Ogólne > Podatki

skat cvr

(1/1)

miroslaw:
dzień dobry.
mam problem ze skatem. staram sie o numer CVR już od 2 miesięcy ciągle jednak dostaje pismo że  brakuje jakiś dokumentów. wysłałem juz kontrakt, zaświadczenie o  niezaleganiu z podatkiem w Polsce, kopie dokumentów potwierdzających posiadanie działalności, kopie  o uzyskaniu nipu europejskiego, wypełniłem deklaracje\" momseregistration\"  ostatnio dostałem kolejne pismo, a w nim punkty:
-annex do kontaktu
-oferta
-\"udbudsbrev med tilhorende projektmateriale af 2006
informacja o liczbie pracowników w Polsce i palnowanej liczbie przywiezienia do Danii
. wysłałem maila do pana który zajmuje sie tą sprawą, że nie mam pracowników i nie zamierzam nikogo tutaj przywozić. na pozostałe punkty nie wiem co odpowiedzieć, poniewaz annex do kontraktu nie został zawarty, nie wiem też co powinna zawierać moja oferta, czy wystarczy tylko cena czy muszę wyszczególniać zakres moich prac, natomist punktu z ...projekmateriale... nie rozumię, ale jest on zawarty w moim kontrakcie. Ja poza kontraktem nie dostałem innego dokumentu od pracodawcy. Chciałbym przetłumaczyć ten kontrakt, jednak nie wiem gdzie mogę to zrobić  w danii, nie chodzi mi o tłumaczenie przysięgłe.
Czy ja wogóle muszę posiadac numer CVR żeby tutaj pracować jako firma, czy nie wystaczy mi nip europejski. czy  muszę płacić moms. jeżeli tak to ile powinienem go odprowadzać od wystawienia faktury.
bardzo proszę o pomoc.
pozdrawiam

Hiszpan:
9 marca poruszalem juz ten temat, nikt jednak nie odpowiedzial, trudne pytania i problemy zostaja bez odpowiedzi. Skat podobno upiera sie przy koniecznosci rejestracji i placenia tutaj VAT, w Polsce mowia, ze to bzdura, w zadnym innym panstwie UE nie ma tego wymogu. VAT i tak bedzie zaplacony przez Zleceniodawce. Przeraza mnie ta dluga i skaplikowana droga przebrniecia przez dunska biurokracje. Moze jednak znajdzie sie ktos kto moze nam cos podpowiedziec. Pozdrawiam.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej