poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Dania 3 Irlandia?  (Przeczytany 9313 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Where?

  • Gość
Dania 3 Irlandia?
« dnia: 03 Maj 2007, 12:07:18 »
Witam, mam dylemat? Od jakiegos czasu pracuje w Danii jako vikar, i poza tesknota, niejest zle!moze dobrze tez nie,ale zarobiki zawsze lepsze niz w PL.
Ale zastanawiam sie co dalej? Jako vikar placisz male podatki, oplaty za mieszkanie, TV i inne,dzieli sie na spolke z wspolokatorami,ale stety lub niestety trzeba z nimi mieszkac,no trzeba dzielic sie z posrednikiem...

Ale jak chcialoby sie tu zostac, to podatki wzrosna, za home i TV,trza bedzie placic samemu,bo przeciez cale zycie, nie bede mieszkal ze wspollokatorami! Jedzenie drogie, benzyna, wogole zycie ... i tak naprawde niewiele zostanie...A zey dostac lepsza race trzeba by sie nauczyc dunskiego,a to juz zupelnie inny temat!W anielskim jakos sie komunikuje,ale dunski...:(

A moze by tak sprobowac w Irlandii (ERIE)?

Moze ktos byl i pracowal w Erie i w DK i odwazyly sie porownac, gdzie lepiej? gdzie zycie jest prossze, tansze?, gdzie lepiej sie pracuje? Moze ludzie tam sa bardziej otwarci niz dunczycy? No i jezyk bardzie \"przyjazny\"!...

Co lepsze Dania czy Irlanidia?
Wypowiedzcie sie na ten temat! Prosze...:)

Offline willy

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 90
  • Wiadomości: 1622
  • Reputacja: +37/-31
  • Płeć: Mężczyzna
  • JMP $E477
    • Status GG
O:Dania 3 Irlandia?
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Maj 2007, 17:35:06 »
To może sobie sam odpowiedz na pytanie:
Dlaczego przyjechałeś tu a nie do Irlandii ?? różnica to tylko 2 godziny samolotem ...
Tam jest język łatwiejszy itd. itp.
"Broń jest narzędziem strachu.
Nie przystoi Mędrcowi."

Offline zurania

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Dania 3 Irlandia?
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Cze 2007, 15:39:29 »
Mieszkalam w Irlandii prawie 5 lat. Teraz zyje w Kopenhadze i bardzo tesknie za zielona wyspa.
Chyba najwieksza roznica to stosunek do obcokrajowcow - Irlandczycy sa otwarci, przyjaznie nastawieni, gadatliwi i ciekawi Twojej kultury. Chetnie podejmuja rozmowe - czyjesz sie akceptowany i nie musisz niczego udowadniac. Jezeli chodzi o prace warunki sa podoble - dobra kasa, zycie tak samo drogiejak w Danii. Zycie towarzyskie - uch... duzo sie dzieje. Mnostwo koncertow, imprez - bliskosc Anglii zapewnia wielorakosc oferty kulturalnej - przyjezdzaja nie tylko gwiazdy, ktore oplaca sie 'sprowadzic'. Jest tez bardziej alternatywnie jezeli chodzi o muzyke.
W ostatnich latach pojawilo sie w Irlandii strasznie duzo Polakow - dobrze i zle. Z jednej strony mozna poznac rodakow, z drugiej na ulicach slyszysz nasze rodzime bluzgi grubego kalibru - niestety czasem kasa uderza nam Polakom do glowy i czujemy sie przynajmniej jak rex mundi ;)
W Irlandii czulam sie jak w domu, swojsko - balagan w bankach, urzedach itd - czyli swiat, ktory znamy, tylko w jego zabawnej wersji, a z drugiej strony dobry standard zycia. Aaaa tylko domy maja tekturowe, pogoda jesien i wiosna na zmiane, a nasi rodacy narzekaja, ze Irlandki to pasztety - chetne, ale pasztety  ;D
Pozdrawiam

Offline szuflada

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Dania 3 Irlandia?
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Lip 2007, 17:23:00 »
Irlandki to pasztety - chetne, ale pasztety  ...........................dobre;P

 nie bylam w Irlandii, niestety? jeszcze?;) kiedy jeszcze nie bylam zdecydowana wrocic do Polski coraz czesceij po mojej glowi szw€daala sie mysl, czy aby nie zmienic kraju na inny, Szkocja lub Irlandia... przezde wszystkim ze wzgledu na ludzi, bo Dunczycy sa zdecydowanie zbyt zamknietym narodem, czasem mam wrazenie, ze patzra na mnie jak na jakas dziwaczke, bo wcioaz sie smieje, bo duzo gadam, i zyje po swojemu...nie cvzytam przez cala przerwe w pracy gazety i nie udaje, ze pogoda na jutro jest tak cholernie interesujaca... na szcescie odkad pracuje jako vikar coraz czesciej spotykam ptracujacych w ten sam sposob studentow i czasem zdarzaja sie jacys przesympatyczni dziwacy....;)

aemigrate

  • Gość
Odp: Dania 3 Irlandia?
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Lip 2007, 14:22:12 »
Hej, a ja sie ciesze ze tutaj taki spokój, cisza, trasy rowerkowe, zieleni cale mnóstwo,dużo nieba,wiatry i temperatura która mi odpowiada..nie cierpię upałów..

Wole jeśli ktoś jest raczej powściągliwy, bo z takiej oszczędności słów może potem wyniknąć całkiem otwarty dialog.
Cóż, Duńczycy są nieufni i zamknięci ale ja mam podobne cechy charakteru, już od zawsze.

Nie cierpię tej polskiej nadętej gadatliwości. Wszędzie gdzie się nie pójdzie czy to jest urząd czy sklepik czy nawet bank wszędzie tam ludzie o czym plotkują a nie załatwiają spraw klientów. Pogaduszki, kawki, żarciki, ciasteczka...bla...bla
We wszystko się wtrącają i zawsze są tacy "mądrzy"...hihi

A tutaj serdeczny uśmiech na dzień dobry i tyle...mi wystarczy :)

Mam święty duński spokój...;)

venlig hilsen,

aemigrate

poloniainfo.dk

Odp: Dania 3 Irlandia?
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Lip 2007, 14:22:12 »

 

Dania podczas II wojny światowej

Zaczęty przez PolasikDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 13577
Ostatnia wiadomość 08 Wrz 2009, 19:25:00
wysłana przez Marlena30
2 GRAMY HISTORII,DANIA W SS

Zaczęty przez HistorykDział Kultura

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 34115
Ostatnia wiadomość 28 Lis 2009, 15:58:41
wysłana przez Zwykłyktoś
Dania czy Polska, kto zbankrutuje pierwszy

Zaczęty przez dania_dDział Hydepark

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 20205
Ostatnia wiadomość 21 Sie 2019, 10:51:37
wysłana przez kpio47
PRACA W Q VIKAR Horsens, Dania

Zaczęty przez ARTI6867Dział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 11890
Ostatnia wiadomość 21 Kwi 2014, 14:30:04
wysłana przez ARTI6867
Dania i II wojna swiatowa....i nie tylko

Zaczęty przez rogaDział Hydepark

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 32353
Ostatnia wiadomość 05 Lis 2011, 20:18:32
wysłana przez vordingborg