poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: wypowiedzenie  (Przeczytany 3339 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline EUZEBINA

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 123
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
wypowiedzenie
« dnia: 10 Mar 2010, 17:05:12 »
mam pytanie!kończy mi się macierzyński,chciałam wrócić do pracy,ale mój pracodawca nie wie czy będzie miał dla mnie odrazu pracę!czy jeżeli okaże się ,że nie ma dla mnie zajęcia musi dać mi wypowiedznie?i ile ma na to czasu?chodzi o to,żebym w razie czego mogła się zarejestrować w jobcenter!

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: wypowiedzenie
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Mar 2010, 20:31:11 »
Tak. Nie zwlekaj z zadaniem od powiedzi od pracodawcy na pismie. Najlepiej udaj sie do niego przed zakonczeniem urlopu i konkretnie pros o odpowiedz (na pismie). Jezeli nie ma dla ciebie pracy, jest sprawa bardzo wazna abys miala wypowiedzenie
na pismie. Jak juzkilkakrotnie pisalem, Jobcenter zwraca baczna uwage, czy zglaszaszsie zaraz op ukonczeniu pracy czy tez "sobie czekasz" czy sie znajdzie jakas inna praca. Jezeli pracodawca niechce dac Ci konkretnej odpowiedzi na pismie, udaj sie do Jobcenter i powiadom ich o tym. Jezeli jestes pewna, ze nia ma dla ciebie pracy, mozesz juz teraz pojsc do Jobcenter - nigdy nie zaszjkodzi - i przedlozyc swoja sytuacje. W ten sposob w razie jakichs problemow z pracodawca "zostawisz jakis slad" ze poruszalas ten temat w jobcenter.

Offline EUZEBINA

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 123
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: wypowiedzenie
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Mar 2010, 14:53:25 »
no i wyjaśniło się wszystko,ale najpierw poszłam do związków :)na poczatku mój szef po rozmowie z panem ze związków stwierdził,że nie ma obowiązku mnie przyjąc po macierzyńskim,bo za krótko według niego pracowałam,byłam prawie 6 miesięcy na zwolnieniu z powodu zagrożonej ciąży,a zanim poszłam na zwolnienie pracowałam 10 tygodni!mylił się na moje szczęście,bo w związkach wyjaśnili po konsultacji z centralą w Kopenhadze ,że czas ,w którym przebywałam na zwolnieniu będąc w ciąży liczy się jako zatrudnienie i należy mi się trzymiesięczne wypowiedzenie w razie czego :Dale póki co dostałam od szefa na piśmie z pieczątką,że przyjmie mnie spowrotem za ok .miesiąc,wypisałam wniosek ,ze chcę jeszcze być w domu z dzieckiem[bo i tak nie ma dla mnie teraz pracy] i jest ok! :)kamień z serca :Ddrogie panie "w ciąży jesteśmy pod ochroną" :)

poloniainfo.dk

Odp: wypowiedzenie
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Mar 2010, 14:53:25 »

 

wypowiedzenie w trakcie zwolnienia lekarskiego?

Zaczęty przez kamilloDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 3633
Ostatnia wiadomość 18 Lut 2010, 18:18:35
wysłana przez kamillo
wypowiedzenie umowy z Yousee

Zaczęty przez denice123Dział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 2924
Ostatnia wiadomość 13 Sie 2010, 22:55:05
wysłana przez ReFormer
WYpowiedzenie mieszkania

Zaczęty przez nodanDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 5696
Ostatnia wiadomość 13 Lut 2012, 21:33:58
wysłana przez zybis
Jak powinno wyglądać wypowiedzenie z pracy przez pracodawce ?

Zaczęty przez JuztynkaDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 16774
Ostatnia wiadomość 21 Paź 2013, 00:36:13
wysłana przez Jomir
Wypowiedzenie

Zaczęty przez Dawid88Dział Podatki

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 3273
Ostatnia wiadomość 30 Lis 2020, 20:23:36
wysłana przez RybkaWillego