poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Eksport używanego auta.  (Przeczytany 10182 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline siny

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: +0/-0
Eksport używanego auta.
« dnia: 23 Kwi 2010, 19:27:15 »

Jeżeli ktoś miał doświadczenia w temacie odzyskania MOMS przy exporcie używanego (uskodzonego) auta to proszę o pomoc.
Kupiłem mianowicie uszkodzone auto, sprzedawca zapewnił mnie, że odzyskam zapłacony MOMS,
Potem zadałem pytanie w SKAT odnośnie odzyskania zapłaconego MOMS-u i odpowiedzieli że przy exporcie do krajów UE
MOMSu nie odzyskam. Z tego co wiem exportujący auta sprawne, ten podatek odzyskują. Jeżeli ktoś posiada jakąś wiedzę w tym temacie to proszę o opinię. Pozdr.

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Eksport używanego auta.
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Kwi 2010, 11:13:22 »
opisywałem to już raz w szczegółach.

odzyskanie kasy za auto nie jest tak z rozpędu.
na szybko:
- procedura zaczyna się od przeglądu auta (ok 800-1000 kr ) - ocena auta - wystawiany jest dokument
- z tym dokumentem do skatu w celu analizy wyceny auta i obliczenia kwoty do wypłaty.
- kolejność procedury zależy czy auto wyjedzie na duńskich blachach czy na lawecie, otrzymanie kasy wiąże się ze zdaniem tablic koniecznie.
- przy tanich bardzo autach (poniżej 15 tys kr ) koszta związane z papierami aby wywieźć auto a potem je zarejestrować w PL powodują, że temat jest nie opłacalny.
resztę poszukaj w wcześniejszym temacie

Offline siny

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Eksport używanego auta.
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Kwi 2010, 10:48:07 »
Czyli piszesz vera, że można, choć proedury troche trwają. W SKATcie najpierw kazali mi przyjechać tym autem do wyceny. Potem, gdy powiedziałem że auto jest uszkodzone, nie wiedzieli co z tym zrobić, konsultowali się z cenrum w Tastrup. W końcu przysłali maila...


Vores kundeekspedition har bedt mig om at besvare nogle spørgsmål vedr. mulighederne for at få moms refunderet i forbindelse med køb af en bil i Danmark, som udføres af landet.

 

Hvis en privatperson køber vare i Danmark, kan de i visse situationer få refunderet momsen, hvis varen udføres til et land uden for EU. Reglerne er beskrevet i vejledningen ”Få moms tilbage”.

 

Privatpersoner som er bosiddende i andre EU-lande, og køber varer i Danmark skal betale den danske moms, uanset om varen medtages til et andet EU-land.

 

Personer, som køber en bil i Danmark og udføre bilen til et andet land, kan i visse situationer få refunderet registreringsafgiften.  Reglerne er beskrevet i vejledningen ”Tilbagebetaling af registreringsafgift ved udførsel af brugte motorkøretøjer”.   

 

De nævnte vejledninger kan du finde på SKATs hjemmesiden under punktet Borgere, vejledninger og pjecer.

 

  - - -

 

You have asked some questions abut the possibility to get VAT refund when you buy a used car in Denmark.

 

You can only get the VAT return if the car is exported to a country outside EC.

 

You can in some circumstances get the Danish registration fee refund, if the car is exported to a country either inside or outside EC. 

 

You can get further information’s about the rules in the guidance “Få moms tilbage” and “Tilbagebetaling af registreringsafgift ved udførsel af brugte motorkøretøjer”. You can find these guidance’s on www.SKAT.dk. Unfortunately are they only available in Danish.   

 

 

 

Med venlig hilsen

 

Ulla Margrethe Hansen

 



   Indsats  M-SS

   Erhverv 8

   Jernbanevej 6, 4300 Holbæk

 

   E-mail: Ulla.M.Hansen@Skat.dk

   Telefon:  (+45) 72 37 53 53  (+45) 72 37 53 53
 
 
Czyli zdale się że na odczepnego  powiedzieli że nie i już, chociaż skądinąd wiem że  wywożący auta dostają zwrot.
Pozdr.
 

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Eksport używanego auta.
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Kwi 2010, 11:35:47 »
Ludzie! Czytajcie ze zrozumieniem!

Nie mozna odzyskac moms ale w pewnych przypadkach mozna odzyskac registreringsafgift.
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Eksport używanego auta.
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Kwi 2010, 17:32:53 »
tym darciem się nic nie wnosisz do tematu, sam powinieneś czytać ze zrozumieniem.
Oczywiście masz tylko racje, że momsu nie można odzyskać bo to inny temat. Na temat podatku rejestracyjnego się natomiast mylisz bo można go odzyskać ZAWSZE kwestia tylko czy warto w pewnych przypadkach.

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Eksport używanego auta.
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Kwi 2010, 17:51:26 »
Cytat maila, który dostal "Siny" ze SKATu:

Personer, som køber en bil i Danmark og udføre bilen til et andet land, kan i visse situationer få refunderet registreringsafgiften.  Reglerne er beskrevet i vejledningen ”Tilbagebetaling af registreringsafgift ved udførsel af brugte motorkøretøjer”.   

Gdzie tu jest napisane zawsze - altid ?
Jest napisane : kan i visse situationer czyli : jest taka mozliwosc w pewnych sytuacjach.

Czytam ze zrozumieniem, polecam to samo innym.
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Eksport używanego auta.
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Kwi 2010, 20:29:18 »
Jeszcze jedna uwaga dot. odpowiedzi jaka uzyskal Siny. Skat poinformowal miedzy innymi, ze:

"Hvis en privatperson køber vare i Danmark, kan de i visse situationer få refunderet momsen, hvis varen udføres til et land uden for EU."

Uwazny czytelnik zwroci uwage, ze kupujac towar w Danii, w niektorych sytuacjach mozna, wywozie towaru do krajow NIE BEDACYCH KRAJAMI UNII, uzyskac refundacje momsu/Vatu.

poloniainfo.dk

Odp: Eksport używanego auta.
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Kwi 2010, 20:29:18 »

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Eksport używanego auta.
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Kwi 2010, 08:00:32 »
Cytat maila, który dostal "Siny" ze SKATu:

Personer, som køber en bil i Danmark og udføre bilen til et andet land, kan i visse situationer få refunderet registreringsafgiften.  Reglerne er beskrevet i vejledningen ”Tilbagebetaling af registreringsafgift ved udførsel af brugte motorkøretøjer”.   

Gdzie tu jest napisane zawsze - altid ?
Jest napisane : kan i visse situationer czyli : jest taka mozliwosc w pewnych sytuacjach.

Czytam ze zrozumieniem, polecam to samo innym.

A musi być to słowo?! Nie mogą napisać bezpośrednio jak "krowie na rowie" bo ty sobie tego życzysz  ;D lub specjalną wersje dla ciebie.

Nie mam zamiaru dyskutować z Tobą gdyż nie masz zielonego pojęcia o tym. Pismo pismem i nie napiszą tego słowa, gdyż takie osoby jak ty zbytnio to wezmą do serca. jak napisałem podatek rejestracyjny można odzyskac zawsze problem w tym że nie zawsze się to opłaca (dlatego jest napisane pismo o możliwościach jego otrzymania).

Polecam zadzwonić do skata i wszystko ci wyjaśnią w 5 minut jak oczywiście się z kimś tam porozumiesz.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Eksport używanego auta.
« Odpowiedź #8 dnia: 26 Kwi 2010, 11:45:38 »
Vera: musisz zrozumiec jedna bardzo wazna rzecz: w Danii wlasnie wszystko wyklada sie jak "kawe na lawe", aby nie bylio watpliwosci. Na tym polega komunikowanie i informowanie. Odnosnie podatku rejestracyjnego, niestetu nie zawsze mozna otrzymac jego zwrot. Jest tak, jak Skat odpowiedzial "Sinemu". Inna rzecza jest fakt, ze takie sformulowanie otwiera furtke dla Skatu, ktory moze kazda sprawe traktowac indywidualnie. Nie rozumiem tylko dlaczego tyle zlosci i uniesienie w Twoim poscie.

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Eksport używanego auta.
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Kwi 2010, 11:52:43 »
jaka złość?? Ja się nie upieram jak @ae@ że tak jest i koniec kropka i wnika w zapis słów.
Co do "kawy na ławie" roga to musisz zrozumieć, jedno nie przeczy drugiemu, a zdanie można napisać na kilka sposobów.

Ale żeby już nie używać słowa "zawsze", można napisać.

Jest możliwość otrzymania zwrotu za podatek rejestracyjny na każde auto.

Pismo to jedno i oczywiście że możliwość zwrotu jest możliwa, jednak praktycznie rzecz biorąc za każde auto można dostać zwrot.
To czy w piśmie jest słowo "zawsze" nie ma znaczenia a @ae@ się tego bezcelowo doszukuje.

szerokości

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Eksport używanego auta.
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Kwi 2010, 12:01:26 »
A moze najlepiej wrocic do tematu watku. "Siny" pytal czy mozna odzyskac MOMS., a cala dyskusja rozwinellasie wokol rwgistreringsafgift. Trzymajmy sie wiec tego o co chodzi. Na temat zwrotu Momsu odpowiedzialem w tym watku powyzej (wczoraj o 20:29).

[Posted on: 26 Kwi 2010, 11:59:21]

Dlatego tez @ae@ ma w zupelnosci racje nawolujac "ludzie czytajcie ze zrozumieniem".

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Eksport używanego auta.
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Kwi 2010, 12:12:23 »
Temat moms a registreringsafgift został już wyjaśniony więc nie wiem po co ponownie wracasz do tego.

Jak na moje to autor miał na myśli registreringsafgift a źle napisane pismo sprowadziło temat na inna drogę.

Moms nie dotyczy aut powyżej 10 lat, dlatego tylko mowa może być o registreringsafgift.

Poczekamy na sinego niech się wypowie.

Offline siny

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Eksport używanego auta.
« Odpowiedź #12 dnia: 28 Kwi 2010, 19:16:11 »
Dziękuje za dotychczasowe wypowiedzi.
Temat moms a registreringsafgift został już wyjaśniony więc nie wiem po co ponownie wracasz do tego.

Jak na moje to autor miał na myśli registreringsafgift a źle napisane pismo sprowadziło temat na inna drogę.

Moms nie dotyczy aut powyżej 10 lat, dlatego tylko mowa może być o registreringsafgift.

Poczekamy na sinego niech się wypowie.

Więc jestem
Chodzi o MOMS.
Kupiłem mianowicie 8 letnie uszkodzone, nie jeżdżące, wyrejestrowane auto na szrocie, z przeznaczeniem na export. Sprzedawca do ceny doliczył MOMS i oświadczył że odzyskam go po wywiezieniu auta (że niby mam przedstawić auto i fakt jego wywozu służbie celnej na granicy, oni wystawią mi potwierdzenie, potem z tym do skatu po zwrot MOMSu). Z odpowiedzi skatu wynika jednak co innego. Więc może wybiorę się do sprzedawcy i powiem co o tym myślę bo chyba zwrotu już nie wywalczę.
Pozdr.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Eksport używanego auta.
« Odpowiedź #13 dnia: 28 Kwi 2010, 21:38:27 »
Temat moms a registreringsafgift został już wyjaśniony więc nie wiem po co ponownie wracasz do tego.

Jak na moje to autor miał na myśli registreringsafgift a źle napisane pismo sprowadziło temat na inna drogę.

Moms nie dotyczy aut powyżej 10 lat, dlatego tylko mowa może być o registreringsafgift.

Poczekamy na sinego niech się wypowie.
Vera: Co autor mial na mysli, to pytano czesto (przed laty) w polskiej szkole. Pierwszy post w tym watku, to post "sinego" z 23 kwietnia godz. 19:27:13 cytuje:
"Jeżeli ktoś miał doświadczenia w temacie odzyskania MOMS przy exporcie używanego (uskodzonego) auta to proszę o pomoc."


Pomocy tej niestety nie uzyskal, dlatego ze temat "przekrecono" na registreringsafgift". ale to nic nowego tutaj na forum.

poloniainfo.dk

Odp: Eksport używanego auta.
« Odpowiedź #13 dnia: 28 Kwi 2010, 21:38:27 »

 

rejestracja auta sprowadzonego z Niemiec

Zaczęty przez HaniaSZ21Dział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 6637
Ostatnia wiadomość 06 Wrz 2011, 08:01:35
wysłana przez @ae@
Ubezpieczenia Samochodu - Niewlasciwa firma podana przy rejestracji auta

Zaczęty przez beenpl20Dział Dania i o Danii

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 9821
Ostatnia wiadomość 12 Lip 2016, 23:59:25
wysłana przez maryo1977
odszkodowanie za zniszczenie auta

Zaczęty przez magdaleeenkaDział Pomoc!

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 15338
Ostatnia wiadomość 10 Lut 2014, 17:34:42
wysłana przez Jomir
Wycana auta do jobcenter

Zaczęty przez baterDział Odense

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 8873
Ostatnia wiadomość 04 Mar 2013, 20:46:07
wysłana przez Jomir
Procedura przeglądu eksportowego auta z dk

Zaczęty przez tonymontana123Dział Podatki

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 5487
Ostatnia wiadomość 07 Wrz 2019, 17:33:47
wysłana przez tonymontana123