poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Policja zabrala mi polskie blachy, mam problem z odzyskaniem ich w PL  (Przeczytany 36958 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Policja zabrala mi polskie blachy, mam problem z odzyskaniem ich w PL
« Odpowiedź #15 dnia: 16 Maj 2010, 19:17:33 »
Grey: prawo poruszania sie pojazdem zarejestrowanym w innym kraju Unii (wylacznie pobyt w celu wykonaywania pracy) jest zagwarantowany prawem unijnym i wynosi 6 miesieczy. Mozesz to przeczytac miedzy innymi w wczesniej podanych linkach "sprawy greckiej". Jezeli chodzi o ewentualna jazde powyzej okresu 6 miesiecy, mozna skladac wniosek z usasadnieniem takiej potrzeby i uzyskac pozwolenie np. na rok.

ReFormer: odsylam do "sprawy greckiej, gdzie obywatel Niemiec wprowadzil samochod na terytorium Grecji bez zarejestrowania. Komisja europejska, a nastepnie Sad Unijny wyraznie zaznaczyl, ze zgodnie z obowiazujacym dekretem unijnym, osoby wprowadzajace pojazd z kraju swojego normalnego pobytu do kraju gdzie beda mialy pobyt czasowy w zwiazku z zatrudnieniem, moga poruszac sie tym pojazdem bez koniecznosci jego przerejestrowywania, w terminie do 6 miesiecy. 

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Policja zabrala mi polskie blachy, mam problem z odzyskaniem ich w PL
« Odpowiedź #16 dnia: 16 Maj 2010, 19:31:35 »
6 miesiecy jesli mieszka sie w Polsce a pracuje w Danii.

A jesli SKAT uzna ze ktos pracuje i mieszka w Danii??

:-)

Wracamy do punktu wyjscia...

Milego wieczoru zycze :-)
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline grey

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 82
  • Reputacja: +1/-0
Odp: Policja zabrala mi polskie blachy, mam problem z odzyskaniem ich w PL
« Odpowiedź #17 dnia: 16 Maj 2010, 20:29:30 »
a jeśli pracuję w Danii, ale mam stały meldunek w Polsce a tutaj w Danii nie mam meldunku? fakt, że ieszkam tutaj, ale bez meldunku jak na razie :)

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Policja zabrala mi polskie blachy, mam problem z odzyskaniem ich w PL
« Odpowiedź #18 dnia: 16 Maj 2010, 20:37:05 »
6 miesiecy jesli mieszka sie w Polsce a pracuje w Danii.

A jesli SKAT uzna ze ktos pracuje i mieszka w Danii??

:-)

Wracamy do punktu wyjscia...

Milego wieczoru zycze :-)

Sprobowalem przetlumaczyc przepis, ktory zalaczyles w poscie z 15 kwietnia:
2. I henhold til artikel 10, stk. 2, i direktiv 83/182 om afgiftsfritagelse inden for Faellesskabet ved midlertidig indfoersel af visse transportmidler skal medlemsstaternes kompetente myndigheder efter faelles aftale traeffe de fornoedne afgoerelser, naar den praktiske gennemfoerelse af direktivet giver anledning til vanskeligheder, idet disse afgoerelser skal goere det muligt for medlemsstaterne at overvinde de fremtidige vanskeligheder, der maatte opstaa i konkrete sager. Denne bestemmelse forpligter imidlertid ikke medlemsstaterne til at traeffe forudgaaende aftale i hver enkelt sag, hvor gennemfoerelsen af direktivet giver anledning til vanskeligheder.

For saa vidt som den omhandlede bestemmelse kun paalaegger medlemsstaterne en forpligtelse til at samarbejde, saafremt gennemfoerelsen af direktivet giver anledning til vanskeligheder, og saaledes overlader medlemsstaterne et vidt skoen, kan den ikke paaberaabes af private ved de nationale domstole.

2. I henhold til artikel 10, stk. 2, i direktiv 83/182 om afgiftsfritagelse inden for Faellesskabet ved midlertidig indfoersel af visse transportmidler skal medlemsstaternes kompetente myndigheder efter faelles aftale traeffe de fornoedne afgoerelser, naar den praktiske gennemfoerelse af direktivet giver anledning til vanskeligheder, idet disse afgoerelser skal goere det muligt for medlemsstaterne at overvinde de fremtidige vanskeligheder, der maatte opstaa i konkrete sager. Denne bestemmelse forpligter imidlertid ikke medlemsstaterne til at traeffe forudgaaende aftale i hver enkelt sag, hvor gennemfoerelsen af direktivet giver anledning til vanskeligheder.

For saa vidt som den omhandlede bestemmelse kun paalaegger medlemsstaterne en forpligtelse til at samarbejde, saafremt gennemfoerelsen af direktivet giver anledning til vanskeligheder, og saaledes overlader medlemsstaterne et vidt skoen, kan den ikke paaberaabes af private ved de nationale domstole.


W odniesieniu do artykulu 10, stk. 2 dyrektywy 83/182 o zwolnieniu z oplaty rejestracyjnej  na obszarze unii tymczasowo wprowadzonych  niektorych srodkow transportu do krajow unii, kompetente wladze krajow czlonkowskich musza, po zawarciu wspolnej umowy podjac konieczne decyzje w przypadku gdyby praktyczne przeprowadzenie (wprowadzenie w zycie) tej dyrektywy natrafilo na trudnosci. Decyzje te maja na celu umozliwic krajom czlonkowskim przezwyciezyc przyszle trudnosci, ktore moglyby powstac w konkretnych przypadkach. Decyzje te nie zobowiazuje jednak krajow czlonkowskich do zawarcia poprzedzajacej umowy w kazdym pojedynczym przypadku w ktorym przeprowadzenie dyrektywy daje/stwarza powod do trudnosci

Biorac pod uwage, ze decyzja nakazuje krajom czlonkowskim zobowiazanie wspolpracy w przypadku gdyby przeprowadzenie dyrektywy stwarzaloby trudnosci. Daje to krajom czlonkowskim szerokie pole (interpretacji trudnosci) i uniemozliwia osobom prywatnym przeprowadzenia tej dyrektywy przed sadami narodowymi poszczegolnych krajow.
To chyba mowi wszystko w tej sprawie.

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Policja zabrala mi polskie blachy, mam problem z odzyskaniem ich w PL
« Odpowiedź #19 dnia: 16 Maj 2010, 22:28:00 »
Dokladnie o to mi chodzilo: szerokie pole interpretacji :-)
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline kardula

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Policja zabrala mi polskie blachy, mam problem z odzyskaniem ich w PL
« Odpowiedź #20 dnia: 20 Maj 2010, 19:04:23 »
Bylam dzisiaj w Skacie i dowiedzialam sie ze moje tablice zostaly zniszczone. Nie zostalam o tym poinformowana przez policje. Nie znam sie na dunskim prawie, ale uwazam ze nie mogli tego zrobic!!!!!!!!!!

ReFormer

  • Gość
Odp: Policja zabrala mi polskie blachy, mam problem z odzyskaniem ich w PL
« Odpowiedź #21 dnia: 20 Maj 2010, 19:25:28 »
Skoro nie znasz sie na dunskim prawie to nie widze powodu, dla ktorego wykazujesz brak mozliwosci, ze strony Skatu, zniszczenia Twoich tablic. Mozna rzec, ze reagujesz w sposob prawidlowy, poniewaz gdy ktos krzywdzi Ciebie to naturalna reakcja jest negowanie takiego czynu, obrona, mimo nieswiadomosci zaistnialych faktow i argumentow, ktore wykazuja, iz takie dzialanie bylo zasadne w swietle obowiazujacych przepisow.

poloniainfo.dk

Odp: Policja zabrala mi polskie blachy, mam problem z odzyskaniem ich w PL
« Odpowiedź #21 dnia: 20 Maj 2010, 19:25:28 »

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Policja zabrala mi polskie blachy, mam problem z odzyskaniem ich w PL
« Odpowiedź #22 dnia: 20 Maj 2010, 19:45:33 »
Polskie tablice po uplywie waznosci pozwolenia byly nielegalne.
Nielegalna rzecz zostala prawnie przez policje zarekwirowana i zniszczona. Polskie , wloskie czy chinskie to nie ma znaczenia - byly nielegalne.

Gdyby  zarekwirowano 1 kg kokainy i spalono to tez bylyby pretensje ze kokaina nie byla dunska tylko polska i  Dania nie ma prawa jej niszczyc?

...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

ReFormer

  • Gość
Odp: Policja zabrala mi polskie blachy, mam problem z odzyskaniem ich w PL
« Odpowiedź #23 dnia: 20 Maj 2010, 20:47:04 »
Kokainy nie ma prawa nikt niszczyc!!! To ona ma niszczyc ludzkie zycia ;)

Offline Zurich

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 241
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Policja zabrala mi polskie blachy, mam problem z odzyskaniem ich w PL
« Odpowiedź #24 dnia: 20 Maj 2010, 21:10:43 »
Wyglada na to ze zarty sie skonczyly.W budzecie dziura.Rzad dunski postanowil ja po czesci zalatac z kar za jazde z zagranicznymi numerami.Zainwestowali nedzne 10 milionow koron w to a zysk duzy  ;)

http://www.aoib.dk/artikel/skat-sender-millionregninger-til-42-bilejere


ReFormer

  • Gość
Odp: Policja zabrala mi polskie blachy, mam problem z odzyskaniem ich w PL
« Odpowiedź #25 dnia: 20 Maj 2010, 21:51:12 »
Zurich Ty sie moze zawodowo zajmujesz wyszukiwaniem takich informacji? Czy hobby? ;)

Offline Zurich

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 241
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Policja zabrala mi polskie blachy, mam problem z odzyskaniem ich w PL
« Odpowiedź #26 dnia: 20 Maj 2010, 21:53:22 »
Zurich Ty sie moze zawodowo zajmujesz wyszukiwaniem takich informacji? Czy hobby? ;)

A no trzeba miec jakiegos konika!!! ;D ;D ;D


Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Policja zabrala mi polskie blachy, mam problem z odzyskaniem ich w PL
« Odpowiedź #27 dnia: 20 Maj 2010, 22:54:16 »

.......Wyglada na to ze zarty sie skonczyly.W budzecie dziura.Rzad dunski postanowil ja po czesci zalatac z kar za jazde z zagranicznymi numerami.Zainwestowali nedzne 10 milionow koron w to a zysk duzy....

Taka polska Filozofia Kale´go z W pustyni i w puszczy:

Zly uczynek - jak ktos ukradnie Kalemu krowe
Dobry uczynek - jak Kali ukradnie komus krowe

Dobry uczynek - jak uda sie okrasc spoleczenstwo
Zly uczynek - jak spoleczenstwo chce odebrac swoje

:-)
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Policja zabrala mi polskie blachy, mam problem z odzyskaniem ich w PL
« Odpowiedź #28 dnia: 20 Maj 2010, 23:06:53 »
To ze Skat wyslal rachunki na 5.5 mil. koron jeszcze nie oznacza ze te pieniadze beda kiedykolwiek zaplacone; sady, sciganie, inkaso, magazynowanie kosztuja duzo, napewno wiecej niz te 10 milionow przeznaczonych na ta akcje, ktora wg. mnie ma tylko wartosc propagandowa. Dziure w budzecie narodowym sie pokryje poprzez ograbienie biednych albo poprzez codzienne przedluzenie pracy o 12 min  :)

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Policja zabrala mi polskie blachy, mam problem z odzyskaniem ich w PL
« Odpowiedź #29 dnia: 20 Maj 2010, 23:37:21 »
No cóz jak w kazdej rodzinie albo Kowalski wiecej zarobi albo Kowalska zacznie oszczedzac na domowych wydatkach.
Innej drogi nie ma, nie mozna wydawac wiecej niz sie zarabia, to samo dotyczy spoleczenstwa.

...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

poloniainfo.dk

Odp: Policja zabrala mi polskie blachy, mam problem z odzyskaniem ich w PL
« Odpowiedź #29 dnia: 20 Maj 2010, 23:37:21 »

 

polskie agencje pracy

Zaczęty przez 6palcyDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 13316
Ostatnia wiadomość 16 Lut 2012, 21:37:25
wysłana przez 6palcy
polskie szkoly

Zaczęty przez martuchnamDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 60
Wyświetleń: 37553
Ostatnia wiadomość 26 Maj 2008, 22:40:11
wysłana przez Jomir
Nad polskie góry

Zaczęty przez SporoceDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 56188
Ostatnia wiadomość 12 Lut 2019, 10:42:46
wysłana przez murawskian
czy moge stracic polskie prawo jazdy w danii ?

Zaczęty przez jarras37Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 48074
Ostatnia wiadomość 08 Cze 2008, 16:53:24
wysłana przez vera
Polskie menu

Zaczęty przez MieciaDział Hydepark

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 15790
Ostatnia wiadomość 17 Gru 2009, 17:32:14
wysłana przez willy