poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Zabrali mi auto w czwartek przed długim weekendem  (Przeczytany 14633 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MarcinJ25

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Zabrali mi auto w czwartek przed długim weekendem
« dnia: 05 Maj 2010, 18:15:49 »
Witam
Miałem pecha i zabrali mi auto tydzień temu, blisko granicy , na autostradzie bez żadnego wcześniejszego upomnienia lub tym podobne. Dzisiaj otrzymałem wiadomość ze skatu że mam do zapłaty dosyć wysoką kwotę, nie będę pisał ile żeby prześmiewcy nie mieli radochy. Mam teraz trzy opcje

1 Zapłacić i zarejestrować w DK
2. Zapłacić i wywieżć do Polski i oddacą mi kasę minus 15%, ale co w Polsce cło jak od sprowadzonego samochodu nie wiem?
3. Niepłacić i samochód zostanie zlicytowany pewnie za małe pieniądze

Proszę o pomoc w tym temacie ,co robić może jest inna opcja
Proszę żeby wypowiadały się osoby zorientowane i mogące coś pomóc a nie robiące zamęt
Dzięki

Offline Art

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 33
  • Reputacja: +32/-29
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zabrali mi auto w czwartek przed długim weekendem
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Maj 2010, 18:47:15 »
Rozumiem że auto jest na polskich blachach?

Jak tak to dlaczego chcesz płacić cło w PL

Offline MarcinJ25

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zabrali mi auto w czwartek przed długim weekendem
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Maj 2010, 19:13:53 »
Oczywiście że na PL blachach chodzi mi o to czy jak po zapłaceniu w Dani będę chciał ponownie zabrać ten samochód do Polski czy w Polsce czasem nie będę musiał płacić cła od sprowadzonego auta

ReFormer

  • Gość
Odp: Zabrali mi auto w czwartek przed długim weekendem
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Maj 2010, 19:20:43 »
Stary, Ty sie musisz zastanowic, a nie nas pytac - co chcesz zrobic z samochodem - czy przerejestrowac, czy wywiezc do PL?

Nie wiem czy po zaplaceniu kary nie bedziesz mial przymusu przerejestrowania na DK blachy. A jak przerejestrujesz to zawsze pozniej latwiej sprzedac w DK niz bawic sie w odzyskiwanie podatku.

A kara jakiego rzedu? Przeciez nikt sie nie bedzie nasmiewal, chodzi o cel informacyjny.

Offline MarcinJ25

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zabrali mi auto w czwartek przed długim weekendem
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Maj 2010, 19:35:24 »
ok to kwota 127000 przy wywiezieniu do polski oddadzą mi 95550 to jest minus 15% tej kary z oddzyskaniem raczej nie będzie problemu bo to wyliczyła i powiedziała mi ta Pani ze skatu
Problem jest taki że wyliczenie zostało zrobione na podstawie cen z ubiegłego roku (ja kupiłem ten samochód w sierpniu ubiegłego roku i skat twierdzi że od tamtej pory jestem nim w DK) choć nigdy wcześniej nie miałem żadnej kontroli itp.
Jeżeli będę chciał zarejestrować i sprzedać ewentualnie w DK to nie uzyskam dobrej ceny ponieważ auto jest o rok starsze.

ReFormer

  • Gość
Odp: Zabrali mi auto w czwartek przed długim weekendem
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Maj 2010, 19:38:16 »
Ale przeciez to nie kara, tylko podatek rejestracyjny :)

Offline iwonka

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 46
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zabrali mi auto w czwartek przed długim weekendem
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Maj 2010, 19:59:12 »
możesz zapłacić karę i wywieź auto do polski z tym ze nie oddadzą ci tablic rejestracyjnych ale to nie problem bo kupisz sobie jednodniowe w skat i możesz jechać do polski. w Polsce w urzędzie powiesz ze duński urząd zabrał ci blachy i oni wydadzą ci duplikaty co byś nie musiał zmieniać dowodu rejestracyjnego (wiem z doświadczenia) :) Jeśli oddasz auto na licytacje to wydaje mi się ze jeśli zlicytują je za niską kwotę to będziesz musiał dopłacić różnicę

poloniainfo.dk

Odp: Zabrali mi auto w czwartek przed długim weekendem
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Maj 2010, 19:59:12 »

Offline MarcinJ25

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zabrali mi auto w czwartek przed długim weekendem
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Maj 2010, 22:40:48 »
Dzięki Iwonka też tak myślę że to będzie najrosądniejsze z mojej strony, bo jak zarejestruję w dk to koszty będą większe i może problem ze sprzedażą później a ja nie planuję tu zostać na zawsze

Offline greg1969

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 25
  • Wiadomości: 797
  • Reputacja: +5/-4
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zabrali mi auto w czwartek przed długim weekendem
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Maj 2010, 19:33:58 »
ok to kwota 127000 przy wywiezieniu do polski oddadzą mi 95550 to jest minus 15% tej kary z oddzyskaniem raczej nie będzie problemu bo to wyliczyła i powiedziała mi ta Pani ze skatu
Coś tu nie gra, albo źle zrozumiałeś albo ta Pani coś kręci. Znam to z autopsji, miałem dosyć leciwe auto i mi zaśpiewał skat za przerejestrowanie 19tys. DKK a za wywóz do Polski 12 tys. DKK. Nie przerejestrowałem tylko dlatego, ze auto miało instalację LPG a z tym byłyby problemy w DK przy przeglądacha i wywiozłem do PL. W PL sprzedałem za cyrka 12 tys. DK i wyszedłem tak jakbym oddał za darmo, ale auto było w bardzo dobrym stanie techniczny i teraz z jazdy nim cieszy się brat. Blachy jak Ci zabiorą to urząd komunikacji wyda Ci wtórniki tablic rejestracyjnych, no i bardzo się zdziwi, że zabrali i zniszczyli, no ale co kraj to obyczaj. W twoim przypadku najkorzystniej jest przerejestrować, bo inaczej wybecelujesz kupę kasy a i tak staniesz przed dylematem co dalej.

ReFormer

  • Gość
Odp: Zabrali mi auto w czwartek przed długim weekendem
« Odpowiedź #9 dnia: 06 Maj 2010, 21:18:34 »
greg1969 a ile auto bylo warte w DK? Bo to tez ciekawe, czy to byl sam podatek, czy ta kwota 19000dkk zawierala w sobie takze jakas kare.
19000dkk podatku to wychodzi, ze cena podobnego w DK wyszla im ok. 37000dkk. Zatem gdybys przerejestrowal (wiem, LPG :( - masa problemow albo i niemozliwe do zalatwienia) i sprzedal ... to bylbys 18000dkk w przod?


Offline greg1969

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 25
  • Wiadomości: 797
  • Reputacja: +5/-4
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zabrali mi auto w czwartek przed długim weekendem
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Maj 2010, 14:06:42 »
Reformer to była omega 2.5 V6 sedan 1995r. jak na ten rocznik to wypasiona, skóra, klima, itp.  Może teraz i tak trza było zrobić, wypruć instalację, zarejestrować w DK i pogonić tylko kto miał do tego głowę w tym momencie jak Cię skasują. Zresztą kto wypuściłby auto do PL w celu wyprucia instalacji LPG a tu w Dani kto to zrobiłby przed przeglądem technicznym. Teraz już jest po problemie, wczoraj znowu SKAT szalał w moim regionie.

Offline MarcinJ25

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zabrali mi auto w czwartek przed długim weekendem
« Odpowiedź #11 dnia: 09 Maj 2010, 18:34:28 »

Coś tu nie gra, albo źle zrozumiałeś albo ta Pani coś kręci. Znam to z autopsji, miałem dosyć leciwe auto i mi zaśpiewał skat za przerejestrowanie 19tys. DKK a za wywóz do Polski 12 tys. DKK. Nie przerejestrowałem tylko dlatego, ze auto miało instalację LPG a z tym byłyby problemy w DK przy przeglądacha i wywiozłem do PL. W PL sprzedałem za cyrka 12 tys. DK i wyszedłem tak jakbym oddał za darmo, ale auto było w bardzo dobrym stanie techniczny i teraz z jazdy nim cieszy się brat. Blachy jak Ci zabiorą to urząd komunikacji wyda Ci wtórniki tablic rejestracyjnych, no i bardzo się zdziwi, że zabrali i zniszczyli, no ale co kraj to obyczaj. W twoim przypadku najkorzystniej jest przerejestrować, bo inaczej wybecelujesz kupę kasy a i tak staniesz przed dylematem co dalej.
[/quote]
Dlaczego jak piszesz coś nie gra no i napisz jak możesz dokładnie co będę musiał zrobić w Polsce.

Offline greg1969

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 25
  • Wiadomości: 797
  • Reputacja: +5/-4
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zabrali mi auto w czwartek przed długim weekendem
« Odpowiedź #12 dnia: 09 Maj 2010, 19:45:56 »
bo Skat wylicz kwoty w następujący sposób. Najpierw liczą Ci kwotę do zapłaty taką jakbyś zaimportował auto do zarejestrowania na DK + ewentualne kary. Następnie jeśli nie decydujesz się na przerejestrowanie i chcesz wywieźć auto liczą kwotę na eksport czyli coś tam minus 15% jak piszesz ale nie będzie to to jak piszesz, że 127 tys. za zarejestrowanie a tylko 127 tys - 95 tys to jest jakieś 32 tys do zapłaty w przypadku wywozu. Dużo też zależy od kary w kwocie, ile mają info o Tobie i aucie i jak długo jeździłeś w DK na lewo.

Offline Zurich

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 241
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna

Offline bater

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zabrali mi auto w czwartek przed długim weekendem
« Odpowiedź #14 dnia: 19 Maj 2010, 15:56:29 »
no mają się czym szczycić jak zwykle osiągniecie wielkie :)

poloniainfo.dk

Odp: Zabrali mi auto w czwartek przed długim weekendem
« Odpowiedź #14 dnia: 19 Maj 2010, 15:56:29 »

 

pozwolenie na auto

Zaczęty przez wiechutek78Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 11518
Ostatnia wiadomość 24 Cze 2013, 18:34:38
wysłana przez wiolinia
Pozwolenie na nowe auto 2000km

Zaczęty przez Gosia132Dział Podatki

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 14186
Ostatnia wiadomość 11 Kwi 2011, 16:41:01
wysłana przez Gosia132
Jakie auto problem co i jak?

Zaczęty przez radekm-r1Dział Hydepark

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 13519
Ostatnia wiadomość 23 Maj 2011, 23:28:22
wysłana przez charly
Auto z Danii - kompletna porada

Zaczęty przez Dawid93Dział Hydepark

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 5673
Ostatnia wiadomość 12 Gru 2017, 21:19:57
wysłana przez Dawid93
Jak w Danii DOBRZE kupić auto?

Zaczęty przez liliaDział Hydepark

Odpowiedzi: 80
Wyświetleń: 76443
Ostatnia wiadomość 27 Kwi 2009, 10:47:03
wysłana przez jaclaw6