poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: problem z ubezpieczeniem auta w Alka  (Przeczytany 12327 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline marina

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 16
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
problem z ubezpieczeniem auta w Alka
« dnia: 04 Mar 2010, 19:17:35 »
Witam
Kupiliśmy auto w DK,chcieliśmy je ubezpieczyć a Alce,podczas rozmowy telefonicznej pan powiedział że stawka wyjściowadla nas  bez zniżek to 11 tyś dkk,jednocześnie  zapewnił nas że,jak tylko dostarczymy potwierdzenie z Polski o znizkach,to ta kwota zmniejszy się do 4 tyś dkk.Oczywiście na to trzeba czasu więc pan zaproponawał że do tego czasu przyśle nam dokumenty i czek do opłacenia ubezpieczenia na trzy miesiące w kwocie ok 3 tyś dkk a potem jak tylko dostarczymy ten papier to skorygują tą opłatę i albo oddadzą pieniądze albo przeniosą ta nadpłatę na następną składkę.Minęło kilka dni przyszły papiery z Polski,wysłaliśmy je do pana poczta a ten dziś dzwoni imówi że dopóki nie sprzedamy polskiego auta i nie dostarczymy im potwierdzenia o wyrejestrowaniu w Polsce,w urzędzie to oni nie uwzględnia nam tych zniżek a i kwota ubezpieczenia tez się zmieniła na 6,5 tyś dkk!
Nie rozumiem tego,co ich obchodzi moje auto w PL?jak ktoś może mi dyktować że mam sprzedać, przecież ubezpieczam auto kupione tu,to skoro mam auto tu,to już w Pl nie mogę miec samochodu o co chodzi?
może ktos mi podpowie co z tym zrobić,mam ochotę tam wpaść i zrobić awanturę bo aż mnie nosi ze złości,najlepiej by było rozwiązać ta umowę i udać się do innego ubezpieczyciela, nie rozumiem jak raz można mówić co innego a za kilka dni znowu co innego? 

Offline willy

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 90
  • Wiadomości: 1622
  • Reputacja: +37/-31
  • Płeć: Mężczyzna
  • JMP $E477
    • Status GG
Odp: problem z ubezpieczeniem auta w Alka
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Mar 2010, 21:35:18 »
Przerejestruj auto na kogo innego w Polsce.

Temat był już poruszany na forum. Wg. Duńskich ubezpieczycieli można mieć tylko jedno auto z najwyższymi zniżkami i nic na to nie poradzisz ... zmiana ubezpieczyciela nic nie da.
"Broń jest narzędziem strachu.
Nie przystoi Mędrcowi."

Offline Emill

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 19
  • Wiadomości: 236
  • Reputacja: +5/-3
Odp: problem z ubezpieczeniem auta w Alka
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Mar 2010, 22:01:48 »
 :o

Nie chce wzbudzac zadnych niepokojów, ale chyba miałem szczęście - uznali zniżki z Polski, chcieli tylko zaświadczenie o bezszkodowej jeździe przetłumaczone na angielski.

ReFormer

  • Gość
Odp: problem z ubezpieczeniem auta w Alka
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Mar 2010, 22:07:08 »
Emill ... mozliwe, ze Ty przerejestrowales.

Offline Emill

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 19
  • Wiadomości: 236
  • Reputacja: +5/-3
Odp: problem z ubezpieczeniem auta w Alka
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Mar 2010, 22:18:07 »
Emill ... mozliwe, ze Ty przerejestrowales.
?

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: problem z ubezpieczeniem auta w Alka
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Mar 2010, 22:31:43 »
Witam
Kupiliśmy auto w DK,chcieliśmy je ubezpieczyć a Alce,podczas rozmowy telefonicznej pan powiedział że stawka wyjściowadla nas  bez zniżek to 11 tyś dkk,jednocześnie  zapewnił nas że,jak tylko dostarczymy potwierdzenie z Polski o znizkach,to ta kwota zmniejszy się do 4 tyś dkk.Oczywiście na to trzeba czasu więc pan zaproponawał że do tego czasu przyśle nam dokumenty i czek do opłacenia ubezpieczenia na trzy miesiące w kwocie ok 3 tyś dkk a potem jak tylko dostarczymy ten papier to skorygują tą opłatę i albo oddadzą pieniądze albo przeniosą ta nadpłatę na następną składkę.Minęło kilka dni przyszły papiery z Polski,wysłaliśmy je do pana poczta a ten dziś dzwoni imówi że dopóki nie sprzedamy polskiego auta i nie dostarczymy im potwierdzenia o wyrejestrowaniu w Polsce,w urzędzie to oni nie uwzględnia nam tych zniżek a i kwota ubezpieczenia tez się zmieniła na 6,5 tyś dkk!
Nie rozumiem tego,co ich obchodzi moje auto w PL?jak ktoś może mi dyktować że mam sprzedać, przecież ubezpieczam auto kupione tu,to skoro mam auto tu,to już w Pl nie mogę miec samochodu o co chodzi?
może ktos mi podpowie co z tym zrobić,mam ochotę tam wpaść i zrobić awanturę bo aż mnie nosi ze złości,najlepiej by było rozwiązać ta umowę i udać się do innego ubezpieczyciela, nie rozumiem jak raz można mówić co innego a za kilka dni znowu co innego? 

Auta nie musisz sprzedawać polskego ani przerejestrowywac na inną osobę. Trafiłaś na pajaca, jak ciebie stać to możesz posiadać 10 aut. Chciał zaświadczenie o zniżkach to je otrzymał i jeżeli nie ma tam informacji które wskazywały by abyś nie dostała zniżki to gosciowi nic do tego.
Uderz wyżej lub pogadaj z innym agentem tej firmy. Po drugie dobra awantura nie jest zła.
Dopóki nie zapłaciłaś za ubezpieczenie pomimo że ją podpisałaś możesz ją zerwać i iść do innej firmy.

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: problem z ubezpieczeniem auta w Alka
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Mar 2010, 00:45:36 »
Firmy ubezpieczeniowe to prywatne przedsiebiorstwa, moga miec swoje reguly tak samo jak maja swoje ceny i pakiety.

Jezeli nie jest sie zadowolonym z tych regul trzeba po prostu poszukac innej firmy.

W mojej np 2 pierwsze samochody sa ze znizkami, nr 3 jest za to o wiele, wiele, wiele drozszy. Tak jest w mojej firmie i wolno im, jak mi sie nie podoba to szukam innej ubezpieczalni.

Czesto te najtansze firmy maja najwiecej ograniczen np. wyzsze ceny jesli mieszka sie w "nieodpowiedniej" dzielnicy albo limity kilometrów.
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

poloniainfo.dk

Odp: problem z ubezpieczeniem auta w Alka
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Mar 2010, 00:45:36 »

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: problem z ubezpieczeniem auta w Alka
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Mar 2010, 08:39:13 »
Ja wybralem najtańsza firmę - niedawno zmieniłem gdyz pomimo że była najtańsza to miala najmniej ograniczeń. Tak więc różnie z tym bywa. Ilość samochodów też nie wpływa na stawkę. Brany jest tylko kabusewca pod uwagę i dane auta.

Offline marek25

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: problem z ubezpieczeniem auta w Alka
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Mar 2010, 08:55:47 »
ej podpowiedce mi jesli mam auto na dunskich i chcem go przerejestrować na polskie blachy to czy mi się należy jakiś zwrot podatku podobno tak

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: problem z ubezpieczeniem auta w Alka
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Mar 2010, 09:15:09 »
ej podpowiedce mi jesli mam auto na dunskich i chcem go przerejestrować na polskie blachy to czy mi się należy jakiś zwrot podatku podobno tak
zależy od ceny auta, jak jest bardzo tanie to nic możesz nie dostać.

Offline marek25

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: problem z ubezpieczeniem auta w Alka
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Mar 2010, 10:17:10 »
jakies 20 tys koron morze byc mało

[Posted on: 05 Mar 2010, 09:19:56]

na zwrot

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: problem z ubezpieczeniem auta w Alka
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Mar 2010, 11:07:02 »
jakies 20 tys koron morze byc mało

[Posted on: 05 Mar 2010, 09:19:56]

na zwrot

przy 20 tys jeszcze warto o jakis grosz walczyć. Przy cenie auta poniżej 10-15 tys koszta są takie że sie nie kalkuluje.

poloniainfo.dk

Odp: problem z ubezpieczeniem auta w Alka
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Mar 2010, 11:07:02 »

 

rejestracja auta sprowadzonego z Niemiec

Zaczęty przez HaniaSZ21Dział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 6634
Ostatnia wiadomość 06 Wrz 2011, 08:01:35
wysłana przez @ae@
Ubezpieczenia Samochodu - Niewlasciwa firma podana przy rejestracji auta

Zaczęty przez beenpl20Dział Dania i o Danii

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 9817
Ostatnia wiadomość 12 Lip 2016, 23:59:25
wysłana przez maryo1977
odszkodowanie za zniszczenie auta

Zaczęty przez magdaleeenkaDział Pomoc!

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 15336
Ostatnia wiadomość 10 Lut 2014, 17:34:42
wysłana przez Jomir
Wycana auta do jobcenter

Zaczęty przez baterDział Odense

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 8870
Ostatnia wiadomość 04 Mar 2013, 20:46:07
wysłana przez Jomir
Procedura przeglądu eksportowego auta z dk

Zaczęty przez tonymontana123Dział Podatki

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 5485
Ostatnia wiadomość 07 Wrz 2019, 17:33:47
wysłana przez tonymontana123