poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: JAKIE WPISY ŚWIADCZĄ ŻE AUTO JEST BEZ PRAWA REJESTRACJI w UE lub w DK  (Przeczytany 11846 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline czara

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: +0/-0
I GDZIE SIĘ JE UMIESZCZA, ALBO GDZIE MOŻNA TO SPRAWDZIĆ. Najlepiej  MAILOWO.

[Posted on: 09 Mar 2010, 00:30:28]

Nikt nie wie ???

[Posted on: 09 Mar 2010, 17:02:26]

S M U T N E  :(

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Nie bardzo rozumiem Twoje pytanie. Podak wiecej komkretow. Kazdy zarejestrowany pojazd w jakims kraju, mozna przywiezc do innego kraju i tam go zarejestrowac.

Offline czara

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: +0/-0
Chodzi mi oto, że np w Danii, tak jak w innych krajach pojazd może być bez prawa rejestracji czyli do utylizacji lub rozbiórki, bo jest powypadkowy, nie przeszedł badań technicznych no nie wiem. Są takie auta bez prawa rejestracji ściągane z Anglii  i nie można je zarejestrowac w Polsce.
Jakie dokumenty świadczą lub jakie teksty, adnotacje w jakich dokumentach świadczą, że pojazd nie bedzie można zarejestrowac w Polsce ?
Ewentualnie gdzie można napisać (via email) w takiej sprawie, aby się dowiedzieć czy są takie adnotacje w stosunku do jakiegoś samochodu ?
A dodatkowo może jest strona gdzie można sprawdzić historię pojazdu po nr VIN ?
Że jest np przeznaczony na eksport ?
Czy został wyeksportowany ?

Offline jeni

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 232
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Jeśli samochód został skasowany i jest na szrocie to dokumentów żadnych niema. Na szrocie kupisz to auto jako złom (na części ) ale nikt tego nie zarejestruje.W numerze VIN ( jeśli go znajdziesz) odczytasz dane samochodu

Offline andyandy

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 17
  • Wiadomości: 278
  • Reputacja: +6/-1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tłumacz przysięgły j. duńskiego
    • Tłumacz przysięgły j. duńskiego
Jeżeli chodzi o rejestracje aut duńskich w Polsce, największy problem masz wówczas, gdy nie masz duńskiego dowodu rejestracyjnego.
Takie problemy są w polskich urzędach np. z ciągnikami rolniczymi, które w Danii nie były zarejestrowane, gdyż właściciel nie poruszał się nimi po drogach publicznych, podobnie jest z pojazdami nauki jazdy, które w Danii były użytkowane tylko na placach manewrowych. Polskie Urzędy komunikacji często odrzucają zaświadczenia ze SKAT, że pojazd jest legalny i nie musiał być w Danii rejestrowany, bo wg polskich urzędów zaświadczenie z urzędu skarbowego jest bezwartościowe, musi być z Urzędu Komunikacji i kropka! Często w polskich urzędach jest problem z rejestracją pojazdów fabrycznie nowych, kupionych w Danii bez rejestracji. Polskie urzędy żądają certyfikatów zgodności, homologacji itp.
Generalnie jak masz Registreringsattest z typowymi pieczątkami o wymeldowaniu (lub bez nich) typu AFMELD lub Afgift udbetalt ved eksport, to wszystko powinno być ok z rejestracją w Polsce.
Andrzej Dwulat
Tłum. przysięgły j. duńskiego

Offline czara

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: +0/-0
Dziś ściągnąłem autko. I mam właśnie taki przypadek. Auto jest nowe, sprzedane prawie rok temu, ale nie zarejestrowane. Faktycznie urzędnicy nie mają czesto do czyneinia z takimi przypadkami, więc staja okoniem, Mam problem z rejestracja, ale raczej z braku orginałów dokumentow (mam kopie). Mam świadectwo homologacji i historię sprzedaży czyli faktury. Niedługo je otrzymam i pojazd zarejestruję.
« Ostatnia zmiana: 17 Mar 2010, 00:27:57 wysłana przez czara »

poloniainfo.dk


 

Czy jest to mozliwe???

Zaczęty przez agunDział Hydepark

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 14576
Ostatnia wiadomość 17 Kwi 2008, 19:49:23
wysłana przez karolcia19877
Czy miasto Vejle jest ładne?

Zaczęty przez monik93Dział Esbjerg, Haderslev, Kolding ...

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 9321
Ostatnia wiadomość 01 Mar 2011, 09:22:27
wysłana przez vera
szukam kolegi z Odense zona tłumacz a on ma lawetę jest po wypadku

Zaczęty przez baterDział Hydepark

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 8801
Ostatnia wiadomość 30 Maj 2013, 12:20:38
wysłana przez bater
Gdzie w Khh jest najlepsza szkola nauki dunskiego?

Zaczęty przez Nauka jezyka dunskiegoDział Kopenhaga

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 13410
Ostatnia wiadomość 06 Sie 2009, 11:43:44
wysłana przez jamjurand
3F JAK TO JEST?

Zaczęty przez gosiek20097Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 6039
Ostatnia wiadomość 12 Kwi 2012, 08:44:16
wysłana przez M z Horsens