poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Jakie ulgi w trzecim roku pobytu?  (Przeczytany 7236 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PTommy

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Jakie ulgi w trzecim roku pobytu?
« dnia: 27 Sty 2010, 14:46:51 »
Witam. Mam następujące pytanie. Rok 2009 to mój trzeci rok podatkowy w Danii. Czy oprócz ulgi za dojazdy i wpłat do kasy Związków Zawodowych mogę jeszcze coś  odliczyć od podatku? Pytam bo informatory ze Skatu kończą info po rozliczeniach za II rok pobytu.

yoursoul

  • Gość
Odp: Jakie ulgi w trzecim roku pobytu?
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Sty 2010, 16:54:43 »
mozesz - wplaty na idywidualne konto emerytalne
ale Skat to przelicza sam , dostajac odpowiednie info o wplatach za dany rok bezposrednio  z banku

Offline Roxx

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 97
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Jakie ulgi w trzecim roku pobytu?
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Sty 2010, 19:58:59 »
Witam. Mam następujące pytanie. Rok 2009 to mój trzeci rok podatkowy w Danii. Czy oprócz ulgi za dojazdy i wpłat do kasy Związków Zawodowych mogę jeszcze coś  odliczyć od podatku? Pytam bo informatory ze Skatu kończą info po rozliczeniach za II rok pobytu.
W niektórych przypadkach dofinansowanie do mieszkania(w Danii), słyszałem coś o uldze za podwójne prowadzenie domu(tu i w Polsce jak ktoś ma swój dom) i jakiejś uldze za rozłąkę ale to raczej dla tych co się rozliczają w Polsce.
Po co ci więcej, już sama ulga za dojazdy dużo daje. Jak wiesz masz ją cały czas. Ilość wyjazdów zależy od ciebie, trzeba mieć w razie czego tylko rachunki...Z tego co mówili to do 12 razy bez problemu zwrócą, a w sumie jest to ładny kawał grosza. Zresztą w tą rubrykę nie wpisujesz ilości tylko wyliczoną sumę, więc jeśli nie będziesz zbyt łapczywy i nie pocyganisz to bez problemu co roku dostaniesz te kilka-kilkanaście tysięcy w zależności ile wyjazdów zadeklarujesz(ile razy byłeś). Rachunki lepiej trzymać (nie jestem pewny ale chyba do 3 lat mogą sprawdzić) normalnie nie sprawdzają (jak już pisałem jak nie zaszalejesz) lecz przy zjeździe wielu moich znajomych załatwiając sprawy w Skacie musiało jeszcze rozliczyć się z ulgi za poprzedni rok(dalej raczej nie kopią).

Offline leo1

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 23
  • Wiadomości: 600
  • Reputacja: +7/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie ulgi w trzecim roku pobytu?
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Sty 2010, 21:00:41 »
Hola hola z tymi zwrotami jesli masz tutaj meldunek badz pracujesz nie przerwanie w tym okresie w Danii to po trzech latach nie naleza cisie juz ulgi na wyzywienie,noclegi i zjazdy do polski.Ja w pierwszym roku pobytu zlozylem korekte do podatku i skat ja odrzucil motywujac to tym ze mam rezydencje podatkowa w Danii poniewaz posiadam  dunski meldunek i kontrakt na stale,bylem w skacie wyjasnic o co chodzi i babka mi wyluszczyla temat ze zwrotami podatkow a mianowicie ze wszystkie ulgi naleza sie tylko w pierwszym roku,w drugim juz tylko za wyzywienie i dojazdy do polski,w trzecim tylko dojazdy do polski a wczwartm juz nic,dotyczy to tych takzwanych sezonowcow,przerwy w pracy miedzy sezonami tez wliczja, poprostu scalaja ten caly okres,jesli sie ma dunski meldunek i kontrakt na stale to w tym momencie traci sie wszystkie ulgi zostaja ewentualnie na dojazdy do pracy pow.24km.Jakktos chce wiecej info cosie nalezy a co nie na stronie skata sa nowe przepisy kture weszly w tym roku jest tego ok.71 stron(milej lektury).

Offline Roxx

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 97
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Jakie ulgi w trzecim roku pobytu?
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Sty 2010, 21:05:36 »
Hola hola z tymi zwrotami jesli masz tutaj meldunek badz pracujesz nie przerwanie w tym okresie w Danii to po trzech latach nie naleza cisie juz ulgi na wyzywienie,noclegi i zjazdy do polski.Ja w pierwszym roku pobytu zlozylem korekte do podatku i skat ja odrzucil motywujac to tym ze mam rezydencje podatkowa w Danii poniewaz posiadam  dunski meldunek i kontrakt na stale,bylem w skacie wyjasnic o co chodzi i babka mi wyluszczyla temat ze zwrotami podatkow a mianowicie ze wszystkie ulgi naleza sie tylko w pierwszym roku,w drugim juz tylko za wyzywienie i dojazdy do polski,w trzecim tylko dojazdy do polski a wczwartm juz nic,dotyczy to tych takzwanych sezonowcow,przerwy w pracy miedzy sezonami tez wliczja, poprostu scalaja ten caly okres,jesli sie ma dunski meldunek i kontrakt na stale to w tym momencie traci sie wszystkie ulgi zostaja ewentualnie na dojazdy do pracy pow.24km.Jakktos chce wiecej info cosie nalezy a co nie na stronie skata sa nowe przepisy kture weszly w tym roku jest tego ok.71 stron(milej lektury).
Podaj linka jeśli to prawda. Bo ja na zebraniu słyszałem co innego, autor tego posta pewnie też.

Offline leo1

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 23
  • Wiadomości: 600
  • Reputacja: +7/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie ulgi w trzecim roku pobytu?
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Sty 2010, 21:28:56 »
Informacje znajdziecie w wojej teczce na rok 2010 jak wejdziesz na strone z karta na 2010 rok pod tym linkiem masz bilag til forskudsopgorelsen 2010 mozesz go otwozyc za pomoca pdf.

Offline mojamaja

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 138
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Jakie ulgi w trzecim roku pobytu?
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Sty 2010, 09:52:51 »
czy ulga na dojazdy do Polski zostanie nam uznana jest uwarunkowane  tym gdzie Skat stwierdzi nasze centrum interesów życiowych ...
znam ludzi którzy ciągna tą ulgę już kilka lat,a znam i takich , którym skat nie dał ani roku .zawsze warto spróbować , najwyżej sie im ją odda, albo sprawdza i stwierdzą ze sie nie należy .


[Posted on: 28 Sty 2010, 09:38:52]

leo masz rację wszystko jest na stronie skat ....
tylko chciałabym zauważyc ze jest to : NYT I 2010 .czyli dotyczy roku 2010 , a nie wczesnieszych .
Oczywiscie przejrzałam to bo chciałam znalesc coś na temat jasnego określenia komu dojazdy do Polski się naleza, a komu niem, niestety nic nie znalazłam...
jesli ktos znajdzie niech da znac, bo ta sprawa interesuje rózwnież mnie.

poloniainfo.dk

Odp: Jakie ulgi w trzecim roku pobytu?
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Sty 2010, 09:52:51 »

Offline PTommy

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie ulgi w trzecim roku pobytu?
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Sty 2010, 19:52:26 »
Dla wyjaśnienia...Nie mam duńskiego meldunku - wymeldowałem się w Komunie,Skacie i wróciłem do Polski w sierpniu 2009r po 3 letnim pobycie, ale rozliczenie w Skacie za te 8 mies. trzeba zrobić stąd moje pytanie

Offline Mrozik

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 10
  • Wiadomości: 142
  • Reputacja: +5/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie ulgi w trzecim roku pobytu?
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Sty 2010, 16:23:03 »
czy w trzecim roku rozliczeniowym przysluguja jeszcze ulgi za wyjazdy do Polski?Slyszalem ,ze tylko pierwszy rok i rok temu nie rozliczalem sie juz z wyjazdow do Polski i mialem 0 kr zwrotu :)

Offline felis

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie ulgi w trzecim roku pobytu?
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Sty 2010, 16:38:07 »
Wszystko zależy jak długo, gdzie pracowałeś. Gdzie mieszkałeś, kto cię zatrudniał itp.

Na twoje pytanie nie da się jednoznacznie odpowiedzieć.

poloniainfo.dk

Odp: Jakie ulgi w trzecim roku pobytu?
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Sty 2010, 16:38:07 »

 

Jakie sa szkoły w Vejle

Zaczęty przez monik93Dział Edukacja

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 8754
Ostatnia wiadomość 01 Mar 2011, 07:50:38
wysłana przez monik93
Jakie dokumenty będę teraz potrzebowac?

Zaczęty przez mtxmarekDział Pomoc!

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 5923
Ostatnia wiadomość 03 Lip 2007, 21:37:33
wysłana przez mtxmarek
Opuszczam Danie, jakie formalnosci?; skuter

Zaczęty przez AsfaltDział Podatki

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 6126
Ostatnia wiadomość 27 Cze 2010, 17:26:29
wysłana przez Asfalt
Jakie sa ceny papu w DK??????

Zaczęty przez ZurichDział Hydepark

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 6926
Ostatnia wiadomość 21 Gru 2007, 12:17:17
wysłana przez Zurich
jakie sa formalnosci?

Zaczęty przez monaDział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 5934
Ostatnia wiadomość 04 Maj 2006, 13:02:36
wysłana przez Grzegorz_Odense