poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: kontrola skatu pomocy  (Przeczytany 4780 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kubusinski

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
kontrola skatu pomocy
« dnia: 22 Mar 2010, 21:35:37 »
witam forumowiczow mam maly problem mam kontrol skatu czy ktos spotkal sie juz z takim problemem co mam  robic czy mogl by mi ktos przetlumaczyc jakie te dokumenty sa potrzebne  z gory dziekuje

kamila

  • Gość
Odp: kontrola skatu pomocy
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Mar 2010, 22:32:42 »
Ktos na pewno przetlumaczy Ci to pismo w calosci, ale ja juz widze interesujaca rzecz:
SKAT prosi Cie o przedlozenie zaswiadczenia o zameldowaniu oraz zaswiadczenia o polskiej rezydencji podatkowej (tak rozumiem slowo "skateattest") za okres 16.01.2007 - 31.12.2009.

Mysle, ze jest to ciekawy przyczynek do dyskusji w innych watkach na temat tego, kto jest uprawniony do ulg z tytulu kost/logi (wyzywienie i zakwaterowanie) i ulgi z tytulu dojazdow do Polski. Oraz do dyskusji o rezydencji podatkowej i jej formalnych podstawach.
Moze i SKAT nie wymaga obu tych dokumentow przy ustalaniu prognozy podatkowej na dany rok, ale moze ich, jak widac, zazadac przy weryfikacji rozliczenia w ramach kontroli podatkowej.
I tak upadly twierdzenia kolegi Roxxa w w/w kwestiach.

« Ostatnia zmiana: 22 Mar 2010, 22:52:22 wysłana przez kamila »

Offline czysio

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 7
  • -Otrzymane: 22
  • Wiadomości: 237
  • Reputacja: +3/-0
Odp: kontrola skatu pomocy
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Mar 2010, 04:33:35 »
Ja również dostałem takie pismo i załatwiam zaświadczenie z urzędu skarbowego w kraju , jest to druk cfr-1. Zajmuje się tym moja znajoma , jak coś więcej będę wiedział to napiszę. Pozdrawiam Marek.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: kontrola skatu pomocy
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Mar 2010, 08:26:05 »
Jak juz kilkakrotnie pisalem, nalezyie spodziewac wzmozonej kontroli ze strony Skatu, szczegolnie dot. kost/logi i jazdy.
W dunskiej prasie (rowniez w prasie zwiazkowej) pisano o tej problematyce, zr np. polacy zarabiajac mniej na godzine, netto maja duzo wiecej do wyplaty nizdunczycy zarabiajacy wiecej. Przyczyna tego sa wysokie ulgi. 3F podalo w zeszlym roku przecietnia miesieczna ulga z tego tytulu wynosila okolo 18.000 kr. miesiecznie!. Sledzac wiele wypowiedzi na forum dot. rubryki 53, wpisalem wczoraj w nowym watku "nareszcie konkrety..., aktualne zasady przyznawania tej ulgi, jak rowniez gdzie mozna znalezc przepisy Skatu. Moze bedzie to przestroga dla wszystkich tych, ktorzy sadza, ze ulgi mozna sobie wpisywac wedlug
tzw. "wolnoamerykanki". Osobiscie uwazam (wiem z dobrze poinformowanych zrodel), ze ze strony Skatu jest to tylko poczatek.
Pisalem rowniez o tym, ze pomoc socjalna bedzie rowniez bardzo kontrolowana, a w szczegolnosci odnosni osob posiadajacych nieruchomosc w Polsce. wladze dunskie, tak jak na przykladzie kontroli ulg, beda prosily o przedlozenie dokumentacji o nie posiadaniu wlasnej nieruchomosci.   

poloniainfo.dk

Odp: kontrola skatu pomocy
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Mar 2010, 08:26:05 »

 

pomocy karta podatkowa cpr

Zaczęty przez jacek456Dział Podatki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 8715
Ostatnia wiadomość 21 Mar 2014, 23:43:09
wysłana przez roga
Pomocy w szukniu mieszkania.

Zaczęty przez krzyk26Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 6919
Ostatnia wiadomość 24 Sty 2015, 07:49:47
wysłana przez krzyk26
pomocy! jak zrobić przelew przez internet?

Zaczęty przez niedzielaDział Pomoc!

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 19895
Ostatnia wiadomość 02 Wrz 2008, 23:12:28
wysłana przez niedziela
Konto Pomocy

Zaczęty przez krzysiekk-gDział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 5883
Ostatnia wiadomość 13 Paź 2014, 16:34:14
wysłana przez roga
potrzebuje pomocy w przetłumaczeniu

Zaczęty przez MONIKA33Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 7829
Ostatnia wiadomość 01 Lut 2008, 00:21:20
wysłana przez Klingon