poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Czy w Danii mozna byc szczesliwym?  (Przeczytany 27507 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline madzialenasz

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 479
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czy w Danii mozna byc szczesliwym?
« Odpowiedź #45 dnia: 21 Sty 2010, 17:28:13 »
No i wszystkie szczescia i nieszczescia zostaly opisane, sluzby zdrowia brutalnie ocenione, brakuje nam jeszcze cos o polskich blachach no i...jakis komentarz od autorki watka, 19 letniej Rozy :)



Hihi ;D. Ale zobaczcie jak My potrafimy sie rozpisywac co nie ?I odbiegac od tematu watka. Ale tak zawsze jest, bylo i bedzie. Nasz portal jest jedyny w Swoim rodzaju.

Roza....Tak w Danii mozna byc szczesliwym.
Nie chowaj nienawiści po wieczne czasy, ty, który sam nie jesteś wieczny.

Offline Liwia

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 117
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czy w Danii mozna byc szczesliwym?
« Odpowiedź #46 dnia: 21 Sty 2010, 17:36:18 »



[Posted on: 21 Styczeń  2010, 17:34:15]



Jakieś małe to to wyszło, ale może da się przeczytać po powiększeniu :) a jak się nie da to: ci co stoją to: marketing manager, inżynier rolnictwa, specjalista d\s logistyki, itd a ten w środku, co kopie to ROBOTNIK  ::)
tak więc, kończąc studia w Polsce nigdy nie wiesz jak się potoczy Twoja "kariera"...

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Czy w Danii mozna byc szczesliwym?
« Odpowiedź #47 dnia: 21 Sty 2010, 17:50:09 »
Liwio, z calym szacunkiem.

To zdjecie nie pokazuje tego jak koncza ludzie po studiach w Polsce.
To zdjecie pokazuje, jak jest organizowana praca. Do kopania jednej dziury wysyla sie 10 robotnikow, z ktorych tak naprawde tylko jeden pracuje, a reszta sie obija. Podane nazwy stanowisk sa ironiczne.

Aczkolwiek znam to zdjecie od dawna i od dawna zarowno cieszy mnie i zastanawia.
Bo ono nie jest zrobione tak przypadkowo. Sama dysponuje bardzo podobnym. Zrobil je w Polsce moj maz ubawiony po pachy widokiem - jedna dziura i czterech facetow wkolo. Sprobuje je znalezc i tu wkleic dla porownania.
Co prawda jestesmy bardzo daleko od tematu watku... A moze i bardzo blisko? Bo czyz  takie dysputy nie ukazuja kraju i roznic miedzy krajami?
« Ostatnia zmiana: 21 Sty 2010, 20:02:51 wysłana przez Jomir »
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline ayme

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 36
  • -Otrzymane: 48
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: +1/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czy w Danii mozna byc szczesliwym?
« Odpowiedź #48 dnia: 21 Sty 2010, 18:06:02 »
pytalam znajomego lekarza wyksztalconego w Danii i tutaj pracujacego-to co zrobil lekarz zdiagnozowal przez telefon kaszel jest niedopuszczalne tez w Danii.z Dunczykami tak by sobie nie pozwolil!

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czy w Danii mozna byc szczesliwym?
« Odpowiedź #49 dnia: 21 Sty 2010, 18:17:44 »
Brawo Janjurand! Wlasnie tak jest. Biedni Ci, ktorzy kierujac sie nazwa watku mysla, ze w nim znajda wlasnie potrzebne im informacje. Ale tak juz jest i chyba lezy w genach. Nazwalbym to niezamierzonym balaganem - takim jak czesto spotykam i coraz trudniej mi zaakceptowac jak jade do rodzinnego kraju. Propozycja: TRZYMAJMY SIE TEMATU WATKU, ODPOWIADAJMY KONKRETNIE NA PYTANIA, PRZEKAZUJMY WIEDZE I DOSWIADCZENIE Z KORZYSCIA DLA NAS WSZYSTKICH.
 

Offline madzialenasz

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 479
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czy w Danii mozna byc szczesliwym?
« Odpowiedź #50 dnia: 21 Sty 2010, 18:19:24 »
pytalam znajomego lekarza wyksztalconego w Danii i tutaj pracujacego-to co zrobil lekarz zdiagnozowal przez telefon kaszel jest niedopuszczalne tez w Danii.z Dunczykami tak by sobie nie pozwolil!


Moj maz jest dunczykiem  :)
Nie chowaj nienawiści po wieczne czasy, ty, który sam nie jesteś wieczny.

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czy w Danii mozna byc szczesliwym?
« Odpowiedź #51 dnia: 21 Sty 2010, 18:26:26 »
....TRZYMAJMY SIE TEMATU WATKU, ODPOWIADAJMY KONKRETNIE NA PYTANIA, PRZEKAZUJMY WIEDZE I DOSWIADCZENIE Z KORZYSCIA DLA NAS WSZYSTKICH....

Jakia wiedze i jakie doswiadczenie mozna przekazac autorce tego watku?
Szczesliwym mozna byc wszedzie i nigdzie, mozna byc szczesliwym z milionami na koncie i na kontanthjælp, wszystko zalezy tylko od ciebie.
Masz 21 lat? I myslisz o utrzymaniu rodziny, gdzie zarobisz wiecej?
A moze po prostu zyj pelnia zycia - wez plecak i pojedz w swiat na rok czy dwa albo wróc do Polski, jezeli to wlasnie jest dla ciebie szczesciem.

Pozdrawiam i zycze - SZCZESCIA :-)
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

poloniainfo.dk

Odp: Czy w Danii mozna byc szczesliwym?
« Odpowiedź #51 dnia: 21 Sty 2010, 18:26:26 »

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czy w Danii mozna byc szczesliwym?
« Odpowiedź #52 dnia: 21 Sty 2010, 18:30:38 »
Dla przeciwwagi negatywnych opinii proponuje watek: "Co jest dobrego w Danii  - z czego powinnismy skorzystac i czego powinnismy sie uczyc." - chyba ze pozjadalismy juz wszystkie madrosci (tak mi sie nierazwydaje).Konstruktywna krytyka jest potrzebna, ale takiej krytyki tutaj nie spotykam - jedynie "brok", nie przynoszacy nic nowego czy pozytecznego. Chyba, ze jedynym/najwazniejszym celem forum jest danie jego uczestnikom "wentyla" na upust wszelkiej goryczy, nienawisci, plotkarstwa , madralstwa - to moze i dobrze, lecz na jak dlugo?. Zacisnij dlon i wystaw palec wskazujacy (przeciw komus innemu). Czy zauwazyles ze pozostale 3 palce wskazuje na ciebie samego?. 

Offline Solvej

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 911
  • Reputacja: +34/-32
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czy w Danii mozna byc szczesliwym?
« Odpowiedź #53 dnia: 21 Sty 2010, 18:41:21 »
Roga byla przyjemna rozmowa, konieczne byly te Twoje "3 grosze"? Wlasciwe ktos inny zaczal, ale tak juz jest gdy sie ma kogos innego za glupka. Tak samo bylo z leczemiem Kitty  ::)

Wszystkie tematy sa zbedne, najlepiej jak pozostana tyle te nudne o skat, kontanthjælp...


Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Czy w Danii mozna byc szczesliwym?
« Odpowiedź #54 dnia: 21 Sty 2010, 20:07:09 »
Ja mysle, ze cala ta dyskusja o lekarzach kreci sie wokol poczucia bezpieczenstwa, ktore ma jednak znaczacy wplyw na poczucie szczescia.
Niemniej, jest tyle watkow "medycznych"  i "pseudomedycznych" na forum, ze proponuje zakonczyc juz te kwestie. Wszyscy juz sie dowiedzielismy, ze do poczucia szczescia brakuje bardziej opiekunczej sluzby zdrowia. Tak wiec skupmy sie na innych aspektach.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

keny79

  • Gość
Odp: Czy w Danii mozna byc szczesliwym?
« Odpowiedź #55 dnia: 21 Sty 2010, 20:10:03 »
zawsze możemy jeszcze porozmawiać o "polskich blachach".ten temat zawsze cieszył się dużym zainteresowaniem ;D

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Czy w Danii mozna byc szczesliwym?
« Odpowiedź #56 dnia: 21 Sty 2010, 20:12:16 »
No tak, zawsze sie mozne okazac, ze do poczucia peeelneego szczescia brakuje nam samochodu z PL na tablicy  ;D
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

keny79

  • Gość
Odp: Czy w Danii mozna byc szczesliwym?
« Odpowiedź #57 dnia: 21 Sty 2010, 20:15:46 »
 ;D

Offline felis

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czy w Danii mozna byc szczesliwym?
« Odpowiedź #58 dnia: 21 Sty 2010, 21:53:48 »
Zelandia - Ostatnio przechodziłem tutaj ciężką walkę w szpitalu. Najbardziej mi się podoba jak biorą tutaj dziecko na obserwacje. Co pielęgniarka to inną wizję. Oczywiście obiecują porozmawiać z lekarzem, a co do czego przychodzi to milczą i przytakują. Lekarza prowadzącego brak. Lekarz każdego dnia inny i nawet dziecka nie zobaczy. Jak dla mnie to porażka.
W Polsce jednak możesz iść prywatnie jak masz pieniądze. Tutaj to są niesamowite pieniądze jakbyś chciała to zrobić. (Taniej pojechać nawet do Polski i zrobić wszystkie badania. Słyszałem, że USG prywatnie to ok 5tys DKK)
Duńczycy wykupują dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne aby w razie czego szybciej dostać się do szpitala.
Jednak uważam, że co jak co ale w Polsce są lepiej wykształceni lekarze albo po prostu trafiłem tutaj na partaczy.

Ale to moje odczucia. Sfrustrowany ojca. Tak przynajmniej było napisane w wypisie ze szpitala. hahah.

p.s.
Oczywiście nie każdy taki jest ale na moje nieszczęście trafiłem na takich.
A dostać się do specjalisty to już graniczy z cudem


roga - co do dobrych rzeczy. Fajnie , że rodzina zawsze jest na pierwszym miejscu. Pracy do domu nie muszę przynosić. Mam niesamowitego szefa, życzyłbym sobie takiego cały czas. Za to mu pokłony i honory oddaję. Świetny gość - byle takich więcej.

pozdrawiam
Sfrustrowany  ojciec.

Offline róża1

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czy w Danii mozna byc szczesliwym?
« Odpowiedź #59 dnia: 21 Sty 2010, 23:55:55 »
Tak jak zaproponowal jamjurand skometuje:


Tak na marginesie to mam 21 lat, bo jak napsalam jestem w Danii od 2 lat :) Dzisiaj zdecydowalam ze wroce na studia do Polski na 90%. Pomimo ze studia w Danii jak wieszosc tutaj napisala to swietna inwestycja, mam 2 powody aby ich nie wybierac: po pierwsze bardzo tesknie za Polska a po drugie Dania oferuje licencjata glwonie na kierunkach technicznych i buissnesowych co nie jest moja mocna strona. Jednak pozostaje ciagle te 10% ktore wywolaly opinie internetowe studentow z Polski - makabrycznie narzekaja na polskie placowki i system nauczania chociaz nie wiem czy jest to prawda czy tylko sklonnosci do wszechstronnego narzekania naszego narodu :) Jednak wiem jedno- w Danii napewno jest latwiej.

Co do pytania "Czy w Danii mozna byc szczesliwym?" to sama sprobowalam sobie na nie odpowiedziec i mysle ze chyba mozna.
Twierdzenie ze szczescie zalezy od nas samych to jak najprawdziwsza prawda :) jednak dokladniej zalezy to glownie od naszych oczekiwan, celow, pragnien i upodoban, u mnie z Dania jest tak, 2 lata ktore tutaj spedzialm zlewaja mi sie w jedno dlugie popludnie, jednak byly tez chwile szczescia i niemalo przygod... brakuje mi tej polskiej iskry i odrobiny spontanicznosci ...

przy okazji dziekuje za wszystkie odpowiedzi, czaeka na wiecej opini moze ktora zmieni moje zdanie .... :)


[Posted on: 21 Styczeń  2010, 22:27:36]

Aha i jeszcze jedno, Liwio moglabys zdradzic gdzie studiujesz w Danii i na jakim kierunku? :)

[Posted on: 21 Styczeń  2010, 23:42:53]

Dobra, nie moglam sie powstrzymac :), co do sluzby zdrowia to ja rowniez slysze wiele negatywnych opini jednak moje z nia kontakty w Danii uznaje za calkowicie pozytywne np. kolezanka miala bardzo ostra angine, pojechala do szpitala i w ten sam dzien wycieli jej migdaly a do jedzenia dali do wyboru rozne smaki lodow ja z wyciecie migdalow musialam kombinowac 2 lata az w koncu poszlam do specjalisty prywatnie (...) i dopabuse laskawie po pol roku wycial mi migdaly chociaz angine mialam praktycznie co miesiac ... a po wycieciu migdalow z zakrzepami i ranami w gradle na sniadanie dostalam chleb z paroka .. Ja sama myslalam ze zlamalam palca poszlam na pogotowie to bez mrugniecia okiem dostalam skabusewanie do szpitala na przeswietlenie, tak wiec uwazam ze chyba nie jest tutaj tak zle i w lape nie trzeba dawac jak to jest w obowiozku kazdego polaka ...

poloniainfo.dk

Odp: Czy w Danii mozna byc szczesliwym?
« Odpowiedź #59 dnia: 21 Sty 2010, 23:55:55 »

 

Urlop rodzicielski w Danii

Zaczęty przez RybkaWillegoDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 105
Wyświetleń: 249710
Ostatnia wiadomość 10 Cze 2016, 20:01:31
wysłana przez aneczka.k
uczelnie w Danii?

Zaczęty przez Mateusz199Dział Edukacja

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 77
Ostatnia wiadomość Wczoraj o 09:15:48
wysłana przez Nancyfrank
Nastepny punkt do podniesienia naszej "popularnosci" w Danii...

Zaczęty przez MartynaMDział Hydepark

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 32735
Ostatnia wiadomość 16 Cze 2014, 17:07:43
wysłana przez natalaa
tanie rozmowy na stacjonarne i komórki do Danii z Polski

Zaczęty przez bazakbalDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 29627
Ostatnia wiadomość 17 Cze 2010, 13:19:35
wysłana przez jamjurand
Spadek w Danii po bliskiej osobie

Zaczęty przez pkanwaDział Pomoc!

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 10641
Ostatnia wiadomość 11 Lut 2021, 23:50:13
wysłana przez pkanwa