poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Zapytanie???  (Przeczytany 2658 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline DUKLA

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Zapytanie???
« dnia: 02 Mar 2010, 10:56:36 »
Witam,mam pytanie.
Z powodu pracy którą wykonywałem tu w Danii (roznoszenie gazet) odniosłem kontuzję kolana.
Przeszedłem operację w tutejszym szpitalu.Teraz jestem na zwolnieniu lekarskim.Myślę jednak,że dłużej tej pracy nie będę w stanie wykonywać z powodu obciążeń na zoperowane kolano.
Moje pytanie brzmi !!!.
Kto jest uprawniony do stwierdzenia,czy nadal mogę wykonywać tę pracę. Czy jest to może lekarz którego dostałem od Komuny?Czy może ktoś inny?
Jeśli ktoś coś wie na ten temat to bardzo proszę o informację. Z GÓRY BARDZO DZIĘKUJĘ :)DUKLA

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zapytanie???
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Mar 2010, 11:24:59 »
Najbardziej uprawnionym jestes ty, nikt inny nie moze cie zmusic do wlasnie tej ciezkiej pracy chyba, ze masz jakies dziwne dyskusje z komuna, co nie wynika z twojego postu.
Inna dyskusja to ewt. odszkodowanie za wypadek przy pracy albo nieudana operacje, ale zalezy to od wielu innych spraw.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Zapytanie???
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Mar 2010, 12:43:49 »
Tak jak napisal Jurand. Sam decydujesz, czy chcesz ta prace dalej wykonywac. Natomiast jezeli chodziloby Ci o ustalenie stopnia szkodliwosci tejze pracy, albo tego czy to faktycznie ona wplynela na zmiany w kolanie musialbys otrzymac skabusewanie od lekarza rodzinnego do ARBEJDSMEDICINSK AFDELING/KLINIK.

Jezeli "kombinujesz" z renta, to niestety, na pewno na podstawie nieprzydatnosci do pracy jako roznosiciel gazet jej nie dostaniesz, poniewaz w przypadku renty chodzi o calkowita niezdolnosc do jakiejkolwiek pracy.

Swoja droga, uwazam, ze praca ta przyczynila sie / przyspieszyla koniecznosc operacji, natomiast na pewno nie byla przyczyna Twoich problemow z kolanem. Takie zmiany powstaja najczesciej latami, wiec niestety przypuszczam, ze pracodawca z latwoscia wybroni sie z koniecznosci placenia odszkodoania.

Natomiast na chwile obecna, powinienes otrzymac skabusewanie na rehabilitacje (genoptræning), w trakcie ktorej powinienes dojsc do pelnej sprawnosci kolana. Z doswiadczenia podpowiadam bys pilnie wykonywal zadane w szpitalu cwiczenia. Ja kiedys zaniedbalam i zamiast miec reke w pelni sprawna po 3 miesiacach, uzyskalam sprawnosc po 10 miesiacach i wciaz nie stuprocentowa.
Tak samo z rehabilitacja - nie czekaj, jak sie z Toba nie skontaktuja - dzwon do szpitala i przypominaj sie!!! Im pozniej rehabilitacje zaczniesz, tym dluzej bedziesz wracal do zdrowia.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

poloniainfo.dk

Odp: Zapytanie???
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Mar 2010, 12:43:49 »

 

zapytanie o pogode

Zaczęty przez kerad38Dział Hydepark

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 4001
Ostatnia wiadomość 11 Kwi 2008, 19:13:23
wysłana przez vera
Zapytanie

Zaczęty przez komplex.universalDział Pomoc!

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 2228
Ostatnia wiadomość 21 Sie 2010, 14:41:22
wysłana przez komplex.universal
Zapytanie o wymiar pracy a pozwolenie na pobyt!

Zaczęty przez dorotaa22Dział Praca w Danii

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 9770
Ostatnia wiadomość 06 Lut 2009, 13:33:24
wysłana przez marek55
Zapytanie

Zaczęty przez MarcoDział Hydepark

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 3983
Ostatnia wiadomość 20 Cze 2007, 22:47:21
wysłana przez Klingon
zapytanie

Zaczęty przez marzenna5Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 3639
Ostatnia wiadomość 29 Mar 2009, 11:52:00
wysłana przez willy