Ogólne > Podatki

swiadczenia i ulgi przy umowie o prace do 1 roku...

(1/2) > >>

allena:
Czy moglby mnie ktos poinformowac, czy jesli wyjezdzam do Danii z moja 6-letnia coreczka i mam podpisac umowe na czas okreslony do 1 roku/8% / to czy te wszystkie swiadczenia i ulgi, ktore przysluguja przy umowie na czas nieokreslony /35% podatku Skat/  przysluguja rowniez przez okres tego 1 roku pracy.Bardzo prosze o rade...

GoTTie:
Bylo wiele razy na forum. Jak kontrakt do 1 roku i mieszkanie w PL to placisz tylko 8% na rynek pracy i nic wiecej. Dodatkowo przysuguja ci inne ulgi (za dojazdy do pracy) ale to i tak nie ma nic do rzeczy przy tej duzej uldze.

allena:
dzieki za wyjasnienia, ale istotne dla mnie jest, czy moge korzystac z innych swiadczen np na dziecko lub socjalnych ulg??? Bardzo prosze o informacje...

Danmark:
Świetnie, ale niech mi ktos madry wyjasni w jaki sposob przekonac do tego 8% podatku urzedniczki w Skacie?!!!
Wedlug ,,inteligentnych inaczej" Pan ze Skata w tym roku daja juz tylko Bikorty (wolna kwota na poziomie okolo 16 tys mies).
Co w takiej sytuacji zrobic bo z tymi tepymi dunami w Skacie nie moge juz wytrzymac.
W poprzednim roku placilem tylko 8%, a od tego juz mi dowalili Bikort.
Kolejne pytanie. Co z podatkiem w sytuacji kiedy podpisujemy kontrakt na kolejne 12 miesiecy?
Czy ta ulga przysluguje tylko na pierwszy rok pracy w Danii czy nie?

GoTTie:
Ulga jest teoretycznie na tylko 1 rok. Przy przedluzeniu kontraktu dostanie sie mniejsza (tylko dieta mieszkaniowa ok 179 dkk dziennie jak dobrze pamietam) Trzeba zwolnic sie z pracy i zatrudnic na nowo. Nie mozna byc wiecznie nieopodatkowanym. Kwota 16 tys miesiecznie i tak jest spora bo normalnie przysluguje ok 3500. Przy bikorcie 0. Kolejna sprawa to ze urzednicy w skacie wystawiaja rozne opinie co do jednej sprawy. Czasami trzeba przejsc do innego okienka i pytac ponownie.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej