poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: przerejestrowanie auta ulotka po PL  (Przeczytany 7950 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

vanroy

  • Gość
Odp: przerejestrowanie auta ulotka po PL
« Odpowiedź #15 dnia: 27 Sty 2010, 19:58:10 »
Co z tego, ze jest fotka. Jesli auto jest na przyklad na moja dziewczyne, a ona jest w DK - nie pracuje, tylko mieszka ze mna... to mozna robic fotek ... a robic ... zeby tylko miejsca na te fotki starczylo. Ona jest oczywiscie u mnie w odwiedzinach i co 3 miesiace jedzie do Polski :)

A kolega jesli w taki sposob wykonuje prace, w jaki udziela sie na forum, to tylko "pozazdroscic".


Jesli myslisz ze wolno w Danii uzytkowac auto zarejestrowane na brata ,mame ,babcie ,sasiada to jestes w wielkim bledzie.Obys sie nie rozczarowal podczas kontroli.Mysle ze na temat kodeksu prawno-karnego wiem wiecej od Ciebie.

keny79

  • Gość
Odp: przerejestrowanie auta ulotka po PL
« Odpowiedź #16 dnia: 27 Sty 2010, 20:26:51 »
no,w końcu temat-rzeka powrócił!!!!a już się obawiałem,że odszedł bezpowrotnie ;D

Krakers

  • Gość
Odp: przerejestrowanie auta ulotka po PL
« Odpowiedź #17 dnia: 27 Sty 2010, 23:32:01 »
dobre, dobre bumi71  ;D ;D

acha fura może być na dziewczynę, tylko niech Ciebie przyczają za kółkiem to masz pozamiatane Krakers

Spoko wodza ;) Jechalem kiedys autem zarejestrowanym na matke, wzieli dokumenty do sprawdzenia i nic ... a matka oczywiscie w PL.

Jesli myslisz ze wolno w Danii uzytkowac auto zarejestrowane na brata ,mame ,babcie ,sasiada to jestes w wielkim bledzie.Obys sie nie rozczarowal podczas kontroli.Mysle ze na temat kodeksu prawno-karnego wiem wiecej od Ciebie.

A to tutaj jest tak, ze samochody sa na czyjes imie i nazwisko? - ze nikt inny nimi jezdzic nie moze.

Kontrole juz jedna mialem, ale wowczas dziewczyna siedziala obok mnie - ja kabusewalem. Teraz czekam na taka, kiedy bede jechal sam.

Jesli Tobie to potrzebne do szczescia to tak, pewnie wiesz wiecej ode mnie, bo to Twoja dziedzina.

I mam prosbe, jesli jestes taki dobry w kodeksach - jak piszesz, to ustosunkuj sie do tego:

Wyslalem takiego maila do Komisji Europejskiej:

"Hi, i was thinking about registering a car in Denmark, i am a citizen of Poland, but live in Denmark. But i found out that when i want to register my car (car is now registered in Poland, or other used car from other EU country) in Denmark  i have to get a special car check. Of course i have a Polish car check, which has to be done every year - that`s how it works in Poland.

Why i am writting about it. In september 2009 Poland has lost a case against European Comission, because when someone wanted to register a car from foreign country in Poland (for egzample from Germany, where they have TUV - car check, which has to be done every 2 years) he had to have a new - polish - car check. After losing the case Poland has to respect now, f.e. the German TUV, no more car check when registering a used car from foreign country (EU).
My question is ... is the law in Denmark not correct and is it also against EU rules - the same as it was in Poland? - because the situation with having a new car check when registering car from foreign country (EU) is the same as in Poland - you have to pay and get a new one - so it`s a discrimination of foreign cars (if you buy used car in foreign country - you have to pay and get new car check, if you buy used car in Denmark - u don`t need to have new car check) and probably against EU rule - free movement of goods.

And if the law in Denmark is against EU rule - free movement of goods (as it was in Poland) - what has to be done to make it right?"

Niestety myslalem, ze dostane jakas szybka i ciekawa odpowiedz. Otrzymalem maila, ze "sprawa jest powazna i mam ponownie przeslac maila ze wszystkimi danymi, dzieki czemu zarejestruja mnie w bazie danych dotyczacej skarg"
« Ostatnia zmiana: 27 Sty 2010, 23:47:48 wysłana przez Krakers »

poloniainfo.dk

Odp: przerejestrowanie auta ulotka po PL
« Odpowiedź #17 dnia: 27 Sty 2010, 23:32:01 »

 

rejestracja auta sprowadzonego z Niemiec

Zaczęty przez HaniaSZ21Dział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 6782
Ostatnia wiadomość 06 Wrz 2011, 08:01:35
wysłana przez @ae@
Ubezpieczenia Samochodu - Niewlasciwa firma podana przy rejestracji auta

Zaczęty przez beenpl20Dział Dania i o Danii

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 9985
Ostatnia wiadomość 12 Lip 2016, 23:59:25
wysłana przez maryo1977
odszkodowanie za zniszczenie auta

Zaczęty przez magdaleeenkaDział Pomoc!

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 15683
Ostatnia wiadomość 10 Lut 2014, 17:34:42
wysłana przez Jomir
Wycana auta do jobcenter

Zaczęty przez baterDział Odense

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 9041
Ostatnia wiadomość 04 Mar 2013, 20:46:07
wysłana przez Jomir
Procedura przeglądu eksportowego auta z dk

Zaczęty przez tonymontana123Dział Podatki

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 5781
Ostatnia wiadomość 07 Wrz 2019, 17:33:47
wysłana przez tonymontana123