poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: proszę o poradę  (Przeczytany 20056 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lilia

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1139
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: proszę o poradę
« Odpowiedź #45 dnia: 05 Mar 2010, 15:52:30 »
Chodziło o jomir, kamilo, a życiorys tej, jak widzisz, jest forumowiczom powszechnie znany  ;)
PS. Tym samym doczekaliśmy się prawdziwych "nożyc" ;) ;D

Dziękuję, faju  :)
« Ostatnia zmiana: 05 Mar 2010, 16:14:50 wysłana przez lilia »

Offline faja

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 118
  • Wiadomości: 787
  • Reputacja: +5/-1
Odp: proszę o poradę
« Odpowiedź #46 dnia: 05 Mar 2010, 16:24:01 »

Dziękuję, faju  :)

wczoraj zasugerowalam ci delikatnie, ze faja, jak lilia i kamila odmieniaja sie podobnie
 czyzbys miala problemy z gramatyka?

kamila

  • Gość
Odp: proszę o poradę
« Odpowiedź #47 dnia: 05 Mar 2010, 17:55:59 »
wczoraj zasugerowalam ci delikatnie, ze faja, jak lilia i kamila odmieniaja sie podobnie
 czyzbys miala problemy z gramatyka?

Nie, no cos Ty? Polonistka z dziada pradziada mialaby miec problemy z gramatyka?
;)

Offline faja

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 118
  • Wiadomości: 787
  • Reputacja: +5/-1
Odp: proszę o poradę
« Odpowiedź #48 dnia: 05 Mar 2010, 20:19:01 »
polonistka mowisz? za slabo sledze forum, za slabo... wiedzialam ze jest z wielkiego miasta i nudzi sie w Kolding ale ze polonistka
mam nadzieje ze liliu sie nie obrazi na nas, ze troszke o niej plotkujemy

Offline Solvej

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 911
  • Reputacja: +34/-32
  • Płeć: Kobieta
Odp: proszę o poradę
« Odpowiedź #49 dnia: 05 Mar 2010, 20:52:14 »
Prawda, mozna sie ubawic....

A co do wspomnianych wycieczek osobistych...- "Przyganial kocioł garnkowi..."

Ja mieszkam na wsi i dobrze mi z tym, gdy zatesknie za miastem jade w odwiedziny do niego :)

Pozdrawiam i milego weekendu :)

Offline marysha

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 16
  • Wiadomości: 192
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
  • Wszystko co robisz, rób dobrze.
Odp: proszę o poradę
« Odpowiedź #50 dnia: 05 Mar 2010, 21:09:28 »
To juz nie jest śmieszne. Najpierw żenujace czasami wypowiedzi Lilii i Jomir...A teraz panie, nawołujące do dobrych obyczajów, bawią się w zbliżony sposób.Zelandia ma rację. Kobity wyluzujcie trochę! Kamila, trochę konsekwencji...

kamila

  • Gość
Odp: proszę o poradę
« Odpowiedź #51 dnia: 05 Mar 2010, 21:38:47 »
To juz nie jest śmieszne. Najpierw żenujace czasami wypowiedzi Lilii i Jomir...A teraz panie, nawołujące do dobrych obyczajów, bawią się w zbliżony sposób.Zelandia ma rację. Kobity wyluzujcie trochę! Kamila, trochę konsekwencji...

To byla krotka, gratisowa lekcja pogladowa na temat: "Nie czyn drugiemu co tobie niemile".
Obawiam sie jednak, a nawet mam pewnosc, ze ta jedna lekcja nie wystarczy.
Jednak nastepnych gratisow juz nie bedzie.
;)

poloniainfo.dk

Odp: proszę o poradę
« Odpowiedź #51 dnia: 05 Mar 2010, 21:38:47 »

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: proszę o poradę
« Odpowiedź #52 dnia: 05 Mar 2010, 23:35:25 »
Milczalam przez caly ten czas, kiedy wylewaliscie wiadra z pomyjami na mnie. Aczkolwiek uwazam, ze sprawy zaszly za daleko.

To sa wszystkie moje wypowiedzi w tym watku. Moze ktos mi palcem pokaze, ktora z nich jest zenujaca???
Dodam, ze od jakiegos czasu (przynajmniej tygodnia, jezeli nie dwoch) samodzielne usuwanie wypowiedzi nie jest mozliwe, wiec nie mialam najmniejszej mozliwosci usuniecia niewygodnych wypowiedzi.
W zwiazku z tym bardzo prosze o nieatakowanie dla zasady. Naprawde nie moge odpowiadac za czyjes urojenia.
Bedac realistka na przepraszam nie licze.

A ja z ulga wyprowadzilam sie z Kopenhagi.
Mowisz wszystko blisko? W kilometrach tak, ale biorac pod uwage korki, blisko zmienia swoje znaczenie.
Mieszkam teraz w malym miasteczku-gminie. Mam tu wszystko - kilka silowni, basen, kino, szeroka oferte zajec dodatkowych, supermarkety i podstawowe sklepy - wszystko w promieniu 800 metrow od mojego domu. Do duzych centrow handlowych niby 10 kilometrow, ale droga bez korkow, wiec 8-10 minut i jestem (w Kopenhadze nie bylo to mozlwie).

Za to mam snieg, gdy w Kopenhadze jest bloto, swiergot ptakow miast odglosu pociagow, ruchu ulicznego i karetek...
Mam garstke obcokrajowcow, w miejsce roznokolorowego tlumu, najmniejsza w Danii przestepczosc...
A jak mi sie zateskni za smrodem i gwarem ulicznym, to wsiadam w autko lub S-tog i w ciagu pol godziny jestem w samym centrum...
Chociaz :) jak mieszkam w "moim raju" juz pol roku, jeszcze ani razu nie jechalam do Kopenhagi z tesknoty :)


Niestety moje miasteczko lezy w okolicach Kopenhagi, czyli daleko od rejonu, o ktorym myslisz, ale moze uda Ci sie znalezc podobny raj na ziemi na Jutlandii. Czego CI zycze.

Ps. Niedlugo zima sie skonczy, a swietle slonecznym wioseczki i miasteczka pieknieja w oczach.

Juz tlumacze - usunelam bowiem, bylam pewna, ze napisalam ja w innym watku, gdy zobaczylam, ze widnieje w tymze, uznalam ja za nieadekwatna.

Chyba masz Lilio zly dzien.
O dziwo, autorka watku podziekowala mi osobiscie za moje informacje. Wiec bardzo mnie zastanawia, ze niektorzy wiedza lepiej co autor mial na mysli  ;D



Roga poruszyl bardzo wazny aspekt malych miasteczek - latwiejsze nawiazywanie kontaktow.
Jest to bardzo, bardzo duzy plus.
Mieszkamy w naszej miescinie zaledwie pol roku, a juz z trojka sasiadow odwiedzamy sie wzajemnie, festujemy, pilnujemy sobie domow w razie nieobecnosci czy tez pozyczamy przyslowiowa sol.
Z Pania z recepcji w kommunie mowimy sobie dzien dobry na ulicy i o dziwo, to ona pierwsza mowi.
Podobnie z Pania z poczty, biblioteki itp.

Kolejnym plusem jest jeszcze to, ze bez obaw posylam syna na zajecia pozalekcyjne samego, nawet zima, gdy jest ciemno.

W duzym miescie powyzsze raczej nie funkjonowalo.


[Posted on: 03 Mar 2010, 12:58:37]
[oja wypowiedz, nie trzymasz sie moich slow. Napisalem tylko, ze wielokrotnie spotkalem sie z faktem, iz ludzie
w Polsce chetnie podkreslaja ze sa "z duzego miasta" mimo, ze mieszkaja/pochodza a malego miasteczka albo wsi. nikomu tez nie zarzucam, ze przedklada ponad wszystko duze miasto. 


 ;D
Dokladnie Rogo, dokladnie  ;D
A teraz poczekajmy na nozyce  ;D
;D


Dla jasnosci dodam, ze tenze cytat: "oja wypowiedz, nie trzymasz sie moich slow. Napisalem tylko, ze wielokrotnie spotkalem sie z faktem, iz ludzie
w Polsce chetnie podkreslaja ze sa "z duzego miasta" mimo, ze mieszkaja/pochodza a malego miasteczka albo wsi. nikomu tez nie zarzucam, ze przedklada ponad wszystko duze miasto
" pochodzi z wypowiedzi Rogi. Co akurat tutaj trudno zauwazyc.
« Ostatnia zmiana: 06 Mar 2010, 00:34:49 wysłana przez Jomir »
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline Liwia

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 117
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: proszę o poradę
« Odpowiedź #53 dnia: 06 Mar 2010, 11:07:35 »
Jomir, Marysha chyba nie miała na myśli tylko tego jednego wątku, ale całokształt Waszej "twórczości" na forum.

Offline marysha

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 16
  • Wiadomości: 192
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
  • Wszystko co robisz, rób dobrze.
Odp: proszę o poradę
« Odpowiedź #54 dnia: 06 Mar 2010, 11:54:09 »
Tak własnie było. Wiem, że czasami cieżko utrzymac raczki przy sobie ( bez świntuszenia mi tutaj), jesli same sie rwą do klawiatury, aby napisać odpowiedź, ale...Wygląda to tak , jakbyście wzajemnie szukały na siebie haków. Wasza wzajemna analiza swoich tekstów bywa porażajaca- niezbyt fortunne sformułowanie, mam nadzieję, że puryści językowi mnie nie zlinczują. Jomir zrobił jeden powazny błąd- pisał(a) dużo o swoim zyciu osobistym. Bywa to czasami przez niektórych w złośliwy sposób wykorzystywane. Może nazwanie tego błędem nie było do końca dobre, bo z dugiej strony, do tego własnie służy forum dyskysyjne. Inna sprawa, ze większość informacji n/t zycia osobistego pojawiała się przy okazji poruszania jakiegoś tematu, gdzie  akurat taka wstawka całkowicie pasowała. Jomir jest chyba/ na szczęście naiwny, bo nie sądził zapewne, że te informację będzie ktoś próbował wykorzystać wtedy , gdy będzie mu to pasowało. W dodatku przedstawiając w troche pokręcony i zgyźliwy sposób...Wprawdzie wirtualny swiat jest dość duzy, jednak zupełnie anonimowe wirtualne życie w Danii jest niemożliwe.
Jomir, nie rób z siebie ofiary, bo nią nie jestes. Spotkał(a/e)ś po prostu wyjątkowo złośliwą osobę, ale to jest przecież do przeżycia, Twoja osoba i styl zycia bronia się same, bez potrzeby bicia piany na forum. A Lilia, cóż..jest inteligentna kobitą, której ktos czasami powinien zabrać komputer i dac czas na zastanowienie. Z tego co przeczytałam, zycie tutaj ją meczy, jest sfrustrowana, może to powoduje, że jest złośliwa i wybuchowa. Przyznam sie, że tez zdarza mi się być małostkową, ale staram się nie przekraczać pewnych granic.  Zawsze bronie się przed ocenianiem zachowania innych, ale tym razem się nie dało. Przepraszam.

poloniainfo.dk

Odp: proszę o poradę
« Odpowiedź #54 dnia: 06 Mar 2010, 11:54:09 »

 

bardzo proszę o przetlumaczenie

Zaczęty przez dar_czarDział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 8775
Ostatnia wiadomość 24 Lip 2007, 12:41:29
wysłana przez dar_czar
proszę o przetłumaczenie

Zaczęty przez robi2007Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 6270
Ostatnia wiadomość 23 Lut 2010, 20:20:24
wysłana przez Manior
C.V po angielsku prosze o pomoc

Zaczęty przez nutka1984Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 9009
Ostatnia wiadomość 07 Wrz 2012, 13:17:19
wysłana przez galernik
prosze o przetłumaczenie

Zaczęty przez jonasDział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 9452
Ostatnia wiadomość 05 Maj 2008, 21:16:51
wysłana przez willy
Prosze o przetlumaczenie

Zaczęty przez Tomek1Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 8096
Ostatnia wiadomość 02 Kwi 2009, 17:18:06
wysłana przez Tomek1