poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Zatrzymany samochod przez SKAT  (Przeczytany 108507 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline faja

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 118
  • Wiadomości: 787
  • Reputacja: +5/-1
Odp: Zatrzymany samochod przez SKAT
« Odpowiedź #45 dnia: 21 Lut 2010, 20:07:25 »
wedlug dunskich przepisow mozesz prowadzic samochod z obcymi rejestracjami w Danii, pod warunkiem, ze wlasciciel samochodu siedzi obok.

Offline bodka

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Zatrzymany samochod przez SKAT
« Odpowiedź #46 dnia: 24 Lut 2010, 17:21:19 »
witam wszystkich którym zabrano samochody
niestety stałem się jednym z nich mimo pisania 3 próśb o pozwolenie poruszaniem się na polskich tablicach dostałem odpowiedzi negatywne ostatnia była w grudniu a starałem się od września 2009 roku do 28 lutego 2010 roku przy czym w pażdzierniku byłem 3 tygodnie  w kraju i również 3 tyg w grudniu wróciłem 7 stycznia samochodem aby pozabierać większość rzeczy z mieszkania umowę miałem do dnia 28 luty a policjant i dwóch urzędników ze skata przyjechała do mnie do domu o godz 19 oznajmiając że zabierają mój samochód na nic nie pomogły wyjaśnienia że zakończyłem pracę gdyż faktycznie została wcześniej zakończona bo dnia 22 styczeń  na nic pokazanie zapakowanych rzeczy na nic prośby że mam chore 10miesięczne dziecko z którym też strach wybierać się w podróż 1500km na nic dokumenty żony że ma się wstawić na drugi dzień w szpitalu gdyż ma poważne problemy zdrowotne na nic to że w tej chwili możemy wyjechać pomimo wszystko z chorym dzieckiem  i z chorą żoną zero reakcji  nic ich nie obchodzi prośby czy ludzkie tragedie to poprostu na nic za dwa dni wstawiliśmy sie w urzędzie SKAT i dowiedzieliśmy się że gdy zapłacimy 100tys koron podatku to będziemy mogli odzyskać samochód  mówimy że nie mamy takiej kwoty a oni karzą nam iść do banku po kredyt w zastaw na samochód niestety żaden bank nie da kredytu komuś kto stracił pracę tak więc jeżeli nie wpłacimy pieniążków to za niecałe dwa miesiące nasz kochany samochód na który tu pracowałem 3lata zostanie sprzzedany na licytacji a reszta zostanie zwrócona czyli marne grosze bo w pierwszej kolejności oni pokrywają z naszego samochodu swoje koszty normalnie szok mam mieszkanie do końca lutego a w tym momencie nie wiem co zrobić
to jest poprostu ewidentne naciąganie na koszty tydzień przed końcem umowy oni przyjeżdzają i zabierają samochód z parkingu samochodem prawie nie jeżdziłem bo się bałem a to wszystko i tak na nic a mówią  o POLAKACH że to zlodzieje nie wiem muszę zawieżć do Polski żonę o trójkę dzieci muszę op€ścić mieszkanie bo jest dle mnie w tym momencie za drogie będę mieszkał z kolegą aby mieć jak najniższe koszty utrzymania ale nie wiem co z samochodem pytałem o rozłożenie podatku na raty też się nie zgodzili kontaktowałem się z ambasadą która twierdzi że też jest bezsilna na duńskie prawa dzwoniłem do skatteministeriet i koło się zamyka MASZ ŻÓŁTĄ KARTĘ TO PŁAĆ taka odpowiedz wszędzie
chciałem ostrzec wszystkich rodaków a jednocxześnie apelować o to aby wysyłali jak najwięcej próśb do skata o pozwolenie poruszaniem się naszym polskim samochodem oraz interwniujcie do ambasady jeżeli będziemy bierni oni nadal bedą nami pomiatać
bo tak naprawdę to dlaczego my mamy płacić drugi podatek w Danii za samochód skoro już jest zapłacony w PL to tak samo jak z rozliczeniem podatkowym przecież nie rozliczamy się podwójnie gdyż jesteśmy w unii ludzie obudzcie się i starajcie się o swoje bo każdy z nas przyjechał tu zarobić na coś konkretnego a nie po to żeby na każdym kroku nas okradano
ja w swoim imieniu proszę WAS wszystkich o pomoc nie wiem co mogę jeszcze zrobić by odzyskać samochód

Offline Zurich

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 241
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zatrzymany samochod przez SKAT
« Odpowiedź #47 dnia: 24 Lut 2010, 18:25:59 »
Piszesz ze przyjechali do domu czyli nie jechales tym autem???Z tego co wiem to aby mogli zabrac auto musza zlapac Cie w momencie poruszania sie autem i to gdy Ty nim kierujesz.Wiec to bardzo dziwne.Z drugiej strony jesli skladales wnioski na pozwolenie to mieli cie jak na talerzu.Sam im podales wszystkie dane.A czy wczesniej byles juz zatrzymywany???

Offline czbnhzw

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 40
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zatrzymany samochod przez SKAT
« Odpowiedź #48 dnia: 24 Lut 2010, 18:35:47 »
Inna sprawa ze w postach na poprzednich stronnach jest podane ze jak udowodnia ze auto jest dluzej niz 3 miesiace, a jest to sprawa idzie do sadu i tam zostaje wyznaczona kara. Czy taka sprawa juz sie odbyła?

Offline bodka

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Zatrzymany samochod przez SKAT
« Odpowiedź #49 dnia: 24 Lut 2010, 19:28:25 »
samochód zabrany autentycznie spod domu i do tego zmieniliśmy dowód rejestracyjny do tej pory był na mnie  a moja przyszła żona była współwłaścicielem a teraz jest na odwrót dokładnie 28 stycznia odebrany twardy dowód na moją partnerkę mamy inne nazwiska i samochód nigdy nie był zatrzymany,ale raz dostałem fotkę i raz za parking nie miałem zegara zastanawiam się tylko co zrobić gdyż jutro wybieram się do skata i mam złożyć odwołanie o rozłożenie podatku na raty czy też odwoływać się do tego że miałem zwieżć żonę do kraju a jak wiadomo załatwienie wszystkich formalności też trochę trwa zwłaszcza że jest się tutaj z dziećmi nie wiem o co prosić i czego się trzymać zeby ich nie zdenerwować bo z kolei  też nie mam pewności że nawet gdy zapłacę ten podatek to czy oddadzą mi samochód czy będą szukać co i jak żeby jeszcze dać karę na razie mam dokumenty na podatek nie dostałem niby kary ale po prostu niczego już nie jestem pewien wychodzi na to że nie można tu być samochodem nawet wtedy gdy już planujesz załatwiasz zjazd do kraju po prostu już nie jestem niczego pewien


[Posted on: 24 Lut 2010, 19:26:49]

nie żadnej sprawy nie było bo niby kary żadnej nie dostałem samochód mi zabrali spod domu 15lutego

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zatrzymany samochod przez SKAT
« Odpowiedź #50 dnia: 24 Lut 2010, 19:38:45 »
Rozumiem, ze: pomimo negatywnych odpowiedzi ze SKAT nielegalnie uzytkowales samochód od wrzesnia 2009 do lutego 2010.

W lutym 2010 samochód zostal zarekwirowany na poczet niezaplaconego registreringsafgift - braku przerejestrowania.

Czy dobrze rozumiem twój list?
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

ReFormer

  • Gość
Odp: Zatrzymany samochod przez SKAT
« Odpowiedź #51 dnia: 24 Lut 2010, 20:05:41 »
bodka ... nie obraz sie, ale o tym, ze jezdziles nielegalnie ... to na pewno wiedziales. Kazdy, kto ma PL blachy podejmuje takie ryzyko, ze moga sie doczepic, dlatego warto jezdzic takim samochodem ... ktory w razie czego mozna oplacic. Takie ryzyko tej zabawy.
100 tys. koron podatku ... jak pozniej sprzedasz samochod w Danii, to pewnie odzyskasz te 100 000, zatem na jedno wyjdzie. Moze lepiej zostawic im to auto, tylko, zebu sie nie doczepiali.

poloniainfo.dk

Odp: Zatrzymany samochod przez SKAT
« Odpowiedź #51 dnia: 24 Lut 2010, 20:05:41 »

Offline bodka

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Zatrzymany samochod przez SKAT
« Odpowiedź #52 dnia: 24 Lut 2010, 20:18:05 »
tak w lutym 15lutego dokładnie
nie rozumiem tylko jak mam im zostawić ten samochód tak wogóle całkiem samochód wycenili na 170tysdk to troche mi go szkoda tak zostawić to cały mój dobytek

Offline greg1969

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 25
  • Wiadomości: 797
  • Reputacja: +5/-4
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zatrzymany samochod przez SKAT
« Odpowiedź #53 dnia: 24 Lut 2010, 20:52:52 »
bodka, nie wygrasz i tak, jesteś jednym z wielu, których złapali, należności trzeba zapłacić. Na pewno dobrze wiedziałeś czym to grozi. Tym bardziej starałeś się o pozwolenie i nie dostałeś, nie wiem, na co czekałeś??? A tak poza tym jesteś w Dani i musisz przestrzegać reguł jakie tu panują, ja Ci współczuję ale pomyśl, że jest jeszcze wielu, którzy tak skończą bo myślą, że im się uda. Nic z tego.

Offline Zurich

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 241
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zatrzymany samochod przez SKAT
« Odpowiedź #54 dnia: 24 Lut 2010, 21:09:50 »
Ostatni w szkole kolego mowil ze byla w TV relacja z akcji toldskat.Przylapali w Kopenhadze chlopaka na PL blachach.Tlumaczyl sie ze to nie jego auto tylko tescia ale ich to nie wzruszylo.Zapakowali auto na lawete a jemu wypisali jakies tam papierki.Pewnie pokwitownie na samochod i wezwanie do skata.

[Posted on: 24 Lut 2010, 21:02:27]

Kiedys cos tam przeskrobalem i sie tlumacze ze to, ze tamto ze nie wiedzialem.A gostek ktory wypisywal mi mandat mowi:
-No to teraz juz wiesz!!!Ale to bylo tylko 100 korunek.
Jak to mowia dunczycy u mnie w pracy;
-Takie jest prawo.
Wiec wydaje mi sie ze za duzo to nie wywalczysz bo takie jest tu prawo ale zycze powodzenia.Napisz jutro jak Ci poszlo w skacie.
« Ostatnia zmiana: 24 Lut 2010, 21:59:53 wysłana przez Zurich »

ReFormer

  • Gość
Odp: Zatrzymany samochod przez SKAT
« Odpowiedź #55 dnia: 24 Lut 2010, 21:32:31 »
bodka ale samochod to raczej wycenili na warunki dunskie, a nie polskie (w sensie blachy), zatem obecnie nie jest warty 170 000, bo nie jest na dunskich blachach.

W sumie to nie rozumiem opcji, zeby go zostawic, bo jesli podatek to 100 000, auto na PL blachach warte, powiedzmy, 70 000 ... to musialbys doplacic 30 000 ... ale do czego? Przeciez oni mieliby je zlicytowac, ale na jaki poczet? Przeciez nie na poczet kary, bo tutaj chodzi o podatek.


Offline bodka

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Zatrzymany samochod przez SKAT
« Odpowiedź #56 dnia: 24 Lut 2010, 21:56:22 »
już teraz to wogóle się nie dziwię że nas tak łapią jak wszyscy są tacy chętni do płacenia a nie wiem czy wiecie że polacy oczywiście wyżsi niż my starają się o to aby nie nie płacić podatku który już jest opodatkowany w kraju unii lecz duńczycy niestety ciągle się od tego migają i wymyślają śmieszne prawka a to akurat wiem z ambasady myślę że jeżeli więcej byłoby takich ludzi i więcej próśb to pewnie byśmy coś uzyskali ale cóż nasze społeczeństwo jest jakie jest wolą jeżdzić duńskimi gratami i napychać im kieszenie szkoda ja będę walczył do końca i będę się odwoływał wszędzie może mi się uda może nie trudno dzięki za wspaniałe słowa ktore jeszcze dobijają

[Posted on: 24 Lut 2010, 21:47:21]

DO REFORMER
TO NIE TAK SAMOCHÓD WYCENILI WEDŁUG DUŃSKIEGO CENNIKA W SKACIE CZYL 170TYS KORON PRZY CZYM ŻEBYM MÓGŁ GO ODZYSKAĆ MUSZĘ ZAPŁACIĆ 100TYS KORON PODATKU JEŻELI GO NIE ZAPŁACĘ SAMOCHÓD IDZIE NA LICYTACJĘ I NAJPIERW BĘDĄ POKRYTE WSZYSTKIE ICH KOSZTY A PÓŻNIEJ TO CO ZOSTANIE ODDADZĄ MI A JA NIE WIEM CO IM ZOSTANIE A NIE WIEM CZY WIESZ ZA ILE MOŻNA KUPIĆ SAMOCHÓD NA AUKCJI ZA GROSZE

vanroy

  • Gość
Odp: Zatrzymany samochod przez SKAT
« Odpowiedź #57 dnia: 24 Lut 2010, 22:02:20 »
Piszesz ze przyjechali do domu czyli nie jechales tym autem???Z tego co wiem to aby mogli zabrac auto musza zlapac Cie w momencie poruszania sie autem i to gdy Ty nim kierujesz.Wiec to bardzo dziwne.Z drugiej strony jesli skladales wnioski na pozwolenie to mieli cie jak na talerzu.Sam im podales wszystkie dane.A czy wczesniej byles juz zatrzymywany???
Tu jestes w bledzie,jesli Polskie auto stoi z rejestracja pl pod domem ,policja ma prawo je odstawic na odpowiedni plac przez autolawete,Sa jednak wyjatki ,jesli autko ma odkrecone pl rejestracje moze stac tam az porosnie mchem,Byly jednak komiksy zwiazane z tym,Polacy rano jadac do pracy przykrecali tablice a po powrocie je demontowali,ze niby auto jest nieuzytkowane,mieli jednak zyczliwych sasiadow meldujacych o tym ,pewnie ich to bolalo  czym sie buja Polska,no i wtedy policja przyczajka i bum.Obecnie do policji naplywa wiele zgloszen z dokladnymi adresami polakow ,oraz opisem aut nr,rej,kolor i marka,itd bardzo nam to pomaga ,z tego powodu ze juz nie trzeba tyle jezdzic i robic lapanki.mysle a nawet jestem przekonany ze na kolege poszkodowanego ktos zameldowal do odpowiednich organow,pozniej to juz idzie blyskawicznie.To portal dla Polakow wiec pisze takze w tym kierunku,ale kontrolujemy takze inne narodowosci ktore nie chca sie przystosowac z czego maja podobne problemy,ahaaa jesli ktos sie wybiera na Swieta do PL niech juz jedzie z 2  dni wczesniej ,szerokiej drogi zycze.

Offline bumi71

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 145
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zatrzymany samochod przez SKAT
« Odpowiedź #58 dnia: 24 Lut 2010, 22:17:10 »
  " ahaaa jesli ktos sie wybiera na Swieta do PL niech juz jedzie z 2  dni wczesniej ,szerokiej drogi zycze. "

 To najlepszy kawalek  :))).      Szwecja  i malmø  czeka  z  tanimi  mieszkaniami  a  zwlaszcza  autami w  normalnej cenie  ;D

Offline bodka

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Zatrzymany samochod przez SKAT
« Odpowiedź #59 dnia: 24 Lut 2010, 22:50:49 »
DZIĘKUJĘ ZA OPIS SYTUACJI A JA TEŻ TAK MYŚLĘ ŻE KTOŚ NA MNIE DONIÓSŁ TYM BARDZIEJ ŻE NIE AFISZOWAŁEM SIĘ SAMOCHODEM AUTKO STAŁO NA PARKINGU ZABRAKŁO MI DWA DNI DO WYJAZDU WSZYSTKO ZAPAKOWANE DALEJ CZEKA W DOMU A TYLKO DLATEGO ŻE ŻONA MIAŁA WAŻNĄ WIZYTĘ I MÓJ DZIDZIUŚ CHORY A DROGA DALEKA JA WIEM ŻE NIE MA CO WYJAŚNIAĆ I ŻE DO PFRZEPISÓW SIĘ TRZEBA STOSOWAĆ TYLKO SĄ PEWNE SYTUACJE ŻYCIOWE KIEDY NIESTETY JEST INACZEJ I W MOIM PRZYPADKU WŁAŚNIE TAK BYŁO 3 MIESIĄC TEMU WYPOWIEDZIAŁEM MIESZKANIE DNIA 29 PAŻDZIERNIKA  BO WIEDZIAŁEM ŻE TRACĘ PRACĘ I NIE BĘDZIE MNIE STAĆ NA UTRZYMANIUE MIESZKANIA MAM ZAKOŃCZENIE UMOWY O PRACĘ Z DNIA 8 STYCZNIA TERMIN U LEKARZA KTÓRY MIAŁ SIĘ ODBYĆ 2 MARCA A UDALO SIĘ NAM PRZEŁOŻYĆ NA 16 LUTY JA NIE MAM NOWEJ PRACY A ŻONA MA OSTATNI MIESIĄC MACIERZYŃSKI NAPRAWDĘ WIEM O PODATKU ALE PROSZĘ MI WIERZYĆ W TYM MOMENCIE NIE MAM SKĄD WZIĄĆ 100TYS DK DZISIAJ OTRZYMAŁEM ODPOWIEDŻ Z BANKU NA KTÓRĄ CZEKAŁEM TYDZIEŃ PROSZĘ O PODPOWIEDŻ JAK MOGĘ UPROSIĆ URZĄD SKATA O ROZŁOŻENIE TEGO NA RATY BĘDĘ BARDZO WDZIĘCZNY



Proszę nie pisać WIELKIMI literami !!
willy.
« Ostatnia zmiana: 25 Lut 2010, 07:08:57 wysłana przez willy »

poloniainfo.dk

Odp: Zatrzymany samochod przez SKAT
« Odpowiedź #59 dnia: 24 Lut 2010, 22:50:49 »

 

ulga skat na kupno domu

Zaczęty przez mokkaDział Podatki

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 13877
Ostatnia wiadomość 14 Lut 2013, 19:23:11
wysłana przez Jomir
Skat - tłumaczenie i drobna pomoc

Zaczęty przez MostekDział Podatki

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 12029
Ostatnia wiadomość 04 Cze 2008, 17:31:14
wysłana przez Klingon
skat a rozliczenie w Polsce!!!!!!!!!!!!!!

Zaczęty przez julkaDział Podatki

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 15746
Ostatnia wiadomość 27 Mar 2008, 11:00:00
wysłana przez julka
Darowizna w Polsce a Skat

Zaczęty przez cirolDział Podatki

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 7958
Ostatnia wiadomość 27 Lut 2019, 17:27:30
wysłana przez cirol
Skat odnosnie auta na pl dechach prosze o tlumaczenie/wyjasnienie

Zaczęty przez witiawDział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 18862
Ostatnia wiadomość 13 Gru 2014, 21:09:25
wysłana przez roga