poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Ludzie czy to oferowanie zapłaty za znalezienie pracy coś daje?  (Przeczytany 7939 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dk0701

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: +0/-0
Sam szukam pracy a jeszcze nie odważyłem sie na taki krok aby płacić za prace. Komuś to pomogło?

Offline jeni

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 232
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ludzie czy to oferowanie zapłaty za znalezienie pracy coś daje?
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Kwi 2010, 21:41:14 »
Sam szukam pracy a jeszcze nie odważyłem sie na taki krok aby płacić za prace. Komuś to pomogło?

Jest to swego rodzaju patologia społeczna. Pomorze cwaniakowi ,który szuka naiwnych ;D

Offline dk0701

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Ludzie czy to oferowanie zapłaty za znalezienie pracy coś daje?
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Kwi 2010, 22:12:39 »
To przykre że trzeba płacić za ten przywilej! :'( Lecz teraz jest bardzo trudno znaleść prace, ludzie są zdolni nawet zapłacić.

Offline MAXFIT

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 15
  • -Otrzymane: 16
  • Wiadomości: 277
  • Reputacja: +2/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ludzie czy to oferowanie zapłaty za znalezienie pracy coś daje?
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Kwi 2010, 07:26:13 »
Witam wszystkich serdecznie,powracając do wątku tematu,z pracą bardzo cięzko!Dwa lata temu zapłaciłem za zalatwienie pracy:)Oczywiście jak nie ma sie wyjscia i sytuacja zmusza robimy wszystko by było lepiej,natomiast jesli ktoś decyduję sie na taki krok radzę placić po podpisaniu zrozumiałego dla nas kontraktu oraz formę zaplaty ustalic przy podpisaniu kontraktu,ja płacilem 1/3swojego wynagrodzenia po przepracowanym miesiącu,oczywiście niedajcie się naciągnać na jakiekolwiek koszta przed.To jest tylko moja rada!!!

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ludzie czy to oferowanie zapłaty za znalezienie pracy coś daje?
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Kwi 2010, 11:31:17 »
Placenie za pomoc w znalezieniu pracy jest dla wieku logiczna konsekwencja braku rozeznania, umiejetnosci zawodowych czy jezyka.
Nie potepiam tego handlu, bo posrednik moze zuzyl na to czas i energie. Niestety, napewno tez jest w tym duzo obustronnych przewalek (polska cecha narodowa, atawizm?).
Jestem przekonany, ze gdybym (czy inny pomagier) kiedys poprosil tutaj o parunastaminutowa drobna pomoc w czymkolwiek (bo mnie np. tramwaj przejechal :) ) to watpie czy ktos z nowoprzybylych (ktorym tutaj czesto pomoglem czy pomagano) zaofiarowal by to z wdziecznosci, solidarnosci, patriotyzmu; bezinteresownie za frajer.
Nie mozna miec duzych oczekiwan wobec rodakow, zwlaszcza jak samemu by sie takich oczekiwan nigdy nie probowalo spelnic.
Finally, pomoglem wielu, bezinteresownie, w znalezieniu czy szukaniu pracy :)

Offline lilia

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1139
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ludzie czy to oferowanie zapłaty za znalezienie pracy coś daje?
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Kwi 2010, 12:43:54 »
Jamjurand, to pięknie. Przy tym zauważ, że bezinteresowną pomoc oferują osoby, które prezentują sobą jakiś poziom.
"Hołota" nawet kwiatków Ci nie podleje.. Co odczułam na własnej skórze w ubiegłe wakacje.

Szukałam osoby, która podleje mi pomidorki w szklarni, ze 3 razy, podczas mojej nieobecności. Zaoferowałam, symbolicznie,200kr.
Dziewczę powiedziało, że "jej chłopak pracuje w fabryce, ma się dobrze, i jej się nie będzie chciało przejechać paru uliczek, dla 200 kr".

Offline jeni

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 232
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ludzie czy to oferowanie zapłaty za znalezienie pracy coś daje?
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Kwi 2010, 14:55:34 »
Zrobisz takiej "Hołocie" dobrze , to sobie żle

poloniainfo.dk

Odp: Ludzie czy to oferowanie zapłaty za znalezienie pracy coś daje?
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Kwi 2010, 14:55:34 »

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ludzie czy to oferowanie zapłaty za znalezienie pracy coś daje?
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Kwi 2010, 17:20:30 »
Jakiez to prawdziwe. Od wielu lat pomagalem i pomagam osobom, ktore znalazly sie byc moze w sytuacji, w ktorej sam bylem przed laty. Niestety, tak jak przedmowcy, moge stwierdzic, ze moja pomoc to "bicz na samego siebie". Wiekszosc osob (przyjezdrzajacych w ostatnich 2-3 latach), nie traktuje takiej pomocy w sposob normalny ale wychodzi z punktu widzenie, ze jezeli raz bezinteresownie pomoglem, to "musze" pomagac im w kazdej  dla nich trudnej lub niezrozumialej sytuacji. Nie krepuja sie dzwonic w sobote czy w niedziele o godz. 8:00, poznymwieczorem, nie pytajac cz<y przeszkadzaja, proponujac, ze wpadne tylko na chwilke bo wlasnie maja taka czy inna sprawe i nie wiedza jak to zalatwic. Dodam, ze nigdy z tymi osobami sie nie spoufalalem, utrzymuje profesjonalny dystans i nie jestem na TY.  Ciezko/trudno byc normalnym w kontakcie z polakami. Nauka nie idzie w las - ograniczam sie pomoca na forum.

Offline Pankracy

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 4
  • Wiadomości: 155
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ludzie czy to oferowanie zapłaty za znalezienie pracy coś daje?
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Kwi 2010, 18:39:10 »
Niestety trzeba wiedzieć komu pomóc, albo nie pomagać w ogóle. Smutne ale prawdziwe.
Przykład: Jakiś czas temu zmieniałem pracę. Chciałem pomóc rodakowi. Z własnych żródeł wiem, że gość powaołując się na mnie pracę dostał. Nawet nie usłyszałem dziękuję. Od tamtej pory...slut. :(
« Ostatnia zmiana: 07 Kwi 2010, 19:08:10 wysłana przez Pankracy »

Offline lilia

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1139
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ludzie czy to oferowanie zapłaty za znalezienie pracy coś daje?
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Kwi 2010, 19:44:58 »
Na zakończenie mojej historii: dziewczę zapytało, czy to "200kr" to za jedno podlanie ???

Pomidory podlała Dunka z sąsiedniego domku. Bez ceregieli, bez wymagań, zupełnie bezinteresownie.
A raczej za miły gest wdzięczności z mojej strony.

Offline jakubek66

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ludzie czy to oferowanie zapłaty za znalezienie pracy coś daje?
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Kwi 2010, 20:20:06 »
Witam serdecznie na forum.Jestem tą osobą która zamieściła to ogłoszenie(wiem że w niektórych wzbudziło to żenadę,ale już tłumacze dla czego do tego się posunąłem,ale bardzo pokrótce).Pracowałem w Danii wraz z moimi dwoma kolegami.Po siedmiu miesiącach Duńczycy dla których pracowaliśmy jako podwykonawcy przy budowie ich hali przemysłowej,zaproponowali nam otworzenie spółki Polsko Duńskiej,na co przystaliśmy.My mieliśmy zająć się budowaniem,Oni sprawami finansowo skarbowymi.W pierwszym roku rozliczenia skarbowego,wszystko na "oko" było w porządku,w drugim roku przez przypadek wyszło na jaw wiele nieprawidłowości.A mianowicie,Duńczycy otworzyli spółkę ale bez Ich uczestnictwa,a spółka była otworzona tylko na nas Polaków,o czym dowiedzieliśmy się po długim czasie.Na pytania ostan finansowy spółki,odpowiadali wykrętnie,że na razie nie przynosi dochodów.Sytuacja jednak była inna,wystawiali faktury a pieniądze przelewali na swoje prywatne konto,a na koncie firmowym było cały czas pusto.O tym fakcie powiadomiłem SKAT,który sam był zaskoczony machiną działania,a sprawa jest w toku.Dla tego dałem ogłoszenie tej treści,bo wykorzystałem wszystkie normalne drogi,i nie mam innej możliwości,więc proszę o ZROZUMIENIE

poloniainfo.dk

Odp: Ludzie czy to oferowanie zapłaty za znalezienie pracy coś daje?
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Kwi 2010, 20:20:06 »

 

Mieszkanie spoldzielcze czy wlasnosciowe

Zaczęty przez ukaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 11049
Ostatnia wiadomość 21 Lip 2009, 18:23:16
wysłana przez uka
Czy przeglady techniczne aut sa obowiazkowe w Danii ?

Zaczęty przez KierowcaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 26095
Ostatnia wiadomość 27 Paź 2009, 22:39:26
wysłana przez Manior
rejestrować żone czy nie? - podatek, kwota zwolniona,

Zaczęty przez piotrekszDział Podatki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 11279
Ostatnia wiadomość 12 Paź 2008, 13:59:51
wysłana przez Klingon
czy Duńczycy płacą na czas?

Zaczęty przez henlenDział Hydepark

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 6870
Ostatnia wiadomość 29 Wrz 2020, 08:16:02
wysłana przez Jomir
Czy jest to mozliwe???

Zaczęty przez agunDział Hydepark

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 14568
Ostatnia wiadomość 17 Kwi 2008, 19:49:23
wysłana przez karolcia19877