo na kogo się trafi
Ostatnio w sklepie byłam świadkiem sytuacji, która zupełnie zniechęciła mnie do dagpleje. Opiekunka z czwórką dzieci w wózku, zrobiła zakupy i stoi w kolejece do kasy. Jedna z dziewczynek zaczęła nagle bardzo płakać. Pani nawet nie przerwała oglądania gazety, nie zwróciła wogóle uwagi na tą dziewczynkę. Zabawianiem jej zajęła się starsza pani stojąca w tej samej kolejce. A pani opiekuna spokojnie skonczyła przeglądać jakies plotkarskie czasopismo, zapłaciła za zakupy i wyszła ze sklepu, dalej nie zwracając uwagi na dzieci w wózku.
Zdaje sobie sprawę, że nie zawsze tak jest, ale jakoś straciłam zupelnie zaufanie do pań prowadzących dagpleje.
Pomijając fakt, że jakiś czas temu jedna znajoma po ukończeniu kursu języka duńskiego postanowiła założyć dagpleje - widziałam jak opiekuje się swoimi dziećmi - same zakazy, a w wypadku jakiegokolwiek nieposłuszeństwa krzyki i klapsy. Ja nie powierzyłabym jej pod opiekę rybek w akwarium, a co dopabuse swojego dziecka. Całe szczęście pomysł z dagpleje nie wypalił.

jula

  • Gość
Odp: żłobek
« Odpowiedź #10 dnia: 23 Lis 2009, 07:26:59 »
Dziewczyny, znowu mam pytanie. Zapisałam swojego synka do żłobka. Ale niestety te miejsca, które wybrałam mają długą listę oczekujących. Dostałam list z info, że mały będzie miał miejsce dopabuse rok po tym jak mi się kończy macierzyński. I co teraz? Szukać innego żłobka? Czy komuna płacić jakieś pieniążki jeżeli dziecko czeka na miejsce w żłobku, a mamie skończył się urlop macierzyński???

mamma

  • Gość
Odp: żłobek
« Odpowiedź #11 dnia: 24 Lis 2009, 08:45:11 »
Jula, z tego, co wiem, to tak, jakies pieniadze Ci przysluguja, bo w gminie kopenhaskiej kazdemu rodzicowi gwarantuje sie miejsce dla dziecka (tzw. pladsgaranti), i jesli sie z tego nie wywiaza na czas, jakos Ci to musza zrekompensowac. Ale szczegolow nie znam, skontaktuj sie z komuna i dopytaj.

Offline willy

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 90
  • Wiadomości: 1622
  • Reputacja: +37/-31
  • Płeć: Mężczyzna
  • JMP $E477
    • Status GG
Odp: żłobek
« Odpowiedź #12 dnia: 24 Lis 2009, 21:10:07 »
Z tymi pieniążkami to niewiem ...
A Miejsce gwarantowane to i owszem, musisz sie zapisać na Garanti Liste i wtedy dostaniesz miejsce gwarantowane. ALE, nie gwarantują ci że to będzie w twojej okolicy czy blisko ciebie.
"Broń jest narzędziem strachu.
Nie przystoi Mędrcowi."

Offline EUZEBINA

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 123
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: żłobek
« Odpowiedź #13 dnia: 06 Sty 2010, 17:55:49 »
czy któraś z mam ma już za sobą pierwsze dni pobytu malucha w żłobku?jak to zniosłyście wy i wasze maluchy?no i jak wam się podoba lub nie opieka nad maluchem,warunki ?a jak język? :(

poloniainfo.dk

Odp: żłobek
« Odpowiedź #13 dnia: 06 Sty 2010, 17:55:49 »

 

żłobek w Danii

Zaczęty przez AUDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 13344
Ostatnia wiadomość 11 Lis 2014, 10:11:55
wysłana przez Jomir
żłobek

Zaczęty przez anulka77Dział Rodzina ...

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 20115
Ostatnia wiadomość 10 Mar 2009, 19:06:35
wysłana przez Jomir
Anglojęzyczne Przedszkole i żłobek

Zaczęty przez luki663Dział Edukacja

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 3970
Ostatnia wiadomość 01 Sie 2012, 22:43:22
wysłana przez luki663
żłobek

Zaczęty przez iwusDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 4932
Ostatnia wiadomość 23 Maj 2011, 22:28:24
wysłana przez xxkarolxx
Żłobek nocą

Zaczęty przez ameliaDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 2946
Ostatnia wiadomość 10 Paź 2014, 19:00:02
wysłana przez amelia