poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Jedzenie w słoikach  (Przeczytany 16520 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline czlowiek

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jedzenie w słoikach
« Odpowiedź #15 dnia: 16 Cze 2007, 12:08:36 »
Po co przywozić tyle jedzenia w słoikach i dodatkowo mieć problemy z przechowywaniem kiedy można kupić swieze wędliny i mięso w Danii.....Jestem masarzem z długoletnim doświadczeniem i mam mozliwosc produkcji.Szukam kogoś do wspolpracy przy dystrybucji Zapewniam ze jakosc i ceny bedo naprawdę znakomite!!! Pozdrowienia dla smakoszy........!

Offline GoTTie

  • Przyjaciel Portalu
  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 797
  • Reputacja: +19/-6
Odp: Jedzenie w słoikach
« Odpowiedź #16 dnia: 16 Cze 2007, 13:34:52 »
Moim zdaniem nie ma w Danii do kupienia prawdziwych wedlin, ktore smakuja przynajmniej podobnie do polskich. Zapomnijmy juz o kielbasie, wedzonej, wiejskiej itp. Wiekszosc miesa jakie jest do kupienia w DK to kilka plasterkow wedliny zapakowane w plastikowe pudelko za 20 DKK. Gdyby dalo sie kupic nasze produkty, kielbasy, szynki, wyrabiane wg. tradycyjnych receptur to nawet przy dunskich cenach mialo by to zbyt.

PL=EU ?

  • Gość
Odp: Jedzenie w słoikach
« Odpowiedź #17 dnia: 16 Cze 2007, 21:03:42 »
dajcie już spokój z tymi polskimi wędlinami, bo nawet ostatnio zgłoszono w Polsce kilka zatruć kiełbasą surową i jakąś na grilla...wszędzie do wszystkiego można się przyzwyczaić, podróżuję po świecie i wcale nie płacze każdego dnia że nie mam na talerzu polskiej szynki ::) to zaczyna być już żałosne i smutne że Polacy tak marudzą, a jedliście szynkę portugalska, lub z południa Francji...?to są dopabuse rarytasy...hmn, i jak wy możecie się nazywać Europejczykami skoro tak boleśnie przeżywacie rozstanie z polską wędlinką...hihihi

Tula

  • Gość
Odp: Jedzenie w słoikach
« Odpowiedź #18 dnia: 16 Cze 2007, 22:07:21 »
Ja mysle, ze to bardziej chodzi o konkretne smaki, w ktorych sie wyroslo i do ktorych sie teskni. Ja na przyklad nie bylam w stanie przywyknac do szkockiego chleba w czasach, gdy mieszkalam w Szkocji.
Przyznam tez, ze zdziwilo mnie zdanie pani Marty_Malgorzaty, ktora piwa dunskie nazywa sikaczami... Ja tam bardzo lubie, i Tuborga (zwlaszcza te nowe, niebieskie i biale), i Carlsberga, i te z lokalnych browarow.
A w temacie, ostatnio ku swojej radosci w polskim sklepie znalazlam leczo pieczarkowe braci Urbanek w sporym sloiku, bardzo dobre :). Polecam do kaszy albo zamiast sosu do spaghetti.

Klingon

  • Gość
Odp: Jedzenie w słoikach
« Odpowiedź #19 dnia: 16 Cze 2007, 23:46:59 »
Krótki opis wspaniałych polskich piw jak Harnaś, Okocim, Karmi, Bosman, Piast, Kasztelan, Volt i Książ, jest na
http://www.carlsbergpolska.pl/
 ;D

Offline GoTTie

  • Przyjaciel Portalu
  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 797
  • Reputacja: +19/-6
Odp: Jedzenie w słoikach
« Odpowiedź #20 dnia: 17 Cze 2007, 11:40:28 »
Co jak co, polskie piwko jest najlepsze i podbija Europe.

http://biznes.onet.pl/12,1418070,prasa.html

Offline marta_malgorzata

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 373
  • Reputacja: +9/-4
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jedzenie w słoikach
« Odpowiedź #21 dnia: 17 Cze 2007, 19:22:11 »

Przyznam tez, ze zdziwilo mnie zdanie pani Marty_Malgorzaty, ktora piwa dunskie nazywa sikaczami... Ja tam bardzo lubie, i Tuborga (zwlaszcza te nowe, niebieskie i biale), i Carlsberga, i te z lokalnych browarow.



Tula :-*
O gustach sie nie dyskutuje.
Pozdrawiam. ;D

poloniainfo.dk

Odp: Jedzenie w słoikach
« Odpowiedź #21 dnia: 17 Cze 2007, 19:22:11 »

Tula

  • Gość
Odp: Jedzenie w słoikach
« Odpowiedź #22 dnia: 17 Cze 2007, 19:24:25 »
Co jak co, polskie piwko jest najlepsze i podbija Europe.

http://biznes.onet.pl/12,1418070,prasa.html
Tak, glownie z tego powodu, ze nabywcami sa nasi emigranci :D. Tambylcy pijaja je raczej jako ciekawostke.

Offline marta_malgorzata

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 373
  • Reputacja: +9/-4
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jedzenie w słoikach
« Odpowiedź #23 dnia: 17 Cze 2007, 19:35:48 »
Moim zdaniem nie ma w Danii do kupienia prawdziwych wedlin, ktore smakuja przynajmniej podobnie do polskich. Zapomnijmy juz o kielbasie, wedzonej, wiejskiej itp. Wiekszosc miesa jakie jest do kupienia w DK to kilka plasterkow wedliny zapakowane w plastikowe pudelko za 20 DKK. Gdyby dalo sie kupic nasze produkty, kielbasy, szynki, wyrabiane wg. tradycyjnych receptur to nawet przy dunskich cenach mialo by to zbyt.


Gottie.
Ja uwielbiam polskie wyroby, zwlaszcza te swojskie, robione wlasnorecznie. Moja rodzina w Polsce od dluzszego czasu wyrabia kielbaski, szyneczki, ktore sa pyszne. Zadna wedlina ze sklepu nie jest w stanie zastapic takich wyrobow.
Z kazdego urlopu przywozimy maly zapas. Wyrabianie takich wedlin nie jest skomplikowane-takie jest moje zdanie, a przede wszystkim wiem co jem.
 :)
Jesli chodzi zas o dunskie wedliny, to polecam szynke, dostepna w kazdym markecie. Sprzedawana w dosc duzych kawalkach, nalezy ja gotowac 45 minut. Moim zdaniem jest dobra i tania. ;)


Offline willy

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 90
  • Wiadomości: 1622
  • Reputacja: +37/-31
  • Płeć: Mężczyzna
  • JMP $E477
    • Status GG
Odp: Jedzenie w słoikach
« Odpowiedź #24 dnia: 17 Cze 2007, 22:23:53 »
Ja z kolei mogę polecić szynkę z netto. Jest to gotowana i wędzona, a raczej aromatyzowana na wędzoną szynka. Smak ma zbliżony do polskiej i jest do tego dosyć tania i smaczna.
"Broń jest narzędziem strachu.
Nie przystoi Mędrcowi."

poloniainfo.dk

Odp: Jedzenie w słoikach
« Odpowiedź #24 dnia: 17 Cze 2007, 22:23:53 »

 

dobre jedzenie w centrum

Zaczęty przez barselDział Århus, Aalborg ...

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 8545
Ostatnia wiadomość 24 Lis 2009, 09:45:48
wysłana przez Edytam
jedzenie w słoiczkach

Zaczęty przez maggie23Dział Rodzina ...

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 3336
Ostatnia wiadomość 21 Wrz 2010, 16:12:55
wysłana przez mawi
ZAMOW U NAS POLSKIE JEDZENIE!

Zaczęty przez POLSKIE PRODUKTY-SPRZEDAZ!Dział Hydepark

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 3321
Ostatnia wiadomość 12 Mar 2007, 15:42:33
wysłana przez POLSKIE PRODUKTY-SPRZEDAZ!
jedzenie bezglutenowe i bezmleczne

Zaczęty przez djprinzesinDział Kącik Kulinarny

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 8082
Ostatnia wiadomość 04 Sie 2010, 22:38:45
wysłana przez Manior