poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: BRAK KARTY PODATKOWEJ JAK ODZYSKAĆ KASE ??  (Przeczytany 5365 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline saimon

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
BRAK KARTY PODATKOWEJ JAK ODZYSKAĆ KASE ??
« dnia: 11 Maj 2010, 22:46:15 »
Witam  moż  mi ktoś  pomoże przez pierwsze 3 miesiące tego roku nie miałem karty podatkowej i płaciłem  max  podatku  ,czy jest możliwe odzyskanie tej kasy w tym roku ?  ,w ogóle  sytuacja jest dość dziwna pracowałem  u tego samego duńczyka  2008 roku potem od sierpnia 2009 i nagle okazało się  brak karty !!!   pozdrawiam

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: BRAK KARTY PODATKOWEJ JAK ODZYSKAĆ KASE ??
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Maj 2010, 18:41:58 »
Z tak bardzo skapych informacji jakie podales, nielatwo wywnioskowac dlaczego nagle wystapila taka sytuacja. Moge tylko sie domyslac, ze okresy pracy w 2008 i 2009 byly ograniczone do kilku miesiecy pracy i okres podatkowy scisle okreslony datami.
Ty albo pracodawca zatrudniajac Cie w  tych okresach w 2008 i 2009 sporzadzal Forskudsopgørelse (zaliczkowa deklaracja)
do Skatu, na podstawie ktorej placiles podatek. jezeli taka deklaracja zaliczkowa nie zostala sporadzona np. na 2010, to pracodawca potraca 60% podatku. Podatek mozesz zawsze odzyskac po zakonczeniu roku podatkowego, wowczas skat, na podstawie faktycznych dochodow i wydatkow obliczy podatek i w Twojej sytuacji dostaniesz zwrot podatku. Jezeli pracujesz tylko kilka miesiecy w 2010 to po zakonczeniu okresu zatrudnienie, mozesz sie rozliczyc ze Skatem nie czekajac do zakonczenia roku podatkowego. 

[Posted on: 11 Maj 2010, 23:27:19]

Normalnie, Skat automatycznie przed rozpoczeciem nowego roku podatkowego, Skat automatycznie sporzadza Forskudsopgørelse (zaliczkowa deklaracje podatkowa) na podstawie posiadanych przez Skat ostatnich danych o dochodach itp. Przyklad Forskudsopgørelse na 2010, Skat wylicxa w koncu 2009 i w tym czsie nie majeszcze danych dotyczacych zarobkow itp. z 2009. dlatego Skat bazuje to Forskudsopgørelse na danych z rozliczenia rocznego  2008 + xx%. Nie dotyczy to jednak podatnikow, ktorych obowiazek podatkowy wygasl w 2008 i dlatego nie bylo podstawy do sporzadzenia Foskudsopgørelse.
W takich przypadkach kiedy zatrudnienie wynosi kilka miesiecy w roku i kiedy Skat okresli poczatek i zakonczenie obowiazku podatkowego, nalezy przy kazdorazowym rozpoczeciu pracy w kolejnym roku podatkowym, samemu zadeklarowac Forskudsogørelse. Informacje z Forskudsopgørelse dotyczace dochodow i ulg, autoamtycznie przesylane sa do pracodawcy, ktory na tej podstawie odprowadza podatek. Jezeli Skat takich danych nie przslal (bo ich nie posiada), potraca sie podatek 60%.

Offline saimon

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: BRAK KARTY PODATKOWEJ JAK ODZYSKAĆ KASE ??
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Maj 2010, 08:52:47 »
Dzięki  za pomoc ,skat  wysłał do mnie cztery pisma są ta rózne kwoty myślałem ,że może coś w tym roku oddadzą  próbowałem to jakoś przetłumaczyć nie wyszło mi to za bardzo ,pewnie będe musiał poczekać do następnego roku  z drugiej stron  postępowanie skatu jest niezbyt ludzkie  zabrali mi  w ciągu dwóch miesięcy 18tyś koron zostało mi tylko 9 tyś  ,bez rzadnych wcześniejszych powiadomień  informacji  różne kraje różne  przepisy  pracowałem w austrii niemczech belgi  może nie zawsze legalnie  ale takich sytuacji nie było w danii państwie prawa praca legalnie  od 2,5 roku i nagle ciach kasy nie ma  i nie będzie . JESZCZE RAZ DZIĘKIIIII ROGA   POZDRAWIAM

Offline greg1969

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 25
  • Wiadomości: 797
  • Reputacja: +5/-4
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: BRAK KARTY PODATKOWEJ JAK ODZYSKAĆ KASE ??
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Maj 2010, 12:45:45 »
Zwrot pobieranych zaliczek na podatek 60% tylko przy rozliczeniu rocznym.

Offline saimon

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: BRAK KARTY PODATKOWEJ JAK ODZYSKAĆ KASE ??
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Maj 2010, 15:19:28 »
sorry że zawracam gitarę dostałem  Årsopgørelse 2008 zrozumiałem ze ma nadpłatę ale n ie rozumie tego " efter skattekontrollowense  paragraf 16 kan det være strafbart ,hvis du ikke underretter skat omen for lav opgørelse af din skattepligtige indkomst eller ejendomsværdiskat ,inden fristens udløb". Do tego jeszcze dwa Årsopgørelse za 2009 pewnie będe musial zapłacić ale czemu dwa takie same  pisma a dwie różne  kwoty .dzieki za każdą odpowiedz  ps trzeba naprawdę lubić ludzi aby chcieć im pomagac podziwiam tych co robią to bezinteresownie  pozdro

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: BRAK KARTY PODATKOWEJ JAK ODZYSKAĆ KASE ??
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Maj 2010, 22:15:25 »
Trudno Tobie poradzic, jezeli nie mozna zobaczyc tych opgørelse, wrzuc je tutaj albo przeslij na priv, to zobacze i doradze.
2 Årsopgørelser z roznymi kwotami moga (ale nie musza) byc spowodowane zmiana danych w rozliczeniu, ktrore albo sam wniosles albo Skat poprawil.

[Posted on: 14 Maj 2010, 22:08:39]

Skat Cie poinformowal, ze zgodnie z § 165, jest karalnym nie podanie za niskiego dochodu ....... w terminie ustalonym do skladania deklaracji podatkowej (albo do 2 maja albo 1 lipca 2010 w zaleznosci od tego czyjestes podatnikiem z nieograniczonym obowiazkiem podatkowym czy nie)

poloniainfo.dk

Odp: BRAK KARTY PODATKOWEJ JAK ODZYSKAĆ KASE ??
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Maj 2010, 22:15:25 »

 

Praca w nocy szkodliwa jak azbest

Zaczęty przez MargaretMitchellDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 16672
Ostatnia wiadomość 17 Sie 2011, 17:15:50
wysłana przez @ae@
feriepenge - jak otrzymać wypłatę?

Zaczęty przez evadeloonaDział Podatki

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 12363
Ostatnia wiadomość 27 Maj 2009, 10:37:25
wysłana przez mala_z_Aarhus
jak odnosza sie pracodawcy w danii do sluzby wojskowej

Zaczęty przez tygrys3000Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 14028
Ostatnia wiadomość 09 Cze 2007, 15:21:41
wysłana przez GoTTie
jak zrobic przelew nordea.dk NIECH MI W KONCU KTOS POMOZE !

Zaczęty przez kolanexDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 15332
Ostatnia wiadomość 19 Mar 2013, 10:18:41
wysłana przez 1941
jak odliczyc dojazdy do polski

Zaczęty przez mucz81Dział Podatki

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 16134
Ostatnia wiadomość 27 Cze 2009, 20:40:39
wysłana przez andyandy