poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Pytanie o wyplate wynagrodzenia  (Przeczytany 4087 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mattz

  • Gość
Pytanie o wyplate wynagrodzenia
« dnia: 13 Lip 2007, 13:27:28 »
Witam
Jestem w dani po raz pierwszy, bede pracowal przez wakacje przez dwa miesiace i w zwiazku z tym moje
pytanie jest takie. Czy jesli do dnia wyplaty ktory dla mnie jest za jakis tydzien nie otrzymam numer CPR to nie mam
co nawet liczyc na otrzymanie pieniedzy w termninie, bo wiem ze bez cpr nie moge zaozyc konta a jak nie mam konta
to nie mam gdize przelac kasy. Czy moze pracodawca przelac wyplate na moje konto w Polsce probowal ktos tak moze.
Lub moze czek?

Wszystkie formalnoci zalatwiam sam i nie wiem czy dobrze , bylem w skacie pokazalem umowe o prace i powiedzieli ze dostane cpr za jakies dwa tygodnie a czekam juz miesiac i ciagle nic. Czy razem z cpr dostane dokumnent okreslajacy ile moge zarobic w danym miesiacu? Wiem ze to cos jest do poadatkow chyba potrzebne. Bylem tez na policji i dostalem pozwolenie na prace. To wszystko co narazie zalatwilem. Meldowal sie chyba nie bede bo bede tu tylko dwa miesiace chyba ze musze orientuje sie ktos moze

I co np jesli musialbym nagle wracac do Polski a nie zalatwil tych wszystkich formalnosci czy moge domagac sie wyplaty?

Bardzo prosze o odpowiedz i z gory dziekuje za wszelka pomoc

Pozdrawiam

hmn

  • Gość
Odp: Pytanie o wyplate wynagrodzenia
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Lip 2007, 14:35:15 »
Hej

 z tego co sie orientuje w temacie CPR- u to tak jest, ze dopóki nie masz cpr to trochę jakbyś pracował na czarno

wiem ze pracodawca może wydawać czeki do realizacji w banku a także mógłby wysyłać pieniądze na konto do Polski, ja tak miałem...i jeśli masz na przykład Visa Electron to w bankomacie spokojnie wypłacisz pieniądze tylko pamiętaj ze od każdej transakcji pobieraja banki polskie nie mniej niż 3% od wysokości sumy...wiec jeśli sie da to lepiej mieć dunskie konto i wtedy nie ma prowizji...

owszem CPR jest potrzebny do rozliczania sie pózniej z podatku...ale czy sezonowi sie rozliczaja z jakiegos tam podatku nie wiem...bo to tylko 8% na fundusz pracy, nie powinni ci więcej potrącic...bo nie myśle żebyś w ciagu 2 miesiecy przekroczył próg podatkowy

wiem, ze ludzie czekają na CPR nawet po 4 miesiące...i dłużej
sprubój jednak ich przycisnąć lub iść do nich i zapytać, przedstawić swoja sytuacje...albo poproś o pomoc swojego pracodawce, może on jakoś wpłynie na przyśpieszenie CPR

wiem, tez ze tutaj na Forum gdzies bylo duzo info. na taki temat poszukaj troche...a na pewno cos znajdziesz

pozdrawiam

Offline leon.24

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 30
  • Reputacja: +3/-1
Odp: Pytanie o wyplate wynagrodzenia
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Lip 2007, 16:24:39 »
Ja gdy nie miałem CPR to pogadałem z szefem aby mi tą kasę dał w formie zaliczki a nie wpłaty na konto, później gdy już założyłem konto wpłacił mi pozostałą część taką symboliczną i nie było problemu aby to załatwić , więc proponuję pogadać z szefem czy nie można tak zrobić w Twoim przypadku. Pozdrawiam

mattz

  • Gość
Odp: Pytanie o wyplate wynagrodzenia
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Lip 2007, 11:17:34 »
Dziekuje za  wszystkie odpowiedzi
Mam jeszcze pytanie czy razem z dokumentami z CPR dostane Tax card, czy cos takiego gdzie bedzie pisalo jak duzo moge zarobic w jednym miesiacy czy musze skladac odzielne podanie o przyznanie tego

micmar

  • Gość
Odp: Pytanie o wyplate wynagrodzenia
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Lip 2007, 16:05:00 »
Dziekuje za  wszystkie odpowiedzi
Mam jeszcze pytanie czy razem z dokumentami z CPR dostane Tax card, czy cos takiego gdzie bedzie pisalo jak duzo moge zarobic w jednym miesiacy czy musze skladac odzielne podanie o przyznanie tego

nie, musisz przejść lub zadzwonić do SKATu

poloniainfo.dk

Odp: Pytanie o wyplate wynagrodzenia
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Lip 2007, 16:05:00 »

 

pytanie

Zaczęty przez didooDział Pomoc!

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 5275
Ostatnia wiadomość 08 Sie 2011, 18:38:33
wysłana przez didoo
Krotkie pytanie dot. ulg za dojazdy i wyzywienie

Zaczęty przez soul1985Dział Podatki

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 13592
Ostatnia wiadomość 18 Lut 2010, 10:48:28
wysłana przez soul1985
Pytanie ( odrobinę ) prawne.

Zaczęty przez AK211Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 6047
Ostatnia wiadomość 11 Wrz 2013, 10:14:56
wysłana przez aisak
pytanie

Zaczęty przez didooDział Hydepark

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 9380
Ostatnia wiadomość 06 Gru 2010, 23:15:41
wysłana przez roga
pytanie o podatek

Zaczęty przez Michal79Dział Podatki

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 6186
Ostatnia wiadomość 28 Cze 2008, 17:57:35
wysłana przez Klingon